Maca vrsi nuzdu po celom stanu

Poruka
4.413
Ima nekih 5 meseci i ne znam koji joj je:poludeo: Pesak cistimo redovno ali ona nam ostavlja darove u kadi, iza komoda, ispoh kuhinjskog stola, i to iskljucivo veliku nuzdu, malu regularno u pesak... Ima li neko ideju sta bi to moglo da joj znaci? Starija sve obavlja u pesku:neutral: Jedino sto nam pada na pamet je da gospodjica hoce svoj wc... Ali to nam opet ne bi resilo problem jer ne bismo mogli da sprecimo stariju da ulazi u njegaz;) Ima li neko ideju kako da resimo ovaj problem, zaista postaje nepodnosljivoz:cry:
 
Nezgodna navika, neke mačke neće da vrše nuždu tame gde i druga. Treba poseban wc koji je njoj pristupačan. Neke od mojih odraslih mačaka neće ni za živu glavu da vrše nuždu u kući već trpe i čekaju da ih pustim napolje. Navika im je takva.
Takodje primećujem da malu i veliku nuždu vrše na različitim mestima.
Teško ćeš se toga rešiti ali što su starije sve su kulturnije u tom pogledu ako ti je za utehu.

Jedino što možeš da uradiš a to je da je odneseš kad primetiš da se uzvrtela i traži mesto za nuždu. To rade posle jela i ujutru kada se probude ne odmah ali kroz 15-20min otprilike. Nosi mačku više puta dnevno u novi wc, bolje i to nego da posle svuda čistiš.
 
Ne verujem da se radi o ljubomori, lepo se slazu, igraju se... Moracemo da probamo sa novim wc-om. Ne vredi da je nosim kad primetim, jer ona vrlo dobro zna gde je wc, jednom smo probali i da je nosimo i obavila je to u hodu :dash:

Inace, jel normalno da im se velika nuzda toliko oseca? Kad ih ostavimo same i dodjemo kuci, obavi to, pa ne mozemo pola sata stan da izluftiramoz:cry: Recimo, Kiki (pudla) je jedno vreme bila bolesna, nije isla napolje i sve je obavljala u stanu-uopste se nije osecalo. Pudla nase bivse komsinice to obavlja redovno u kupatilu-isto se ne oseca...
 
Ima nekih 5 meseci i ne znam koji joj je:poludeo: Pesak cistimo redovno ali ona nam ostavlja darove u kadi, iza komoda, ispoh kuhinjskog stola, i to iskljucivo veliku nuzdu, malu regularno u pesak... Ima li neko ideju sta bi to moglo da joj znaci? Starija sve obavlja u pesku:neutral: Jedino sto nam pada na pamet je da gospodjica hoce svoj wc... Ali to nam opet ne bi resilo problem jer ne bismo mogli da sprecimo stariju da ulazi u njegaz;) Ima li neko ideju kako da resimo ovaj problem, zaista postaje nepodnosljivoz:cry:
Nemam nikakav savet, a da to vec nije receno, javljam se samo da pruzim podrsku. Zao mi je, ne samo vas, nego i nje, sta joj je, pobogu?! Nadam se da cete pronaci resenje.
 
Kad maca vrsi nuzdu tamo de netreba obicno hoce da nam stavi do znanja da joj nesto nije po volji. Macor moje komsinice star 8 godina pre neki dan joj se upiskio u regalu jer se naljutio. Hteo je napolje a ona ga nije pustila jer je prehladjen. Moj macor takodje u zadnje vreme omasi nosu jer ima teranje. Moras da pronadjes razlog nezadovoljstva svoje mace. Macke su veoma osetljive na bilo kakve promene i vrse nuzdu van posude kada su pod stresom. Moras otkriti razlog pre svega pa onda videti sta dalje.Proprati je malo i kazni je (naravno prskalicom) za svoje postupke.
 
Poklopac i jeste privremeno resenje, nismo hteli da kupujemo wc dok ne vidimo da li je o tome problem. I eto sad resili jedan problem a nastao drugi z:(

Stvarno ne znam koji bi mogao biti razlog njenog nezadovoljstva... Napolje ne ide, jedino ako nije to u pitanju jer je uzeta s ulice sa 3 meseca, pa mozda joj fali... Hranu ima non stop na raspolaganju, vodu isto tako, igrackice, lepo se igra sa velikom, mazi sa nama... Nisam pametna.
 

Back
Top