Anoreksija i bulimija

>Debbie<

Primećen član
Poruka
660
Možda će neko pomisliti da je ovo za "Zdravlje", ali temu sam otvorila ovde, jer se ovi poremećaji javljaju uglavnom među tinejdžerima.
Mnogo sam čitala o poremećajima u ishrani koji danas više nisu retkost i zato mislim da na njih treba obratiti nešto veću pažnju.
Svi se žele uklopiti i pod svaku cenu biti prihvaćeni u društvu...
Neki beže od sebe, beže od stvarnosti, beže u ove bolesti.
Na TV-u vidimo stotine bolesno mršavih devojaka i momaka, u društvu ima sve više onih koji su sama kost i koža, baciš pogled u neki časopis - i tu je milion saveta kako smršati ili bar izgledati mršavije...
Razlozi oboljenja su rezultat udruženih socijalnih, porodičnih, emocionalnih, fizičkih, ali i genetskih uticaja.
Koreni se nalaze dublje (u psihi), što znači da to nije samo puka želja za vitkom linijom.
Posebnom riziku su izložene devojke i devojčice koje izgled smatraju presudnim za uspeh i sreću u životu.
Čudno je to što se ovde uglavnom radi o izuzetno inteligentnim devojkama...
Nažalost, mnogi slučajevi se završavaju smrću. :(

Dakle, moja pitanja su - šta vi mislite o svemu tome?
Poznajete li nekoga ko ima anoreksiju ili bulimiju?
Šta mislite o sajtovima Pro Ana i Pro Mia, koji promovišu ove bolesti kao stil života?
Meni je jako žao kada vidim da je neko ušao u ove začarane krugove...
Lepše mi je videti i malo puniju devojku, nego neku koja ima 20 kg sa krevetom.
Pišite...

 
...pu prva...
-mislim da je bzv to sto rade ali one nisu svesne toga a i roditelji bi trebalo da reaguju kad vide da im se nesto cudno desava sa decom.. -||-secam se milanchy je pisala da ima neku drugaricu koja pati(kako vec da kazem) od bulimije i opisivala je kako to izgleda ..ne znam ..slazem se sa tobom bolje je videti puniju devojku nego onu koja ima 20kg sa krevetom
-ne poznajem nikog ali imam jednu bolesno mrsavu drugaricu
-za sajtove pro ana i mia nisam cula xDD
 
Poslednja izmena:
anorexia41.jpg

omg
 
uzasno je to....ne poznajem nikoga,ali kao sto kaze devojke_iz_kraja imam jednu bolesno mrsavu drugaricu.....mislim da je na dobrom putu da postane anoreksicna.....ja nikada nisam imala potrebu za izgladnjivanjem,nadam se da necu ni imati....
 
Dakle, moja pitanja su - šta vi mislite o svemu tome?
Poznajete li nekoga ko ima anoreksiju ili bulimiju?
Šta mislite o sajtovima Pro Ana i Pro Mia, koji promovišu ove bolesti kao stil života?
Meni je jako žao kada vidim da je neko ušao u ove začarane krugove...
Lepše mi je videti i malo puniju devojku, nego neku koja ima 20 kg sa krevetom.
Pišite...
Ja imam onu treću stvar, prejedanje (ne znam kako se zvanično zove)
Kako dođe veče tako mi dolazi da opustošim frižider. Postane mi "dosadno" i ne znam šta ću od sebe, pa otvaram i čistim jednu po jednu kutijicu, a stvari koje se pakuju po kutijicama su energetske bombe...
Na svu sreću (??) izgleda da mi se razvila netolerancija na neke dodatke hrani (svrab i crvenilo po vratu), pa sada imam manji izbor šta smem da jedem, i gde čuda, otkako ne jedem viršle, paštete itd. glad mi se prilično smanjila. Izgleda da neki od tih dodataka stvarno i izazivaju dodatni osećaj gladi kako piše po sajtovima.

Jedno vreme sam bio na restriktivnoj dijeti gde sam sve beležio kao što anoreksičari rade (kalorije, masti, ugljene hidrate, proteine, vitamine jedne, druge) i tada mi je BMI bio "normalan" z:hm:, ali su mi se bukvalno videle kosti kukova, jer zaista IMAM krupne kosti - BMI je izmišljen za vižljaste i vitke ljude a ne za nas medvedaste u obliku Tonija Soprana, pa sam se plašio da će mi, ako se udarim u nešto, kosti PROBITI KOŽU (svašta čoveku padne na pamet u delirijumu na 1200 kalorija dnevno). Onda je naišao period stresa i depresije i ode BMI u nebesa.
 
Pa onda ne jedes dovoljno... Nemoguce da jedes bas dosta, a nema rezultata.

pa evo primera, proslo leto sam bio u nemackoj, na 2 nedelje, jeo sam ko bugarin ( ponajvise slatko ) razne sireve, mesa kolko os.. onda odma posle jos nedelju dana kod babe i dede ( a zna se kako se tamo jede ) znaci 3 nedelje sam samo jeo, pio pivo i blejao..nikakav napor..doso kuci i imao poal kile manje nego kad sam krenuo..
i aj sad...z:((
jedini naprdak u tezini, i to dosta mali je kad vezbam aktivno, onda bas jedem..al opet slaba vajda..
 
bijem bitku sa kilogramima
realno
nisam fan sporta
imam faze prejedanja
ono,iz dosade
bila na dijeti,smrsala,sad se drzim,i znam mnogo,ali mnog o zdravoj ishrani,kad bi me neko cuo,pomislio bi da sam anoreksicna ili tak nesto
ali opet
mozak se iskljuce kada hrana dodje na red
shit
sto se tice sajtova,cula,zgrozila se,sve bih ja to ukinula,a one koji su to osnovali ugazila bih od batina
daju jedna drugoj savete o povracanju,nejedenju itd
nzm da li postoje forumi koji poazu devojkama da prevazidju to
nadam se da da
neko spomenu samopovredjivanje
drugaica iz razreda,koja je bukvalno alava za paznjom,je to praktikovala
i nakon sveze nanesenih posekotina,ona obuce majicu na kojoj su joj rukavi kraci,da moze sve da se vidi
pacenica
 
Poslednja izmena:
ja sam, kako kazu, izuzetno mrsava
ali zaista jedem..i to samo visoko kaloricnu hranu
moja ishrana (znam da je nezdravo) se uglavnom svodi na fast food i <3 burek
da ne pricam da za svaku "pauzu" izmedju tri glavna jela jedem grickalice, slatkise
ali ne mogu da se ugojim..cak sta vise ako ne jedem koliko jedem mrsavim
mozda imam neku pantljicaru sto mi pojede sve sto unesem pa sam zato stalno gladna ;)
ali mi je svejedno...mogu i da se lesim od jela a mogu i da jedem 2-3x dnevno i to je to
nisam se susretala sa bulimicarkama i anoreksicnim osobama, ali moje drugarice su opsednute dijetom
rodjaka mi se jednom onesvestila u skoli jer prezivljavala na 3 jabuke dnevno
ako vec hoce da mrsavi mora dobro da se raspita o tome...pojedine dijete sto propagiraju u magazinima i sta sve ne, su bas nezdrave
tako da fizicka aktivnost i zdrava ishrana = manjak kg
smesno mi je iskreno kad ljudi hoce da smrsaju dok spavaju i tako
 
ja sam, kako kazu, izuzetno mrsava
ali zaista jedem..i to samo visoko kaloricnu hranu
moja ishrana (znam da je nezdravo) se uglavnom svodi na fast food i <3 burek
da ne pricam da za svaku "pauzu" izmedju tri glavna jela jedem grickalice, slatkise
ali ne mogu da se ugojim..cak sta vise ako ne jedem koliko jedem mrsavim
mozda imam neku pantljicaru sto mi pojede sve sto unesem pa sam zato stalno gladna ;)
ali mi je svejedno...mogu i da se lesim od jela a mogu i da jedem 2-3x dnevno i to je to
nisam se susretala sa bulimicarkama i anoreksicnim osobama, ali moje drugarice su opsednute dijetom
rodjaka mi se jednom onesvestila u skoli jer prezivljavala na 3 jabuke dnevno
ako vec hoce da mrsavi mora dobro da se raspita o tome...pojedine dijete sto propagiraju u magazinima i sta sve ne, su bas nezdrave
tako da fizicka aktivnost i zdrava ishrana = manjak kg
smesno mi je iskreno kad ljudi hoce da smrsaju dok spavaju i tako

nutricionista zakon:)
koliko si visoka?
bila ja kod nutricioniste,i sad u cekaonici,prica neka devojka,niska,a mrsava,mrsava,ruka kao grana,i sad,kaze ona-i sve sto sam pojela,automatski ispovracam
i ja sad onako gledam,pomislila,ova 100% pati od poremecaja u ishrani,kad ona isla na neku operaciju creva,i posle toga se desavalo to sto je pricala
kako sam se utripovalaXD
 
nutricionista zakon:)
koliko si visoka?
bila ja kod nutricioniste,i sad u cekaonici,prica neka devojka,niska,a mrsava,mrsava,ruka kao grana,i sad,kaze ona-i sve sto sam pojela,automatski ispovracam
i ja sad onako gledam,pomislila,ova 100% pati od poremecaja u ishrani,kad ona isla na neku operaciju creva,i posle toga se desavalo to sto je pricala
kako sam se utripovalaXD

174 i 52 kg
ti?
 

Back
Top