Нови Сад под оком 810 камера ????????

proka

Legenda
Poruka
57.100
Нови Сад – Највећа војвођанска варош управо је постала најобезбеђенији град у Србији системом видео-надзора са рекордним бројем камера и, према уверавањима надлежних, неупоредиво ризичније место за криминалце него до сада.
Наиме, после годину дана интензивног рада градских власти и Министарства унутрашњих послова, окончан је рад на успостављању система видео-надзора на подручју целог Новог Сада и он се већ успешно користи за послове за које је и намењен. На новосадским улицама и објектима тренутно је у функцији 610 камера, а до краја идућег месеца биће их још 200.
http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Novi-Sad-pod-okom-810-kamera.sr.html

sta kazete forumasi>?
stigao veliki brat ili hura za bezbednost?
 
z:(( Mogu da postave još 800 opet neće vredeti puno. Ima onih koji mogu da voze totalno pijani (200 km/h po gradu), da ubijaju nedužne ljude po novosadskim ulicama, da budu zaustavljeni a da opet nikada ne budu kažnjeni. Al' šta ćete, takva nam je (zakonski) uređena zemlja. Kada je nekom tata "velika" faca onda ni kamere neće pomoći. Čini mi se opet će deblji kraj izvući obični smrtnici koji nemaju "moćne" tate, tetke, ujake i sl. Tema za ministra nam policije (ako neće imati protekcije oni koje čak i on lično poznaje šta je sa ovim "lokalnim moćnicima"). z:( z:( z:(
 
sta kazete forumasi>?
stigao veliki brat ili hura za bezbednost?

pa i sam znaš makar iz američkih filmova kako funkcionišu takvi video sistemi...
niko ne prati stanje online, da li možda čačkaš nos na ulici i bacaš otpatke
(mada to nije loša ideja !) već tek kada se desi problem prema satnici se
premotavaju trake i pronalazi snimak koji je relevantan dokaz za dalje postupke...
dakle, jednostavno i funkcionalno ....

.
 
pa i sam znaš makar iz američkih filmova kako funkcionišu takvi video sistemi...
niko ne prati stanje online, da li možda čačkaš nos na ulici i bacaš otpatke
(mada to nije loša ideja !) već tek kada se desi problem prema satnici se
premotavaju trake i pronalazi snimak koji je relevantan dokaz za dalje postupke...
dakle, jednostavno i funkcionalno ....
.
Ali neko će morati da radi održava ceo taj sistem i imaće pristup svim kamerama u svakom trenutku.. A vrlo verovatno deo tih kamera (nehotice) snima kroz prozore dešavanja u stanovima/kućama na prizemlju i nižim spratovima.
Pogledajte gradske kamere koje su dostupne na internetu. One recimo gledaju na trg ali daju korisniku kontrolu da pomera i zumira kameru, pa se najčešće "viri" u stanove i kancelarije ljudi oko tog trga..
 
Ali neko će morati da radi održava ceo taj sistem i imaće pristup svim kamerama u svakom trenutku.. A vrlo verovatno deo tih kamera (nehotice) snima kroz prozore dešavanja u stanovima/kućama na prizemlju i nižim spratovima.
Pogledajte gradske kamere koje su dostupne na internetu. One recimo gledaju na trg ali daju korisniku kontrolu da pomera i zumira kameru, pa se najčešće "viri" u stanove i kancelarije ljudi oko tog trga..



i šta će da vidi u stanovima i kancelarijama
55.gif


tvoju paranoju .... !?
 
...cula sam da su kamere tehnicki uzas,i da se nista ne vidi na snimcima,samo kockice :lol:

Prijateljeva firma je pobedila na tenderu... Kamere su toliko loše da, kad bi hteli, videli bi da li se vozač obrijao to jutro, ili je to od juče...
Prijatelj saobraćajac mi reče da sad automatizuju proces... meni je jedino frka ako operateri krenu da gledaju retroaktivno, pošto imam jedan prolazak kroz crveno na keju, ali dok se ne dokaže-nevin. :mrgreen:
Naravoučenije-ne vozi umoran... Podjednako je glupo, kao da voziš pijan...
Inače, za taj moj prekršaj je kazna konkretno 15.000-30.000 dinara, 16 bodova, 30 dana zabrane upravljanja vozilima...
 

Back
Top