pitanje za pravoslavce

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa kakva je to vjera koja unizuje Savrsenstvo na nivo malog djeteta koje je izaslo iz zenske utrobe. Kakav je to bog koji sam sebe unizuje ako je On Savrsensto i Neobuhvacen razumom i materilalizacijom

i ja se pitam...

Vrhovni Bog ne bi nikada niti moze biti u ljudskom obliku niti umreti jer je besmrtan i savrsen.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
i ja se pitam...

Vrhovni Bog ne bi nikada niti moze biti u ljudskom obliku niti umreti jer je besmrtan i savrsen..... al oni to ne zele da shvate jer imaju dogmu u koju veruju...

Bog nije umro, samo je s neba sisao kroz ljudsko tijelo i rodio se kao covjek. Covjekovo tijelo na krstu je umrlo, nije umro Bog...ali, ti ne mozes da prihvatis tu istinu, jer nisi od Istine.
 
pa kakva je to vjera koja unizuje Savrsenstvo na nivo malog djeteta koje je izaslo iz zenske utrobe. Kakav je to bog koji sam sebe unizuje ako je On Savrsensto i Neobuhvacen razumom i materilalizacijom

Unizio je Sebe, da bi obozio covjeka. Nas Bog nije gord, nego je pun milosti i ljubavi prema svojim stvorenjima. Nas Bog je stvorio ljude, ljudi svojom greskom odstupise od Boga i pocese da pate i umiru zavrsavajuci vjecno u paklu. Bog voli ljude kao roditelj sto djecu voli, te se ponizio spasenja djece radi.Svojim ponizenjem otvorio je put svojoj djeci u nebo, kod Sebe.
Zar ti kao musliman ne znas za ove rijeci Kur'ana:

. A i onu koja je sačuvala djevičanstvo svoje, u njoj život udahnusmo i nju i sina njezina znamenjem svjetovima učinismo.(Al-Anbiya - Vjerovjesnici, 91)

Naslucujes li o kome se radi?
 
Ti ne zelis istinu, nego branis dogmu...

Bog ne moze biti u ljudskom telu, niti moze umreti jer je besmrtan...

i tacka.

a vi to zastupate...

Zasto Bog ne moze da uzme ljudsko tijelo? Objasni!

Bog nije umro, samo je umrlo ono ljudsko tijelo. Tako je i kod obicnih ljudi: dusa ne umire, umire tijelo.Tijelo je samo odijelo duse, u Bog je uzeo to odijelo i dosao medju duse na ovaj svijet isto tako obucene u tijelo.
 
Tu oko Božića i Boga i tela i Duha Svetoga imamo pomešane mitove Asiraca, Feničana, Egipćana....z:poz:
z:kiss:

Da, a sta su mitovi do sjena Adamovog obecanja sinovima i preko njih obecanja cijelom ljudskom rodu: Bog ce poslati Mesiju i izbavice nas od grijeha, patnje i smrti. nakon opsteg potopa, sinovi Nojevi prenijeli su to svojim sinovima i to se vremenom pretvaralo u bajkovite price, ali je osnovna nit o Mesiji ostala sacuvana u mitovima skoro svih naroda.
 
Unizio je Sebe, da bi obozio covjeka. Nas Bog nije gord, nego je pun milosti i ljubavi prema svojim stvorenjima. Nas Bog je stvorio ljude, ljudi svojom greskom odstupise od Boga i pocese da pate i umiru zavrsavajuci vjecno u paklu. Bog voli ljude kao roditelj sto djecu voli, te se ponizio spasenja djece radi.Svojim ponizenjem otvorio je put svojoj djeci u nebo, kod Sebe.
Zar ti kao musliman ne znas za ove rijeci Kur'ana:

. A i onu koja je sačuvala djevičanstvo svoje, u njoj život udahnusmo i nju i sina njezina znamenjem svjetovima učinismo.(Al-Anbiya - Vjerovjesnici, 91)

Naslucujes li o kome se radi?

Naravno da znam da se radi o Isusu ali pogledaj naslov poglavlja Al-Anbiya - Vjerovjesnici Isus je vjerovjesnik i ona koja je djevicanstvo svoje sacuvala je rodila vjerovjesnika ne boga da me Bog dragi sacuva od toga
 
Zasto Bog ne moze da uzme ljudsko tijelo? Objasni!

Bog nije umro, samo je umrlo ono ljudsko tijelo. Tako je i kod obicnih ljudi: dusa ne umire, umire tijelo.Tijelo je samo odijelo duse, u Bog je uzeo to odijelo i dosao medju duse na ovaj svijet isto tako obucene u tijelo.

umrlo ljudsko telo? pa jel Bog u ljudskom telu bio ili ne, ako jeste onda je umro... ako nije onda i nije bio to on..
prema Bibliji dusa umire... to vam je zabluda da je dusa besmrtna... dusa je neodvojiva od tela..
i to je istocnjacko verovanje koje nema veze sa hriscanstvom...
prema Bibliji Adam je postao DUSHA ziva ... on je DUSHA a ne da ima neku zasebnu dushu to nigde ne pise...

telo i dusa covekova su jedinstvo... kad umre covek umire i dusha...

a zar Bog koji je stvorio svemir moze stati u ljudsko telo :think:
Da li ti shvatas njegovu velicinu ?
 
Naravno da znam da se radi o Isusu ali pogledaj naslov poglavlja Al-Anbiya - Vjerovjesnici Isus je vjerovjesnik i ona koja je djevicanstvo svoje sacuvala je rodila vjerovjesnika ne boga da me Bog dragi sacuva od toga

Da Isus nije Bog, to je tvoja vjera i drzi je, to je tvoj ponos ili tvoj problem.

Ali jedno moras da priznas: Isus je iznad Muhameda, jer Muhamed nije dobio cast da u posljednji dan sudi svijetu, a Isus jest! :super:
 
meni licno vrijedja inteligenciju da se Bog savrseni Stvaralac svega postojecek minimizira u fetus i zatim prodje kroz zensku utrobu i dodje na zemlju da vsi sve radnje ljudske da ne pominjem sve koje je vrsi covjek jer ima potrebu. Zar Onaj koji je Nezavistan od bilo cega sebi dozvoli da je zavistan od hrane
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top