Sa ustašama se ne može u Evropu

mar_comm

Elita
Poruka
24.456
jadranka-v.jpg


Vladike SPC pisale premijerki Hrvatske


Fotije i Gerasim, vladike Dalmatinske i Gornjokarlovačke eparhije Srpske pravoslavne crkve, uznemireni osnivanjem takozvane Hrvatske pravoslavne zajednice pisali premijerki Jadranki Kosor i upozorili na opasnost da Srbi i njihova crkva u Hrvatskoj ponovo budu izloženi genocidu.


- Ako, bilo pojedinac ili neko udruženje građana, svoje postojanje temelji na negaciji drugog i drugačijeg, onda se to ne može nikako definisati osim kao duhovni i kulturni terorizam koji je zabranjen u demokratskoj Evropi. Organizacije sa sličnim programom ne mogu biti zvanično registrovane u evropskim državama -
stoji u pismu dvojice vladika,
koje je, osim Kosorovoj,
poslato i na adrese predsednika Srbije Borisa Tadića,
ministra vera Bogoljuba Šijakovića
i Sinoda SPC.

U pismu se podseća i na istoriju takozvane Hrvatske pravoslavne crkve u kvislinškoj NDH.
- Duboko u sećanju srpskog naroda u Hrvatskoj još žive stratišta i jame nevinih, da podsetimo samo na Jadovno, Glinu, kao i na Jasenovac, najveći koncentracioni logor u ovom delu Evrope. Ako bi ovo udruženje bilo nosilac i zagovornik ideologije iz tog vremena i te „aveti iz prošlosti“, onda je jasno da za mnoge ljude u Hrvatskoj uskoro neće biti mira, već se pre nazire perspektiva tame i zlokobnih vremena, što bi svakako dovelo u pitanje evropsku i demokratsku budućnost Hrvatske - stoji u pismu dvojice vladika.

http://www.alo.rs/politika/22794/Sa_ustasama_se_ne_moze_u_Evropu

У сред ПреЦедничких избора у Лијепој Њиховој,
у сред громогласних заклињања у ЕУРОпске принципе,
у "Демокрацију",
у људска и мањинска права, а у складу са највишим стандардима које прописује Универзална Декларација о Људским Правима,

Владике Фотије и Герасим упозоравају :

Хоће ли наш ПреЦедник наћи за сходно, макар да одговори,
или ће се извинити - ОПЕТ ????
 
Тешко да ће им ова тетка што воли авионе и камионе нешто паметно одговорити а поготово неће ништа урадити по питању повампиривања усташтва.

Поштено, тетка би ме интересовала (да је бар 20 година млађа) за неке друге ствари о којима права господа не причају јавно, а не као неко ко би могао дати смислен одговор на писмо Владика ...

Интересује ме да ли ће наш
врли,
најбољи,
најлепши и најпаметнији
ПреЦедник
одговорити ????
 
jadranka-v.jpg




http://www.alo.rs/politika/22794/Sa_ustasama_se_ne_moze_u_Evropu

У сред ПреЦедничких избора у Лијепој Њиховој,
у сред громогласних заклињања у ЕУРОпске принципе,
у "Демокрацију",
у људска и мањинска права, а у складу са највишим стандардима које прописује Универзална Декларација о Људским Правима,

Владике Фотије и Герасим упозоравају :

Хоће ли наш ПреЦедник наћи за сходно, макар да одговори,
или ће се извинити - ОПЕТ ????


Vladike Jovana zagrebackog nema, interesantno !
 
Поштено, тетка би ме интересовала (да је бар 20 година млађа) за неке друге ствари о којима права господа не причају јавно, а не као неко ко би могао дати смислен одговор на писмо Владика ...

Интересује ме да ли ће наш
врли,
најбољи,
најлепши и најпаметнији
ПреЦедник
одговорити ????

Mare, pozdrav a moj odgovor je

N E C E
 
Pa tako ljudi traže.
Imaju u Srbiji registrovane dvije Islamske zajednice, tako su ovi u Srbiji napravili,možemo li mi iz BiH biti protiv toga?
Šta je ko u Srbiji napravio ? Muhamedanaca ima preko pola planete i različitih su nacija (iako ima i onih muja kojima je vera jedino prepoznavanje i iznad nacionalnog je).

Ali, prvi put čujem za Hrvate pravoslavce ... :dash: i kako su oni opstali i pobegli ustašama u WWII a nisu ih videli ni Učitelji iz devedestih ? Pa se sad u šatro civilizovanoj Hrvatskoj odjeednom osećaju slobodno da se jave i osnuju hrvatsku pravoslavnu crkvu ... Da, da ... i ja se zakopčavam pozadi ...
 
jadranka-v.jpg




http://www.alo.rs/politika/22794/Sa_ustasama_se_ne_moze_u_Evropu

У сред ПреЦедничких избора у Лијепој Њиховој,
у сред громогласних заклињања у ЕУРОпске принципе,
у "Демокрацију",
у људска и мањинска права, а у складу са највишим стандардима које прописује Универзална Декларација о Људским Правима,

Владике Фотије и Герасим упозоравају :

Хоће ли наш ПреЦедник наћи за сходно, макар да одговори,
или ће се извинити - ОПЕТ ????

mislim da ce se izvinuti zato sto srbi uopste postoje
 
A da mi ovde osnujemo srpsku katolicku crkvu , autokefalnu , koja ne priznaje Papu ? I jos da joj naddjemo poglavara . Al ne moze Ratko Mladic . to bi bilo bezveze . Nego neko krajnje umeren , sirokih svatanja . Na primer Mirko Jovic , onaj stoje imao cak i politicku partiju .
 
Al pazi ti domišljatosti : Hrvati pravoslavne vere ... :dash: :dash: :dash:

to i jeste vrlo domisljato...da smo i mi pametni pa da krenemo da svojatamo muslice i da kazemo Srbi islamske verispovesti...sto oni cinjenicno i jesu, bilo bi nam mnogo bolje...i bilo bi mnogo manje trvenja.....
a i ti pokatoliceni Srbi, zasto i dalje ne bi bili Srbi?

Ako ja sutra predjem u budizam, ne znaci da cu biti Indijka?? zar ne??
 
zato jer ne postoji autokefalnost u katolickoj crkavi....ona je centralizovana...

M zazam se bre . . Mogli bi da budemo prvi . Al treba da pozivamo stalno Srbe katolicke vere , da se vrate svom narodu .
Vera za veru , nacija za naciju . .
Inace , ovo je zaista podlo i bas ustaski od strane hrvata.
\Cuo sam da je 60 hiljada Srpske dece primmilo katolicanstvo u hrvatskoj od 95 do danas . A na RTSu su zabranjene emisije o Jasenovcu , o Stradanju Srba od strane hrvata u ww2 , a i o stradanju Srba sad u zadnjim ratovima.
Proci ce valjad i Tadicevo vreme jednom .
 
A da mi ovde osnujemo srpsku katolicku crkvu , autokefalnu , koja ne priznaje Papu ? I jos da joj naddjemo poglavara . Al ne moze Ratko Mladic . to bi bilo bezveze . Nego neko krajnje umeren , sirokih svatanja . Na primer Mirko Jovic , onaj stoje imao cak i politicku partiju .

Moliću lepo, Brat Mirko Jović je imao prvo političko udruženje u SFRj nacionalnog karaktera. zvalo se Sava i formirano je u Novoj Pazovi. Na osnivbanju ja video i Vuka Draškovića i Milana Komnenića- Šešelj tad nije bio, nisu mu verovatno bili rekli iz Gradskog komiteta saveza komunista Beograda da ode. Potom Brat Mirko Jović pravi SNO (Srpsku Narodnu Obnovu), sve simbole mu slika Nemanja sad poznat kao Otac Akakije, inače prvi zilot Srbije. Izbijanjem rata brat Mirko SNo pretvara u Srpsku Narodnu Odbranu i zamrzava političko delovanje, te odlazi u rat gde mu gine pola ptadžbinske uprave. Kasnije Brat Mirko Jović, inače od početka veliki zagovornik ulaskau NATo i veliki antikomunista, podržava vojvodjansku opciju na izborima. tek da se zna :D
 
to i jeste vrlo domisljato...da smo i mi pametni pa da krenemo da svojatamo muslice i da kazemo Srbi islamske verispovesti...sto oni cinjenicno i jesu, bilo bi nam mnogo bolje...i bilo bi mnogo manje trvenja.....
a i ti pokatoliceni Srbi, zasto i dalje ne bi bili Srbi?

Ako ja sutra predjem u budizam, ne znaci da cu biti Indijka?? zar ne??

Nećeš jer Budizam jedno 2000 godina ne postoji u Indiji. Možeš da budeš Tibetanka, Cejlonka, Korejka, Japanka ili Kineskinja. Ali budizmom nećeš postati Indijka.
 

Back
Top