Srbija podnosi protivtužbu protiv Hrvatske pred MSP

Poruka
23.163
Srbija podnosi protivtužbu protiv Hrvatske pred MSP
Vesti - Srbija | SrbijaNet | 31 decembar 2009
...

Vlada Srbije odlučila je danas da pred Medjunarodnim sudom pravde u Hagu podnese odgovor na tužbu i protivtužbu protiv Hrvatske za genocid nad Srbima tokom sukoba od 1991. do 1995. godine u toj republici.

Vlada Srbije je takvu odluku donela posle konsultacija predsednika Republike Srbije Borisa Tadića sa premijerom Mirkom Cvetkovićem, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima.

Republika Srbija odlučila se na ovaj korak jer je Republika Hrvatska 2. jula 1999. godine pokrenula postupak pred Medjunarodnim sudom pravde u Hagu protiv tadašnje Savezne Republike Jugoslavije zbog navodnog kršenja

Konvencije o sprečavanju i kažnjavanju zločina genocida tokom oružanih sukoba na teritoriji te Republike od 1991. do 1995. godine, navodi se u saopštenju.
 
Radi se genocidu. . . kako su onda to uradili jevreji i izrael u ww2?

ne kontam sta pitas.

zbog genocida u drugom svetskom, lemkin dodje do definicije genocida i drzave se sloze da naprave konvenciju o tome 1948.
po njoj, a mislim da me secanje dobro sluzi, ne moze se tuziti za dogadjaje pre nje, sto ni izrael nije uradio.
i sto ima svoju logiku, jer bi, vremenski neograniceno vazenje moglo dovesti do sajns fikshn situacija i tuzenja do u nedogled u proslost
 
Radi se genocidu. . . kako su onda to uradili jevreji i izrael u ww2?

pa konvencija je i doneta posle 2 sv rata zbog genocida nad jevrejima tokom 2 sv.rata,u nasoj tuzbi nece biti tuzbe za period 41-45,ali ce se dati istorijsko objasnjenje i uzroci koji su doveli do genocida nad srbima u hrvatskoj 91-95.niti ce nasa tuzba proci niti hrvatska,samo ce se advokati opariti
 
ne kontam sta pitas.

zbog genocida u drugom svetskom, lemkin dodje do definicije genocida i drzave se sloze da naprave konvenciju o tome 1948.
po njoj, a mislim da me secanje dobro sluzi, ne moze se tuziti za dogadjaje pre nje, sto ni izrael nije uradio.
i sto ima svoju logiku, jer bi, vremenski neograniceno vazenje moglo dovesti do sajns fikshn situacija i tuzenja do u nedogled u proslost

da je dozvoljeno retroaktivno onda bi jermeni tuzili turke,aboridzini australijance doseljenike, i indijanci amerikancez;)
 

Back
Top