Koji program da koristim za gldedanje preko interneta sta mi se desava u stanu?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Koji program da koristim za gldedanje preko interneta sta mi se desava u stanu?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Koji program da koristim za gldedanje preko interneta sta mi se desava u stanu?

Imam Logitech QuickCam (mada je nebitno, znači imam web kameru).

Želim da mogu da preko neta proverim šta se dešava u stanu, ili u
    prostoru gde sam postavio kameru (s obzirom da sama kamera ima i
    mikrofon bitan mi je i zvuk, ali naročito mi je bitna slika).

Koji program bi bio za tako nešto i kako uopšte to da izvedem?

Pozdrav,
    Dragan NS

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: Koji program da koristim za gldedanje preko interneta sta mi se desava u stanu?

Treba ti neki program za strimovanje preko mreze. E sad nisam dublje ulazio u problem ali hocu jednog dana kad nadjem vremena. sng
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Koji program da koristim za gldedanje preko interneta sta mi se desava u stanu?

Moja krajnja ideja je da, pošto mi je ionako kompjuter uključen i kada nisam u stanu,
    da mogu da uključim kameru i da mogu da pratim šta se dešava i da li se išta dešava
    u stanu.

Na takav način bih pokušao da izabegnem da plaćam velike troškove vezano za neke
    ozbiljnije sisteme vezano za kamere koje postavljaju firme koje su specijalizovane
    za takve poslove. Koliko znam i oni koriste varijantu praćenja preko interneta, a takođe snimaju
    na neke uređaje prethodnih nekoliko sati, pa sve do 24 sata trajanja snimanja.
    To bi se verovatno isto moglo pohraniti u memoriju mog comp-a.

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Probaj sa ovim uputstvom...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Red_Zmaja Pogledaj poruku
    Probaj sa ovim uputstvom...
    Nisam siguran da ću uspeti. To je dosta iznad mojih trenutnih
    mogućnosti razumevanja rada na računaru. Šta da se radi.

Thanx anyway...

Možda će neko imati neki jednostavniji predlog, ili to prosto tako
    mora, ili ću morati da angažujem nekoga da mi to uspostavi, ako
    mi baš toliko bude trebalo.

Pozdrav,
    Dragan NS

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

http://www.wikihow.com/Monitor-Your-Apartment-With-a-Webcam-While-on-Vacation

Ovo deluje malo jednostavnije, ali nisam siguran šta podrazumevaju pod "website with web cam capabilities".

Sad mi pade na pamet jednostavan (mada ne baš savršen) način: napraviš skype nalog, u podešavanjima staviš da automatski odgovara na incoming pozive i da automatski startuje video prilikom javljanja. Takođe namesti da samo kontakti mogu da zovu taj nalog čime bi se osigurao da samo ti možeš da gledaš u svoj stan
    Kad želiš da pogledaš šta se dešava, jednostavno zvrcneš skype nalog kod kuće, on će da se javi i uspostaviće vide poziv.

To je ok za isprobavanje i slično, ali kakve su šanse da ti vidiš lopova baš u trenutku kad on radi radnju
    Zato ti treba sistem koji će da aktivira video kad kamera detektuje pokret (VLC plejer ima tu opciju) ali i da snimljeni materijal šalje na neki server na internetu (kućni računar bi bio ukraden, logovi na njemu ništa ne vrede).
    Sve u svemu, za ozbiljniji nadzor bi morao da unajmiš nekog da ti to odradi..
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Veseli_Ubica Pogledaj poruku
    http://www.wikihow.com/Monitor-Your-Apartment-With-a-Webcam-While-on-Vacation

Ovo deluje malo jednostavnije, ali nisam siguran šta podrazumevaju pod "website with web cam capabilities".

Sad mi pade na pamet jednostavan (mada ne baš savršen) način: napraviš skype nalog, u podešavanjima staviš da automatski odgovara na incoming pozive i da automatski startuje video prilikom javljanja. Takođe namesti da samo kontakti mogu da zovu taj nalog čime bi se osigurao da samo ti možeš da gledaš u svoj stan
    Kad želiš da pogledaš šta se dešava, jednostavno zvrcneš skype nalog kod kuće, on će da se javi i uspostaviće vide poziv.

To je ok za isprobavanje i slično, ali kakve su šanse da ti vidiš lopova baš u trenutku kad on radi radnju
    Zato ti treba sistem koji će da aktivira video kad kamera detektuje pokret (VLC plejer ima tu opciju) ali i da snimljeni materijal šalje na neki server na internetu (kućni računar bi bio ukraden, logovi na njemu ništa ne vrede).
    Sve u svemu, za ozbiljniji nadzor bi morao da unajmiš nekog da ti to odradi..
    Hvala ti Happy Killer-u što si se potrudio da prokomentarišeš ovo moje pitanje.
    Pa izgleda, ništa od jeftinoće, već ako hoćeš nešto baš dobro, moraš i da caluješ

Pozdrav,
    Dragan NS

Slične teme

1. Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 21.12.2008., 17:38
  2. Koji Program Da KORISTIM
    Autor marko_al_87 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.05.2006., 23:44
  3. Koji p2p program da koristim?
    Autor bane025 u forumu Softver
    Odgovora: 14