STA SVE TREBA DA IMA JEDAN REVIR?
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: STA SVE TREBA DA IMA JEDAN REVIR?

Početnik
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano STA SVE TREBA DA IMA JEDAN REVIR?

Sta to ribolovca opredeli da ode bas na "taj" revir, naravno osim RIBE?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Re: STA SVE TREBA DA IMA JEDAN REVIR?

izvini prijatelju pitanje nejasno ???????

Početnik
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sta jedan ribolovac ocekuje kad ode na jedan saranski revir da bi na kraju dana bio zadovoljan, naravno osim ribe?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

cim je "revir", znaci da ribe ima. E sad na tebi je samo da je upecas. Meni je jako bitno da znam kakva je populacija ostale ribe, sem sarana. Npr, ako ima manjova, a ne istrebljuju ga ceto,batali pecanje. Ne mozes verovati koliki prcmoljci su mi se zaletali na boile od 20mm. Takodje ako ima puno bele ribe, to je sve mahom sitno, isto ce te njakati, pa ako pecas uz pomoc elekronskih signalizatora, "pistavaca", promasaji ce se redjati jedan za drugim. Ima jos "sporednih" stvari koje se razlikuju od coveka do coveka. Ja volim revire napravljene od prirodnih jezera, zbog uglavnog nepravilnog oblika, zalivcica, neravnog dna(uglavnom dosta rupa i shporova), pa ako skontas gde se sta nalazi, ulov je skoro siguran. Dalje je bitno da ima u sklopu revira kafic-restoran, jer ja, za tebe ne znam, kad pecam sarana, pecam ga najmanje 10 sati, tako da je kafa ili nesto konkretno neophodno, da su mesta lepo odredjena, da mozes lepo da razvuces opremu.. Ima dosta stvari koje uticu da se osecas prijatno jer meni nije toliko bitno da li cu upecati nesto koliko mi je bitno da se lepo osecam kad sam negde.. Bistro!

Obećava
    Učlanjen
    19.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Zavisi od ciljane grupe ribolovaca. Ako ciljas na prave profesionalce, i one umisljene - nikad dokazane, onda je vazno da imas ogranicenu populaciju krupnih (kapitalnih) primeraka ribe. Ne naseljavati belu ribu niti sitnije primerke. Amur je pozeljan kako bi se sprecilo nekontrolisano bujanje vodenog rastinja, ali samo par komada. Nije lose ako postoji i neka prepreka u vodi vidiljiva i na povrsini (trska, stablo i sl.). Pozeljno je da najduze rastojanje od obale do obale preko puta iznosi bar 200m kako bi se ribolovac osetio dovoljno komotnim u odnosu na kolege preko puta i pored sebe. Dubina ne bi smela da bude manja od 2m. Mesta treba da budu siroka, pristupacna i ne sme da ih bude previse. Kontrola, tj. zaposleni treba da budu na raspolaganju u svakom trenutku. Da pomognu, slikaju, izmere, provere ribu pre vracanja i sl.... Kao sto je milanmilanns rekao, neka kafanica je vise nego dobrodosla, odrzavana okolina jezera (pokosena trava, dovoljno velike i uocljive, redovno praznjene kante za smece...). Prilaz kolim se podrazumeva. Mislim da je to dovoljno.

Za rekreativce su stvari malo jednostavnije.
    1. Neka zatvorena voda (sto vise lici na ovu gore - bolje, ali nije neophodno)
    2. Sto vise ribe (one iz ribarnice ), konzumni primerci.
    3. Pristojan limit za odnosenje ribe (odnos cena/kolicina).
    I to je to... Zurka na obali jezera ti ne gine

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

teška vukojebina, poveća vrba pored vode , mesto solidne širine (2-3 m) što manje ludaka koji misle da su ribolovci i MIR I TIŠINA ! i naravno tekuća voda (reka kanal ) iiiiiiiiiiiiiiiiii

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio noske 1 Pogledaj poruku
    teška vukojebina, poveća vrba pored vode , mesto solidne širine (2-3 m) što manje ludaka koji misle da su ribolovci i MIR I TIŠINA ! i naravno tekuća voda (reka kanal ) iiiiiiiiiiiiiiiiii
    To je lepa situacija.. Samo, koliko sam ja skontao, ovde se radi o saranskim revirima..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

sori prijatelju ali u naslovu teme se ne spominje ŠARAN ! poz....
    ***. sta sad pošto nisam šarandžija ja nemogu da uživam u prirodi i pecanju ?
    Poslednji put ažurirao/la noske 1 : 17.02.2010. u 21:58

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

neeeee.. Nego je posle napisano da je saranski. Taman posla da ne mozes da pecas ako nisi sarandzija! Nemoj da se ljutis, nista lose nisam mislio.. Ni ja nisam sarandzija, samo sto je tema takva. Bistro!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio milanmilanns Pogledaj poruku
    neeeee.. Nego je posle napisano da je saranski. Taman posla da ne mozes da pecas ako nisi sarandzija! Nemoj da se ljutis, nista lose nisam mislio.. Ni ja nisam sarandzija, samo sto je tema takva. Bistro!
    Ma ok samo se bistro i tebi !

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

sta pecas druze? Kojom tehnikom i gde?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

E, u suštini moje pecanje se sastoji od "jednog takmičarca od 7 m, jednog meredova, čuvarke, kante sa hranom i sitnog pribora", a kad ne radi bela riba teglim varalicu. Na DTD-u.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Pa dobro, bitno je da si na vodi, Ja sam vise malo "zagrizen" pa uz takmicarca od 6m u gepeku uvek imam bolonjez od 5.5 i neki mech za svaki slucaj jer uglavnom pecam na Dunavu pa ako odemo na neku mirniju vodu, mech se mnogo bolje pokaze. Plus naravno jedan redenik municije i puska ispod sedista, ukoliko neko predlozi da prostemo po lovistu malo kad riba bas nece da radi, ako nista drugo nije planirano, bar neka flasa, kanister ili tako nesto da se izbusi..

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.10.2009., 01:50
  2. Srbiji treba jedan Dodik
    Autor rikir u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21.05.2007., 00:24
  3. Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 26.10.2006., 12:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor