Srpsko drzavljanstvo

Netacno..

Zahtev za podnosenje drzavljanstva, nedavno jedan moj prijatelj dobio, kosta oko 13 000 dinara, (zahtev se odnosio za cetvoroclanu porodicu), i cekanje zavisi od odluke nadleznih u Beogradu..

Cekanje moze da traje od od 6 meseci do 2 godine..

Tacka
:rtfm:

A da li ce biti potrebno nesto od papira? Kao npr. dokumenat o sluzenju vojske u Srbiji?
Hvala ti na ovom odgovoru. Pozz.
 
A da li ce biti potrebno nesto od papira? Kao npr. dokumenat o sluzenju vojske u Srbiji?
Hvala ti na ovom odgovoru. Pozz.

Koliko ja znam procedura je u pocetku veoma jednostavna, da ne kazem prosta..

Potrebno je imati prijavu o privremenom prebivalistu (jer bas moj prijatelj je imao takvu prijavu sa porodicom) (on je to zvao belim kartonom), te sa tim dokumentima je popunio potrebni formular, naravno uz standardna dokumenta, uverenje o drzavljanstvu iz zemlje iz koje je dosao, te rodni listovi svakog clana koji trazi drzavljanstvo srbije..

Sad ti ne mogu reci detalje za vojni rok i te obaveze, jer ako sam dobro prijatelja razumeo, nakon sticanja drzavljanstva Srbije, predstoji i ona pozicija kada se sa drzavom odmah resavaju Prava ali i obaveze, od trenutka preuzimanja licnih dokumenata do regulisanja svih ostalih, kako rekoh prava ali i obaveza..

To sa vojnim rokom ne znam, ali cini mi se da je jedan moj rodjak reglisao vojni rok, ali on je imao dokument da je vojsku sluzio u Republici Srpskoj koje mu je priznato ovde, s tim da je korisnik, odnosno vlasnik dvojnog drzavljanstva, a u skladu sa specijalnim i paralelnim vezama sa Republikom Srpskom, ovo je vazilo naravno dok vojska je bila posebna, sada kada je zajednicka u BiH, ne bi znao kako se ova materija regulise..

MIslim da sam cak nekad negde procitao da se dva vojna roka ne mogu sluziti, ono tipa, bio obaveznik u jednoj, pa ne moze i u drugoj zemlji..

Opak oko toga se treba raspitati..

Toliko

Tacka
:rtfm:
 

Back
Top