KENDO ILI MACEVANJE?-u NS

karate94

Obećava
Poruka
63
treninram karate vec 9 godina, a imam 15. Voleo bih da se oprobam u nekom ovakvom sportu. da li neko moze da mi preporuci nesto od ovoga? najvise mi znaci kakav je trener, ako je neko ko radi samo zbog novca i ne prenosi dobro svoje znanje, to ne bih trenirao ni pod razno. jos me zanima WING CHUN, takodje u NS, ako neko moze malo da mi pojasni. HVALA UNAPRED!!!!!

Moj ti je savet da se drzis karatea i dalje . Ako nije tajna koji stil treniras?
 
Poslednja izmena od moderatora:
treninram karate vec 9 godina, a imam 15. Voleo bih da se oprobam u nekom ovakvom sportu. da li neko moze da mi preporuci nesto od ovoga? najvise mi znaci kakav je trener, ako je neko ko radi samo zbog novca i ne prenosi dobro svoje znanje, to ne bih trenirao ni pod razno. jos me zanima WING CHUN, takodje u NS, ako neko moze malo da mi pojasni. HVALA UNAPRED!!!!!

Jasno mi je da si mlad i da tek treba da se nadjesh u nekoj veshtini. ipak se chuvaj da ti se ne desi ono -mnogo teo, mnogo zapoceo... Takodje, mislim da u NS nema machevalachkih klubova. Jedini za koji znam se ugasio pre 10-15 godina, koliko znam (shteta. pamtim ih kao finu bandu:( }...ali proveri na sajtu machevalachkog saveza srbije... mozda ima neki novi klub.
A to da li ti trener odgovara ili ne najlakshe sam proceni. na kraju odluchi koji ti je motiv u odabiru sporta. Znaj da Kendo netje od tebe napraviti "WARRIORA" (ja sam sa 15 hteo da budem tako neshto:D} kao i sa josh nekim borilachkim sportovima- "usrali ga" (-da prostish) sa pravilima do totalne neprepoznatljivosti, ako je verovati onome shto prichaju neki likovi... Sa ovim evropskim sportskim machevanjem je slichno, mada je tehnika znatno raznovrsnija i izvedena iz mahom madjarske i italijanske forme "dvobojnog" stila machevanja. I ovde su stvari malo bezveze- oko sudjenja pre svega...ali ima nade: odnedavno se pojavila jedna struja u macevalackim krugovima koja zagovara da se malo oteza oruzje sto bi po mom mishljenju bilo pozitivno iz raznih razloga...itd, blablabla... Usput, ako si samo namerio da budesh rekreativac onda i onako nije vazno....
 

Back
Top