Jos jedna prevara Tadicevaca: Fiat uplatio sam sebi 98 miliona evra
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Jos jedna prevara Tadicevaca: Fiat uplatio sam sebi 98 miliona evra

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Podrazumevano Jos jedna prevara Tadicevaca: Fiat uplatio sam sebi 98 miliona evra

"Fijat" uplatio ulog
    29. decembar 2009. | 13:12
    Italijanski "Fijat" uplatio je, kako saznaje B92, 98 miliona evra na račun preduzeća "Fijat automobili Srbija" kao prvi novčani ulog.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=29&nav_category=9&nav_id=400929

------------

Znaci Fiat je prakticno sobzirom da ima 66% vlasnistva u toj novoj firmi pare uplatio prakticno - sam sebi.

A drzava Srbija samo u 2009 je subvencionisala FIAT sa preko 400 miliona evra.

Inace je FIAT trebao da investira 700 miliona evra a sad vidimo nece biti vise od 100 miliona.

Extra investicija nema sta.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano Re: Jos jedna prevara Tadicevaca: Fiat uplatio sam sebi 98 miliona evra

Koja investicija. To ce sutra da vrate na svoj racun u Italiji...
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Jos jedna prevara Tadicevaca: Fiat uplatio sam sebi 98 miliona evra

,tihi ti si neverovatan,mora da mnogo jedes bunike kad imas ovoliko inspiracije za proserava..
    Poslednji put ažurirao/la vladeks : 29.12.2009. u 15:08

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kakva si ti neznalica , bre, tihi......a tako bi zeleo da bar na ovom forumu budes dezurni ekonomski strucnjak??

jaci si majstor od Jorgovanke......

pa tih 98 miliona je deo odnivackog kapitala......niko nikada nije rekao da fijat "kupuje " zastavu , nego da dokapitalizacijom i ulaganjem postaje vecinski vlasnik

ja sve mogu da razumem, ali da neko , ko pojma nema kao ti, kritikuje to sto u zastavu vise godisnje ne ide desetine miliona budzetskih sredstava , da se krpi bunar bez dna........i sto ce tamo da radi par hiljada ljudi umesto da drQaju racku na nekoj pruzi.......

smesan si , kao i uvek........

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Tzar Pogledaj poruku
    Koja investicija. To ce sutra da vrate na svoj racun u Italiji...
    pa da. danas su uplatili 98 miliona evra a po novoj godini ce da naprave sami sebi fakturu da kupuju neki kompjuterski program za proizvodnju , po ceni od 95 miliona evra i da vrate pare nazad u italiju skroz legalno sve zakonski.

koja prevara tadicevaca.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio duchex Pogledaj poruku
    kakva si ti neznalica , bre, tihi......a tako bi zeleo da bar na ovom forumu budes dezurni ekonomski strucnjak??

jaci si majstor od Jorgovanke......

pa tih 98 miliona je deo odnivackog kapitala......niko nikada nije rekao da fijat "kupuje " zastavu , nego da dokapitalizacijom i ulaganjem postaje vecinski vlasnik

ja sve mogu da razumem, ali da neko , ko pojma nema kao ti, kritikuje to sto u zastavu vise godisnje ne ide desetine miliona budzetskih sredstava , da se krpi bunar bez dna........i sto ce tamo da radi par hiljada ljudi umesto da drQaju racku na nekoj pruzi.......

smesan si , kao i uvek........
    pa sto nisu uplatili 700 miliona evra kolikio je ugovorom definisano nego samo 98 ?

ja koliko znam kad jedna strana ne ispostuje ugovor - ugovor se raskida

drugo ko ce da spreci italijane da tih 98 miliona evra vrate nazad u italiju sto mogu u svakom trenutku jer imaju 66% vlasnistva u tom novom preduzecu?

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    pa da. danas su uplatili 98 miliona evra a po novoj godini ce da naprave sami sebi fakturu da kupuju neki kompjuterski program za proizvodnju , po ceni od 95 miliona evra i da vrate pare nazad u italiju skroz legalno sve zakonski.

koja prevara tadicevaca.

.......tihi , ti si , bre odlepio skroz........

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

.......tihi , ti si , bre odlepio skroz........
    a sto fiat to ne bi uradio kad i onako srbija drzava finansira celu pricu a i oni sami jako lose ekonomski stoje i zatvaraju fabrike sirom italije?

nisi mi odgovorio zasto nije uplaceno 700 miliona koliko je bilo definisano ugovorm vec samo 98 ?

Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

pa sto nisu uplatili 700 miliona evra kolikio je ugovorom definisano nego samo 98 ?

drugo ko ce da spreci italijane da tih 98 miliona evra vrate nazad u italiju sto mogu u svakom trenutku jer imaju 66% vlasnistva u tom novom preduzecu?
    nije ugovorom predvidjeno da uplate 700 miliona,sto ce im kapital od 700 miliona evra koji stoji neiskoriscen,ukupna ulaganja do trenutka izbacivanja novog modela ce biti 700 miliona

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma ne lupetaj , bre, kako te nije blam???

kojih bre, 700 miliiona??......o toj cifri se pricalo kao u kompletnom ulaganju tokom godina.......

sto sada i sto u toku sledece godine je mashala za ono ***** od zastave......

pa rusi kupili celu naftnu industriju srbije za 400 miliona, a ti bi italijanima da utopis propalu fabriku kanti za 700???

bilo kako bilo......umesto da se krpe rupe u kragujevcu od nasih para, sada ce ta fabrika da radi i da zaradi ili propadne.......njen problem.........

ko ima nesto protiv toga je ili glup ili zlonameran........

a ti, licno imas samo koristi......vise automobila, vise benzina......vise benzina, bolji posao sa siptarima na svercu istog.......znaci, smese ti se bolji dani

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio vladeks Pogledaj poruku
    nije ugovorom predvidjeno da uplate 700 miliona,sto ce im kapital od 700 miliona evra koji stoji neiskoriscen,ukupna ulaganja do trenutka izbacivanja novog modela ce biti 700 miliona
    FIAT u Zastavu donosi 700 miliona evra
    Datum: 02.05.2008 19:08
    Autor: B92

BEOGRAD - Zaposleni u kragujevačkoj "Zastavi" odahnuli su nakon što je potpisan memorandum o razumijevanju o strateškom partnerstvu s italijanskim proizvođačem automobila FIAT.

Za Kragujevac istorijski dokument potpisali su predstavnici FIAT-a i Vlade Srbije. Memorandum predviđa formiranje nove, zajedničke kompanije, u kojoj bi FIAT imao 70, a država 30 odsto vlasništva. Ono što je posebno važno jeste da su se Italijani obavezali na ukupna ulaganja u prvoj fazi od 700 miliona evra i proizvodnju 200.000 automobila A klase do kraja sljedeće godine. Takođe, predviđen je i početak proizvodnje vozila B klase, čime bi ukupna proizvodnja "Zastave" bila povećana na 300.000 automobila do kraja 2010. godine. Na taj način bi se proizvodnja u "Zastavi" povećala 20 puta do kraja 2009. odnosno 30 puta u roku od tri godine, sa prošlogodišnjih 12.350 automobila.

Država se obavezuje da uloži 100 miliona evra do 2011. godine, ali i garantuje italijanskom proizvođaču u narednih deset godina podsticaje kao što su poreske olakšice, podrška Kragujevcu za obezbjeđenje infrastukture i besplatnog zemljišta za proširenje kapaciteta fabrike i proglašavanje Kragujevca za slobodnu carinsku zonu.

http://www.nezavisne.com/ekonomija/vijesti/22940/FIAT-u-Zastavu-donosi-700-miliona-evra.html

----------

kako te nije sramota da lazes?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

ma ne lupetaj , bre, kako te nije blam???

kojih bre, 700 miliiona??......o toj cifri se pricalo kao u kompletnom ulaganju tokom godina.......

sto sada i sto u toku sledece godine je mashala za ono ***** od zastave......

pa rusi kupili celu naftnu industriju srbije za 400 miliona, a ti bi italijanima da utopis propalu fabriku kanti za 700???

bilo kako bilo......umesto da se krpe rupe u kragujevcu od nasih para, sada ce ta fabrika da radi i da zaradi ili propadne.......njen problem.........

ko ima nesto protiv toga je ili glup ili zlonameran........

a ti, licno imas samo koristi......vise automobila, vise benzina......vise benzina, bolji posao sa siptarima na svercu istog.......znaci, smese ti se bolji dani

lazes i ti

http://www.nezavisne.com/ekonomija/vijesti/22940/FIAT-u-Zastavu-donosi-700-miliona-evra.html

evo ovde sve lepo pise

ugovorom je bilo predvidjeno da fiat uplati 700 miliona evra osnivackog kapitala u 2009 godini. sto naravno nisu uradili.

i to ste vi tadicevci drvili celu 2008 i 2009 kako eto fiat donosi 700 miliona evra u srbiju kad ono nije 700 nego 98 i to uplacuje SAM SEBI

Primećen član
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

"Fijat" uplatio ulog
    Italijanski "Fijat" uplatio je, kako saznaje B92, 98 miliona evra na račun preduzeća "Fijat automobili Srbija" kao prvi novčani ulog.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=29&nav_category=9&nav_id=400929

------------

Znaci Fiat je prakticno sobzirom da ima 66% vlasnistva u toj novoj firmi pare uplatio prakticno - sam sebi.

Inace je FIAT trebao da investira 700 miliona evra a sad vidimo nece biti vise od 100 miliona.

ama ok je sve to
    (uglavnom netachno, al ajde...)
    ... nego oni rushljaci ni sami sebi ne uplacuju
    a opet, kad ih neko kritijuje, ko da ti je "s prs' u oko"

to se zove licemerje djeri

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

lazes i ti

evo ovde sve lepo pise

ugovorom je bilo predvidjeno da fiat uplati 700 miliona evra osnivackog kapitala u 2009 godini. sto naravno nisu uradili.

i to ste vi tadicevci drvili celu 2008 i 2009 kako eto fiat donosi 700 miliona evra u srbiju kad ono nije 700 nego 98 i to uplacuje SAM SEBI

aloooooooo.

Ono što je posebno važno jeste da su se Italijani obavezali na ukupna ulaganja u prvoj fazi od 700 miliona evra i proizvodnju 200.000 automobila A klase do kraja sljedeće godine.
    do kraja sledece godine........a sledeca godina je 2010.......
    Poslednji put ažurirao/la Jacob : 29.12.2009. u 15:21 Razlog: neprimereno

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

srbija je subvencionisala svako radno mesto u toj novoj fabrici sa preko 100.000 evra naseg novca.

fiat je dobio na ruke od vlade srbije za svakog zaposlenog 100.000 evra koje inace moze da otpusti sutra ako hoce.

evo neka meni drzava da 50.000 evra subvencija po radnom mesut i poreske olaksice koje su dali fiatu i ja se obavezujem da zaposlim 1000 ljudi u narednih 10 godina.

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

A sto vi Beogradjani toliko zarko zelite da nesto u Kragujevcu ne uspe?
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

aloooooooo.

do kraja sledece godine........a sledeca godina je 2010.......
    ALOOOO

VEST JE IZ 2008 NE IZ 2009!

NEMAS POJMA

Poslednji put ažurirao/la Jacob : 29.12.2009. u 15:22 Razlog: neprimereno

Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

BEOGRAD - Zaposleni u kragujevačkoj "Zastavi" odahnuli su nakon što je potpisan memorandum o razumijevanju o strateškom partnerstvu s italijanskim proizvođačem automobila FIAT.

Za Kragujevac istorijski dokument potpisali su predstavnici FIAT-a i Vlade Srbije. Memorandum predviđa formiranje nove, zajedničke kompanije, u kojoj bi FIAT imao 70, a država 30 odsto vlasništva. Ono što je posebno važno jeste da su se Italijani obavezali na ukupna ulaganja u prvoj fazi od 700 miliona evra i proizvodnju 200.000 automobila A klase do kraja sljedeće godine. Takođe, predviđen je i početak proizvodnje vozila B klase, čime bi ukupna proizvodnja "Zastave" bila povećana na 300.000 automobila do kraja 2010. godine. Na taj način bi se proizvodnja u "Zastavi" povećala 20 puta do kraja 2009. odnosno 30 puta u roku od tri godine, sa prošlogodišnjih 12.350 automobila.

Država se obavezuje da uloži 100 miliona evra do 2011. godine, ali i garantuje italijanskom proizvođaču u narednih deset godina podsticaje kao što su poreske olakšice, podrška Kragujevcu za obezbjeđenje infrastukture i besplatnog zemljišta za proširenje kapaciteta fabrike i proglašavanje Kragujevca za slobodnu carinsku zonu.

----------

kako te nije sramota da lazes?
    ti ne znas ni da citas,lepo pise ulaganja a ne novcana uplata,a pri kraju pise da drzava srbija uplacuje 100 miliona,a posto fiat ima 2/3 on treba da uplati 200 miliona

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio vladeks Pogledaj poruku
    ti ne znas ni da citas,lepo pise ulaganja a ne novcana uplata,a pri kraju pise da drzava srbija uplacuje 100 miliona,a posto fiat ima 2/3 on treba da uplati 200 miliona
    novcana ulaganja od 700 miliona evra.

i ugovorom predvidjeno za 2009 godinu da se toliko ulozi a nije ulozeno ni 100 miliona

rekao si da nije bilo predvidjeno da se ulozi 700 pa ko sto vidis uhvatio sam i tebe i ovog duchexa u lazi

Iskusan bobanjov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

srbija je subvencionisala svako radno mesto u toj novoj fabrici sa preko 100.000 evra naseg novca.

fiat je dobio na ruke od vlade srbije za svakog zaposlenog 100.000 evra koje inace moze da otpusti sutra ako hoce.

evo neka meni drzava da 50.000 evra subvencija po radnom mesut i poreske olaksice koje su dali fiatu i ja se obavezujem da zaposlim 1000 ljudi u narednih 10 godina.
    Тога има само у земљи Србији.
    Држава улаже, субвенционише ... посебно када је криза ...у оно што је њено, у оно где је она власник.

Фиат је постао већински власник. А већински власник значи - власник. Није битно да ли је то постао тендером, аукцијом, докапитализацијом ... Са 66% - ти си власник. Нелогично је и ван економске законитости, да приватној корпорацији омогућиш да постане власник, а да се држава понаша као да је то она. Страна фирма пре него што дође у посед, мора да уради прорачун, елаборат о економској исплативости улагања у нешто. Ако резултати буду позитивни - улази се у посао. Ушли су у заставу, и нема шта Србија да им плаћа радна места и још много тога. Ако треба, има да ради само 10 радника, али фиатових. Како се посао развија и шири, тако се упошљавају нови радници.

Сличан пример је Коле шећерко. Купио све на Копаонику, приватизовао, постао газда свега ... а држава да улаже у стазе, жичаре ... да повећа капацитете и да Коп постане конкурентнији страним дестинацијама. Па где то има? Бизнисмен Коле има милионе да купи хотеле, (да каже за Коп: ''моја планина''), може да купи јахту од 25 милиона евра ... а нема кинту да уложи у жичаре, у топове за вештачки снег ... већ то ради држава (Млађа).

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    158

Glavna prevara se sastoji u sledećem: svako ko da svoj stari auto/kršinu dobija punta 1000 E jeftinije. Da bi se kao stari auto reciklirao i popravila ekologija.

A ako je ekologija razlog, zašto samo kupci punta, zašto svako ko kupi nov auto a odrekne se starog ne dobije od države poklon od 1000 E?

Nego država praktično dotira FIATa po 1000 evrića po prodatom puntu, al' neće to tako da kaže nego kobajagi brinu o ekologiji.

A znate kakav je slogan za dačiju: košta 7000, a možete da zadržite svoj stari auto.
    Poslednji put ažurirao/la Bastiani : 29.12.2009. u 23:01

Aktivan član tsartsaris (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Pa kako sad uplatili,kada je tihi pre neki dan tvrdio da od uplate nema nista.
    Nije valjda tihi po 34567. put slagao?

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

"Fijat" uplatio ulog

------------

gde bre pa Srbija sve zajedno nije uplatila vise od 5-10 miliona evra , kojih crnih 400 te spopalo ?
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tihi barata velikim ciframa. Big business, it is.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    gde bre pa Srbija sve zajedno nije uplatila vise od 5-10 miliona evra , kojih crnih 400 te spopalo ?
    pa kazu da su u subvencije i ostale gluposti za fiata sprcali skoro 400 miliona evra u 2008 9 2009?

Slične teme

1. Vojinu Lazarevicu 11 miliona a Cumetu 3 miliona evra
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 09.10.2009., 18:32
  2. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 06.07.2009., 19:53
  3. 12 miliona evra
    Autor Becky Thatcher u forumu Žene
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 16.01.2009., 20:18
  4. Bogdanović i 20 MILIONA EVRA?!