Kako i sta dalje???

mixersc

Zainteresovan član
Poruka
104
Potrebna mi je mala pomoc svih vas.
Krenuo sam da radim u dreamweaver-u i skontao sam ga, e sad me zanima sta mi predlazete da ucim dalje i kad navedete program,objasnite mi samo malo o cemu se tu radi. Hvala
 
skini neki free html templejt sa neta, onda otvori *.html fajl preko notepada i gledaj sta/kako. to isto uradi sa *.css fajlom. mozes da nadjes neke html/css knjige, mada ja smatram da se bolje uci preko primera. dreamweaver moras hitno da izbacis iz upotrebe. pokusaj da radis stvari preko notepada. ja sve radim preko njega... iz svega mozes zakljuciti 'ko nema u vuglu, ima u guglu'. koristi gugl cesto, veruj mi pomaze ;)
Peace
 
ja ti to kazem iz mog primera. ja ne volim dreamweaver i zbog toga govorim svima da ga i oni ne koriste. ima dreamweaver i svoje prednosti: 1. imas opciju tabova tako da mozes da u jednom dreamweaver-u otvoris vise fajlova; 2. boji sintakse kodova; 3. sigurno ima jos nesto, ali nisam stigao da ga probam (probao sam ga kada sam krenuo sa web dizajnom...)...
Peace
 
Za slican program imas FrontPage (koji ti ne preporucujem - Dreamweaver je mnoogo bolji), imas jos dosta programa, ali nijedan nije ni priblizno dobar kao Dreamweaver.
Ja sajtove ne radim u "obicnom" Notepad-u vec u programu Notepad2 (imas ga na adresi: http://www.flos-freeware.ch/), isti je kao "obican" Notepad samo sto je brzi i boji sintakse kodova (php, js, html, css...).
Peace
 
Dreamweaver je ferari medzu svim programima i to je jedna neoboriva cinjenica.

ali slazem se sa dj666ndi da dreamweaver bar za pocetak sasvim zaboravis i da se uhvatis notepad-a.
zasto?
zato sto ce ti koriscenje dw samo skoditi. u jednu ruku ce ti mnoge stvari olaksati ali ces sa 100% sigurnoscu imati vrlo los stil kodiranja. razviti ces stil koji mnogi zovu spageti-kod, jer je toliko zapetljan kao spageti na tanjiru z:)

pozdrav
 

Back
Top