Сви председникови мишићи

Bole_Delija

Iskusan
Poruka
5.063
Сви председникови мишићи

Василије Мишковић
четвртак, 31. децембар 2009.

Један видео снимак и једна слика обишли су синоћ Србију и многи грађани су заиста „занемели“. Додуше, вероватно не из усхићења и разлога због којих је овај „новогодишњи филмић“ (који се још увек у пуној верзији може видети на сајту „Преса“), направљен, замишљен и режиран. Идеја магова српског PR-а, који настоје да прате светске трендове, била је, ценим, да на крају за Србију тешке, по много чему политички и економски тегобне 2009. године, прикаже да је председник Србије Борис Тадић у топ форми – у таквој да би му збиља и многи од нас који вежбамо могли позавидети.

Ту и јесте незгода. Јер прва асоцијација на театрално, видео записом пропраћено вакцинисање нашег председника, није колико је он леп, развијен и „у форми“ (то смо ваљда већ знали?), него природно питање „Чиме ли се тај човек бави и како проводи време?“ Невоља за водећи српски PR клуб, и за председника, јесте у томе што његово појављивање у сивој поткошуљи и разоткривање тих „скривених мишића“ нема ефекат који имају оне фотографије са годишњег одмора Владимира Путина на коњу или у води, или током рибарења на северном подручју Сибира, па чак ни ефекат којима има слика Барака Обаме у јапанкама и бермудама са Хаваја. Зашто? Нису ли наши маркетиншки експерти сасвим исправно изабрали штос који се добро продаје?

Путин на коњу плени и оне који га не воле. А Обамину популарност бермуде можда неће подићи, али сасвим сигурно неће бити узрок пада његовог рејтинга. А Тадић у сивој мајци, као и исказана храброст да се пољуби са медицинском сестром у згради Председништва, некако је збиља превише – и онима који немају изграђен став о њему. Можда зато што не знамо више да ли ми то имамо председника или потецијално доброг глумца, чак у рангу Џорџа Клунија, или солидног фотомодела пред којим стоји „светла европска будућност“. А можда је наш председник требало у ствари да рекламира нову вакцину против новог грипа, само као непажљиви и пристрасни гледаоци, то нисмо схватили? Или је порука била да је „све ok“ и зато give me 5 и да идемо бре да чекамо Нову? Можда је ова Србија уморна и трома, ментално и физички исцрпљена, и без енергије и председникових мишића који нам требају за дуги европски маратон који смо тек почели да трчимо? Можда смо криви ми, а не наш председник који, како и доликује, представља оно најбоље у нама?

Иза Путина стоје дела, васкрсавање целе једне нације из мртвих. Иза Барака Обаме барем покушаји кобељања са језивом америчком економском кризом и проблемима са окончањем америчких ратова. Иза Бориса Тадића је – Борис Тадић. И сви његови мишићи, које до сада нисмо имали прилике да видимо. И један празан простор, нешто што недостаје.

Стара латинска изрека каже mens sana in corpore sano , или „у здравом телу здрав дух“. Здраво тело председника смо видели, само изгледа да нам је некако промакао тај „здрав дух“.

Али, добро, Нова година је на вратима, и хај'мо и ми да имамо храбрости коју има наш председник тј. – „пољубимо се, иако влада вирус!“. И надајмо се да ће у наредној години Борис Тадић имати храбрости за још понешто.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu!

Inace ovo je u rangu one kazne za ispijanje sampanjca na marakani.....ima dovoljno glupih koji se pale na ovakve stvari, to vidimo i ovde na forumu...

sreca sto se vakcina ne daje u guzu kao injekcija...:zima2:
 
Завидим БоТи...до неба на мржњи и омражености који овде има, јер поред њега , ја сам овде само други по количини омражености као коментатор, форумаш и грађанин Србије.

П.С. Али не предајем се ја тако лако у борби за 1 место.
 
Завидим БоТи...до неба на мржњи и омражености који овде има, јер поред њега , ја сам овде само други по количини омражености као коментатор, форумаш и грађанин Србије.

П.С. Али не предајем се ја тако лако у борби за 1 место.

Ne citas sve postove ni teme, ocigledno.
Ima BoTa ovde ljubavi za pola Srbije, ovde je izricito stavljano do znanja da je isti, najbolji predsednik koga je Srbija ikad imala ili cez:D
To da je i najlepsi, ima i toga, dakle, covek je po nekima ovde naj, naj, ne znam zasto si ogorcenz:hm:
 
U cemu je ovde problem? To sto je Tadic u top formi, zgodan, zategnut, cist i mirisljav. Ili sto ima sve zube? Jeza me hvata kad pomislim kako bi izgledao grobar u majici...
Postavljaci ovakvih tema, bljuvaci vatre, pljuvaci svega lepog i dobrog, jahaci apokalipse... Oni vise vole musavu, krezubu, blatnjavu Srbiju. Njih hvata panika da nece uspeti da se izbore za svoje mesto. Njima je lepo u zabokrecini, u blatu i smradu. Tu su svoji na svome.
 
Poslednja izmena:
Ne citas sve postove ni teme, ocigledno.
Ima BoTa ovde ljubavi za pola Srbije, ovde je izricito stavljano do znanja da je isti, najbolji predsednik koga je Srbija ikad imala ili cez:D
To da je i najlepsi, ima i toga, dakle, covek je po nekima ovde naj, naj, ne znam zasto si ogorcenz:hm:

He, he, opet upustvo za čitanje mene:
Nisam ogorčen, no mi čudno da neki ne primećuju ovde, da je negativan marketing često zna da bude kontra-protuktivan.
Evo moj primer, da meni nije mojih kritičara, ja bih bio tužan, i neponat široj javnosti.
 
U cemu je ovde problem? To sto je Tadic u top formi, zgodan, zategnut, cist i mirisljav. Ili sto ima sve zube? Jeza me hvata kad pomislim kako bi izgledao grobar u majici...
Postavljaci ovakvih teme, bljuvaci vatre, pljuvaci svega lepog i dobrog, jahaci apokalipse... Oni vise vole musavu, krezavu, blatnjavu Srbiju. Njih hvata panika da nece uspeti da se izbore za svoje mesto. Njima je lepo u zabokrecini, u blatu i smradu. Tu su svoji na svome.

ne budali, jadan pokusaj zamena teza, jasno pise u temi o cemu se radi, a i predsednik koji vredi i koji radi svoj posao kako treba nema potrebe da se ovako jeftino reklamira
 
U cemu je ovde problem? To sto je Tadic u top formi, zgodan, zategnut, cist i mirisljav. Ili sto ima sve zube? Jeza me hvata kad pomislim kako bi izgledao grobar u majici...
Postavljaci ovakvih teme, bljuvaci vatre, pljuvaci svega lepog i dobrog, jahaci apokalipse... Oni vise vole musavu, krezavu, blatnjavu Srbiju. Njih hvata panika da nece uspeti da se izbore za svoje mesto. Njima je lepo u zabokrecini, u blatu i smradu. Tu su svoji na svome.

Daleko od toga da Tadić nema skandaloznih grešaka, demagoških floskula...ali u ovoj konkurenciji i takav je najbolji, a ovi njegovi pretedenti su slepci neopevani.
Tako je to madam, u zemlji SLEPACA, Okati ljudi su izdajnici No1.
 
Poslednja izmena:
U cemu je ovde problem? To sto je Tadic u top formi, zgodan, zategnut, cist i mirisljav. Ili sto ima sve zube? Jeza me hvata kad pomislim kako bi izgledao grobar u majici...
Postavljaci ovakvih teme, bljuvaci vatre, pljuvaci svega lepog i dobrog, jahaci apokalipse... Oni vise vole musavu, krezavu, blatnjavu Srbiju. Njih hvata panika da nece uspeti da se izbore za svoje mesto. Njima je lepo u zabokrecini, u blatu i smradu. Tu su svoji na svome.

sad TIHI negde u podrumu dize tegove,ne bi li postao snazniji od botez:Dz:Dz:D
 
U cemu je ovde problem? To sto je Tadic u top formi, zgodan, zategnut, cist i mirisljav. Ili sto ima sve zube? Jeza me hvata kad pomislim kako bi izgledao grobar u majici...
Postavljaci ovakvih teme, bljuvaci vatre, pljuvaci svega lepog i dobrog, jahaci apokalipse... Oni vise vole musavu, krezavu, blatnjavu Srbiju. Njih hvata panika da nece uspeti da se izbore za svoje mesto. Njima je lepo u zabokrecini, u blatu i smradu. Tu su svoji na svome.



Evo mu ga glavni oponent, vidi kako ga je svojevremeno ribao gazda!!!z:lol:

Dodushe doterali bi i njega razni Shaperi za medije mozda bi i pilates trenirao!!z:hm:


Image2.jpg
 
Tadić je realno lep čovek koji vodi računa o sebi i ne vidim u tome ništa loše.

Nekima bi više odgovarao neki zadrigli političar, s veštačkom vilicom u pedesetoj, koji može da popije desetak piva na eks, s vanbračnom decom i dve, tri švalerke...to bi bio prototip uspešnog predsednika u Srba.:roll:
 
U cemu je ovde problem? To sto je Tadic u top formi, zgodan, zategnut, cist i mirisljav. Ili sto ima sve zube? Jeza me hvata kad pomislim kako bi izgledao grobar u majici...
Postavljaci ovakvih teme, bljuvaci vatre, pljuvaci svega lepog i dobrog, jahaci apokalipse... Oni vise vole musavu, krezavu, blatnjavu Srbiju. Njih hvata panika da nece uspeti da se izbore za svoje mesto. Njima je lepo u zabokrecini, u blatu i smradu. Tu su svoji na svome.

Ima i takvih koje si opisala, ali meni lično ne smeta što Tadić izgleda tako kako izgleda, nego što pomoću izgleda kupi političke poene. Sećam se više anketa sprovedenih poslednjih nekoliko godina, čiji rezultati su pokazali da je dobar deo birača, naročito žena, svoj glas dao Tadiću zbog toga što lepo i prijatno izgleda. Slažem se da je izgled bitna stvar, da javna ličnost treba pristojno da izgleda jer to govori nešto o njemu, ali lep i pristojan izgled ne garantuju dobro i ispravno političko delovanje
 
Tadić je realno lep čovek koji vodi računa o sebi i ne vidim u tome ništa loše.

Nekima bi više odgovarao neki zadrigli političar, s veštačkom vilicom u pedesetoj, koji može da popije desetak piva na eks, s vanbračnom decom i dve, tri švalerke...to bi bio prototip uspešnog predsednika u Srba.:roll:

Ko voli takve, da!
Meni, pa mogao bi biti tata (hvala sto nije), ne znam ko pije desetak piva na ex, ali znam da je ovaj kaznjen sto je pio na stadionu, za vanbracnu decu i svalerke ne znam, znam da mu se prva zena posle razvoda zamonasila...I, tako...
 
Ima i takvih koje si opisala, ali meni lično ne smeta što Tadić izgleda tako kako izgleda, nego što pomoću izgleda kupi političke poene. Sećam se više anketa sprovedenih poslednjih nekoliko godina, čiji rezultati su pokazali da je dobar deo birača, naročito žena, svoj glas dao Tadiću zbog toga što lepo i prijatno izgleda. Slažem se da je izgled bitna stvar, da javna ličnost treba pristojno da izgleda jer to govori nešto o njemu, ali lep i pristojan izgled ne garantuju dobro i ispravno političko delovanje

svaka cast, o tome se radi, izgleda nekima ovde mora da se crta.....a i ima i onih koji se svesno prave blesavi pa vrse zamenu teza, indijanci
 

Back
Top