Koje su granice siromaštva današnje Sbije ?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Koje su granice siromaštva današnje Sbije ?

Iskusan Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Podrazumevano Koje su granice siromaštva današnje Sbije ?

Znam da su na ovom mestu najpopularniji postovi i teme o :
    -Hvratima
    -Ustašama svih boja
    -Severnoj Koreji
    - Rusiji . Putinu i sve oko toga
    -O Kubi, Kini, Partizanima i ostalim strankama, e ja o tome dole neću pisati, pošto ne volim popularne teme.

Kako su mediji preneli: više od devet odsto ljudi u Srbiji živi ispod granice siromaštva, a najugroženije kategorije su stari preko 65 godina i deca. Hm, niko ne ume tako masno da laže, da izmišlja stvari, kao razni zavodi za statistiku, kao izstraživači javnog mnjenja i t. d.

Ako uzmemo da je prosečna plata u Srbiji tu negde oko 350 evra, a od te plate/primanja ne može da živi ni samac penzioner u Beogradu, a ne neka prosečna naša porodica. Fakat.
    Postavlja se pitanje: kako onda verovati u vest, informaciju, istraživanje, da u Srbiji živi na na GRANICI siromaštva jedva 9 % ?

Po mom sudu i nezavisnom istraživanju, trenutno u Srbiji živi na granici Siromaštva oko 50 % stanovništva-minimum.

Evo računice: svaka porodica sa 3-5 do članova domaćinstva, pogotovu u školskom uzrastu...koja nema primanja od najmanje 1000 evra, mora se smatrati da je na granici siromaštva, to jest na granici podmirivanja onih najosnovnijih srestava za život i regulisanje računa koji im se ispostavljaju.

'Ajd da se zajedno pitamo ?
    Koliko procenata familija u Srbiji ima, koje nemaju minimum 1000 evra primanja ? Što da se lažemo za račun lažnog predstavljanja, kad je jasno ko beli dan, da 50% porodica u Srbiji nema te prihode.

A šta to znači , pa znači, ako nemate prihode koje podmiruju vaše osnovne potrebe, što bi se reklo bez FUL-potreba, vi spadate u grupu srednje klase, koja jedva sastavlja kraj sa krajem.

Po tom kriteriju, najmanje 50 % Srbije i domaćinstava u ovom trenutku živi na ivici Siromaštva, a mnogi tu granicu i prelaze. Da li je ova informacija tačna, jeste, što se onda lažemo, što se objavljuju podaci da je svega 9 % gradjana Srbije na granici siromaštva? Prosto rečeno, mi nadaleko poznati, da volimo da lažemo i sebe i druge, a druge to lažemo po rodjačkoj , to jest po "Babinoj " liniji.

Ako ćemo da se igramo sa procentima i brojevima, u sadašnjoj Srbiji samo 10 % polulacije živi iznad proseka, to jest nema nikakve materijalne i egzistencijalne probleme-narotiv živi bahato i bogato koliko im sam status dozvoljava, a ponekad i preko toga.

Može se reći, da oko 20 % gradjana i porodica u Srbiji živi normalno, ne razbacije se, ne bahati se, ne ističe se, ali zato i ne predstavlja teret državi, već svoje prihode ostvaruje u meri koja ne podrazumeva kriminal, marifetluke i prevare. A to je najteže dostići i postoći u ovako uredjenom društvu.
    Kao što sam i napisao gore, ostatak od 50 % stanovnika Srbije svaki dan, mesec bije bitku sa granicom siromaštva, i pola od njih je u teškom siromaštvu, ali se ne "hvali" time, ne kuka, ne seče prste, već ćuti , jer misle da je sramota nemati onoliko koliko im treba za život.

E baš zbog tih karaktera, ćutloga, ovi iz raznih agencija, zavoda za statistiku nam mažu oči, da u Srbiji ima samo 9 % je na granici siromaštva. Znate li i jednog stanovnika u Srbiji , koji će bilo kome javno reći: da ja sam siromašan i nemam za 'leba ? Teškoooo, po tom kriteriju ni 1 % takvih iskrenih anketiranih ugroženih gradjana se ne bi pojavilo u istraživanju. Da se ne lažemo.
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Primećen član
    Učlanjen
    17.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Koje su granice siromaštva današnje Sbije ?

Ja sam ubedjen da bar 89% gradjana srbije zivi u nekoj vrsti bede........jer , ako neko zivi samo zato da bi jeo , i priustio deci ponesto da obuku .......taj ne zivi , taj vegetira........

nazalost......u srba se sve sto nije hrana i odeca, odavno vec smatra luksuzom.......putovanja, letovanja, izlasci, porodicni ruckovi u restoranima, pice sa prijateljima u kaficu.......nov auto, nov namestaj, televizor.................sve je to za srbe luksuz

stoga i imamo cesto podsmesljive komentare upravo onih koji , valjda od jeda i jada ( ne krivim ih ) svaku pomenu ukidanja viza docekuju sa nemocnim sarkazmom........jer im je, put do beca jednako neverovatan kao i put do marsa..............

elem, beda je u srbji odavno kod kuce.............lepo se smestila i kako vidim , nema mnogo njih koji bi da je izbace........mozda, kada bi se sama smilovala da ode na neko drugo mesto.....ali da joj pomognu da se izgubi u p**** lepu m*****.........to ne........

lakse je malo pljuckati, malo kukati, malo pretiti , malo se krchiti............

Jedino sto srbiju , o apsurda , spasava jos gore bede je to sto tri generacije zive u jednom stanu.......pa sa dve penzije , dve mini plate , nekako spajaju kraj sa krajem.......kao u nekoj rodovskoj zajednici.........................

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Neznanko ne znam zašto potenciraš samo na staro stanovništvo možda pišeš neki rad pa ti treba mišljenje ali to se tako ne radi.Ja sam doduše ratila rad o siromaštvu u Brazilu, gde je siromaštvo i beda daleko veće nego ovde ali i mi smo na dobrom putu da tako završimo i dodaću na žalost!
    Svima je nama poznato to što ti govoriš, pa niko od nas ovde nije pao s marsa.
    Svi dobro znamo da je gro ljudi ostalo kod kuće sa skromnom večerom u novogodišnjoj noći.Neki tu večeru nisu ni imali.Dok je bilo donacija najugoženiji su se hranili u narodnim kuhinjama, nikada neću zaboraviti dečaka koji je dolazio u MZ sa kanticom od eurokrema da bi dobio malo kuvanog kupusa za taj dan... i Bože.....toliko se toga moglo videti u njegovim očima.......e to je ta tvoja teorija u praksi.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    Neznanko ne znam zašto potenciraš samo na staro stanovništvo možda pišeš neki rad pa ti treba mišljenje ali to se tako ne radi.Ja sam doduše ratila rad o siromaštvu u Brazilu, gde je siromaštvo i beda daleko veće nego ovde ali i mi smo na dobrom putu da tako završimo i dodaću na žalost!Svima je nama poznato to što ti govoriš, pa niko od nas ovde nije pao s marsa.
    Svi dobro znamo da je gro ljudi ostalo kod kuće sa skromnom večerom u novogodišnjoj noći.Neki tu večeru nisu ni imali.Dok je bilo donacija najugoženiji su se hranili u narodnim kuhinjama, nikada neću zaboraviti dečaka koji je dolazio u MZ sa kanticom od eurokrema da bi dobio malo kuvanog kupusa za taj dan... i Bože.....toliko se toga moglo videti u njegovim očima.......e to je ta tvoja teorija u praksi.
    @Zvocko, ti si se opako posvadjala sa matematikom kao naukom.
    Brazil je 5 zemlja na svetu po veličini. Ima skoro 30 puta više stanovnika od Srbije i skoro dva puta više od Rusije. Uporedjenje njihovog siromaštva i našeg je malumno sa matematičke strane. Ne teraj me da ovo elaboriram, jer će da pršti na sve strane od podataka i glupih usporedbi koje si gore napisala.
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio Neznanko Pogledaj poruku
    @Zvocko, ti si se opako posvadjala sa matematikom kao naukom.
    Brazil je 5 zemlja na svetu po veličini. Ima skoro 30 puta više stanovnika od Srbije i skoro dva puta više od Rusije. Uporedjenje njihovog siromaštva i našeg je malumno sa matematičke strane. Ne teraj me da ovo elaboriram, jer će da pršti na sve strane od podataka i glupih usporedbi koje si gore napisala.
    Ne znam odakle ta potreba da se dokazuješ, nemoj me nazivati maloumnom jer će stvarno da pršti i dokazaću ti da nisi baš toliko pametan kao što misliš da jesi. Ovde se ne radi o o brojčanom stanju stanovnika niti veličine zemlje o kojoj govorim tj.upoređivati Srbiju sa Brazilom ne možeš ni po siromaštvu u globalu a ne po nekakvoj statistici koju ko zna odakle skidaš.Meni to nije bio cilj u mom postu zato nemoj odmah da mi skačeš u oči, tvoju isflustriranost leči negde drugde, meni je život suviše kratak da bi ga trošila na tvoje usrrane statističke podatke, daj ti meni primer iz prakse ako u opšte izlaziš iz te sobe.
    Ovo je ipak forum i očekuje se da se iznesu neka iskustva ispričana svojim rečima, a ne da kao što sam već primetila kod nekih članova, idemo na sopy/paste i skidanja zvaničnih podataka da bi se kao nekome nešto dokazalo.Imaš li ti čoveče svoje mišljenje o nečemu ili se samo pokrivaš copy/paste srranjima.
    Poslednji put ažurirao/la dežurno zvocalo : 03.01.2010. u 18:16
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Neznanko Pogledaj poruku
    [COLOR="Blue"]
    E baš zbog tih karaktera, ćutloga, ovi iz raznih agencija, zavoda za statistiku nam mažu oči, da u Srbiji ima samo 9 % je na granici siromaštva. Znate li i jednog stanovnika u Srbiji , koji će bilo kome javno reći: da ja sam siromašan i nemam za 'leba ? Teškoooo, po tom kriteriju ni 1 % takvih iskrenih anketiranih ugroženih gradjana se ne bi pojavilo u istraživanju. Da se ne lažemo.
    Tacno! Medjutim, da stvar bude jos gora, svako ima bar, ili samo za hleba, i zato i ne moze da kaze da "nema ni za 'leba". Ali vise od toga teko da nesto ima (ako izuzmemo ucesce za recepte kod lekara i mleko, i tu i tamo neki racun da se plati). Eto, to je!
    A zbog toga to drzava zloupotrebljava.

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    Ne znam odakle ta potreba da se dokazuješ, nemoj me nazivati maloumnom jer će stvarno da pršti i dokazaću ti da nisi baš toliko pametan kao što misliš da jesi. Ovde se ne radi o o brojčanom stanju stanovnika niti veličine zemlje o kojoj govorim tj.upoređivati Srbiju sa Brazilom ne možeš ni po siromaštvu u globalu a ne po nekakvoj statistici koju ko zna odakle skidaš.Meni to nije bio cilj u mom postu zato nemoj odmah da mi skačeš u oči, tvoju isflustriranost leči negde drugde, meni je život suviše kratak da bi ga trošila na tvoje usrrane statističke podatke, daj ti meni primer iz prakse ako u opšte izlaziš iz te sobe.Ovo je ipak forum i očekuje se da se iznesu neka iskustva ispričana svojim rečima, a ne da kao što sam već primetila kod nekih članova, idemo na sopy/paste i skidanja zvaničnih podataka da bi se kao nekome nešto dokazalo.Imaš li ti čoveče svoje mišljenje o nečemu ili se samo pokrivaš copy/paste srranjima.z:hm:
    Znaš koleginice, ja pokušao da ti repliciram i odgovor napišem iz obližnje klupe u parku...ali ladno bre, ko će sad da čisti klupu od snega, Tako da sam ti ipak odgovor napisao iz tople sobe, izvini molim te zbog tog komoditeta koji iskoristih da bi tebi napakostio.
    Da, kako me nadje bre, ja sam baš taj koji KOPIRAM podatke, procente, rečenice, ma mutavac kao ja drugčije ne ume. Eto doakala si mi konačno sad svi znaju gde ja crpim podatke, umesto da lepo ja izmislim matematiku, procente, ja sve to kopirao.Brukaaa , kažem ti.

Slične teme

1. 40% građana Crne Gore živi na ivici siromaštva
    Autor Markowac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 20.06.2008., 14:37
  2. danasnje zene
    Autor Krenpita u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 10.04.2008., 14:08
  3. Danasnje okupljanje
    Autor Luciferko u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 139