Azijska skola filma...

Interesantno da bas niko nije Pomenio "Hero" , u glavnoj ulozi Jet li. Film je odradjen 2002.

Hero_Jet_Li.jpg


Trailer :



Neko od predhodnik korisnika je takodje pomenuo "House of the flying Daggers" i "Shinobi",to bih takodje preporucio. Inace zahvaljujem se na preporukama,"Uzumi" mi deluje jako zanimljivo. Inace znam da je ovo uglavnom oko Azijskih filmova i sve to,ali ako volite stvari sa nindzama i zaista dobru akciju preporucio bih vam "Ninja Assassin" ( film nije azijski ali obuhvata veliki deo te Azijske kulture,tako da ga treba pomenuti). :bye:
 
Chi bi xia: Jue zhan tian xia - Red Cliff

Upravo sad zavrsio sa gledanjem :)
Volim filmove koje snima John Voo,film nije los ,malo razvucen,najgore je sto nije kraj vec cekam nastavak epske price.:confused:
Jedino sto mi se ne svidja pri kraju filma,scena gde pre par hiljada godina Kinezi igraju neku vrstu fudbala:confused:,da su i izmislili fudbal do sad bi bili svetski sampioni.;)

red_cliff1.jpg
 
3 Iron konza.
e,da,jedan stvarno dobar azijat koji taj coming of age sentiment dize na nivo nepojmljiv holivudu>
Better Than Sex. Inace dobio sam ga u jednoj razmeni sa divx klubom kult.
e,da,i jedna od mojih omiljenih paranoid sf eksploracija(uz Brazil naravno)-Save The Green Planet.
Eto, dva odlicna filma, i dve preporuke od mene.

E, ovo ćemo da gledamo.
Hvala :hvala:
 
12356_310037790_poster.jpg



Film prati službu na "Jamatu" grupe prijatelja, od kojih je jedan glavni lik koji u sadašnjem vremenu za ćerkom jednog od svojih prijatelaj posećuje na moru mesto potonuća Jamata.
Film je veoma dobro oradjen, odlične i realistične borbene scene, krv, paljevina i sav užas službe na brodu.

Ono što je interesantno je da na samom početku opravdava napad na Perl Harbor kao "jedini izlaz".
Govori i interesantno o ljudskosti surovih japanskih vojnika. Najupečatlčjivija scena mi je kada oficir objašnjava pred poslednju borbu kako da se spreme za smrt:
"Mornari, pogledajte sa strane broda poslednji put vašu zemlju i slobodno plačite i vičite za svojim voljenima!"
tada desetine mornara potrče ka ogradi broda i počnu da ridaju i vrište za voljenima koje više neće videti....

Film prikazuje i fanatitovanost mldih mornara i podoficira ali i saznanje oficirskog kora da je rat izgubljen. Na primer kada mornari prvi put stupoaju na Jamato, poredjani oštro salutiraju svojim oficirima, a oficiri onako nezainteresovano otpozdrave grupi mladih, fanatizovanih mornara.
Priča i o sukobima i tuči među mladim i starijim nižim oficirima kada na brodu krene rasprava da li ima smisla poginuti uludo...
 
7578.jpg





Film koji za englesko govorno područje nosi jednostavan naziv – ’’Taihang mountain’’ jeste jedan od onih filmova koji je od početka zamišiljen i koncipiran kao epska freska, odnosno epopeja, shodno događaju koji opisuje. Reč je o veoma važnoj, presudnoj bici drugog kinesko-japanskog rata, kada je general Zu De, predvodeći ka istoku novoformiranu Osmu armiju, prešao Žutu reku i krenuo u krvavu bitku sa japanskom armijom u području planine Taihang.
 
Kineska akcijska drama u produkciji John Woo-a i Terencea Changa, dok je film režirao redatelj debitant, Alexi Tan. Radnja filma je smještena u 30-e godine, te je film navodno uvelike nadahnut remek-djelom John Woo-a, "Bullet in the Head".

 

Back
Top