GODINE KOJE SU POJELI SKAKAVCI....

KOJA GENERACIJA JE NAJGORE PROSLA U GODINAMA IZA NAS

  • ONI KOJI DANAS IMAJU 20 - 30 GOD

  • ONI KOJI DANAS IMAJU 40 - 60 GOD

  • ONI KOJI SU DANAS 60+


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

IN-AGA-DAVID-A

Primećen član
Banovan
Poruka
565
Generacija koja je sada u kasnim cetrdesetim godinama zivota, je pre dvateset godina , kada je pocelo ludilo raspada Jugoslavije, bila u punoj stvaralackoj, radnoj, fizickoj snazi........

u godinama u kojima se stvara karijera, porodica, zida kuca, kuci dom, oni su imali nesrecu da na svojim ledjima iznesu svu glupost , svih vladara i vlasti na balkanskim prostorima,,,,,,,,

njih su pozivali vojni pozivari da se jave po "ratnom rasporedu" , njih je vojna policija dizala iz kreveta u sred noci , i trpala u autobuse i kamione , vozeci ih u neke vukoyebine za koje ni culi do tada nisu.,,,

oni su se vracali kucama u limenim sanducima ili bez ruku i nogu

.......i napokon, sada, kada su ratovi proslost.......oni su protracili 20 najplodnijih godina svoga zivota na tudje ratove, radili u firmama koje im nisu uplacivale ni staz ni penzijsko ni socijalno........

a sada su prvi na spisku tajkuna za otkaze zbog "svetske ekonomske krize"........

dakle, posteno bi se moglo reci da je upravo ta generacija najvise zrtvovala od svojih zivota za gluposti "vukovar - vivovitica - qraz palaz"......pa onda , "srbija se brani u fckn kninu ' , pa se brani u sarajevu ,pa se brani na kosovu , pa se brani sa avale............srbija do tokija , do milvokija, kao nokija.........

sve te gluposti su danas od ljudi koji bi , po svakoj logici morali upravo sada da nose privredu i ekonomiju ove zemlje , napravili armiju bez posla, bez plata, bez penzija, i bez perspektive.............

ljude koji su premladi za penziju ( a tamo je vec guzva kao nigde na svetu ) , a prestari za rad , po merilima novotajkunske srBske elite..........

sto rece onomad jedna pesma " too old to rock'n roll , but too young to die'.......

********

ok, sta je bilo, bilo je......nad prolivenim mlekom se ne kuka......nad prolivenom krvlju se kuka dozivotno.........

ali, ono sto dodatno brine generaciju koja ima najvise razloga da se ljuti i da krivi sve oko sebe za "crvotocinu" u vremenu i prostoru.......je to , sto neki novi klinci, koji su u vreme ratova i bede piskili i kakili u plasticne noshe , i to one, kineske sto seku doope , jer su samo one mogle da se kupe u "slobinom blagostanju" , sada dizu male qrchice.

.......trse se i busaju , prizivajuci , onako nesvesni u svom neznanju i nerazumavanju zivota.....i ruse, i kineze, i boga i oca.........vicu, buchu , huchu , galame , lupaju se u nejake grudi , mrzeci pre podne ceo svet , a popodne i celu galaksiju........prizivajuci , srecom sa dial up distance na nove ratove i nove propasti ove vec uporopascene zemlje...........

nadam se da nece jos jedna generacija srba protraciti sledecih 20 godina u ispraznim kvazi patriotskim izdrqavanjima ....vec ce zasukati rukave i uraditi nesto za srbiju , i za sebe napokon..........
 
ovo je jedna od boljih tema, kada se ne bi prepucavali, vec iskreno iznosili svoje vidjenje desavanja na ovim prostorima zadnjih dve do tri decenije.
ali posto mi je poznat profil forumasa na krsti, koji se uzgred budi receno, srozao zadnjih meseci, onda nista od teme
 
pa najgore je prosla vasa generacija , pogotovo oni sto su napunili 50-60 godina , a nisu obezbedili ni sami sebe , a kamoli familiju , unuke i slicno .... kao i ove najmladje generacije rodjene krajem osamdesetih i pocetkom devedestih posto ih je veliki broj syeban u vugla ,mada se u sustini ne moze to sve bas generalizovati
 
najgore su prosli oni koji danas imaju 40-60 god, tj koje je zadesilo da im u najboljim godinama zivota dodje sloba na vlast i povede ih u neki besmisleni rat...........
mada je dobar deo njih i sam kriv za to, jer nije ludak pao s neba vec je dobijao na izborima
 
pa najgore je prosla vasa generacija , pogotovo oni sto su napunili 50-60 godina , a nisu obezbedili ni sami sebe , a kamoli familiju , unuke i slicno .... kao i ove najmladje generacije rodjene krajem osamdesetih i pocetkom devedestih posto ih je veliki broj syeban u vugla ,mada se u sustini ne moze to sve bas generalizovati

mislim da si odlicno uocio sta je problem ........

fakat je teret ratova, kriza i propadanja najvise osetila na grbaci genracija 40 - 60 god.....

ali, kakva je logika, ako zanemarimo tvoju primedbu da je dobar deo mladje generacije syeban u vugla ( cime se ne bih slozio ).........da neko ko je pre 20 godina imao 10 ili 2 godine , sada soli pamet bilo kome ko je sve to preziveo i bio ucesnik i ratova i kriza, i inflacija, i revolucija..............???

i to tako drcno, bezobrazno, sa samo jedne mantra pozicije........SUPER SRBINA.....nepogresivog, nepobedivog, nebeskog....iskonskog ratnika.....

prazno, batice, prazno..................
 
pa najgore je prosla vasa generacija , pogotovo oni sto su napunili 50-60 godina , a nisu obezbedili ni sami sebe , a kamoli familiju , unuke i slicno .... kao i ove najmladje generacije rodjene krajem osamdesetih i pocetkom devedestih posto ih je veliki broj syeban u vugla ,mada se u sustini ne moze to sve bas generalizovati

:lol:....ne bih imao sta da dodam...ovi prvi su se shebali malo pre penzije(veoma frustrirajuce za coveka) a,klinci koje si naveo su rodjeni pred raspad celog sistema...
 
a zasto su skakavci pojeli godine od 2000 do 2010 i ko je za to kriv ?

zasto je srbija danas 3 januara 2010 godine zemlja sa najnizim platama u regionu?

pa ako uzmes u obzir da su 1999 godine po srbiji padale bombe, tesko je ocekivati da se od vec sledece godine zivi kao u hong kongu...........a i deset godina je malo da se popravi sve sto se syebalo i moralno, i materijalno devedesetih............

iako se slazem da je moglo i bolje i vise..........da nema dezurnih "kocnicara" "hejtera" " fanova ratka fckn mladica" i slicnih baraba koje zive po principu "sto gore, to bolje"..
 
mislim da si odlicno uocio sta je problem ........

fakat je teret ratova, kriza i propadanja najvise osetila na grbaci genracija 40 - 60 god.....

ali, kakva je logika, ako zanemarimo tvoju primedbu da je dobar deo mladje generacije syeban u vugla ( cime se ne bih slozio ).........da neko ko je pre 20 godina imao 10 ili 2 godine , sada soli pamet bilo kome ko je sve to preziveo i bio ucesnik i ratova i kriza, i inflacija, i revolucija..............???

i to tako drcno, bezobrazno, sa samo jedne mantra pozicije........SUPER SRBINA.....nepogresivog, nepobedivog, nebeskog....iskonskog ratnika.....

prazno, batice, prazno..................
pa ne mislim da je vecina klinaca syebana , al takvi najvise upadaju u oci ,a kad pogledam kakva je bila moja generacija pre nekih 10 godina u tinejdzersko doba i ove sada stice se utisak da je sve gore ...
a ti sto se prave pametni i misle da su uvatili Boga za muda bez ikakvog licnog iskustva osim gugla i price tipa " reko mi komsin rodjo iz Gezenkirhena " ... su posebno zovijalni likovi
a licno najvise volim vojne stratege i ratnike bez odsluzenog roka i u porodislistu ,a kamoli askari ,ili cuvene evroskeptike ili rusofile , ruysofobe anyway sto nisu mrdnuli u zivotu dalje od babe u Kurtalicima ili eventualno do Paralije ili Nesebra na more z:D
 
Ја их конкретно враћао. Мислим, између осталог ... и тако.
Ценим негде око 30, не сећам се више тачно.

vracao si limene sanduke sa ljudima , kucama da ih sahrane .......i sta bi rekao danas ovim junoshama koji svakodnevno preko interneta, iz tolple sobice sa posterima cece i mitra miricha na zidovima pozivaju na novi rat "za oslobodjenje kosova, hrvatske , bosne, slovenije, makedonije i crne gore"????

da li mislis da mogu da pretpostave kako je hladan taj lim u koji si smestao saborce??

ili , da prostis na izrazu........"jedu go*mna jer im dosadila cokolada"????
 
Ljudi rođeni osamdesetih koji spadaju u prvu navedenu skupinu proveli su praktično cijeli život u permanentnoj krizi.
Takvi uvjeti života neminovno rađaju frustraciju i osjećaj bezperspektivnosti ili pak ravnodušnosti i pomirenja sa postojećim stanjem.

Ova prva, frustrirana skupina je obično spremna da se uhvati za bilo kakvu slamku spasa, pa i neke ratno-huškačke pamflete kako bi popravila stanje, pa otuda i pojava opisana u uvodnom postu.
Drugi dio opet nema ni snage ni volje nešto promijeniti i upada u učmalost što koriste razni profiteri i tajkuni da na njima zarađuju.

Potrebna je inventivnost i inicijativa ekonomskih stručnjaka koje bi hitno trebalo dovesti na vlast da pokrenu stvari s mrtve točke.
To politikanti i nacionalisti nikad neće biti u stanju i održavat će status quo jer im tako najbolje odgovara.
 
Kako zasto?Pa kad ces da zivis ako ne dok si mlad?A kako smo mi ziveli u doba Milosevica?Recimo,moja generacija `81?Ne kazem da i drugi nisu ispastali,ali mi smo najvise osakaceni...

slazem se ja da su svi u ovoj zemlji pogodjeni na svoj nacin svime sto nam se dogadjalo u proteklih 20 godina.......

i tacno je da je tvoja generacija jedna od onih koje su izvukle deblji kraj.......srecom , bili ste premladi da vas vitlaju vojni policajci i salju na front......bar ste to izbegli.......

a to nije malo, druze moj.......nije malo , uopste..............
 
zato sto ste vi matore prdonje osetili makar deo jedan svog zivota kako to izgleda ziveti u blagostanju dok ova danasnja generacija mladih zivi prakticno od rodjenja u krizi nemastini i bedi .

Jerry.......ti znas da mogu tako da te napushim i ponizim da ces sledecih mesec dana da se pojavljujes pod rezervnim nickom..........

ali, nemam nameru........iako si bezobrazan, onako seljacki , kako ti i prilici , u samom startu teme koja nije postavljena da bi provocirala ili vredjala bilo koga.........

kako smo mi to "matore prdonje" ziveli u blagostanju , kada si ti prvi koji pljuje to SFRJ "blagostanje" ????..............da nisi promenio misljenje , ili pobrkao lonchice??z:lol:
 
slazem se ja da su svi u ovoj zemlji pogodjeni na svoj nacin svime sto nam se dogadjalo u proteklih 20 godina.......

i tacno je da je tvoja generacija jedna od onih koje su izvukle deblji kraj.......srecom , bili ste premladi da vas vitlaju vojni policajci i salju na front......bar ste to izbegli.......

a to nije malo, druze moj.......nije malo , uopste..............

Znao sam da ces to da kazes...pa nismo bili tad...ali nikad se ne zna...
 

Back
Top