raj?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 65

Tema: raj?

Obećava Урош (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano raj?

molim za pomoc...nesto mi nije jasno...

ako je neka osoba vernik, istrajan u svojoj veri, ona ce posle smrti otici u raj...

ako ta osoba poznaje neke ljude koji su gresili za zivota i treba da idu u pakao a toj su osobi dragi, kako ce ona bez njih u raju?

mozda je ovo pitanje vama glupo, ali ne poznajem dovoljno pravoslavlje...ucim i trudim se

Ističe se Vlada80-Nis (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: raj?

Citat Original postavio Урош Pogledaj poruku

ako je neka osoba vernik, istrajan u svojoj veri, ona ce posle smrti otici u raj...

ako ta osoba poznaje neke ljude koji su gresili za zivota i treba da idu u pakao a toj su osobi dragi, kako ce ona bez njih u raju?

mozda je ovo pitanje vama glupo, ali ne poznajem dovoljno pravoslavlje...ucim i trudim se
    Ja nemam odgovor na to tvoje pitanje ali imam jedan predlog i jedno pitanje...

Predlog: on se sastoji u tome da je za tu osobu koja je istrajna u svojoj veri, dosta bolje da radi sa onim sto ima a ne sa onim sto nema, tj......neka vreme koje ima za ovaj zivot, na ovom svetu, iskoristi sto bolje...bude sto vise sa voljenim osobama i ucini im zivot sto lepsim a da o onome sto sledi posle zivota ne brine.....jer je neizvesno i nesigurno.

Pitanje: Rekao si da osoba koja je istrajna u svojoj veri posle zivota odlazi u raj?! Pitanje je, sta je to raj i kako znamo da odlazimo u njega nakon smrti ako smo to "zasluzili"???

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Па ако су ти те особе драге, пробај да их доведеш на прави пут.

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Nije to ništa zagonetno. U pitanju je Multi Level Marketing. Što više širiš veru na ovom nivou, to ćeš imati više pristalica na ovaj sledećem nivou.

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Nista lakse. Cim se snadje Gore, posalje garantno pismo Dole.

Obećava Урош (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Pitanje: Rekao si da osoba koja je istrajna u svojoj veri posle zivota odlazi u raj?! Pitanje je, sta je to raj i kako znamo da odlazimo u njega nakon smrti ako smo to "zasluzili"???[/QUOTE]

nisam mislio da su raj i pakao oblaci i kotao ...

pop nam je na veronauci objasnjavao da je raj zajednica sa ljudima i bogom kada umremo, a pakao je da zivimo izvan te zajednice...

e da imam jos jedno pitanje ... pop nam rece da je dusa smrtna i moze da bude spasena samo u zajednici sa bogom i ljudima...isto tako onaj koji ju je stvorio moze i da je unisti ... ali gde je onda ta granica unistenja ili spasa?!? i najgori ljudi na svetu (pavelic, hitler,...) sigurno nisu bili 100% zli, imali su sigurno i dobre strane...e sad da li su im duse unistene ili nisu?

Obećava Урош (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Predlog: on se sastoji u tome da je za tu osobu koja je istrajna u svojoj veri, dosta bolje da radi sa onim sto ima a ne sa onim sto nema, tj......neka vreme koje ima za ovaj zivot, na ovom svetu, iskoristi sto bolje...bude sto vise sa voljenim osobama i ucini im zivot sto lepsim a da o onome sto sledi posle zivota ne brine.....jer je neizvesno i nesigurno.

ne bih rekao da je neizvesno i nesigurno...ali razumem sta hoces da kazes...
    negoo ti nisi pravoslavac, zar ne?

Zainteresovan član aksunamun (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Lepo pitanje al vidim nema odgovora bar pametnog ,mada su me neki bas nasmejali
    Ja sam pravedan a neke drage osobe grese .Malo nerealno kako moze da ti bude drag onaj ko gresi.
    Ako ti je ta osoba u porodici onda moras da utices na njega svojim pricama i zivotom.SV Nikolaj je rekao ako nista drugo nemozes uciniti ti nastavi da da se molis za njih i da im pricas .Bog ce se potruditi da on cuje tvoje reci .Mozda ne odma ali kasnije sigurno ,kad bude video da govoris istinu .Hriscanski je truditi se da pomognes drugima .Druzeci se sa takvim osobama a nista ne preduzeti ,docices u suprotnu situaciju pa ce oni uticati na tebe a ne ti na njih .

Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

O Boze moj zar je to uposte vazno.

Obećava Урош (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio aksunamun Pogledaj poruku
    O Boze moj zar je to uposte vazno.
    naravno da nije

samo sam zakljucio po odgovorima i konstatovao (naravno bez zle namere)

Zainteresovan član Poslednji_Boem (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Pa ako si istrajan u svojoj vjeri trebas pomoci i njima,da se pokaju,ispovjede,Bog oprasta,kazu,e sad dal ce i oni s tobom u raj to je pitanje vise sile (izmedju ostalog sta jednan vjernik ima da radi s gresnicima,njemu je dovoljno zivotno ispunjenje posvecenost Bogu i dobrocinstvu,samim tim kontradiktorno je dovoditi takvu osobu u neki prisniji kontakt s gresnicima,iako ne postoji bezgresna osoba) p.s ne vjerujem da je raj takav kakvim se predstavlja,makar ne kako ga ti zamisljas
    Poslednji put ažurirao/la Poslednji_Boem : 03.01.2010. u 16:29

Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Ako gledas ljude kroz njihovu religiju, ti onda ne vidis te ljude vec vidis svoj stav o toj religiji. Ti si postavio pitanje a ja sam pokusao da ti odgovorim....da li shvatas ili ne moj odgovor, ja to ne znam.
    Posto pominjes veronauku, to bi znacilo da si u osnovnoj skoli, zar ne? Posto te ne poznajem, ne znam sta volis i da li ces i koji ces fakultet upisati ali recimo, samo recimo da volis medicinu i da ces to upisati. I recimo, samo recimo, da si perfektan student...reci mi da li je izvesno da ces nakon studija biti primljen da radis na dobro radno mesto, da ces biti poznat lekar, da ces imati dobru platu i slicno....? Da li je to sigurno tj. izvesno?

Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Pitanje: Rekao si da osoba koja je istrajna u svojoj veri posle zivota odlazi u raj?! Pitanje je, sta je to raj i kako znamo da odlazimo u njega nakon smrti ako smo to "zasluzili"???

nisam mislio da su raj i pakao oblaci i kotao ...

pop nam je na veronauci objasnjavao da je raj zajednica sa ljudima i bogom kada umremo, a pakao je da zivimo izvan te zajednice...

e da imam jos jedno pitanje ... pop nam rece da je dusa smrtna i moze da bude spasena samo u zajednici sa bogom i ljudima...isto tako onaj koji ju je stvorio moze i da je unisti ... ali gde je onda ta granica unistenja ili spasa?!? i najgori ljudi na svetu (pavelic, hitler,...) sigurno nisu bili 100% zli, imali su sigurno i dobre strane...e sad da li su im duse unistene ili nisu? [/QUOTE]

Hm....ako je to raj i pakao, zivot u zajednici sa Bogom i zivot van te zajednice, zasto je potrebno da umres da bi onda ziveo u zajednici sa Bogom? Zar to ne mozes i sada postici?

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...ako je neka osoba vernik, istrajan u svojoj veri, ona ce posle smrti otici u raj...
    Ako je neka osoba vernik, ona samo misli da će otići u raj.

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Odličan predlog... to i jeste suština vere, to što neki pogrešno interpretiraju boga nas je i dovelo do zabune... a lud i zbunjen su braća.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Lepo pitanje al vidim nema odgovora bar pametnog ,mada su me neki bas nasmejali
    Ja sam pravedan a neke drage osobe grese .Malo nerealno kako moze da ti bude drag onaj ko gresi.
    Ako ti je ta osoba u porodici onda moras da utices na njega svojim pricama i zivotom.SV Nikolaj je rekao ako nista drugo nemozes uciniti ti nastavi da da se molis za njih i da im pricas .Bog ce se potruditi da on cuje tvoje reci .Mozda ne odma ali kasnije sigurno ,kad bude video da govoris istinu .Hriscanski je truditi se da pomognes drugima .Druzeci se sa takvim osobama a nista ne preduzeti ,docices u suprotnu situaciju pa ce oni uticati na tebe a ne ti na njih .

A sta ako je taj neko (blizak) vec umro i ti vise ne mozes da utices na njega?

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Pređeš međ katolike, platiš oprost grehova i gotovo.
    Il zakolješ prase.

Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Onda se svim srcem moli za njega!!

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    Pređeš međ katolike, platiš oprost grehova i gotovo.
    Il zakolješ prase.
    NO COMENT

Onda se svim srcem moli za njega!!
    Da, ali sta vredi ako je proslo 40 dana?

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Da, ali sta vredi ako je proslo 40 dana?
    fenjer, kozni sal, ogrlica od belog luka, glogov kolac i sacekusa na groblju...

Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Nije vazno kolko je dana proslo samo se ti od sveg srca za njega moli.Ako ti je dosta drag pa ne moze da bude tolko los .

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nije vazno kolko je dana proslo samo se ti od sveg srca za njega moli.Ako ti je dosta drag pa ne moze da bude tolko los .
    Ma naravno da nije los, nego sta vredi posle 40 dana kad je prosao sva mitarstva i "pala" je konacna odluka (u Raj ili u Pakao)?

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jelena=t Pogledaj poruku
    Ako je neka osoba vernik, ona samo misli da će otići u raj.
    Ako je neka osoba vernik, ona samo slepo veruje da će otići u raj.
    Da tu ima ukljucenih kognitivnih sposobnosti, batalila bi corav pos'o.

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Najvisi Clan Foruma Pogledaj poruku
    Ako je neka osoba vernik, ona samo slepo veruje da će otići u raj.
    Da tu ima ukljucenih kognitivnih sposobnosti, batalila bi corav pos'o.
    Logično... potpuno si u pravu... valjda ih je to slepilo i dovelo do zakržljanja moždanih resursa?

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jelena=t Pogledaj poruku
    Logično... potpuno si u pravu... valjda ih je to slepilo i dovelo do zakržljanja moždanih resursa?
    Ma samo stavis na autopilota i jeeeeeezdiiiiiis...
    Ko ce se jos zamarati trivijalnostima imal toga ili ne...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •