Ima li Srbija pravo na Kosovo i Metohiju?

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Od 1999. godine do danas, sa mnogih strana može se čuti da Srbija ne polaže nikakvo pravo na Kosovo i Metohiju, ni istorijski ni pravno-politički. Čule su se priče da iako je oslobodila taj deo svoje teritorije 1912. godine u Prvom balkanskom ratu, nijedan dokument i sporazum Srbiji nije garantovao niti ustupio Kosovo i Metohiju, a nešto slično čulo se nedavno u raspravi pred Međunarodnim sudom pravde, kada je rečeno da Srbija nema pravo na Kosovo i Metohiju od 1913. godine. Takođe, bilo je reči, više puta, da je "nemarom i genocidom" prema sopstvenim građanima na KiM Srbija izgubila svako pravo na ovu teritoriju. Istorijsko pravo odbacivano je kao argument u korist Srbije, dok je istovremeno u korist Albanaca/Šiptara isticano njihovo ilirsko poreklo i pravo na Kosovo i Metohiju koje su navodno naseljavali još pre dolaska Srba na Balkan

Na čemu se, po vašem mišljenju, zasniva pravo Srbije i Srba na Kosovo i Metohiju?
 
Апсолутно.
Према свим међународним законима Косово и Метохија су саставни део Србије.

Велика повеља УН и једина међународно призната резолуција којој се дефинише статус Косова, резолуција СБУН 1244 јасно то потврђују.
 
Е ово што си писао СТВАРНО НЕ ТРЕБА КОМЕНТАРИСАТИ --- дај линк за ове глупости које си навео...

Nisu gluposti (u smislu da je izmišljeno), a linkove nemam pošto ovo nisam video na internetu, već na TV-u, a i na fakultetu smo više puta spominjali te stvari na predmetu spoljna politika
 
Апсолутно.
Према свим међународним законима Косово и Метохија су саставни део Србије.

Велика повеља УН и једина међународно призната резолуција којој се дефинише статус Косова, резолуција СБУН 1244 јасно то потврђују.

Ti Vračarac još veruješ u deda Mraza...
 
Od 1999. godine do danas, sa mnogih strana može se čuti da Srbija ne polaže nikakvo pravo na Kosovo i Metohiju, ni istorijski ni pravno-politički. Čule su se priče da iako je oslobodila taj deo svoje teritorije 1912. godine u Prvom balkanskom ratu, nijedan dokument i sporazum Srbiji nije garantovao niti ustupio Kosovo i Metohiju, a nešto slično čulo se nedavno u raspravi pred Međunarodnim sudom pravde, kada je rečeno da Srbija nema pravo na Kosovo i Metohiju od 1913. godine. Takođe, bilo je reči, više puta, da je "nemarom i genocidom" prema sopstvenim građanima na KiM Srbija izgubila svako pravo na ovu teritoriju. Istorijsko pravo odbacivano je kao argument u korist Srbije, dok je istovremeno u korist Albanaca/Šiptara isticano njihovo ilirsko poreklo i pravo na Kosovo i Metohiju koje su navodno naseljavali još pre dolaska Srba na Balkan

Na čemu se, po vašem mišljenju, zasniva pravo Srbije i Srba na Kosovo i Metohiju?

Nije mi jasno sta ti uopste pitas?
Medjunarodno pravo je na apsolutno na strani Srbije, Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija je potvrdio suverenitet Srbije na Kosmetu - i to nakon dogadjaja iz 1999. tako da otpada argument da smo mi izgubili pravo na Kosmet zbog nekakvog "genocida".
 
Сербија ће Косово повратити у једном од четири свјата рата против педеро-папистичке уније!

5928_vest_krstan_kovjenic.jpg
 
Kosovo i Metohija je sastavni deo Republike Srbije kao međunarodno priznate države pa su shodno tome i pitanje i tema bespredmetni

Sećaš se one Borine strofe: Ljubav je lepa u teoriji, malkice je drugačije u praksi. U ovom slučaju drastično je drugačije u praksi.
Ja kao rodjeni metohijac mogu da kažem,da će Kosovo Srbi moći u narednih milijardu godina samo da gledaju na razglednici i kao turisti.
 
Prošle godine kada je u Arhivu Srbije pronađena brojna dokumenta za koje se smatralo da su zauvek izgubljena, među njima je pronađen i jedan dokument iz Balkanskih ratova čiji su potpisnici Velike sile, i kojim je KiM zvanično stavljen pod suverenitet Srbije, i koji je odmah prosleđen našem pregovaračkom timu i relevantnim ministarstvima, upravo iz razloga da bi se poništile tvrdnje koje sam naveo u uvodnom postu
 
Pa imaju zato što ih neko možda sutra uvaži, s obzirom da su se čuli prilikom rasprave prem Međunarodnim sudom pravde u Hagu krajem prošle godine

Da li mi pricamo o sili ili o pravu i sta ti uopste pitas?
Naravno da ce velike zapadne sile pokusati da proguraju svoje interese, a cesto ce i uspeti u tome, bez obzira na medjunarodno pravo.
Sa druge strane, ja sam ti naveo zasto je medjunarodno pravo na nasoj strani.
Sta ti jos nije jasno? Ili ti osporavas da je medjunarnodno pravo na strani Srbije? Ako je to tako, onda iznesi pravni argument.
 
Da li mi pricamo o sili ili o pravu i sta ti uopste pitas?
Naravno da ce velike zapadne sile pokusati da proguraju svoje interese, a cesto ce i uspeti u tome, bez obzira na medjunarodno pravo.
Sa druge strane, ja sam ti naveo zasto je medjunarodno pravo na nasoj strani.
Sta ti jos nije jasno? Ili ti osporavas da je medjunarnodno pravo na strani Srbije? Ako je to tako, onda iznesi pravni argument.

Pričamo o svemu, pošto se i pravo i sila primenjuju uporedo
Poznato mi je da je međunarodno pravo na našoj strani, ali takođe je očigledno da međunarodno pravo izgleda nikoga ni na šta ne obavezuje, i da će ga moćni menjati i kršiti po svojoj volji
 
znaci prvo patka, a onda se postavljac poziva na patku kao prethodno utvrdjenu istinu

haska skola, klupa do prozora

Kakva patka čoveče! Malopre je na pregledu godine, na b92 mislim, bilo o raspravi pred sudom u Hagu, kada sam po ko zna koji put čuo tvrdnju koja osoporava pravo Srbiji na KiM još od 1913. godine
A tokom 4 godine na fakultetu višer puta su profesori govorili o toj i sličnim tvrdnjama koje pristalice kosovske nezavisnosti serviraju
 

Back
Top