Plate profesora u Mitrovici i do 750.000!

Vintage

Iskusan
Banovan
Poruka
5.196
Neki profesori na fakultetima Prištinskog univerziteta, koji je 1999. izmešten u Kosovsku Mitrovicu, Leposavić i Zvečan, mesečno zarađuju više od 700.000 dinara, saznaje Press u Vladi Srbije! Nadležni istražuju informaciju da je jedan od profesora na ime plata, honorara i takozvanog „kosovskog dodatka" naplatio čak 750.000 dinara za jedan mesec! I sve iz državnog budžeta.

Trajković: Tačno je

Međutim, profesor na Medicinskom fakultetu u Kosovskoj Mitrovici potvrđuje saznanja Pressa.

- Znam pouzdano da postoji nekoliko ljudi koji mesečno nabiju od 700.000 do 800.000 dinara! Javna je tajna da postoji grupa profesora koja predaje na nekoliko fakulteta u okviru Univerziteta u Kosovskoj Mitrovici, a neki rade i na Univerzitetu u Novom Pazaru. Ne znam da li nameštaju poslove jedni drugima, šta li rade, ali nakupi se tu para čudo božje... Plate i sve te honorare uvećavaju se dodatno za 50 odsto po osnovu takozvanog „kosovskog dodatka"... Pa kad se sve sabere, može to i na milion dinara da izađe... - priča Trajkovićka, koja tvrdi da ona, kao profesor, mesečno zaradi najviše 160.000 dinara.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...late+profesora+u+Mitrovici+i+do+750.000!.html
-------------------------------------------------------------------------------------
I posle se tvrdi da od prodavanja Kosovske magle nemoze da se zivi...
 
Ovo nije ni tacno i veoma je zlonamerno...

Ako je tacno da neki zarade po milion dinara a Trajkovicka samo 160.000 dinara, onda to znaci samo da je ona nesposobna... Sami zakljucite kakav je to profesor koji sam prica kako zaradjuje sest puta manje od svojih kolega...

Moguce da neko i nakupi par stotina hiljada dinara, ali to nema veze sa profesorima u Mitrovici... Postoje i profesori u Beogradu, Kragujevcu ili Novom Sadu koji predaju na vise fakulteta od kojih su neki privatni pa zarade par stotina hiljada dinara mesecno... Licno znam primer za dvoje takvih profesora... A pritom nemaju nikakve veze sa Mitrovicom...

U tu cifru se pored redovne plate ubrajaju razni autorski honorari, poslovi sa privredom, razne konsultacije koje se naplacuju, ucesce u raznim komisijama koje se takodje placa (na primer prilikom odbrana magistarskih i doktorskih teza), ucesce na vise projekata, dnevnice od putovanja preko medjunarodnih projekata i jos mnogo toga...

Moguce je da neko od profesora i zaradi toliku cifru... I to ne opravdavam... Ali, to znaci da radi od jutra do sutra... Takodje, to znaci da predaje na vise fakulteta... Da ima mnostvo vannastavne aktivnosti... I sto je najvaznije za ovu temu, to nema nikakve veze sa Mitrovicom... Ja licno znam za takve slucajeve sa drugih Univerziteta...
 
Lepo neko reche ...........cim pocnu da mrmljaju o odbrani kosova , srBstva, ugrozenosti nacije , patriotizmu ..............hvataj se za novcanik da vidis koliko si dobio po ushima...z:((

nisu ti profesori jedini.....svaki visokokvalifikovani , profesionalni srbin se za ovih 10 godina napunio kao nosac aviona, "braneci ugrozena prava svakolikog srBstva i svog kucnog budzeta...."

z:((z:((z:((...............stoka.....z:((
 
Neki profesori na fakultetima Prištinskog univerziteta, koji je 1999. izmešten u Kosovsku Mitrovicu, Leposavić i Zvečan, mesečno zarađuju više od 700.000 dinara, saznaje Press u Vladi Srbije! Nadležni istražuju informaciju da je jedan od profesora na ime plata, honorara i takozvanog „kosovskog dodatka" naplatio čak 750.000 dinara za jedan mesec! I sve iz državnog budžeta.

Trajković: Tačno je

Međutim, profesor na Medicinskom fakultetu u Kosovskoj Mitrovici potvrđuje saznanja Pressa.

- Znam pouzdano da postoji nekoliko ljudi koji mesečno nabiju od 700.000 do 800.000 dinara! Javna je tajna da postoji grupa profesora koja predaje na nekoliko fakulteta u okviru Univerziteta u Kosovskoj Mitrovici, a neki rade i na Univerzitetu u Novom Pazaru. Ne znam da li nameštaju poslove jedni drugima, šta li rade, ali nakupi se tu para čudo božje... Plate i sve te honorare uvećavaju se dodatno za 50 odsto po osnovu takozvanog „kosovskog dodatka"... Pa kad se sve sabere, može to i na milion dinara da izađe... - priča Trajkovićka, koja tvrdi da ona, kao profesor, mesečno zaradi najviše 160.000 dinara.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...late+profesora+u+Mitrovici+i+do+750.000!.html
-------------------------------------------------------------------------------------
I posle se tvrdi da od prodavanja Kosovske magle nemoze da se zivi...

Овај текст, с обзиром како се "ен блок" пласира, може бити припрема и оправдање за "дизање руку власти од Косова", како то иначе траже НАТО налогодавци и НАТО бацачи бомби на српске главе.

1) Ако "Трајковић" зна имена професора који примају толике суме, поштено је да наведе имена тих професора.
2) Власт да хоће, могла би увести реда у платама на Универзитету у Кос. Митровици, и поставити норме и границе, и вршити инспекцијске контроле да ли се то поштује, а онда, по потреби, кажњавати декане који потписују овакве исплате. Зашто то не чини, право је питање ???
3) Многи "провизоријуми" који се дешавају на Универзитету у К. М.: одбрана слабих доктората, избори слабих професора, и слично, ИМАЈУ УВЕК, ИЛИ СКОРО УВЕК, МЕНТОРА ИЛИ БАР ЈЕДНОГ ПРОФЕСОРА - УЧЕСНИКА СА СТРАНЕ, НАЈЧЕШЋЕ СА УНИВЕРЗИТЕТА У БЕОГРАДУ.
Формира се интересни круг, који се на први поглед не види,али се без много напора може установити.

4) Добар део професора у К.М. са "додатком" на плату прима око 100 хиљада, или до 120 хиљада, што и није нека награда с обзиром на све напоре који се подразумевају за рад у К.М. Знам много професора у Београду чија су примања већа. Рецимо, знам професора са Економског факултета у Београду чија је зарада 250000 динара месечно, што је два пута више од тога што примају у К.М.
5) Ја лично бих, од оних "професора" који су "зарађивали" суме од 700000 динара месечно, подржао одузимање доброг дела суме. Та сума је сигурно пљачкашка, и није у складу са било каквим нормама.

Најбитније је што се може десити да оваква медијска бука око плата, са апсолутно негативним значењем у целости, има за циљ припреме "терена" власти да око Косова и Метохије повлачи потезе који су по директиви наших "бомбардерских пријатеља" из Брисела и Вашингтона. Е, ту треба бити опрезан.
 
svi profesori na univerzitetu dobijaju licencu od valjda ministarstva....ministarstvo je valjda nadlezno da ima uvid gde,sta i koliko ti profesori rade....da ima zloupotreba ima i to onoliko...imam sina studenta i kad mi kaze da profesor ispredaje za kolokvijum predmet za 5 dana i nema ga vise a ispite zakazuje popodne i vikendom siguran sam da radi na vise tezgi...ceh ovakvog profesorskog rada placaju studenti....krajnje je vreme da drzava zavede red...i krajnje je vreme da se sva placanja iz budzeta prezentuju javno a ticu se cele drzave a posebno kosova....desetinama godina se vrse zloupotrebe i raznorazna pravdanja za lopovluk na kosovu....pustite vise price da to trazi zapad...TO TRAZI SRBIJA...hoce konacno da vidi gde odlaze i za sta pare na kosovo...??? i kome...??? sigurno je da sirotinji ne odlaze..??
 
Ovo nije ni tacno i veoma je zlonamerno...

Ako je tacno da neki zarade po milion dinara a Trajkovicka samo 160.000 dinara, onda to znaci samo da je ona nesposobna... Sami zakljucite kakav je to profesor koji sam prica kako zaradjuje sest puta manje od svojih kolega...

Moguce da neko i nakupi par stotina hiljada dinara, ali to nema veze sa profesorima u Mitrovici... Postoje i profesori u Beogradu, Kragujevcu ili Novom Sadu koji predaju na vise fakulteta od kojih su neki privatni pa zarade par stotina hiljada dinara mesecno... Licno znam primer za dvoje takvih profesora... A pritom nemaju nikakve veze sa Mitrovicom...

U tu cifru se pored redovne plate ubrajaju razni autorski honorari, poslovi sa privredom, razne konsultacije koje se naplacuju, ucesce u raznim komisijama koje se takodje placa (na primer prilikom odbrana magistarskih i doktorskih teza), ucesce na vise projekata, dnevnice od putovanja preko medjunarodnih projekata i jos mnogo toga...

Moguce je da neko od profesora i zaradi toliku cifru... I to ne opravdavam... Ali, to znaci da radi od jutra do sutra... Takodje, to znaci da predaje na vise fakulteta... Da ima mnostvo vannastavne aktivnosti... I sto je najvaznije za ovu temu, to nema nikakve veze sa Mitrovicom... Ja licno znam za takve slucajeve sa drugih Univerziteta...

Tacno tako, profesori u bg koji rade na vise fakulteta zarade vise od 500.000 mesecno.
 
Trebalo bi da im se duplira plata.

Ovi šipari tek sada počinju da shvataju da amerikanci neće da ih plaćaju a njihovi "profesori" rade za 100-150 evra. Ipak, imaju opravdanje što su apsolutno nedozreli i nedovoljno potkovani znanjem da bi predavali i u osnovnoj školi.
Kada upotpune svoje znanje do mogućnosti da mogu da konkurišu za mesto profesora na nekom srpskom fakultetu možda se uzme u razmatranje njihova želja a do tada neka rade za 100 evra. U suštini i to je previše.

A da bi došli u mogućnost da uopšte konkurišu, najpre će morati pre toga da izvedu neke osnovne proceduralne postupke, kao na primer da osude kriminalce počevši od Haradinaja, Tačija, da su državljani Srbije pa tako na dalje.....
 

Back
Top