у сусрет Божићу

Prvo nam pokazi crkveno pravilo o duzini Bozicnog posta da znamo koliko se posti.
Не само колико, него и како и чиме се пости. Не само желудцем и устима, него и умом, очима, језиком, додиром, слухом, мирисом итд.

Телесни без духовног поста је форма без суштине, што ће рећи дупло ништа(јер иако личи на дело побожности - прво ништа, заправо нема духа побожности - друго ништа.)
 
zanima me koliko forumasa zapravo posti bozicni post?ili makar sredu i petak?ili se pricescuje i posecuje bogosluzenja?:zjelka3::zjelka::zjelka2:
koliko onih sto se kunu u srpstvo zana sta znace 4 slova S?
nadam se da je dovoljno za pocetak teme

Nisi pravi Srbin ako ne postiš... jel to poenta?

A kakve veze srpstvo ima sa Božićem? z:lol:
Samo Srbi ga slave, samo Srbi su pravoslavci...? nije mi jasna tema. z:hm:

Inače, ne postim... šteti liniji. :zpozdrav:
 
Не само колико, него и како и чиме се пости. Не само желудцем и устима, него и умом, очима, језиком, додиром, слухом, мирисом итд.

Телесни без духовног поста је форма без суштине, што ће рећи дупло ништа(јер иако личи на дело побожности - прво ништа, заправо нема духа побожности - друго ништа.)

hrana je najmanje bitan deo posta, uzdrzavanje od losih misli i dela je mnogo bitnije, a cinjenje dobrih dela je kruna posta
 
Nisi pravi Srbin ako ne postiš... jel to poenta?

A kakve veze srpstvo ima sa Božićem? z:lol:
Samo Srbi ga slave, samo Srbi su pravoslavci...? nije mi jasna tema. z:hm:

Inače, ne postim... šteti liniji. :zpozdrav:

pa vidis srpstvo ima mnogo veze s Hriscanstvom ali nemam nameru da drzim casove istorije:zgrudvanje:tu dolaze 4 slova
posti ko ima potrebu i ne osudjujem ni onog ko posti ni onog ko ne posti:snesko5:
pitanje sam postavila cisto statistike radi
 
Poslednja izmena:
па нису Цz:p него С....С .... С....С:zskace:

Nisu ni C ni S vec B z:p

Palaiologos-Dynasty.svg


Βασιλεύς Βασιλέων, Βασιλεύων Βασιλευόντων - Basileus Basileōn, Basileuōn Basileuontōn
 
koliko ko moze toliko bi trebalo, sto bih ti ja stampala pravila posta,Pravoslavac bi trebalo da ima Crkveni kalendar:zimag:a pitanje je upuceno Pravoslavcima

U zivotu Crkva treba da se ravna po crkvenim zapovijedima (pravilima). Kakav si pravoslavac ako ne znas crkveno pravilo o Bozicnom postu?
Crkveni kalendar? A sta ako se ni taj kalendar ne ravna po kanonima?

A sto se tih cetiri C, ili cetiri ocila, tice, to bi trebalo pitati grncare vincanske kulture i anticke grncare, jer su oni po vincanskoj i antickoj grncariji crtali taj grb sa cetiri C.
 
Poslednja izmena:
U zivotu Crkva treba da se ravna po crkvenim zapovijedima (pravilima). Kakav si pravoslavac ako ne znas crkveno pravilo o Bozicnom postu?

ja znam pravilo i znam da ti ne zelis da znas to pravilo:zimag:imam nekoliko primeraka kanona ovog posta, znam ga napamet a i sve je to nebitno jer duhovnik moze da postavi pojedincu licno pravilo:zimag:sloboda ne sme biti ugrozena u NZ pise da ne zameramo jedni drugima na temu posta:zimag:
 

Back
Top