Nasa najveca ljubav - DnarG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Nasa najveca ljubav - DnarG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Podrazumevano Nasa najveca ljubav - DnarG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Turbo-folk je muzički žanr nastao u Jugoslaviji 1980ih godina. Nastao je pod uticajem popularnih pop-folk izvođača 80-ih kao što je Lepa Brena. Vrhunac popularnosti dostigao je 1990ih u Srbiji. Imao jak uticaj na pop-folk i tehno-folk muziku bivših jugoslovenskih republika, ali i nekih drugih zemalja kao recimo Bugarske.

Za turbo-folk se kaže da je kafanska muzika, a izuzetno je popularan naziv narodnjaci, kako za muziku tako i za izvođače. Termin turbofolk prvi je upotrebio pevač Rambo Amadeus a kako on sam definiše : „turbo folk nije muzika, turbo folk je kakofonija svih ukusa i mirisa vezanih u jednu zvučnu promaju koja ima zadatak da zadovolji najšire ukuse, najniže strasti.“[1]

Razvoj turbofolka

Turbofolk je nastao iz pop-folka, uz veliki uticaj modernih stilova. Sam melos je mešavina srpske etno muzike i ciganske muzike, a osjeća se uticaj i arapske, turske i grčke narodne muzike.

Uporedo sa razvojen turbo-folka u Grčkoj se razvija Laika, toliko sličan turbo-folk muzici da se može reći da je najveća razlika u jeziku.

Predstavnici turbofolka

Naznačajnija predstavnica, i tzv. simbol turbofolka je srpska pevačica Svetlana Ražnatović - Ceca. Njen primer slede ostali izvođači (Jelena Karleuša, Rada Adžić - 'Dara Bubamara' i još desetine izvođača, kojima popularnost svakim danom raste).

Takođe veliki deo pevača starije „novokomponovane“ narodne muzike, ostaju popularni i na sceni, kao što su Lepa Brena, Lepa Lukić, Šemsa Suljaković, Bora Drljača, Mile Kitić, Miloš Bojanić, Mitar Mirić i drugi.

Turbo folk u muzici

Autentična srpska pop muzika nastala postepenim ubacivanjem električnog i elektronskog zvuka i popularnih zapadnih ritmova – od rok i disko muzike, preko esid džeza i hip-hop do repa i densa – u matricu „novokomponovane narodne muzike”. Turbofolk je danas možda najpoznatiji i verovatno najproblematičniji autentični srpski brend. Iako priznat u relevantnim radovima objavljenim na zapadu kao samo jedan pravac u okviru sve popularnijeg „world music” zvuka, ovaj srpski pop ima teško popravljiv problem sa imidžom pošto je Ceci Ražnatović, najvećoj zvezdi turbofolka, godinama bio zabranjen ulaz u većinu zemalja Evropske zajednice.

Brojni kulturni arbitri nisu sasvim neosnovano turbofolk predstavili kao izum Miloševićevog režima pošto je bio zloupotrebljen nametanjem u medijima što je štetno uticalo na kvalitet turbofolka koji je često loš. Kritičari sa desnice tvrde da je turbofolk ugrozio srpski nacionalni identitet u vreme kada ga je trebalo jačati dok nasuprot tome levičari krive turbofolk za širenje nacionalizma u vreme kada ga je trebalo suzbijati. Militantniji i brojniji su kritičari koji dolaze sa levice i samoproglašene „urbane Srbije”.

Od Kazablanke do Džakarte i od Tirane do Tihuane skoro da nema zemlje koja poslednjih decenija nije dobila i svoj turbofolk. Muzički spotovi koje emituju satelitski kanali na arapskom jeziku izgledaju kao kopija spotova koji su u Srbiji prikazivani devedesetih. Adelina Ismajli „Ceca kosovskih Albanaca” je na omotu svog prvog CD-a izgledala kao Cecina dvojnica.

I veliki broj zvezda tzv. zabavne muzike koristi turbofolk elemente. Zdravko Čolić je poslednjih godina na svojim albumima koketirao sa turbofolk zvukom. Sam naziv turbo-folk u upotrebu je uveo muzičar Antonije Pušić, poznat pod svojim scenskim imenom Rambo Amadeus.
    [uredi] Kontroverze

Neki smatraju da je režim Slobodana Miloševića forsirao turbo-folk muziku i da je najveći uzrok velikog skoka popularnosti ovakve muzike u Srbiji tokom 90-ih. Međutim ostaje činjenica da je ova muzika bila jako popularna i pre ovog režima i da joj je popularnost neprestano rasla kao i to da je turbo-folk jako popularan i van granica Srbije.

Protivnici turbofolka ističu loš kvalitet pesama, erotiku i kriminal u pesmama i neukusno odevene pevačice.

U napadima na turbofolk i Grand produkciju najdalje je otišao Nenad Mitić, tvorac animiranog filma Džet set, u kom vanzemaljce ometa turbofolk i dolaze na Zemlju da uklone sve pevače turbo-folk muzike.
    Poznati izvođači

* Aca SLukac
    * Ceeca
    * Dara smrdiBubamara
    * Keba (ja nisam cd rom)
    * Dragana Mirković
    * Goga Sekulić (de su mi gacice)
    * Indira Radić (ja volim Sakiru)
    * Ivan Gavrilović (500 na sat)
    * Jelena Kerleuša (srpska Ana Karenjina)
    * Marta Savić
    * Mile Skitić (peva hitic)

* Miloš Bojanić
    * Mitar Mirić
    * Nedeljko Bajić Baja
    * Osman Hadžić
    * Seka Aleksić (pomesaj crno i masno)
    * Sinan Sakić
    * Šaban Šaulić (ja ne nosim periku)
    * Šako Polublenta
    * Stoja
    * Kemal Malovčić
    * Goga Filipović

* Tanga Savić
    * Slavica Ćukteraš (yyebem se samo sa producentima)
    * Sanja Maletić
    * Sanja Đorđević
    * Viki Miljković
    * Mira Škorić
    * Naguzna Mina Kostić
    * Ana Kokić
    * Danijela Vranić
    * Olja Karleuša
    * Lepa Brena

I naravno Dzej

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Podrazumevano Re: Nasa najveca ljubav - DnarG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Idemo nastavite gde smo stali na prethodnim temama koje nam gase JER U 21.VEKU NE SMES DA IMAS MISLJENJE I STAV I NIKAKO NE SMES JAVNO DA KAZES DA NE VOLIS GRAND I NIKAKO NE SMES DA KAZES KAKO GRAND LOSE UTICE DA FORMIRANJE SISTEMA VREDNOSTI KOJI OD ZENSKE DECE PRAVI JEFTINE K U R V E A OD DECAKA TUPAVE NAZOVI MAFIJOZE I MAKROE

Početnik
    Učlanjen
    01.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hahahaha ja cu chekati do 10og januara da nastavim moj rad ! Nisu valjda ugasili onu moju temu?

Poznat GhettoBeograd (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

ponavljas se konstantno ako te placaju po otovrenoj temi onda te kapiram a ako ovo radis sa nekim ciljem onda tebi nema pomoci
    Ne znam ko te je slagao da kidas

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio Goregasmatron Pogledaj poruku
    hahahaha ja cu chekati do 10og januara da nastavim moj rad ! Nisu valjda ugasili onu moju temu?

Jesu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I moju i tvoju!!!!!!!!!!!!

A tema o Kreketusi stoji!!!!!!!!!!!!!!!!

Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

normalno kada zracis...doso lik na forum da ispravlja krive Drine haha

tuga,jad i cemer.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio GhettoBeograd Pogledaj poruku
    ponavljas se konstantno ako te placaju po otovrenoj temi onda te kapiram a ako ovo radis sa nekim ciljem onda tebi nema pomoci

Radim sa nekim ciljem........To mi je struka........Da nesto sto je lose po vaspitanje i obrazovsnje ili kulturu,moral i sl mora se iskoreniti i unistiti - u najmanju ruku da se glasno kaze (od strane strucnjaka) da je to lose pa onda svako nek konzumira to na svoju odgovornost,,,,,,,,,,,,,

Trebali bi da stave ono kao na horor filmove +18,e kad se upali pink trebaju da stave nije preporucljivo za sve one od 0-150 godina

Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Tako je Mosilje ti si nasa zvezda vodilja i reci nam sta je dobro da se slusa i mi cemo te naravno poslusati ! Ajmo sad 3x ura za tebe

Prosvetli nas i otvori nam nove vidike.Eh sta bi mi bez tebe ni ulicu ne bi znali samo da predjemo a tek da je grand njesra

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

normalno kada zracis...doso lik na forum da ispravlja krive Drine haha

tuga,jad i cemer.
    Pa ti zracis glupocom................Verovatno imas frizuru kao tvoj idol Seka Aleksic.........

I ne kaze se doso lik na forum nego DOSAO............Eto odmah se vidi seljacizam prouzrokovan Grandom........Ili to ili dokaz da to samo neobrazovane nekulturne neukusne seljacine slusaju

Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Ahaha bajo nemoj da se nerviras utice na lepotu kao sto si ti zakljucio da ja slusam grand () tako sam i ja zakljucio da ti lecis svoje frustracije ovde i da ti je neki grandovac skinuo ribu pa ti sada pi.zdis i u snu ti se pojavljuju

Početnik
    Učlanjen
    01.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ahaha bajo nemoj da se nerviras utice na lepotu kao sto si ti zakljucio da ja slusam grand () tako sam i ja zakljucio da ti lecis svoje frustracije ovde i da ti je neki grandovac skinuo ribu pa ti sada pi.zdis i u snu ti se pojavljuju
    dobra je ta riba koju nekome neki shaban skine....

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    199

spam tema. . .

Slične teme

1. Nasa ljubav ne funkcionise
    Autor asuss u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 12.03.2008., 20:41
  2. NASA LJUBAV!!!
    Autor SiIent Bob u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.02.2008., 13:49
  3. Najveca ljubav?
    Autor wikilli u forumu Žene