Tražiš istinu, znači imaš mozga...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 49

Tema: Tražiš istinu, znači imaš mozga...

Obećava Balthasar (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    37

Post Tražiš istinu, znači imaš mozga...

Jednom sam čuo da je Filosofija pleminita veština traženja istine. To je naravno tačno, i potvrđeno. S druge strane. Reč Filozofija je traženje tame, traženje istine izopačeno. Nikada nisam potvrdio ovo drugo, ali sam potragom sam došao do jednog sasvim drugog zaključka. Nije važna tama ili svetlo. Važno je ono što smatramo da je istina Svaka istina je podložna proveri, zato otvaram ovu debatu. Svaku istinu jednu po jednu, da pokušamo da oborimo da stvorimo nove istine koje će padati kao drveće kada se poseče. Otvorite um, nemojte zatvarati oči.
    Da li je moguće videti svetlo ako nikada nisi video tamu?

Legenda pura moca (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    79
    Reputaciona moć
    1502

Podrazumevano Re: Tražiš istinu, znači imaš mozga...

Tama ne postoji. Drugim rečima, to je samo nedostatak svetla. Tema ti je vrlo ambiciozna, neću više da se mešam.
    ne moram, dakle postojim

Plutarh nije na forumu
    borac za prava namjerne evolucije (je otisao zauvijek)
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Znas kako, ovde zakljucavaju teme ako su previse umne, tako da su likovi koji postavljaju ovakve teme nepozeljni.
    Postoji jedna jedina tema o istinoljubivosti na cijeloj krstarici, i na njoj se vidi misljenje vecine o istini.

Ja sam naravno suprotnog misljenja, ali onda imas protiv sebe skoro sve moderatore, a i vecinu zenskog roda, jer je njima obicno sminka vrednija od istine. Dakle, nije zanemarljivo konstatovati ni to da ovde ne samo da je vecina ucesnika zenskog roda(ili vecina postova potice od njih), nego su i moderatori isto to.

A ja volim beskompromisnu, krvavu istinu, koja mozda vise steti onome ko je ima, nego sto mu sluzi.
    Mozda bi jedna jedina takva istina mogla da covjeka dovede do toga da se odvoji od ljudi i evoluira.
    Poslednji put ažurirao/la Plutarh : 05.01.2010. u 03:33

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio Plutarh Pogledaj poruku
    Znas kako, ovde zakljucavaju teme ako su previse umne, tako da su likovi koji postavljaju ovakve teme nepozeljni.
    Postoji jedna jedina tema o istinoljubivosti na cijeloj krstarici, i na njoj se vidi misljenje vecine o istini.

Ja sam naravno suprotnog misljenja, ali onda imas protiv sebe skoro sve moderatore, a i vecinu zenskog roda, jer je njima obicno sminka vrednija od istine. Dakle, nije zanemarljivo konstatovati ni to da ovde ne samo da je vecina ucesnika zenskog roda(ili vecina postova potice od njih), nego su i moderatori isto to.

A ja volim beskompromisnu, krvavu istinu, koja mozda vise steti onome ko je ima, nego sto mu sluzi.
    Mozda bi jedna jedina takva istina mogla da covjeka dovede do toga da se odvoji od ljudi i evoluira.
    Ja sam misljenja da ovakvo ponavljanje nije slucajno i da je istina da pruza uvid u misljenje jednog soviniste
    Poslednji put ažurirao/la M-1980 : 05.01.2010. u 03:53

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio Balthasar Pogledaj poruku
    Jednom sam čuo da je Filosofija pleminita veština traženja istine. To je naravno tačno, i potvrđeno. S druge strane. Reč Filozofija je traženje tame, traženje istine izopačeno. Nikada nisam potvrdio ovo drugo, ali sam potragom sam došao do jednog sasvim drugog zaključka. Nije važna tama ili svetlo. Važno je ono što smatramo da je istina Svaka istina je podložna proveri, zato otvaram ovu debatu. Svaku istinu jednu po jednu, da pokušamo da oborimo da stvorimo nove istine koje će padati kao drveće kada se poseče. Otvorite um, nemojte zatvarati oči.
    bolje je pitanje da li svetlo postoji bez tame i tama bez svetla?

( sve iskljucivo filozofski...bez fizike )

eklipsa nije na forumu
    . . . don't try to fix me, I'm not broken. . .
    Aktivan član eklipsa (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    46

slutim velikog FiloSofa,mada sam za gramaticki ispravne jezicke konstrukcije
    filozofija nije trazenje tame nego filosofija posle izvrsene glasovne promene,
    naravno jesi u pravu jer na grckom zofos je mrak pa bi u Grckoj bilo frke
    no ovo je Srbija medju sljivama. . .
    pa ovako, ako nisi video tamu onda ti svetlo nista ne znaci i ne mozes sagledati zasto je vazno
    ne mozes na razuman nacin izaci na kraj s nerazumnim ljudima

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio eklipsa Pogledaj poruku
    slutim velikog FiloSofa,mada sam za gramaticki ispravne jezicke konstrukcije
    filozofija nije trazenje tame nego filosofija posle izvrsene glasovne promene,
    naravno jesi u pravu jer na grckom zofos je mrak pa bi u Grckoj bilo frke
    no ovo je Srbija medju sljivama. . .
    pa ovako, ako nisi video tamu onda ti svetlo nista ne znaci i ne mozes sagledati zasto je vazno
    zar se ne deli na filo-sofija ??
    (filos-voleti ) (sofija-mudrost)
    tj. ljubav prema mudrosti???

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

evo tacnije definicije :
    http://www.gimnazijasd.edu.rs/Filozofija/Filozofi.htm

"Premda je sama reč filozofija veoma poznata, nije lako naći jednostavan odgovor šta ona sve znači. Naziv potiče od grčih reči philos (prijatelj), ili phileo (volim, težim za nečim) i sophia (mudrost, znanje).Stoga bi se reč filozofija mogla doslovno prevesti kao ljubav ili težnja prema mudrosti, znanju."

eklipsa nije na forumu
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio M-1980 Pogledaj poruku
    zar se ne deli na filo-sofija ??
    (filos-voleti ) (sofija-mudrost)
    tj. ljubav prema mudrosti???
    filosofija da
    ali filoZofija je u pitanju, pa na novogrckom ispada filos zofos[tama]
    to ti je argument teologa protiv filozofa kad ne znaju sta drugo da kazu
    samo lakse je za izgovor filozofija nego filosofija

eklipsa nije na forumu
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    46

po meni to je nebitno i za mene je filozofija filozofija medjutim za neke vernike i teologe je vrlo bitno kako ces reci,
    dok se ne promeni u zvanicnoj gramatici ostacu pri Z
    Poslednji put ažurirao/la eklipsa : 05.01.2010. u 05:27

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio M-1980 Pogledaj poruku
    Ja sam misljenja da ovakvo ponavljanje nije slucajno i da je istina da pruza uvid u misljenje jednog soviniste
    Ja za svoje tvrdnje imam bezbroj zakljucanih tema, a zna se ko ih je zakljucao.

To je kao kad ti ja zakljucam tvoju vlastitu kucu, jer je u nju provalio neko (a mozda sam to bio i ja).
    Poslednji put ažurirao/la Borac za prava zivotinja : 05.01.2010. u 09:57 Razlog: šovinizam

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Kolko mi se chini na ovoj temi nije bilo obaranje nikakvih istina , niti postavljanje novih , tema mi se svidja , samo se do sad raspravljalo o znachenju rechi filozofija i o tome da li je jedan korisnik shovinista ili ne .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Domaćin HappyFuneral (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Da batalim komentarisanje onakvih kompleksasko-sovinistickih ispada Plutarha i da li je ispravno da se pise filosofija ili filozofija... Odmah da kazem da je moguce videti svetlo i bez da vidis tamu.... Sto se kaze, mozes i da mislis da se od alkohola covek napije bez da si ikad pio...
    Pitanje je da li covek moze da zna da je svetlost koju vidi bas ta svetlost, a da ni ne zna da tama postoji...

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bas danas sam saznao za pravi naziv za "muskarce" koji podrzavaju feminizam: Mangina.

Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Bas danas sam saznao za pravi naziv za "muskarce" koji podrzavaju feminizam: Mangina.
    Znas... voditi normalan zivot sa zenama pored sebe ne znaci podrzavati feminizam...
    Brate... ako te ni jedna nece nije resenje da se tesis da je to zbog toga sto su sve lez i feministkinje. Radi malo na sebi...

Veoma poznat bud@ (avatar)
    Učlanjen
    30.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    319
    Reputaciona moć
    176

Jednom sam čuo da je Filosofija pleminita veština traženja istine.
    Ne, to je "CEO" deo Anartisma, nema veze sa filosofijom ili psiholohokom a najmanje sa doktorima i ostalim shto su COATS!

Zato imam drugare svuda chak i medju muslimanima koji ne bi voleli da me ne chitaju vishe posle samo 28 dana!

Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio HappyFuneral Pogledaj poruku
    Da batalim komentarisanje onakvih kompleksasko-sovinistickih ispada Plutarha i da li je ispravno da se pise filosofija ili filozofija... Odmah da kazem da je moguce videti svetlo i bez da vidis tamu.... Sto se kaze, mozes i da mislis da se od alkohola covek napije bez da si ikad pio...
    Pitanje je da li covek moze da zna da je svetlost koju vidi bas ta svetlost, a da ni ne zna da tama postoji...
    Da li ovde govorimo o svetlosti kao opazhaju ( svetlost sunca , svetlost svetiljke ) ili je to neka metafora koju samo pakujemo u josh metafora ?

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ne znam sta je autor hteo na svojoj temi...ali dobio je svasta...

Dobio je prikaz znacaja forme iznad sustine, ali to je deo zivota mnogih pa zar to treba negirati.Mozda ali ne tako olako...Da ne bi filozofija postala egzibiciona disciplina konzervativnog mozganja koja vise i nema dodirnih tacaka sa stvarnoscu vec sa apsolutima koje je sama stvorila i koje stalno ozivljava da bi preko njih imala znacaj i ulogu...

Dobio je savremenu ideologiju , demokratsku i politicki korektnu "istinu" , a to je sramota i pomisliti da je istina jednom prirodnjaku , a verovatno i filozofu....Ali svet je pun ideja i konteksti su samo svodjenje jedne ideje na ravan druge, a sujeta i hijararhijski plan je tu da ubedi svakog vlasnika da je njegova ideja tacna...
    Cak i kad nema pojma da je rec o ideji, vec eto empirijsko iskustvo dobijeno forsiranjem odredjenih uslova , pocetnih uslova....

To je dobar oslonac za pitanje moze li se odvojiti razvoj od prakticnog, zeljenog, ciljnog, ili naravno suprotnosti a to je potreba,zelja,neznanje i nedostatak....

Ljudi koji zive obican zivot to nece dozvoliti.
    Resenje , ljudi koji zive neobican zivot.....rizicno, menjaju prioritete,tezinske koeficijente svojih uslovnih grananja...unutrasnjih neuralnih mreza i procesa...
    Stara grcka, Rim, Renesansa...
    Tri totalno razlicita tipa forsiranja ljudske tezinske logike...
    Um, razbibriga i apsoluti.Smrt kao svakodnevica i cast
    Pravo, moc,strasti, politika.Smrt kao svakodnevica i poraz
    Rusenje,istrazivanje,kooperacija,autoritet.Smrt kao svakodnevica i nemoc.

A tu su i misli, nesto se mora uzeti bez dokazivanja.
    Nema svetlosti dobrog dok ne osetis tamo loseg....
    Definicija pojma ide preko nominalne, komparativne, negacije opozita, iskljucivanja....

Ljudi nisu spremni zbog pozicija da preispituju svoje izjave....pred drugim ljudima...
    A nisu ni sposobni da drze u glavi 1000 uzrocnika i 1000 pretpostavki koje su uzeli bez provere da bi dokazali ono sto tvrde...stanu na 5,6, genijalci na 20....ludaci na 100 ali oni i onako ne budu saslusani , jer su ispred svog vremena...

Sve u svoje vreme, cudna izreka....a mozda je ona odgovor na ovu temu...
    Kob ljudskog da tezi ustaljenom.....i nespremnost da mnogo sece granu na kojoj sedi....materjalno, idejno, misaono , emotivno....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Obećava motion (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Plutarh tvrdis da volis "krvavu istinu" a ovamo si se raspekmezio zbog par zenskih udaraca,malim shakicama po tvojoj neznoj kozi.
    Zene su barem lepo raspolozene, pa iako grese, ne grese vise od nas, makar unose malo
    ruzicastog u ovu sivu musku filozofiju koja nije videla cistog vazduha davnih dana jer se raspravlja
    u prostoriji punoj duvanskog dima, prdeza i zadaha neopranih zuba, a niko da otvori prozor.
    Pa onda ovaj Patak koji se ubi od objasnjavanja a nikad nista objasnio nije,
    sve ti razumes ali nista ti nije jasno, zato te pored tolikog intelekta svaka glupost izbacuje iz sedla.
    Ostali su sve nesto culi, niko nista sam nije skontao.
    Da bi znali sto je svetlo moramo znati sto je mrak. Svi padaju spoticuci se o stvari u mraku a
    svi misle da zive na svetlu. Ziveti na svetlu znaci videti "stvari" oko sebe, znaci Znati Kako.
    Znati kako sa zenama, muskarcima, prijateljima, neprijateljima, opasnostima, izazovima i
    tako dalje i tako dalje i naravno znati kako sa samim sobom i sve ovo bez konflikta, jer svaki konflikt je ne vidjenje drugog, svaki konflikt je udaranje u jos jedan predmet u mraku.
    A malo svetlosti je potrebno da bi se rasprsio mrak

Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Josh uvek se koriste metafore pune predrasuda ....

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Nije filozofija samo pojasnjavanje kako najbolje sprovesti svoje namere.
    Postoji takav vid tumacenja stvarnosti...

Stvarnost je ono sto omogucava da u svakom trenutku znas kako da se postavis i ispunis svoje namere i teznje i zelje na najefikasniji ili na tvoj zeljeni nacin...
    To je jedan dozvoljen vid posmatranja stvarnosti....
    Pricati takvoj osobi da je filozofija ili stvarnost nesto drugo je uzaludan posao...
    Zasto?
    Pa zato sto postoje neke licne aksiome....a plus je sve tu sto treba, potpuno poznavanje svake okoline oko te osobe, potpuna predikcija, kontrola, i damage control.....
    I kako onda da stavi neku drugu filozofiju ili neku drugu stvarnost kao bolju i tacniju...

I naravno da je prilagodjeno misljenje oko nekog istorijskog trenutka ili neke MRT (mirne radne tacke,tacke na nekoj krivoj gde se kriva moze predstaviti kao kratak pravi segment) efikasnije i jednostavnije nego opste sagledavanje procesa i odnosa...

I naravno da osoba koja ima takav pristup posmatranja sustine, ne vidi smisao razmisljanja o nekoj krivoj liniji i funkciji , kad u ovom trenutku kad je i bitno , sve savrseno funkcionise kao prava linija....

I dobro je to cuti....
    Prepoznati prednosti jedne i druge metode....
    Prepoznati stalnu teznju ljudi da budu sto manje uznemiravani iz kreveta, sa jela, sa seksa, sa pica, sa lumpovanja.....iz zivota jednom recju....

Cudno ali i to se zove filozofija....filozofija zivota...i tu filozofiju svako ima, bas kao sto postoji filozofija deljenja postanskih pisama i posiljki...

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bulletdodger Pogledaj poruku
    Josh uvek se koriste metafore pune predrasuda ....
    Ovde moderatorka jos vjeruje u duhove. :-)

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Kakve duhove?
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Ovde moderatorka jos vjeruje u duhove. :-)
    I to kaze covek koji bi da se vrati u doba kada zena nije imala nikakva prava, nego je sedela kuci kuvala i cuvala decu...

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa da, zena je izrazila sumnju u nepostojanje duse poslije smrti, cini mi se.

Danas je sav feminizam baziran na najsirovijim predrasudama i kultovima iz praistorije, a on i postoji samo zato sto je Isus rekao prije 2000 godina da su svi jednaki. To sto je to tek danas stiglo do usiju i nije nikakvo cudo.

Smijesno je kako ovi patuljci misle da su oni nesto napredno, a ne samo ovce jedne hiljadugodisnje vjere. Bolesno!

Slične teme

1. Zapitajmo se u istinu, istinu o vremenu
    Autor InQuisitive u forumu Religija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.10.2008., 11:05
  2. Da li treba deci reći istinu? I koju istinu?
    Autor jomini u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 09.01.2007., 15:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •