Ulazak u Kanadu kao donator organa...

Dobro pitanje,ali ja mislim da se to događa nakon tvoje smrti jer koja bi to država uvjetovala ulazak na svoj teritorij davanjem nekog organa. Vjerovatno potpišeš ugovor pa u znak zahvalnosti dobiješ dozvolu za ulazak.

A koja bi to drzava dozvoljavala ulazak i zivot ako se obavezes da svoje organe poklonis nakon tvoje smrti? :) Ja kad sam saznao nisam verovao. Dakle sve je moguce,pa i vadjenje bubrega odmah pri sletanju na aerodrom... Voleo bih jos neka misljenja cuti,iskustva!?
 
Duša je bitna prijatelju,šta misliš kako se paraplegičari mole ;)
Ovo je vec crnjak... :) Pa ko ce odgovarati na ovako ozbiljnu temu posle ovog crnjaka,ccccc... :) Molim vas,ulazak u Kanadu kao donator organa? Zna li neko konkretnije nesto... Zasto ja uvek smislim neka nezanimljiva pitanja,ili pitanja na koje malo njih moze pruziti odgovor... Ili ovde trebas da budes "stari clan","redovan",itd. da bi ti neko odgovorio...
 
A odakle ti informacija da je moguce uci u Kanadu na taj nacin ???

Vi se ljudi zezate, nadam se z:cry:
Ja licno se samo raspitujem,a ako bih pomogao nekome na ovaj nacin bilo bi mi drago. Ubise se ljudi za useljevanjem u Kanadu,pa evo mozda postoji brzeg i lakseg resenja? Verujem da bi mnogi zalozili svoje organe demokratskoj zemlji Kanadi koja se brine zdusno ko ce ciniti njenu populaciju,al ako si i kriminalac,a zeleo bi da pomognes produzetku ljudske vrste mogu da ti progledaju kroz prste? Bitno je da im das organ?
Ako nisam u pravu i ako neka osoba zna nesto vise o ovome molim je da podeli tu informaciju sa nama.
 
Ja licno se samo raspitujem,a ako bih pomogao nekome na ovaj nacin bilo bi mi drago. Ubise se ljudi za useljevanjem u Kanadu,pa evo mozda postoji brzeg i lakseg resenja? Verujem da bi mnogi zalozili svoje organe demokratskoj zemlji Kanadi koja se brine zdusno ko ce ciniti njenu populaciju,al ako si i kriminalac,a zeleo bi da pomognes produzetku ljudske vrste mogu da ti progledaju kroz prste? Bitno je da im das organ?
Ako nisam u pravu i ako neka osoba zna nesto vise o ovome molim je da podeli tu informaciju sa nama.

Pa ti si ostavio link gore, jesi li procitao sta pise tamo? Ne moze da ima kriminalni dosje, plus to nije useljenicka viza, vec samo da kao donor dodje i da organ (mora da kaze gde ko sta i kako, da prilozi medicinsku dokumentaciju i sl).

Ali ne vezano za link, da li bi iko normalan pristao da ostane invalid radi odlaska u Kanadu? Sta vam je ljudi? :eek:
 
Pobogu, ljudi, da li ste vi razumeli šta u linku piše? Evo malo objašnjenje za one kojima nije jasna procedura ;) Ovo znači samo to da ako imate osobu kojoj treba bubreg i koja se leči u Kanadi i ako ste već rešili da joj date organ i uradili testove da proverite kompatibilnost, država Kanada može da vam izađe u susret tako što će vam dati vizu da odete i da vam izvade taj bubreg u korist tog pacijenta ... i čim vam istekne postoperativni period idete nazad :D
 
Pobogu, ljudi, da li ste vi razumeli šta u linku piše? Evo malo objašnjenje za one kojima nije jasna procedura ;) Ovo znači samo to da ako imate osobu kojoj treba bubreg i koja se leči u Kanadi i ako ste već rešili da joj date organ i uradili testove da proverite kompatibilnost, država Kanada može da vam izađe u susret tako što će vam dati vizu da odete i da vam izvade taj bubreg u korist tog pacijenta ... i čim vam istekne postoperativni period idete nazad :D

Pa to im i ja kazem da procitaju sta pise.

Plus njihova ideja da budu donori da bi otislu u neku zemlju, ne znam, meni je to potpuno neshvatljivo.
 
Samo sam zeleo da ukazem na sistem koji vlada u Kanadi i na mogucnosti koje ona pruza...
"...and explore options for extending their stay in Canada." <- kljucna recenica! Tvoje je da imas zelju da das svoj organ koji je potreban nekome,lako ce doci do kompatabilnosti,do onih kojima je potreban,pa i do pristojne sume novca - snadji se pa zivi. Znaci,pruza ti se sansa da ostanes u Kanadi ukoliko resis da doniras organ-cinjenica.

Enchanted,zasto mislis da je to ideja nekog sa ovog foruma? Ta ideja je ideja Vlade u Kanadi i oni je realizuju vrlo uspesno,postoji li neki podaci o tome? Ne postoje,zasto? Zato sto se o tome cuti i zato sto to nije za hvalisanje,reklamiranje..."Daj nam organ pa udji kod nas".

VanZandt da li se spominje rec bubreg na onom linku? Bitno je ti da si spreman i da imas volje,da si human... I roznjacu prihvataju oni,a tu je i kostana srz.

I naravno da nece primati one koji nemaju najosnovnije uslove poput nemanja dosijea u policiji.
 
Prvo ja nisam ni pomenula bubreg, ali svejedno, bilo koji organ. Jel' mislis da je jednostavna operacija da ti uzmu malo kostane srzi? Ah, naivni Kanadjani z:mrgreen:

Ima drugih nacina i drugih zemalja gde moze da se ode. Evo ne treba vise viza za Evropu, pa lepo tamo na tri meseca i trazi posao, a pri tome ti niko ne trazi parce tela (koja ideja). Ako bas hoceh u Kanadu pa ima boljih nacina da se tamo stigne.
 
Izvinjavam se VanZandt,Enchanted je spomenuo bubreg. :-) Istina je da jako jako jako zelim otici u Kanadu i da me nervira to sto ne mogu otici,dovoljna bi mi bila turisticka viza(samo zelim da gazim po kanadskom tlu)ali znam da je ne bih dobio,ne mogu dokazati da bih se vratio nazad. Cak i kada bih je dobio - odakle mi pare za kartu... I to me sve nervira,ali razlog mog odlaska je dovoljno jak pa me ponekad cak i na davanje organa navodi,pa sto da ne!!! Ako zelite moj bubreg - imacete ga!
 
Znaci bitno je da imate nekog u Kanadi,a mora se imati i veza u bolnici naravno,da se sredi "podudaranje organa" i vrlo ste blizu Kanadskog tla,procedura za dobijanje Organ Donor Vise je najkraca! Ne moras da juris da ti se prepisuju nekretnine na tvoje ime,da se pravis student,da skupljas kes na tvoj racun u banci,samo se neka dokumenta srede kod poznanika koji ti radi u bolnicu i ti si fit,osoba koja ceka organ moze mozda umreti i cekanja nema. Ako ti se ne ide nazad - ozenis se lepo i nema nazad. Postajes kroz par godina i kanadski drzavljanin sa pravom glasa i zivis ko covek posle!

Prvo ja nisam ni pomenula bubreg, ali svejedno, bilo koji organ. Jel' mislis da je jednostavna operacija da ti uzmu malo kostane srzi? Ah, naivni Kanadjani z:mrgreen:

Ima drugih nacina i drugih zemalja gde moze da se ode. Evo ne treba vise viza za Evropu, pa lepo tamo na tri meseca i trazi posao, a pri tome ti niko ne trazi parce tela (koja ideja). Ako bas hoceh u Kanadu pa ima boljih nacina da se tamo stigne.

Znaci zamenio sam nikove,tebi sam govorio obrativsi ti se kao Enchanted a Enchanted(zensko je,u gornjem postu sam pisao misleci da je musko)je ta koja je spomenula bubreg. :-)

I ovo,mogu donirati spermu,kompatabilnost se lakse utvrdjuje.
 

Back
Top