Dug zivot (vise od 90 godina)!

gost 83076

Zainteresovan član
Poruka
284
Za dug zivot kazu, da je vazno imati:

Sunce u dobrom aspektu sa Mesecom
Saturn u dobrom aspektu sa Suncem ili Mesecom.
itd.

Claude-Levi Strauss, ziveo vise od 100 godina:
13znwb9.gif


Dala sam 2 Asteroida:

Hygea - Asteroid zdravlja
Moira - Asteroid smrti
 
Najvažnije je da SO i MO nisu napadnuti od malefika, kao da medjusobno nisu u lošem aspektu jer to ruši harmoniju a nedostatak harmnojije utiče na život, još ako su MO i SO dobro položeni u znaku, polju i sa dobrim aspektom prema JU, uslovi su tu ali ne treba zaboraviti ni u kakvom su stanju lični vladari.

Zato je poželjno da vladar ASC i vladar SO budu u dobrom aspektu.

SA 120 60 PL takodje utiče na pozitivno na dužinu života.
 
Najvažnije je da SO i MO nisu napadnuti od malefika, kao da medjusobno nisu u lošem aspektu jer to ruši harmoniju a nedostatak harmnojije utiče na život, još ako su MO i SO dobro položeni u znaku, polju i sa dobrim aspektom prema JU, uslovi su tu ali ne treba zaboraviti ni u kakvom su stanju lični vladari.
Zato je poželjno da vladar ASC i vladar SO budu u dobrom aspektu.
SA 120 60 PL takodje utiče na pozitivno na dužinu života.

Sta, ako je vladar SO i ASC samo jedna planeta? Sama sa sobom ima probleme.
 
Dispozitor sunca (on) u ribama u svom sedistu, u 9. kuci, kuci vere, u trigonu sa saturnom (r) vladarem 8. kuce.... Sigurno meditira, duboko veruje, jupiter mu je takodje i vladar 6, kuce zdravlja... Takodje i merkur kao vladar 12. kuce je dobro polozen u strelcu (covek sirokih shvatanja, zanima ga puno stvari) u trigonima...
 
Sta, ako je vladar SO i ASC samo jedna planeta? Sama sa sobom ima probleme.
Nedovršeno pitanje, isti vladar SO i ASC je dupla Škorpija, Riba, Blizanci ili bilo koji znak ali ne razumem šta je ovde pitanje...

Ako je dupli vladar dobro integrisan položajem u znaku, koroz polje i sa dobrim aspektima, to sigurno daje veliku zaštitu...

Kada je neko dupli znak, MO može biti bilo gde i poželjno je takodje da ne bude oštećen znakom, poljem ili aspektom a takodje i njegov dispozitor...

Medjutim , teško ćete naći ovako čistu situaciju, zato treba obratiti pažnju koja peneta ima najmanje snage jer tu ista i odlazi
 
Poslednja izmena:
Ovde je brat Japanskog cara, Hirohita.
Takahito Mikasa, Natalna:
9fzns3.gif

Jos je ziv. Trazila sam, kada je umro, a on jos zivi. Inace Japanci zive najduze.
Ovaj put nisam trazila ljude, starije od 90 godina.
Sada trazim sve moguce kraljeve, kraljice, careve, carice i dam ih na posebno mesto. Najvise sam se zadrzala na Francuskim kraljevima, posebno na Catherini de Medici.
Idem od drzave do drzave, ako postoji biografija, procitam je i onda trazim Natalne karte.
Zadnji su bili carevi Japana. Ovaj nije car, nego je brat od bivsog cara Hirohita, koji je ziveo 87 godina.

U ovoj karti je zanimljivo, da je vladar 4.kuce (kraj zivota), Venera u trigonu sa vladarem 10.kuce, Marsom.
Pitanje je, kako se on oseca sa Saturnom i Plutonom u 12.kuci (sa slabim aspektima)?
 
Ovde imam ponovo mamu od kraljice, Elizabete II.

Pošto mi ovi Asteroidi polako idu na živce, dala sam samo Moiru, Asteroid smrti. Ovde je u 8.kuci, kuci smrti.
Vladar ASC i 8.kuce, Venera nema nijednog aspekta (u 9.kuci). Neka cudna kombinacija!
Mesec isto nema aspekta. Obe planete imaju veze sa 9.kucom.

Njezina karta:

2crrmlt.gif


Znaci, ja trebam oko 50 osoba starih preko 90 godina, da dodjem do prave Formule, za tako dugi zivot.

V.
 
Poslednja izmena:
saturn konjukcija mjesec... e sad ne znam dal da gledam ovo kao pozitivan aspekt, jer je ipak satrun teska planeta, pa konjukcija zna vise da bude losija...

jos u 6. kuci, ja bih ovo zakljucila kao... ako na posao budem gledala lagodnije da cu i duze zivjeti... nadam se da cu uspijeti ovaj aspekt najbolje iskoristiti.

s tim da se ja nadam da cu kvalitetno prozivjeti svoj zivot, a ne mora biti previse dug.


natal
 
Kraljicina mama je imala vladara 1. i 8.kuce, Veneru u 9.kuci bez aspekta.

Objasnjenje za planete bez aspekata su duple:

Tu planetu nitko ne napada i nitko joj nista ne moze, moze da radi sta hoce;
Planeta bez aspekta (sa druge strane) je usamljena.
Ovde njena Venera ima jedan sporedni aspekt: bikvintil, koji je pozitivan aspekt.

Znaci, vazno je da nijedna planeta ne napada vladara 1.kuce i 8.kuce, sta je ovde slucaj. Vazniji je vladar kuce, nego planete u kuci.

B.
 

Back
Top