Egocentrizam najnizih
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Egocentrizam najnizih

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Egocentrizam najnizih

Koliko vrijedi jedno "umjetnicko djelo" koje je samo mastarija jedne osobe i koja se odnosi iskljucivo na njeno najuze okruzenje?

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    429

Podrazumevano Re: Egocentrizam najnizih

Citat Original postavio Zvjezdani Pogledaj poruku
    Koliko vrijedi jedno "umjetnicko djelo" koje je samo mastarija jedne osobe i koja se odnosi iskljucivo na njeno najuze okruzenje?
    Pa dobro, poanta umjetnosti je da ima neku univerzalnu vrijednost. Što ne znači da djela inspirisana vrlo ličnim stvarima ne mogu da imaju takvu vrijednost, ako nešto vrijede, odnosno ako umjetnik ima nekog talenta.
    The literary culture is the last bastion of the individualist.

Ističe se turbo_ajvar (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Re: Egocentrizam najnizih

Citat Original postavio Zvjezdani Pogledaj poruku
    valjda sam razumeo temu
    hm... po meni je ovo vrlo diskutabilno. Tinejdzeri uglavnom citaju bas takva dela, od "Hari Potera" preko "Sumraka" itd. ne smatram nesto takvo da je mnogo vredno, ali definitivno pruza zabavu.
    ali onda imamo jedna, po meni vrlo kompleksna dela, koja slobodno smemo nazvati umetnickim, Tolkinova dela - "Silmarilion", "Hobit", Gospodar prstenova" ... Njih ne mozemo nazvati pukom mastrijom i egocentrizmom najnizih. Izmisliti novi jezik, religiju, citavu mitologiju sveta koji nikada nije postojao ne moze se okarakterisati kao nesto manje vredno od danas u Srbiji vrlo popularnih, realnih romana (ovde mislim na "grabljivicu" i ostalo "blato" srpske knjizevnosti) zapravo sramim se sto i poredim ova dva knjizevnika i njihova dela, jer je to jednostavno neuporedivo.
    zatim pogledajmo dela pisaca naucno fantasticnog zanra, svaki od njih je jedan novi vizionar. Jesi li si se zapitao nekad kako je tesko zamisliti ono sto ne postoji ?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •