raj?

Урош

Obećava
Poruka
59
molim za pomoc...nesto mi nije jasno...

ako je neka osoba vernik, istrajan u svojoj veri, ona ce posle smrti otici u raj...

ako ta osoba poznaje neke ljude koji su gresili za zivota i treba da idu u pakao a toj su osobi dragi, kako ce ona bez njih u raju?

mozda je ovo pitanje vama glupo, ali ne poznajem dovoljno pravoslavlje...ucim i trudim se :)
 
molim za pomoc...nesto mi nije jasno...

ako je neka osoba vernik, istrajan u svojoj veri, ona ce posle smrti otici u raj...

ako ta osoba poznaje neke ljude koji su gresili za zivota i treba da idu u pakao a toj su osobi dragi, kako ce ona bez njih u raju?

mozda je ovo pitanje vama glupo, ali ne poznajem dovoljno pravoslavlje...ucim i trudim se :)

Ja nemam odgovor na to tvoje pitanje ali imam jedan predlog i jedno pitanje...z:)

Predlog: on se sastoji u tome da je za tu osobu koja je istrajna u svojoj veri, dosta bolje da radi sa onim sto ima a ne sa onim sto nema, tj......neka vreme koje ima za ovaj zivot, na ovom svetu, iskoristi sto bolje...bude sto vise sa voljenim osobama i ucini im zivot sto lepsim a da o onome sto sledi posle zivota ne brine.....jer je neizvesno i nesigurno.

Pitanje: Rekao si da osoba koja je istrajna u svojoj veri posle zivota odlazi u raj?! Pitanje je, sta je to raj i kako znamo da odlazimo u njega nakon smrti ako smo to "zasluzili"???
 
molim za pomoc...nesto mi nije jasno...

ako je neka osoba vernik, istrajan u svojoj veri, ona ce posle smrti otici u raj...

ako ta osoba poznaje neke ljude koji su gresili za zivota i treba da idu u pakao a toj su osobi dragi, kako ce ona bez njih u raju?

mozda je ovo pitanje vama glupo, ali ne poznajem dovoljno pravoslavlje...ucim i trudim se :)

Nista lakse. Cim se snadje Gore, posalje garantno pismo Dole.
 
Pitanje: Rekao si da osoba koja je istrajna u svojoj veri posle zivota odlazi u raj?! Pitanje je, sta je to raj i kako znamo da odlazimo u njega nakon smrti ako smo to "zasluzili"???[/QUOTE]


nisam mislio da su raj i pakao oblaci i kotao z:lol:...

pop nam je na veronauci objasnjavao da je raj zajednica sa ljudima i bogom kada umremo, a pakao je da zivimo izvan te zajednice...

e da imam jos jedno pitanje :D ... pop nam rece da je dusa smrtna i moze da bude spasena samo u zajednici sa bogom i ljudima...isto tako onaj koji ju je stvorio moze i da je unisti ... ali gde je onda ta granica unistenja ili spasa?!? i najgori ljudi na svetu (pavelic, hitler,...) sigurno nisu bili 100% zli, imali su sigurno i dobre strane...e sad da li su im duse unistene ili nisu? :D
 
Predlog: on se sastoji u tome da je za tu osobu koja je istrajna u svojoj veri, dosta bolje da radi sa onim sto ima a ne sa onim sto nema, tj......neka vreme koje ima za ovaj zivot, na ovom svetu, iskoristi sto bolje...bude sto vise sa voljenim osobama i ucini im zivot sto lepsim a da o onome sto sledi posle zivota ne brine.....jer je neizvesno i nesigurno.


ne bih rekao da je neizvesno i nesigurno...ali razumem sta hoces da kazes...
negoo ti nisi pravoslavac, zar ne? :D
 
Lepo pitanje al vidim nema odgovora bar pametnog ,mada su me neki bas nasmejali :)
Ja sam pravedan a neke drage osobe grese .Malo nerealno kako moze da ti bude drag onaj ko gresi.
Ako ti je ta osoba u porodici onda moras da utices na njega svojim pricama i zivotom.SV Nikolaj je rekao ako nista drugo nemozes uciniti ti nastavi da da se molis za njih i da im pricas .Bog ce se potruditi da on cuje tvoje reci .Mozda ne odma ali kasnije sigurno ,kad bude video da govoris istinu .Hriscanski je truditi se da pomognes drugima .Druzeci se sa takvim osobama a nista ne preduzeti ,docices u suprotnu situaciju pa ce oni uticati na tebe a ne ti na njih .
 
Predlog: on se sastoji u tome da je za tu osobu koja je istrajna u svojoj veri, dosta bolje da radi sa onim sto ima a ne sa onim sto nema, tj......neka vreme koje ima za ovaj zivot, na ovom svetu, iskoristi sto bolje...bude sto vise sa voljenim osobama i ucini im zivot sto lepsim a da o onome sto sledi posle zivota ne brine.....jer je neizvesno i nesigurno.


ne bih rekao da je neizvesno i nesigurno...ali razumem sta hoces da kazes...
negoo ti nisi pravoslavac, zar ne? :D

O Boze moj zar je to uposte vazno.
 
molim za pomoc...nesto mi nije jasno...

ako je neka osoba vernik, istrajan u svojoj veri, ona ce posle smrti otici u raj...

ako ta osoba poznaje neke ljude koji su gresili za zivota i treba da idu u pakao a toj su osobi dragi, kako ce ona bez njih u raju?

mozda je ovo pitanje vama glupo, ali ne poznajem dovoljno pravoslavlje...ucim i trudim se :)

Pa ako si istrajan u svojoj vjeri trebas pomoci i njima,da se pokaju,ispovjede,Bog oprasta,kazu,e sad dal ce i oni s tobom u raj to je pitanje vise sile :)(izmedju ostalog sta jednan vjernik ima da radi s gresnicima,njemu je dovoljno zivotno ispunjenje posvecenost Bogu i dobrocinstvu,samim tim kontradiktorno je dovoditi takvu osobu u neki prisniji kontakt s gresnicima,iako ne postoji bezgresna osoba) p.s ne vjerujem da je raj takav kakvim se predstavlja,makar ne kako ga ti zamisljas :) z:hm:
 
Poslednja izmena:
Predlog: on se sastoji u tome da je za tu osobu koja je istrajna u svojoj veri, dosta bolje da radi sa onim sto ima a ne sa onim sto nema, tj......neka vreme koje ima za ovaj zivot, na ovom svetu, iskoristi sto bolje...bude sto vise sa voljenim osobama i ucini im zivot sto lepsim a da o onome sto sledi posle zivota ne brine.....jer je neizvesno i nesigurno.


ne bih rekao da je neizvesno i nesigurno...ali razumem sta hoces da kazes...
negoo ti nisi pravoslavac, zar ne? :D

Ako gledas ljude kroz njihovu religiju, ti onda ne vidis te ljude vec vidis svoj stav o toj religiji. Ti si postavio pitanje a ja sam pokusao da ti odgovorim....da li shvatas ili ne moj odgovor, ja to ne znam.
Posto pominjes veronauku, to bi znacilo da si u osnovnoj skoli, zar ne? Posto te ne poznajem, ne znam sta volis i da li ces i koji ces fakultet upisati ali recimo, samo recimo da volis medicinu i da ces to upisati. I recimo, samo recimo, da si perfektan student...reci mi da li je izvesno da ces nakon studija biti primljen da radis na dobro radno mesto, da ces biti poznat lekar, da ces imati dobru platu i slicno....? Da li je to sigurno tj. izvesno?
 
Pitanje: Rekao si da osoba koja je istrajna u svojoj veri posle zivota odlazi u raj?! Pitanje je, sta je to raj i kako znamo da odlazimo u njega nakon smrti ako smo to "zasluzili"???


nisam mislio da su raj i pakao oblaci i kotao z:lol:...

pop nam je na veronauci objasnjavao da je raj zajednica sa ljudima i bogom kada umremo, a pakao je da zivimo izvan te zajednice...

e da imam jos jedno pitanje :D ... pop nam rece da je dusa smrtna i moze da bude spasena samo u zajednici sa bogom i ljudima...isto tako onaj koji ju je stvorio moze i da je unisti ... ali gde je onda ta granica unistenja ili spasa?!? i najgori ljudi na svetu (pavelic, hitler,...) sigurno nisu bili 100% zli, imali su sigurno i dobre strane...e sad da li su im duse unistene ili nisu? :D[/QUOTE]

Hm....ako je to raj i pakao, zivot u zajednici sa Bogom i zivot van te zajednice, zasto je potrebno da umres da bi onda ziveo u zajednici sa Bogom? Zar to ne mozes i sada postici?
 
Predlog: on se sastoji u tome da je za tu osobu koja je istrajna u svojoj veri, dosta bolje da radi sa onim sto ima a ne sa onim sto nema, tj......neka vreme koje ima za ovaj zivot, na ovom svetu, iskoristi sto bolje...bude sto vise sa voljenim osobama i ucini im zivot sto lepsim a da o onome sto sledi posle zivota ne brine.....jer je neizvesno i nesigurno.

Odličan predlog... to i jeste suština vere, to što neki pogrešno interpretiraju boga nas je i dovelo do zabune... a lud i zbunjen su braća.
 
Lepo pitanje al vidim nema odgovora bar pametnog ,mada su me neki bas nasmejali :)
Ja sam pravedan a neke drage osobe grese .Malo nerealno kako moze da ti bude drag onaj ko gresi.
Ako ti je ta osoba u porodici onda moras da utices na njega svojim pricama i zivotom.SV Nikolaj je rekao ako nista drugo nemozes uciniti ti nastavi da da se molis za njih i da im pricas .Bog ce se potruditi da on cuje tvoje reci .Mozda ne odma ali kasnije sigurno ,kad bude video da govoris istinu .Hriscanski je truditi se da pomognes drugima .Druzeci se sa takvim osobama a nista ne preduzeti ,docices u suprotnu situaciju pa ce oni uticati na tebe a ne ti na njih .


A sta ako je taj neko (blizak) vec umro i ti vise ne mozes da utices na njega?
 

Back
Top