Azijska skola filma...

Odlican film :)

Poster--711x1024.jpg
 
Iran i Tajvan

uz Rumunsku, najbolje kinematografije na svetu trenutno

od Iranaca naravno najveći Kiarostami, pa Makmalbaf i Panahi

ali tzv Taiwan's new wave je, po mom mišljenju dao i najvećeg stilistu na svetu trenutno. Tsai Ming-liang

51WBCX7MWQL._SL500_AA300_.jpg


51BDB7C75EL._SL500_AA300_.jpg


još jedan Tajvanac, Hou Hsiao Hsien

od Kineza je najbitniji Wong Kar Wai (doduše to je Hong Kong, ali..)

Japan - od novijih uglavnom Takeshi Kitano, i ponekad Takashi Miike (ali samo zabave radi)
od starih naravno Kurosawa, Ozu, Mizoguchi

Korejanci su mi uvek bili sa strane. svi se pale na ono 'Proleće leto jesen zima' od Kim ki Duka, ali meni je mnogo predvidiv i pretenciozan. Lee Chang Dong isto ništa posebno

Tajland - Apichatpong Weerasethakul, dobitnik zlatne palme ove godine za Ujka Bunmija. isto jedan od boljih, ali slabo znam ikog sem njega.

Kazahstan - Sergei Dvortsevoy - totalni lud tip. upoznao sam ga, gostovao je na našem faksu za vreme prošlog festivala autorskog. uglavnom je radio dokumentarce ali je pre par godina snimio i prvi igrani film Tulpan, koji je stvarno remek delo. iščašeni svet nomada u Kazahstanu.

to je to. dodajem nešto ako se setim
 
Gledao sam skoro veoma dobar,pa avanturisticki film,sa primesama kung fu-a i humora.I ako na sajtu stoji da je americki,u pitanju je americko-kineska koprodukcija!

http://www.imdb.com/title/tt0865556/

The Forbidden Kingdom iz 2008 sa Jackie Chan, Jet Li and Michael Angarano.
Zasluzuje da se pogleda,znam,znam neko ce odmah reci to je americki film.
E pa nije to je usa-china produkcija sa 99% aziskim glumcima.Pogledajte,vredi da se opustite,nasmejete!!
 
I Saw the Devil

odlican film,brutalan ....:) kraj filma po mom ukusu..:lol:

images


Мени је ово било једва гледљиво, пренабуџено, нереално, нелогично, префорсирано ђубре које сам погледао до краја само захваљујући добром глумцу, оном негативцу.
 

Back
Top