Francuski sateliti otkrili Atlantidu ispod Karibskog mora

Zato što se ne zna ni ko je ovo snimio ni gde. Biće da se neko igrao u Photoshop-u dok se ne dokaže suprotno.

To je i moje misljenje,ali...nikad se nezna,mozda je istvarno,mozda su stvarno otrkili Atlantidu,ali kao sto kazes ne zna se ni ko je snimio ni gde je snimljeno,tako da dok to ne potvrde... :|

A i kakav je ovo snimak...cuje se svasta u pozadini,a i emisija ima komicnog voditelja... Ja mislim da bi ovakva tema zahtevala malo vise ozbiljnosti...ali to bas i nije vazno. :S
 
Svaka vijest koja vrišti iz SVIH svjetskih medija je LAŽ.
Ako ne vjerujete,provjerite u vašim mogućnostima.
Naravno,to se ne odnosi na ono "pao avion,čovjeka udario voz,itd"...
Nego na ove "be afraid,be very afraid" ili "be inrigued" vijesti.
Mediji su puni toga da su naučnici OTKRILI nešto o seksu,hrani,itd...
Napravljena je nova lopta za SP 2010 koja BOLJE LETI.
Otkrili su Atlantidu.
:hahaha:
Joj,Bože moj...
Ne tvrdim ja da Atlantida ili nešto slično nije postojalo...
Čak sam uvjeren da jeste.
Ali,otkrili su je,ako se ne varam,treći put u zadnjih godinu dana.
:cool:
Još da nađu Troju u Gabeli...
 
Ne,ne,po misljenju moje profesorke muzickog i svega sto je ona cula,Troja se nalazila na prostoru danasnje Crne Gore....ja sam joj odma lepo otvorio oci,rekavsi joj da ako je to tacno da onde ne bi napravila Trojanskog Konja nego Trojansko Magare.... A i to misljenje se protivi svim istorijskim,za koje sam ja cuo....al da ne spamujem.

A gde su je zapravo pronasli? I koje je vase misljenje o tome gde se nalazila Atlantida?
 
Kao neko ko je sve dosta dugo i detaljno istrazivao, mislim da je Platonova prica pomalo bezvezna, ne u smislu da nesto ranije nije postojalo, cak sam i ubedjen da su te hipoteticke civilizacije nekada postojale, vec da je sve malo u nedostatku informacija nasminkao.

Zaista ima puno tragova hipotetickih civilizacija. Mozda je ovo jedan od njih.

Stvar je u tome da je Platon verovatno promasio lokaciju i da bi ta hipoteticka civilizacija koju on naziva Atlantidom mogla biti bilo gde. Druga stvar je pogresno (po meni barem) navodjenje da je Atlantida jedna zemlja, kao kada bi neko u buducnosti nazivao Evropu zemljom. Nadam se da razumete sta hocu da kazem.
 
Atlantida moze da predstavlja mnogo toga po meni. Sluzicu se citatima sa wikipedije. z;)
У делу: "Критон" Платон описује рат између Атланта и остатка тадашњег света и каже да се догодио пре 9.000 година. Податак се односи на рат, а не на катастрофу, која је проузрокавала потонуће острва иако је тај рат прекинула природна катастрофа.
Dakle ovde vidimo rat izmedju Atlantide i "ostatka sveta" kako platon tada naziva tu uniju, sto nam govori (po meni barem) da je i Atlantida bila unija.
Sto se ovog ostatka tice, mislim da nam bosanske piramide (ako budu dokazane) mogu posluziti kao dokaz da je i na ovim prostorima postojala takva civilizacija, jer to je ono sto mene kopka. Ako su vec ratovali sa nekim odavde, moraju da postoje dokazi i o toj civilizaciji.
Земљом је управљао Атлант уз помоћ 10 царева. Састајали су се сваких 6 година и доносили законе и судили.
Ovo je takodje jos jedan podatak koji nam govori da je to bio jako slozen sistem. Meni ne deluje kao jedna zemlja. Ne znaci da je bio kontinent, ali je mozda bila unija.

E sada postoji i druga teorija
Данас има доста археолога широм света који мисле да је мит о Атлантиди настао са великим вулканским ерупцијама у Егејском мору које су уништиле тада моћну и богату миноанску цивилизацију на данашњем острву Санторини неких 1450 година пре Христа.
Ovo je nesto sto pobija Platona (ili barem govori da nije razumeo ono o cemu je pricao)

Sta je istina, videcemo kad tad, a ja se nadam uskoro (dokazivanjem bosanskih piramida z:) )
----------------------------------------------

P.S. Nadam se da je moj odgovor zadovoljio ocekivanja prisutnih na temi. z;)
 
Ja se vise slazem sa Platonovim misljenjem,tj sa tim da je Atlantida postojala i nestala mnogo ranije od 15.-12.v.p.n.e,jer da je nestala u tom dobu sigurno bi postojao neki pisani dokumenat o njoj,pogotovo ako je bila dosta naprednija civilizacija od drugih....mislim stvarno,ima razlike izmedju 90. i 15.v.p.n.e. z:)z;) ;)

P.S. Nznm za te prisutne,ali zadovoljio je moju radoznalost. :D
 
Drago mi je.

Pazi, teorija moze da bude stvarno mnogo. Ako budes malo istrazivao alternativnu arheologiju (necu reci zabranjenu jer je pogresno) videces da se sve svodi na taj period. Tacnije od tog do 12000 p.n.e. otprilike.

Evo jednog zanimljivog klipa.

P.S. Evo malo necega za razmisljanje, covek kao ovakav postoji otp. 50000 godina, a civilizovan je samo 7000. Meni je apsolutno nelogicno da sa istim stepenom inteligencije nije mogao da dostigne neki veci nivo preko 40.000 godina. Zvuci logicno zar ne?!

Ehhh, ja sada u srednjoj nemam vise istoriju, a svakoga dana nesto cackam vezano za nju... Ekonomija cist promasaj...
 
Zapanjujuce....jednostavno zapanjujuce! 8|
Hvala ti na ovom klipu,fascinantan je! :)

Ova teorija bi mogla da objasni otapanje glecera na severnom polu,povisen nivo mora, drasticno promenljivu klimu(al naravno tu se mozemo zahvaliti i staklenoj basti)...

P.S.Pa evo,u ovom klipu imas neki delimican odgovor na to pitanje evolucije...ovaj ciklus i sve to....mozda je Atlantida bila dom nekih "drugih" ljudi,kontas? Veoma zanimljivo.z:)
 
Zapanjujuce....jednostavno zapanjujuce! 8|
Hvala ti na ovom klipu,fascinantan je! :)

Ova teorija bi mogla da objasni otapanje glecera na severnom polu,povisen nivo mora, drasticno promenljivu klimu(al naravno tu se mozemo zahvaliti i staklenoj basti)...

P.S.Pa evo,u ovom klipu imas neki delimican odgovor na to pitanje evolucije...ovaj ciklus i sve to....mozda je Atlantida bila dom nekih "drugih" ljudi,kontas? Veoma zanimljivo.z:)

Klip sam uzeo kao kratko objasnjenje da je dom hipotetickih civilizacija mogao biti antarktik. Inace o tome sam dosta citao, a kao najbolji dokaz svemu tome mogu posluziti karte Piria Reisa. P.S. O kakvim "drugim" ljudima? Odavno sam gledao klip, a sada nisam u mogucnosti, objasni mi malo. Mislis tehnoloski naprednijim ili...?
 
Kakva je to karta,objasni mi?(mrzi me da googlujem :S)

P.S. Pa evolucija...tj,ciklus evolucije... Po ovoj teoriji,mi nismo prvi(a ni zadnji) ljudi,humanoidi,koji su ziveli na Zemlji. Ciklus evolucije se ponavlja vec...pa,oduvek!xD
Kako sam ih ja shvatio,i sada po ovoj teoriji i ja mislim,da su Atlantidjani bili ti sto su ziveli pre nas...moguce,tehnoloski napredniji. Kontas sad?z:)
 
Aaaaa, znam o cemu govoris. Mislis o napretku civilizacije do maksimuma, a onda naglom padu pa sve ispocetka? Ne znam, moguce.

Progoogle-aj malo, zanimljivo je.

Tu kartu je nacrtao turski admiral Piri Reis sa svojim pomocnicima i ona pokazuje precizno Juznu Ameriku ali sto je najvaznije i Antarktik (pre njegovog otkrivanja) i to veooooma precizno. Pokazuje i da je prekriven shumama a ne ledom, precizno pokazuje lance planina kao i kompletnu hidrografiju.
 
Mislio sam na ultimativnu destrukciju tih ljudi(nestankom Atlantide i smrznucem Antarktika) i nastankom ljudske vrste sve iz pocetka...from scratch.
Ali moze i ovako....kao sto je Ajnstajn rekao : "Ako bi se vodio 3. Svetski Rat, 4. bi se vodio lukom i strelom."

Hmmm....proguglovacu sutra,sad me mrzi.....

Fascinirajuce,mapa koja pretice bilo koju drugu...najstarija mapa sveta,dobro ne bas sveta,ali....

Hmmm,upravo mi je nesto glupavo palo na pamet...da su Atlantidjani pretci Turaka,tj tog naroda koji je ziveo na tom prostoru,ali da odbacimo to,kao sto rekoh glupavo je.
Ali nije glupavo reci da su Turci,tj narod sa tog prostora,imali nekakvu vezu sa narodom Antarktia,Juzne Amerike pa mozda i Atlantide...ali to su samo nagadjanja.
 
hm
po meni je najverovatnija opcija da je platon bio preteca tomasa mora i den brauna,ili mesavina istih
imamo utopiju(tomas mor,iliti toma smor:D),i imamo sve to smesteno na odredjenu lokaciju,u odredjeno vreme,sa odredjenim "dokazima",da bi prica dobila na upecatljivsti,uzbudljivosti itd(tipicno za cika den brauna)
mada,ko zna.......

Da,a zamisli,mozda su se jednostavno nadovezivali jedni na druge kroz istoriju i svaki dodavao rep(ne mislim na reptile,vec na pravi pravcati rep xD) svoje "istine",s obizrom da je taj koji je zapoceo sve to(Platon) izmislio celu stvar kako bi dobio publicitet. Haha,sto bi to bilo nesto. xD

Nadam se da to sigurno nije tacno,ali...ko ce ga znati.z:cry:z:hm:
 
Da,a zamisli,mozda su se jednostavno nadovezivali jedni na druge kroz istoriju i svaki dodavao rep(ne mislim na reptile,vec na pravi pravcati rep xD) svoje "istine",s obizrom da je taj koji je zapoceo sve to(Platon) izmislio celu stvar kako bi dobio publicitet. Haha,sto bi to bilo nesto. xD

Nadam se da to sigurno nije tacno,ali...ko ce ga znati.z:cry:z:hm:
pa ne verujem da je to zato uradio
svaka njegova prica ima pouku
Ali tu je jedna stvar jos cudna. Kao sto je neko pomenuo Platon je bio vec dovoljno uvazen pa po meni nije imao razloga da izmislja tako nesto. Mozda je nadogradjivao pogotovo u Kritiji, ali verujem da mu je Solon ipak nesto preneo.

nzm da li si citao platonovu drzavu,npr
i sad,tu recimo,imas jednu pricicu o spoznaji
evo,malo cu sad da smaram,ide ovako-
imas jednu pecinu,ljude koji su utamniceni u njoj,celoga zivota,tako da ne mogu da se pomeraju,i mogu da gledaju samo pravo u zid pecine,i jedino sto mogu da vide su njihove senke,znaci,ne mogu da vide ni jedni druge
znaci,sve sto oni poznaju je taj zid,svoj i glas svojih drugara,uslovno receno,i svoju i njihovu senku
i ti pustis jednog napolje,i on vidi sve sto postoji napolju,i vrati se unutra i isprica ostalima,i ovi mu nece verovati,vec ce reci da je lud
prica ima svoju poruku,ali je opet prica
i sta sad,treba da trazimo tu pecinu i ostatke tih ljudi?
isto msm da je hteo da postigne sa spominjam atlantidjana
savrseno,jako drustvo,sacinjeno od gotovo savrsenih pojedinaca,li opet nije moglo da se odupre moci prirode,i spasi sebe od propasti
mozda se takva nesreca zaista negde dogodila,i da je to bila obicna drzavica,obican narod,a on je to uzeo kao osnov,i izgardio sopstvenu,poucnu,pricu,koja danas zaludjuje mnoge
izvinjavam se za malo skretanje sa teme
i sad ti uzmes i pustis jednog napolje na jedan dan,i on
 
Ma publicitet sam ja naveo tek onako,moze biti iz bilo kojih drugih razloga...

A i ta prica,sto si navela...

Ako su oni zarobljeni,tj utamniceni kao sto si navela,ceo svoj zivot...to bi bilo nemoguce,umrli bi od gladi i zedji!!! Haha,salim se....heres the real deal.
Znaci,ima ih troje i tu su celog zivota i jedan uspe da pobegne na samo jedan dan...vrati se nazad da im isprica sta je sve video...i zasto onda ova dvojica kazu da je on lud i da laze!? Zasto jednostavno ne kazu "U j b t vidi kolko se svet promenio" ili nesto tako slicno!?A i on bi mogo i njih da oslobodi,posto ima tu moc,pa da pokaze Nevernim Tomama istinu. z:pz:)
 

Back
Top