Музика коју слушам...

klasiku, ROCK, metal i punk...
Turbo-folk ne podnosim, ali volim narodnu- izvornu pesmu!
Rep ne smatram muzikom!

Turbo-folk ne podnosim zato što turbo-folk nije "pristojna" muzika... Razloga je hiljadu, postoji i medicinsko opravdanje što ne treba to slušati (može da te strefi srčka! :hahaha:) A rep opet po mom mišljenju, uopšte i nije muzika! Više je poezija! I to- loša poezija! Reperi, shvatite to!
Tehno ne podnosim isto iz medicinskih razloga!
Punk, volim da slušam- ali ga nikada ne slušam mnogo- opet iz medicinskih razloga...

E sada koji su to medicinski razlozi?

Rezultati kojih se došlo u toku nekoliko istraživanja pokazali su da muziku u telu slušalaca registruje deo mozga zadužen za osećanja i čulne doživljaje(hipotalamus), a da ona ZAOBILAZI moždane centre upravnog dela mozga, odgovorne za RAZUM i INTELIGENCIJU! (Zašto natprosečno inteligentne osobe ne slušaju tehno i turbo-folk? Rep slušaju, ali rep ima neku drugu manu, koju sada nećemo spominjati)
Nego, kada draž stigne do hipotalamusa, upravni deo mozga (razum i inteligencija) automatski je osvojen, što znači da je osoba koja sluša muziku izložena uticaju čak i ako to ne želi!

Zašto punk nije dobro mnooogo slušati?
Punk- stvara dosta šumova, ubrzava puls, povećava želju za seksom (možda ovo nekome deluje glupo, ali tako je!)
tehno- robotizuje ljude, ubrzava puls, stvara manično ponašanje, maniju, povećava želju za seksom, onemogućava uspešnu komunikaciju između dva komunikatora
Rep muzika- POBOLJŠAVA komunikaciju među komunikatorima, usporava puls, stvara MELANHOLIJU!
rock muzika- ubrzava puls, stvara manijakalno-melanholično stanje, povećava želju za pokretom, i seksom
metal muzika- usporava puls, nema promena u psihičkom stanju, SMANJUJE želju za seksom, a POVEĆAVA želju za pokretom
klasična muzika- usporava puls, opušta telo, revitalizuje misli, popravlja psihičko stanje, laka je za razumevanje, pa je koriste čak i u lečenju psihičkih, mentalnih bolesnika.
za turbo- folk nemam podatke, zato što se nigde u jbenom svetu ta vrsta muzike ne sluša i zato možete sami pretpostaviti kakvo nas sra.nje mori. Ja mislim da turbo-folk robotizuje ljude i tera ih na manijakalno ponašanje, deluje prvenstveno na izazivanje osećanja tuge, usamljenosti, pijanstva, nadmoći... Zaobilazi ljudski razum i zato je svako lako prima i sluša... Naravno, oni pametniji - ne, ali to samo govori u kakvoj zemlji živimo! I zato, kada se sve ovo sabere, najbolje je slušati različitu vrstu muzike, izuzev turbo-folka, jer različita vrsta muzike izaziva različita stanja u kojima možete delovati... verovali ili ne, ali tako je!

"Ako želite da znate kakva je država jednog naroda i da li su njeni zakoni dobri ili loši, ispitajte muziku koja se u toj državi sluša" (Konfučije- kineski filozof)
 
slusam ono sta mi se svidi,ne zbog uticaja na inteligenciju,ili sta drugi slusaju
uglavnom,sve
domaci air-max rep,bacam peglu
hm..strani-manje-vise
kanye west,na prvom mestu
i tako,do svega po malo
metal,bas i ne,malo me plase ti zvuci,pogotovo oni gde urlaju
house,techo-kad hocu da ispraznim glavu
turbo-nikako!
neki narodnjak moze da prodje,manje vise
ali nije da cu sesti kuci da slusam to
hm
i tako
uglavnom,to ide po fazama
od veselih domacih 90 mi se takodje pegla
kao i od domace muzike,uopsteno,manje-vise
cast izuzecima
i umem da opalim po klasici
ali nista smorno
npr,obozavam carminu buranu
to svi sigurno znate
i obozavam onu muziku iz epskih filmova,koja vuce pomalo na neki etno
npr,u lotr,aleksandar.troy,king arthur itd
to stvarno volim
zakacicu posle
 
Ovo su moje grupe na FaceBook-u koje se bore protiv narodnjaka!!

i cecu. sinoć sam bio na bajaginom koncertu (sledi poduži tekst o bajagi...)
...bila je dosta dobra atmosfera, devojka me je pitala na početku koji od njih nije među živima (valjda je mislila na rajka kojića iz čorbe, ja ne znam da je iko od instruktora preminuo), pa sam, videvši jednog nešto mlađeg na sceni, odgovorio 'verovatno onaj (što je stajao) tamo'. nakon prve numere svi smo bili ispred scene.

iako nisam neki fan, pored nekolicine solidnih, bajagini tekstovi su vrsta meteorološke prognoze sa komentarom...

Secam se slike ja
Od pre par godina
Na slici prolece i suncan dan

'Godine prolaze' , Prodavnica Tajni (PGP RTS 1988)

mene sunce nervira
zrake lose servira

'Lepa Janja, ribareva kći' , Zmaj od Nocaja (PGP RTS 2001)

Ja osecam da dolazis,
jer kisa odma prestane

...

Dok pricas zrile jabuke
Rasterujem im oblake

'Lolita' , Muzika na struju (Produkcija Stig 1993)

etc.

(neću dodati 'te noći stigao sam kasno, napolju padala je kiša', jer je ta pesma, kao i celokupna muzika koju je radio za film 'Ni na nebu ni na zemlji', razlog zbog kojeg bajagu, kol'ko-tol'ko, slušam i cenim.)

...mada je muzika u krajnju ruku simpatična, dok je bajagin glas često falš i na studijskim snimcima.

žika je na pesmu 'život je nekad siv, a nekad žut' pao u sevdah kao šljiva u ...blato, počeo da se svlači (došao je do majice sa natpisom 'i love bgd'), čak napravio kolut unapred, sve u svemu, rio u malom, pojavili su se i bivši članovi 'instruktora' , dejan cukić, za kog sam mislio da je josipa lisac sve dok nisam video da je u košulji.


(što se ostaloga tiče, kartaginu treba uništiti)
 

Back
Top