Plasticna hirurgija

postavio si veliko pitanje :) na koje ti niko ne moze dati odgovor.

ali otprilike uopsteno bi bilo ovim redosledom : u svim koje imaju ORL sluzbu ili plasticnu hirurgiju, moras se licno raspitati u toj kuci, i ovo se moras licno raspitati u toj kuci.
 
moj savet ti je da se prvo dobro raspitash,
ja sam operisala nos (na jednoj nashoj drzavnoj klinici) ,pre 6 god. imala sam devijaciju. sada maaaalooo bolje dishem ,ali treba da se uzme u obzir da imam i neke raznorzane alergije..
usput su mi uradili neku jezivu korekciju, imam onaj tipichni'' skijashki nos, tj. ko skijashka staza'' tipichan za operisane njonje
mozda ljudi sa strane ne znaju za to, ali mi operisani se medjusobno prepoznajemo.
elem odem ja kod ORL=a preproshle god zbog otezanog disanja, i zena mi mrtva ladna kaze da treba da operishem devijaciju! ejj!!
a ja se napatila k]o kreten!
kazem ja zeni da sam vec operisala nos, zena nije mogla da se nachudi, i kaze mi da ponovim operaciju?!?!? EJ!!!
kao uradili su mi samo plastiku, a ne devijaciju,...
a i plastiku shto su mi uradili bolje da nisu....


tako da te iskreno molim prvo se dooooobro raspitaj i ako ti nije toliko bitno moj najiskreniji savet ti je da ne uradish to!

a da ti ne pricham shto sam chula pola operacije, nisam osetila bol, ali sam sve znala shta se deshava oko mene,... uf... i onaj uzasan zvuk lomljenja i struganja...
uzas!!!
od toga sam imala takve traume da nisam smela da idem kod zubara jako dugo, zbog zvuka one bushilice.


elem, ne idi navrat nanos, dok ne saznash sve!
 
Virginija, kakvog si to anesteziologa imala, zaboga!
I, molim te ko jos ide u drzavnu kliniku pored toliko privatnih klinika. Pretpostavljam da si platila operaciju, a pa bolje da si jos malo dodala, pa zavrsila posao.


odakle ti, majke ti da su lekari u privatnim klinikama bolji nego u drzavnim?

a i chini mi se da nisam platila.

ne znam da li si imala korekciju ovog tipa, ali ja samo hocu da kazem da se plastika nosa uvek izvali!!

druga stvar postoje ljudi koji su svesni svega tokom anestezije,
mislila sam da sam pookla pa sam cutala u vezi ove situacije, ali kasnije sam upoznala ljude sa slichnim ili istim iskustvom.

postoje ljudi koji chak osete bol za vreme anestezije,
to nije toliko do anesteziologa,... mislim da bi neko struchno lice sve to mnogo bolje objasnilo
 
e da,
druga stvar.
potpuni oporavak od ove operacije traje pola godine.
posle operacije izgledash kao da te je neko premlatio na smrt.
sav si u modricama, podlivima i otocima.
oba oka su ti zatvorena.
u svaku nosnu pregradu ti nabiju parche gaze od po 2 m, vadjenje tih tampona je odvratno.
posle toga ne mozesh da se smejesh ko chovek 2 meseca, jer te sve boli.
bolecete kad dishesh na nos
potpuno splasnuce ovih natekotina, modrica i ostalih gluposti je nakon pola god. i tek tada mozesh videti svoj definitivni izgled.

operacija nije bolna koliko je odvratna, i ceo taj postupak oporavljanja je odvratan.
verovatno ce te ljudi strashno sazaljevati kad te vide u tim modricama, ali ti se necesh osecati loshe, vec cesh samo tako izgledati.

nadam se da te nisam zaplashila,
samo josh jednom hocu da ti kazem, ako radish samo zbog izgleda, NEMOJ!
kako izgleda nek izgleda, ali ipak nishta nije lepshe nego majka priroda :heart:
puno srece!
 
odakle ti, majke ti da su lekari u privatnim klinikama bolji nego u drzavnim?

a i chini mi se da nisam platila.

ne znam da li si imala korekciju ovog tipa, ali ja samo hocu da kazem da se plastika nosa uvek izvali!!

druga stvar postoje ljudi koji su svesni svega tokom anestezije,
mislila sam da sam pookla pa sam cutala u vezi ove situacije, ali kasnije sam upoznala ljude sa slichnim ili istim iskustvom.

postoje ljudi koji chak osete bol za vreme anestezije,
to nije toliko do anesteziologa,... mislim da bi neko struchno lice sve to mnogo bolje objasnilo

Mnogi lekari rade i u drzavnim klinikama, a imaju svoje, u kojima mnogo vise paze na pacijente.
Lepo sto nisi platila, verovatno je bilo u pitanju zdravlje, a ne estetika.
Inace, i ja provalim operisane noseve. Nisam imala korekciju tog tipa, samo sam citala na netu.
Sto se tice anestezije, anesteziolog je napravio kardinalnu gresku. Skoro sam procitala tekst vrsnog anesteziologa, koji je napisao da anestezijom treba postici da pacijent bude uspavan, da ne oseca bol i da se uspostavi misicna relaksacija.Ako samo jedno ne bude neuspesno, pacijent ce da trpi.
 
Mnogi lekari rade i u drzavnim klinikama, a imaju svoje, u kojima mnogo vise paze na pacijente.
Lepo sto nisi platila, verovatno je bilo u pitanju zdravlje, a ne estetika.
Inace, i ja provalim operisane noseve. Nisam imala korekciju tog tipa, samo sam citala na netu.
Sto se tice anestezije, anesteziolog je napravio kardinalnu gresku. Skoro sam procitala tekst vrsnog anesteziologa, koji je napisao da anestezijom treba postici da pacijent bude uspavan, da ne oseca bol i da se uspostavi misicna relaksacija.Ako samo jedno ne bude neuspesno, pacijent ce da trpi.


svaki lekar je valjda duzan da polozi hipokratovu zakletvu koja ga obavezuje da se isto ophodi prema pacijentima.
svesni propusti ili ne za njega su veliki minus, u njegovom buducem radu.

shto se anestezije tiche,
ja sam do sada imala 2 hirurshka zahvata, i u toku oba sam bila svesna skoro svega.
gledala sam skoro emisiju na diskaveriju o ljudima koji su se budili u toku anestezije.

to ti je osecaj tipa, chujesh sve oko sebe, svestan si shta se deshava sa tobom, ali si uspavan dovoljno da ne mozesh da se mrdnesh kako bi pokazao i jedan jedini znak svoje svesnosti. e to je strashno! pogotovo kod ljudi koji josh osete bol pri intervenciji.

joj koliko sam se iz laprdala, mislim da ce momak, postavljach ove teme pobeci glavom bez obzira :zstidljivko:
 
Znas kako, ne verujem da bi joj operisali nos gratis, tj. da bi osiguranje snosilo troskove. Ako je tako, onda nije neka velika razlika. Tako mi je pricao hirurg sa VMA.
slusajte deco,moj topli savet vam je da sve sto se moze odraditi u drzavnoj ustanovi tamo odradite iz prostog razloga jer je bezbednije za pacijenta.
Jeste da su u drzavnim bolnicama svi nadrndani, neljubazni, da se ceka u redovima da je losa hrana i slicno...ali po cenu svega toga trast mi, ne biste zeleli da se bilo koja komplikacija desi u privatnoj ustanovi !!!

ovo sve pricam zasad i plasim vas dok radim u drzavnoj bolnici,,,ako nekad budem radila i u privatnoj,naravno da vam sve ovo ne bih rekla ;)
 

Back
Top