Ваше дете је жртва насиља у школи, шта ћете урадити?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Софија

Legenda
Poruka
52.891
Сведоци смо да насиље у школама добија на интензитету.
Ову годину је обележило више инцидената те врсте и то врло сурових, а за многе од њих не сазнасмо који је исход био.

Хипотетичка ситуација: дете Вам неко малтретира, а школа и ако сте их обавестили, не реагује на адекватан начин- укором, снижењем оцене из владања....

На тв Авала сам гледала емисију ''Слатка моја'' у којој се о томе говорило.
Гост је била чувена стриптизета Бранка Блек Роуз чије је дете било жртва насиља.
Директор није реаговао (заиста не желим да верујем да се тако понео јер се ради о детету чија је мајка стриптизета), на крају је она то дете које је малтретирало њеног сина ишамарала јер је сасвим случајно, наишла у школу након што је тај мали тиранин завршио свој ''послић'' над њеним дететом.
Прича је била баш таква, није Бранка ништа увеличала или изменила с обзиром да је на крају и суд био укључен.

Јасно је, разбеснела се.
И ја бих се разбеснела да ми неко малтретира дете, а да институција која је надлежна не реагује.

Епилог приче је тај да је дете променило школу.

Како бисте Ви реаговали?
 
Стварно, како се исконтролисати у таквим ситуацијама?

Ја понекад чувам сестриног клинца. У крају у ком живе тј. у комшилуку имају још два дечака који су по годину старији од њега.
Знам, мала су то деца (2-3 године), али ја пошизим кад њега неко од њих двојице лупи и ако знам да су толицки да још увек нису ни свесни шта раде.

Уствари, у почетку нисам шизела, али кад је почело да се понавља, па кад још видим његову њушкицу како се развуче у припреми за плач...па стварно...
Посебно што мајке тих дечачића уопште нису реаговале док им нисам скренула пажњу.
 
spalila bih skolu u najgorem

inache, mozda bih prvo razmislila
o tome da svi koji su odgovorni budu javno osramoceni i prijavljeni
svima redom > clanovima skolskog odbora, stanici policije, opstini gde se nalazi skola, centru za socijalni rad, ministarstvu prosvete, novinskim redakcijama i tako dalje...
nema niceg gore nego da ti neko maltretira dete....
 
spalila bih skolu u najgorem

inache, mozda bih prvo razmislila
o tome da svi koji su odgovorni budu javno osramoceni i prijavljeni
svima redom > clanovima skolskog odbora, stanici policije, opstini gde se nalazi skola, centru za socijalni rad, ministarstvu prosvete, novinskim redakcijama i tako dalje...
nema niceg gore nego da ti neko maltretira dete....
Ово је добра тактика!

Наћи новине које би радо објавиле.
 
Dajte svoje dete na bavljenje vanskolskim aktivnostima.:per:

NEWHEAD4.jpg
 
Сведоци смо да насиље у школама добија на интензитету.
Ову годину је обележило више инцидената те врсте и то врло сурових, а за многе од њих не сазнасмо који је исход био.

Хипотетичка ситуација: дете Вам неко малтретира, а школа и ако сте их обавестили, не реагује на адекватан начин- укором, снижењем оцене из владања....

На тв Авала сам гледала емисију ''Слатка моја'' у којој се о томе говорило.
Гост је била чувена стриптизета Бранка Блек Роуз чије је дете било жртва насиља.
Директор није реаговао (заиста не желим да верујем да се тако понео јер се ради о детету чија је мајка стриптизета), на крају је она то дете које је малтретирало њеног сина ишамарала јер је сасвим случајно, наишла у школу након што је тај мали тиранин завршио свој ''послић'' над њеним дететом.
Прича је била баш таква, није Бранка ништа увеличала или изменила с обзиром да је на крају и суд био укључен.

Јасно је, разбеснела се.
И ја бих се разбеснела да ми неко малтретира дете, а да институција која је надлежна не реагује.

Епилог приче је тај да је дете променило школу.

Како бисте Ви реаговали?

srećom ga vaspitavamo da se ne kači prvi, ali ako naiđe neki njegov vršnjak ili nešto stariji koji bi da zavodi svoju pravdu i pokuša da ga maltretira, da udari prvi - da se sledeći put lepo razmisle ti mali huligani da li će da krenu na njega...
...jeste da to možda nije ispravno, jeste da bi možda trebalo da ga savetujem da ne uzvraća udarce, nego da prijavi...ali pošto je ovo društvo takvo kakvo je i pošto eto iz priloženog teksta vidimo da institucija nekad ne ume ili neće da reaguje, a s obzirom da ja nisam drukara i tako učim i dete, možda je savet da ne čeka da ga udare nego da udara prvi - nešto adekvatno trenutku i stanju u ovom sjebbanom društvu sa degradiranim sistemom vrednosti...
...znači - ne diraj prvi, ali ako te čačka i ako posumnjaš da će da te udari - udri svom snagom...
...imo je situaciju da su ga cigani (namerno ne kažem Romi, jer oni sami sebe zovu ciganima, pa zašto bi ja onda prodavao finoću i nazivao ih drugačije) na igralištu gurali... Bilo mi je krivo što me nije pozvao... Svi znamo da su oni silni kad ih je više...kao hijene... Kad je jedan, on ćuti ko zaliven... Svi znamo da oni sami sebe svrstavaju u ugroženu vrstu i od malena se toj deci nabijaju kompleksi niže vrednosti od strane roditelja i cele te njihove okoline (mahale) od samog početka stasavanja klepa kako treba na silu da se izbore za svoja prava, jer tobože drugačije ne mogu da se izbore za ista...
...nešto je najgore da dete udariš, a kamo li tuđe... Ali s obzirom da su tim malim huliganima uzor pogrešni ljudi poput Kristijana Golubovića i njemu slični, oni se slično njima i ponašaju...uostalom dovoljno je nasilja po medijima, da oni taj model usvajaju kao nešto validno i o'k...
...kažem, bilo mi je krivo što me nije pozvao i ljutio sam mu se zbog toga... Šta bi ja uradio...? Prvi potez je da bi zajedno sa malim huliganom otišao kod njegovih roditelja... A od nastupa njegovih roditelja, zavisila bi moja dalja reakcija... Ako se mali povuče i prestane da čačka moje dete, to znači da je od svojih roditelja dobio lekciju i na tome bi se završilo... Ali ako bi se nastavilo po starom - što je veća verovatnoća, pošto su ljudi / roditelji danas dosta bezobzirni prema drugome - najverovatnije bi mu fino izvukao uši, tako da pamti ceo život...
 
prvo bih maltene umlatio razrednog staresinu,pa onda to dete koje moje dete maltretira,onako bi ga ponizavao do dna,a onda bi i direktora maltene umlatio...

Moju mladju sestru je do skoro maltretirao neki klinac stariji od nje 5god.Moji su se zalili u skoli, kod njegovih roditelja koji su potpuno bili opusteni sto se toga tice i nista.Sutradan ja odem do skole, nadjem ga i zapretim mu malo...reko smirice se on, ostavice je na miru...Kad ona dolazi iz skole sva ljuta, izubijana nece da kaze sta joj je...ja izadjem napolje i raspitam se kod drugarica da vidim sta se desilo...da je u tom trenutku bio pored mene ubila bi ga najblaze receno...strasno sam bila besna...Sutra ga vidim napolju on opet krenuo na nju...e reko kad te dohvatim nema ti spasa, izletim pitam ga sta si joj uradio, klinac se jos svadja sa mnom siri se nesto...uhvatim ga za uvo i dve macole u glavu, malo se izderem na njega, dobro malo vise i vidim da joj je skoro dao neko cvece, meni se za pravo cudo javlja na ulici kaze "dobar dan" z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:

mozda ce neko reci da sam luda ali je upalilo ;)
 
ja????

prvo bi' rekao sinu "ako te dira, ne boj se da mu uzvratiš sa kamatom"
ako se nastavi žalio bi' se direktoru
ako još uvek traje ponovo bi' se žalio direktoru.....
A ako još traje onda bih otišao u školu, pitao direktora za roditelje tog deteta koje maltretira moje dete, otišao bi' kod roditelja od tog mazgova, porazgovarao bih sa njima i možda bi posle bilo OK.
ali ako još uvek ide maltretiranje (mada ej to teško ali ajde) onda' bi' otišao u školu i dobro bi' išamarao onog klinju ;) imam strpljenje ;)
ali ako još uvek traje..... još jednom bi' otišao u školu i išamarao onog pa ako još traje rekao bih mom sinu da će on da dobije batine ako ne počne i on da bije....
a ako moj sin neće da uzvrati onda' bi' ga premestio u drugu školu :) ;)




ali da bi bila devojčca(moja 'ćerka) onda bi sve bilo drugačije ;) (odmah bi regovao)
 
Moju mladju sestru je do skoro maltretirao neki klinac stariji od nje 5god.Moji su se zalili u skoli, kod njegovih roditelja koji su potpuno bili opusteni sto se toga tice i nista.Sutradan ja odem do skole, nadjem ga i zapretim mu malo...reko smirice se on, ostavice je na miru...Kad ona dolazi iz skole sva ljuta, izubijana nece da kaze sta joj je...ja izadjem napolje i raspitam se kod drugarica da vidim sta se desilo...da je u tom trenutku bio pored mene ubila bi ga najblaze receno...strasno sam bila besna...Sutra ga vidim napolju on opet krenuo na nju...e reko kad te dohvatim nema ti spasa, izletim pitam ga sta si joj uradio, klinac se jos svadja sa mnom siri se nesto...uhvatim ga za uvo i dve macole u glavu, malo se izderem na njega, dobro malo vise i vidim da joj je skoro dao neko cvece, meni se za pravo cudo javlja na ulici kaze "dobar dan" z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:

mozda ce neko reci da sam luda ali je upalilo ;)
Ја мислим да је он заљубљен у твоју зестру. :lol:
 
Malomi je rano da razmisljam o tome ali dobro da dam doprinos temi.
Prvo bih potisnuo razrednog staresinu i direktora ako to ne bi uspelo onda bih dete ispisao iz te skole prebacio ga u drugu a onda bih tuzio skolu u kojoj mi je dete maltretirano. A mozda bih i porazgovarao sa mamom problematicnog deteta
kez_02.gif
ili sa tatom
Rulezzz_01.gif

Ali sad ozbiljno, porazgovarao bih sa majkom ili ocem problematicnog deteta odveo bih ga/je na pice i porazgovarali bismo :)
 
http://forum.krstarica.com/threads/335557

evo jedne slicne teme......mozda MODERATOR moze da spoji obe teme u jednu...

inace tu se vidi sta neki prosvetni radnici i roditelji misle o nasilju medju decom......(u principu,nista strasno sve je to uvek bilo tako)
Моја тема говори о нереаговању институција на малтретирање неког детета од стране другог.

Занимам ме став родитеља у решавању тог проблема- кад институција затаји.

А да је увек било малих мучитеља, било је, међутим, раније су у школама смели и за уво да потегну дете, а данас не смеју ни укором да казне...можда их неко испрепуца, никад се не зна.
 
kakav odgovor, da li bi stvarno to uradio da ti maltretira detez:mrgreen:

Bih stvarno, sto?
Pa gle samo tako moze da se resi to je najeikasnije. Jer skoro sam provalio ti bas frajeri sto se qrce po skoli kao face ovo ono, da vidis na sta ti isti frajeri lice kad im dodju mame u skolu ja sam se pokidao od smeha. E sad pretpostavimo da je ovo neko manje dete epa onda bih stvarno pozvao oditelje ono, zdravo zdravo ja sam taj i taj otac ovog i ovog deteta zovem vas da bismo porazgovarali oko jednog malog problema sa detetom nisa strasno bez panike, tu i tu u osam uvece :per:

Kraj price
 
Bih stvarno, sto?
Pa gle samo tako moze da se resi to je najeikasnije. Jer skoro sam provalio ti bas frajeri sto se qrce po skoli kao face ovo ono, da vidis na sta ti isti frajeri lice kad im dodju mame u skolu ja sam se pokidao od smeha. E sad pretpostavimo da je ovo neko manje dete epa onda bih stvarno pozvao oditelje ono, zdravo zdravo ja sam taj i taj otac ovog i ovog deteta zovem vas da bismo porazgovarali oko jednog malog problema sa detetom nisa strasno bez panike, tu i tu u osam uvece :per:

Kraj price

to znaju i varpci na grani...uvece a :per:
 
Ма овој теми имамо две жртве насиља:

Бранкино дете и дете које је Бранка ишамарала.

Шта бисте радили да неки родитељ бане у школу и почне да дели правду шамарајући ваше дете? z:(

moje dete je to sigurno zaslužilo jer kinji dete tog roditelja koji je došao da deli pravdu...:mrgreen:
 
Ма овој теми имамо две жртве насиља:

Бранкино дете и дете које је Бранка ишамарала.

Шта бисте радили да неки родитељ бане у школу и почне да дели правду шамарајући ваше дете? z:(
Родитељи клинца ког је Бранка ишамарала су поднели тужбу.
Платила је казну.

Ситуација је мало...иронична.

Школа није одбранила њено дете, па је невешто узела ствар у своје руке.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top