Ponovo ja i Linux
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Ponovo ja i Linux

ZeeN
    Guest

Podrazumevano Ponovo ja i Linux

Pa evo pitanja
    Sve ovo mora da se spoji u jednu celinu
    -Pa kako se proverava zavisnost paketa namenjenih za novu distribuciju.

-Kernel imam iz paketa SuSE 9.1 mada sam download-ovao sa Kernel.org 2.6.8.1 verziju
    -Sto se tice Window menagera stavio bi KDE 3.2,nisam ljubitelj GNOME okruzenja,gde da nadjem BASH,PERL... da download-ujem
    -Programe za programiranje za KDE i GNOME i sve sto ima veze stim,(BASH,PERL,KDEDev....
    -Kako da proverim zavisnost paketa
    -Stavio bi Apache,treba da dignem WEB server tj. host koju verziju apache da skinem s neta sta mi jos treba za WEB Server od paketa
    -Gde da nadjem MySQL i Php za istu namenu i koje su najbolje verzije tj. najstabilnija verzja.
    -Da li ima u toku sklapanja svega toga u jednu celinu,da li ima tu programiranja tj. pisanja nekog koda, malo sam cesljao po www.linuxfromscratch.org dokumentima i nasao sam doduse malu kolicinu koda ali neznam koju ulogu igra u svemu tome

Ovo pre svega hocu da naucim kako se to radi imam dokumenta sa www.linuxfromscratch.org,ali me buni sto u instim dokumentima ima malo koda pa neznam za sta to sluzi

Guest

Podrazumevano

pa posto vec spominjes suse 9.1 sve to sto si naveo od pratecih programa imas u njemu uz instalaciju.

Drugo nauci da koristis man, tipa ukucaj
    man rpm

i tu procitaj sve sto te zanima.

amaron
    Guest

Podrazumevano Re: Ponovo ja i Linux

Decko zeli da napravi sopstvenu distribuciju, sto je za svaku povalu.
    Najbitnije je da dovoljno dobro poznajes linux da bi mogao tako nesto da uradis.
    Potrebno je i dobro programiranje u shellu.
    Dakle budi siguran da dobro znas da plivas pre nego sto krenes da ucis da ronis.

Citat Original postavio ZeeN
    Pa evo pitanja
    Sve ovo mora da se spoji u jednu celinu
    -Pa kako se proverava zavisnost paketa namenjenih za novu distribuciju.
    Ako si se odlucio za rpm, prouci kako se kreira rpm i u njemu zadaju zavisnosti. Njegovu strukturu mozes da vidis ako iz midnight commandera udjes u njega.
    Ako vec pravis svoju licnu distribuciju za sebe, zasto ne bi skidao source-ove ?
    -Kernel imam iz paketa SuSE 9.1 mada sam download-ovao sa Kernel.org 2.6.8.1 verziju
    U sustini, bilo koji stabilan kernel je ok. Najnovije verzije kernela imaju tendencije da su vise cutting edge nego stabilne. Npr. 2.6.8.1 je nastao zbog bagova u 2.6.8 samo par dana posle njega.
    -Sto se tice Window menagera stavio bi KDE 3.2,nisam ljubitelj GNOME okruzenja,gde da nadjem BASH,PERL... da download-ujem
    -Programe za programiranje za KDE i GNOME i sve sto ima veze stim,(BASH,PERL,KDEDev....
    -Kako da proverim zavisnost paketa
    -Stavio bi Apache,treba da dignem WEB server tj. host koju verziju apache da skinem s neta sta mi jos treba za WEB Server od paketa
    -Gde da nadjem MySQL i Php za istu namenu i koje su najbolje verzije tj. najstabilnija verzja.
    -Da li ima u toku sklapanja svega toga u jednu celinu,da li ima tu programiranja tj. pisanja nekog koda, malo sam cesljao po www.linuxfromscratch.org dokumentima i nasao sam doduse malu kolicinu koda ali neznam koju ulogu igra u svemu tome
    Ukratko, svi paketi koje navodis postoje u source obliku na njihovim sajtovima. Vecinu programa mozes pronaci na www.sourceforge.org
    Osnovni programi su ti na www.gnu.org
    Gledaj da najpre skines i instaliras ono sto ti je potrebno da pokrenes /etc/inittab i skriptove u /etc/init.d ili /etc/rc.d ili kako vec hoces, koje si naravno sam isprogramirao.
    Dalje, pod obavezno ti idu osnovne biblioteke i kompajleri, bez toga ne ide nista dalje. Ne znam sta u osnovnom paketu lfs ide, pa ako je to tu - onda ti je mnogo olaksan posao.
    Ovo pre svega hocu da naucim kako se to radi imam dokumenta sa www.linuxfromscratch.org,ali me buni sto u instim dokumentima ima malo koda pa neznam za sta to sluzi
    Jos jedna preporuka: prouci neku jednostavnu distribuciju (npr. slackware) i vidi da ti je svaki skript i svaki fajl u /etc jasan pre nego sto pokusas da napravis svoju distro.

Amaron

Slične teme

1. Ponovo 20 god?
    Autor Betty u forumu Žene
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 04.04.2006., 14:22
  2. ponovo PHP
    Autor know_not_know u forumu Web dizajn
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.07.2005., 11:44

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu