Kaznjavanje po novom zakonu

cicka

Zainteresovan član
Poruka
152
Zanima me na koji nacin se kaznjava onaj koji napravi saobracajni prekrsaj (na bilo koji nacin), npr.izazvane saob.nesrece ukoliko se ta nesreca desi u ovoj godini, odnosno dok jos nije pocelo primenivanje kaznenih poena i slicno? Da li to podleze starom zakonu ili kao to vec ide, zna li neko?
 
Ovo je ono što sam ja saznao od pandura pre neki dan.
Sve kazne su po novom zakonu osim jedne stvari a to su kazneni poeni koji se neće pisati jer ta neka uredba po kojoj postupaju prekršajni sudovi stupa na snagu tek sutra. U prevodu idi vozi pravi prekršaje i plaćaj do večeras ali bodove neće da ti pišu.
Sve ostalo ćeš da platiš onoliko koliko si verujem više puta pročitao.
Mada je i Dačić najavio da će za manje prekršaje tipa svetla, pojas i sl. do 1.1.2010. policija samo opominjati.

v.
 
Ovo je ono što sam ja saznao od pandura pre neki dan.
Sve kazne su po novom zakonu osim jedne stvari a to su kazneni poeni koji se neće pisati jer ta neka uredba po kojoj postupaju prekršajni sudovi stupa na snagu tek sutra. U prevodu idi vozi pravi prekršaje i plaćaj do večeras ali bodove neće da ti pišu.
Sve ostalo ćeš da platiš onoliko koliko si verujem više puta pročitao.
Mada je i Dačić najavio da će za manje prekršaje tipa svetla, pojas i sl. do 1.1.2010. policija samo opominjati.

v.

Mog buraza juce sasila riba (a ko ce drugi) i dosli panduri na poziv,pomogli im da ispune onaj cuveni papir,po kom oni ni ne trebaju da dolaze, i cao.Po tome ispada da za prekrsaje do 500 eura stete,na koje oni vise nece dolaziti,krivac nece placati nikakvu kaznu nego ce samo njegovo osiguranje pokriti troskove stete ostecenom?:sanke:
 
Vidi ovo je odavno trebalo uraditi. Takva mala čukanja su skoro uvek i rešavana na varijantu dogovorimo se. Sa ovim zapisnikom smo uštedeli sebi 1000 zajebancija kroz koje smo prolazili kad bi panduri pravili zapisnik, pa eventualna sudjenja i kazne i troškovi i sl. A ako nemaš kasko onda se to otegne...
No što se tiče bodova od sutra smo nadrljali...
 

Back
Top