ipak je teško biti fin
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 174

Tema: ipak je teško biti fin

Buduća legenda baby jane (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

Podrazumevano ipak je teško biti fin

Desila se sledeća situacija...milion ljudi na jednoj od stanica u BG-u, staje auto na mestu na koje treba da se zaustavi gradski bus i izlazi devojka do obližnje prodavnice...u međuvremenu stiže bus i šta se dešava?
    Ne može da stane na stanicu od dotičnog u autu kome ne pada na pamet da se pomeri...jedan stariji gospodin reši da spasi situaciju i lepo kažem ovom momku: "Izvinite mladiću, ako nije problem da se preparkirate, zaustavljate gradski saobraćaj!"
    A onaj iz auta kreće da psuje i da bude uvređen i vređa sve po spisku tom starijem čoveku, koji otac može da mu bude...i naravno čovek se iznervira i krene na ovog u autu da mu polomi sve koske,a onda momak iz auta ni manje ni više nego vadi bejzbolku da se obračuna...naravno, onda su i drugi ljudi stali u odbranu čoveka sa stanice pa je ovaj morao da se povuče inače bi se baš loše proveo...mada ja lično mislim da je to i zaslužio...na sve to se pojavljuje i devojka koja počinje da histeriše i plače i na kraju odlazi peške a ovaj kreće za njom bez auta kipteći od besa...samo se čulo "sad ćeš i ti da mi platiš"...
    vratio se posle par minuta i odvezao sam...a čoveku sa stanice rekao da nije završeno na ovome jer je zapamtio njegovu facu...i polomiće ga kad tad

ono što mene zanima jeste da li se uopšte isplati danas ikome išta reći makar to bilo iz najbolje namere i na krajnje kulturan način...i pošto smo već uveliko pominjali kulturu na jednoj od tema, ajde ovde da pričamo baš o tome...

šta je kultura i gde se ona izgubila?
    i da li je možda neki drugi "društveni poremećaj" ovde u pitanju?
    Једно од људских права је да човек бира и буде биран... Такође, људско прaво је и да се свако креће и да буде кретен...

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: ipak je teško biti fin

ma to su dodjosi neki... [IMG]http://www.*********/images/smilies/zubo.gif[/IMG]
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Strašno!!! Koliko je takvih budala koje sa sobom nose bezbol palice, noževe, pištolje...
    I jare i pare.

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

zato i pitam dal smemo uopšte nekome išta da kažemo?
    kako da znamo da on nema bejzbolku sa sobom il ne daj Bože, neki pištolj il lovačku pušku?
    Једно од људских права је да човек бира и буде биран... Такође, људско прaво је и да се свако креће и да буде кретен...

Stara legenda LJILJA MMM (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    93
    Reputaciona moć
    3525

U uvodnom postu se ne radi o kulturi ili nekulturi već o nenormalnom ponašanju momka u kolima, nekontrolisanog agresivnosti i ponašanju opasnom po okolinu nezavisno od toga odakle je momak.

Mislim da će biti "krvi do kolena" na ovoj temi jer očigledno većina nije u stanju da se zadrži na temi već raspline diskusiju, namerno ili slučajno, na neka druga pitanja i ne baš tako usko povezana sa uvodnim postom.
    Sad će majka sve da vas narani....

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Definitivno je društveni poremećaj u pitanju jer nam se godinama i decenijama gomila bes i ogorčenost zbog ovakvih debila... (mislim na onog u autu)
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

Citat Original postavio LJILJA MMM Pogledaj poruku
    U uvodnom postu se ne radi o kulturi ili nekulturi već o nenormalnom ponašanju momka u kolima, nekontrolisanog agresivnosti i ponašanju opasnom po okolinu nezavisno od toga odakle je momak.

Mislim da će biti "krvi do kolena" na ovoj temi jer očigledno većina nije u stanju da se zadrži na temi već raspline diskusiju, namerno ili slučajno, na neka druga pitanja i ne baš tako usko povezana sa uvodnim postom.
    to da je nenormalan to stoji...ali nije jedini koji tako "bahato" reaguje samo ako mu neko skrene pažnju da to što radi(il ne) nije u redu...

zato i pitam, gde je nestala kultura opštenja sa drugim ljudima, sa slučajnim prolaznicima?
    uostalom, on je taj koji je nepropisno stao...pogrešio je al kako se samo neko usuđuje da mu to i kaže?
    meni je to najstrašnije od svega...

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

U uvodnom postu se ne radi o kulturi ili nekulturi već o nenormalnom ponašanju momka u kolima, nekontrolisanog agresivnosti i ponašanju opasnom po okolinu nezavisno od toga odakle je momak
    I ja to mislim. Mnogo bih volela kad bi kod nas postojali ti anger management programi, pa kad dobijes tako napad ludila lepo te cika sudija osudi i moras svaki dan po 3-4 sata da provedes sa cika psihijatrom. Lecenje pod prinudom.
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Taj slucaj koji opisujes je jeziv i radi se o psihickom poremecaju po meni a ne samo o nekulturi
    A to da se kultura u ophodjenju sa drugima negde izgubila je bespovratna cinjenica, a zasto, ne znam

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

odakle samo toliko besa i ogorčenja kod mladih ljudi?

svi mi znamo kako izgleda biti iznerviran, besan...al da se to ispoljava na ovakav način, to je više nego strašno...

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3610

a koji je auto vozio
    zele zeka

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Citat Original postavio baby jane Pogledaj poruku
    Kao što rekoh - nakupilo se iz okoline.
    Mm kaže da on ne bi smeo da drži pištolj jer bi ladno mogao da ubije čoveka debila na ulici jer svakodnevno gleda kretene i često se jedva kontroliše da nekome glavu ne otkine.

Jednostavno izgubiš toleranciju kad shvatiš da je besmislena u tolikom đubretu ljudi koji hodaju planetom...

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3610

Citat Original postavio EliNS Pogledaj poruku
    Kao što rekoh - nakupilo se iz okoline.
    Mm kaže da on ne bi smeo da drži pištolj jer bi ladno mogao da ubije čoveka debila na ulici jer svakodnevno gleda kretene i često se jedva kontroliše da nekome glavu ne otkine.

Jednostavno izgubiš toleranciju kad shvatiš da je besmislena u tolikom đubretu ljudi koji hodaju planetom...
    ma jes...lakse zapaliti zito nego okopati ga...student je kriv
    zele zeka

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Citat Original postavio SlonceIsBack Pogledaj poruku
    ma jes...lakse zapaliti zito nego okopati ga...student je kriv
    Pa jeste jer ispadneš debil kad vidiš da jedini ti okopavaš, a svi drugi ga pale...

Stara legenda LJILJA MMM (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    93
    Reputaciona moć
    3525

svi mi znamo kako izgleda biti iznerviran, besan...al da se to ispoljava na ovakav način, to je više nego strašno...
    Odakle?
    Od roditelja, iz kuće.........niko se ne radja agresivan, to se uči kao i hodanje, govor, lepo ponašanje, kazati "dobar dan", ne bacati djubre svuda.........odatle dolazi agresija današnje omladine. Naravno da ima i uticaja genetike i okoline, ali roditeljska obaveza je da uči dete kulturi i da reaguje u smislu ispravljanja grešaka koje primeti kod deteta. Zato i kažem da sve potiče iz kuće.......jer samo onaj ko posmatra dete može videti nepravilnosti i odmah reagovati.......stvar je u tome što odavno veliki broj roditelja tako ne radi.
    Svakako da postoje izuzetci, ali na ovaj način bi bar broj nenormalnog ponašanja u javnosti bio znatno smanjen.
    Sad će majka sve da vas narani....

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3610

Pa jeste jer ispadneš debil kad vidiš da jedini ti okopavaš, a svi drugi ga pale...
    e onda se lepo odselish u rusiju a piromani pocrkaju gladni
    zele zeka

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Problem je što piromana ima svuda...
    A kad se kod nas bude počeo sprovoditi zakon, pa svako dobije po džepu, da vidiš kako ćemo svi lepo okopavati...i pevati od zadovoljstva i biti ponosni kako smo fini...

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

milsim da tu i jeste glavni probem...što svi, to i ja...niko da krene od sebe prvo...onda bi bilo mnogo lakše...

recimo, kad ti dete od 13, 14 godina traži nešto što ti smatraš da ne treba da ima il je još malo za to...a ono ti kaže, pa mama svi to imaju...a ti onda kažeš, pa dobro ako je tako-onda i ti možeš da imaš...to je danas više nego zastupljena pojava...

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

milsim da tu i jeste glavni probem...što svi, to i ja...niko da krene od sebe prvo...onda bi bilo mnogo lakše...

recimo, kad ti dete od 13, 14 godina traži nešto što ti smatraš da ne treba da ima il je još malo za to...a ono ti kaže, pa mama svi to imaju...a ti onda kažeš, pa dobro ako je tako-onda i ti možeš da imaš...to je danas više nego zastupljena pojava...
    Ni to nije toliki problem koliko je problem što dete vidi npr. da se u ovoj zemlji sve dobija na silu, mito i korupcija vladaju, a fini i kulturni uglavnom loše prolaze...
    Možeš ti da naučiš svoje dete da bude fino i kulturno, ali se i sam pitaš koliko to ima smisla u ovoj zemlji...

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

Citat Original postavio LJILJA MMM Pogledaj poruku
    Odakle?
    Od roditelja, iz kuće.........niko se ne radja agresivan, to se uči kao i hodanje, govor, lepo ponašanje, kazati "dobar dan", ne bacati djubre svuda.........odatle dolazi agresija današnje omladine. Naravno da ima i uticaja genetike i okoline, ali roditeljska obaveza je da uči dete kulturi i da reaguje u smislu ispravljanja grešaka koje primeti kod deteta. Zato i kažem da sve potiče iz kuće.......jer samo onaj ko posmatra dete može videti nepravilnosti i odmah reagovati.......stvar je u tome što odavno veliki broj roditelja tako ne radi.
    Svakako da postoje izuzetci, ali na ovaj način bi bar broj nenormalnog ponašanja u javnosti bio znatno smanjen.

nije dete za svakog...uvek sam govorila i dalje ću...

Aktivan član
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    23
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    ma to su dodjosi neki... [IMG]http://www.*********/images/smilies/zubo.gif[/IMG]
    Cemu etiketiranje-dodjosi. Pa takvih primera ima na hiljade u svakom gradu, pa, i malom mestu.
    Izgubila se lepa rece, tolerancija a nadjacala nadobudnost i bespotrebno "kurcenje" mladih (oprostite na izrazu.
    A sve potice iz porodice. Deca, pre svega, uce od roditelja a potom okoline. Agresivnost je njihova, kod mnogih, najveca i "najjaca" osobina.
    Savet! Zaobilazite ih, mozda ce sutra umesto bejzbol palice izvaditi, noz, pistolj, kasikaru...

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

Ni to nije toliki problem koliko je problem što dete vidi npr. da se u ovoj zemlji sve dobija na silu, mito i korupcija vladaju, a fini i kulturni uglavnom loše prolaze...
    Možeš ti da naučiš svoje dete da bude fino i kulturno, ali se i sam pitaš koliko to ima smisla u ovoj zemlji...
    ne znam, griža savest je čudo...nema šanse da lepo vaspitano i dobro dete "prihvati" da bude drugačije samo zato što bi tako verovatno bolje prošlo u životu...
    takvo dete ne može, ne ume ni da slaže, a kamoli da postane "loše"...

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio JOPE Pogledaj poruku
    Cemu etiketiranje-dodjosi. Pa takvih primera ima na hiljade u svakom gradu, pa, i malom mestu.
    Izgubila se lepa rece, tolerancija a nadjacala nadobudnost i bespotrebno "kurcenje" mladih (oprostite na izrazu.
    A sve potice iz porodice. Deca, pre svega, uce od roditelja a potom okoline. Agresivnost je njihova, kod mnogih, najveca i "najjaca" osobina.
    Savet! Zaobilazite ih, mozda ce sutra umesto bejzbol palice izvaditi, noz, pistolj, kasikaru...
    ma znam, aludiram na susjednu temu gdje su svi losi ljudi iz bg-a proglaseni dodjosima kojima je normalno da bacaju smece kroz prozor i pljuju po ulicama pa zele da prosire taj svoj lokalni obicaj palanke i na kulturan grad
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

to da je nenormalan to stoji...ali nije jedini koji tako "bahato" reaguje samo ako mu neko skrene pažnju da to što radi(il ne) nije u redu...

zato i pitam, gde je nestala kultura opštenja sa drugim ljudima, sa slučajnim prolaznicima?
    uostalom, on je taj koji je nepropisno stao...pogrešio je al kako se samo neko usuđuje da mu to i kaže?
    meni je to najstrašnije od svega...
    A jok,taj je vrlo normalan,samo zna da mu niko nista ne moze.
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku
    A jok,taj je vrlo normalan,samo zna da mu niko nista ne moze.
    hm, mogla bih da se složim sa ovim...
    al što onda svi mi ne budemo divljaci pošto i mi znamo da nam niko ništa ne može?
    zato što nemamo svi mi to u sebi...

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Nije teško biti umoran
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 28.05.2012., 15:13
  2. Koliko je tesko biti ING u Srbiji?
    Autor misadjole u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.12.2009., 00:32
  3. Tesko ce nam biti , al potrudimo se !
    Autor Captain Jack Sparrow u forumu Muškarci
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.08.2007., 15:36
  4. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 21.06.2007., 10:22

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •