Kultna pitanja

Anonymous:
Da li ste se ikada upitali i pokushali da odgovorite na sledeca pitanja:

KO SAM JA?
ZASHTO POSTOJIM?
ODAKLE SAM DOSHAO/LA?
KUDA IDEM?

Naravno. Ko se to pita, zreo je za početak puta, na kome će pre ili kasnije to saznati.

Možda i moji (a mogu biti i vaši) odgovori nekog interesuju:

1. Ja sam ono što jesam, t.j. čovek.
2. Postojim zato, da postignem savrešenstvo u životu i uživam savršen život.
3. Gledaj 1., budući da sam ljudsko dete mogu reći, da me stvorio Bog.
4. Gledaj 2. to je moj put.
 
Kada muz i zena odu u posetu rodjacima ostanu nekoliko dana i silom prilika moraju da spavaju odvojeno, zanima me kakav je seks kada se vrate posle te posete kuci :?:
 
mucenica:
Kada muz i zena odu u posetu rodjacima ostanu nekoliko dana i silom prilika moraju da spavaju odvojeno, zanima me kakav je seks kada se vrate posle te posete kuci :?:
trebalo bi po pravilu da bude vruci nego obicno to je u redu ali naravno ne mora da znaci.
 
se uplasim da nisam pokupila neki virus jer rodjaci uglavnom zive u drugom gradu drugaciji reljef klima i ostalo.
Dalje, prvo se ja i moj muzic umorni od puta istusiramo naravno prvo ja, pa tek onda on ako ostane tople vode posto on i ne voli bas mnogo da se kupa ali ja ga nateram samo zbog higijene.
Onda tako okupani i cisti legnemo u nash raskosni zajednicki krevet i naravno ne bi smeli odmah da se bacimo jedno na drugo nego cekamo.
 
starija:
se uplasim da nisam pokupila neki virus jer rodjaci uglavnom zive u drugom gradu drugaciji reljef klima i ostalo.
Dalje, prvo se ja i moj muzic umorni od puta istusiramo naravno prvo ja, pa tek onda on ako ostane tople vode posto on i ne voli bas mnogo da se kupa ali ja ga nateram samo zbog higijene.
Onda tako okupani i cisti legnemo u nash raskosni zajednicki krevet i naravno ne bi smeli odmah da se bacimo jedno na drugo nego cekamo.

Sta cekate :?:
 
neka totalna dileja verovatno onaj njen jadnik mora da ceka josh i da im dodje njihov kucni lekar da im i
zvanicno potvrdi da mogu se upuste u seks koji nije opasan po zdravlje.
 
mucenica:
Jos kad sam rodjena tamo mi je napravljena porodicna grobnica pa da me sahrane, logicno i to sa svim pocastima.
Pa ovo je da ne poverujesh rodjenim ochima.
Pa shta ova muchenica lupeta, kakve veze imaju njene nebuloze sa ovim pitanjima......nisam znala da su u Lazi uveli internet :roll:
 
mucenica:
Jos kad sam rodjena tamo mi je napravljena porodicna grobnica pa da me sahrane, logicno i to sa svim pocastima.
Pa ovo je da ne poverujesh rodjenim ochima.
Pa shta ova muchenica lupeta, kakve veze imaju njene nebuloze sa ovim pitanjima......nisam znala da su u Lazi uveli internet :roll:
 
Anonymous:
Da li ste se ikada upitali i pokushali da odgovorite na sledeca pitanja:

KO SAM JA?
ZASHTO POSTOJIM?
ODAKLE SAM DOSHAO/LA?
KUDA IDEM?
Odgovorom na tvoje drugo pitanje se bavim vec 4-5 godina. Najpre sam smislila (dok sam jos bila ateista) da postojim kao prirodna posledica fenomena 'nastavak vrste'. Kasnije mi je odgovaralo da mislim da postojim da bih sto vise uzivala i iskoristila sve blagodeti zemlje i ljudi... A sada mislim da je moja (a i tvoja) misija na zemlji da pruzam ljubav nevoljenima, popravljam zle i pokvarene i promovisem prave vrednosti.
 
Na ta pitanja morash sam/a doci do odgovora. Ali pazi dobro, sto ih vishe pokushavas naci u spoljashnjem svetu sve vishe cesh se udaljavati od "odgovora". Odgovori na ova pitanja nalaze se u nama samima. Dakle "staza" do odgovora vodi u dubine sopstvenog bica i shto dalje od ega....... :idea: Ko razume shvatice :wink:
 
Da li ste se ikada upitali i pokushali da odgovorite na sledeca pitanja:

KO SAM JA?
ZASHTO POSTOJIM?
ODAKLE SAM DOSHAO/LA?
KUDA IDEM?

Ja sam ništa...
Ja ne postojim, ja jesam...
Nastao sam niizčega...
Postaću opet ništa!


Jer sve je ništa, i sve je začarani krug, i u tom ništavilu se ogleda beskonačnost našeg "života"... Postoje mnogi pojmovi koji zamenjuju moje ništa, neki kažu Bog, neki energija, ja kažem da je sve jednostanvo ništa i tačka... :)
 
Ja sam ništa...
Ja ne postojim, ja jesam...
Nastao sam niizčega...
Postaću opet ništa!


Jer sve je ništa, i sve je začarani krug, i u tom ništavilu se ogleda beskonačnost našeg "života"... Postoje mnogi pojmovi koji zamenjuju moje ništa, neki kažu Bog, neki energija, ja kažem da je sve jednostanvo ništa i tačka... :)

Mada ovakav način razmišljanja može biti poprilično depresivan, dekadentan i destruktivan ukoliko se ekstremno doživi. Svako treba pronaći "ovozemaljske" nazvao bih "smisliće života". Većina smisao pronalazi u prisustvu što većeg psiho-fizičkog zadovoljstva i što većeg odsustva psiho fizičkog bola (Hedonizam)... I to je "najprirodnije" i po mom mišljenju "najbolje" rešenje...
 

Back
Top