Zasto u Srbiji kao u EU nema povracaja poreza?

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.384
Da vas informisem svugde na zapadu , u svakoj drzavi EU postoji tzv personalna taksa koju svaki gradjanin placa na kraju fiskalne godine.

Svaki gradjanin na adresu stanovanja dobija formulare koje treba da popuni i u svojoj poreskoj aplikaciji prilaze izvestaje o sopstvneim prihodima i sve racune i troskove koje je imao.

I u slucaju da ste ove godine recimo zaradili 100.000 evra a potrosili 80.000 vi placate drzavi porez na 20.000 evra .

Poreska osnovica se odredjuje na osnovu toga koliko ste prihodovali .

U slucaju da ste zaradili recimo 100.000 evra a potrosili 150.000 evra vi imate mogucnost POVRACAJA POREZA

Prakticno drzava vam VRACA NOVAC koji ste joj uplatili na ime poreza raznih ako ste ove godine potrosili vise novca nego sto ste ga zaradili.

Tako recimo primera radi povracaj poreza u americi iznosi prosecno 2100 dolara godisnje a u evropi oko 2000 evra.

Cela prica funkcionise tako sto vi nakon toga dobijete cek na kucnu adresu koju odete u banku i unovcite.

Sobzirom da u Srbiji 95% gradjana svake godine vise trosi nego sto zaradi to znaci da bi svakom od nas drzava trebala da vrsi refundaciju poreza .

To znaci da je ekonomski sistem u Srbiji nalik onom u EU svaki gradjanin bi u proseku trebao da dobije godisnje od drzave cek na najmanje 500 evra na ime refundacije poreza.

Zasto Tadic ne uvede ovaj mehanizam u srbiju , koju navodno zeli da utera u EU ? Zasto u Srbiji nema povracaja poreza?

Razlog je jasan - Tadic samo pljacka narod - ne daje nista za uzvrat.

Zasto bi Tadic vrratio narodu ako preplati porez - kad moze te pare da strpa u svoj dzep.
 
Poslednja izmena:
Pa, oni neće da daju firmama povrat poreza, što su dužni po već postojećem zakonu, a kamo li da uvode još šire mehanizme povrata poreza. Ona firma koja se usudi da se drzne i da od države zatraži da joj se vrati porez koji je u ogromnoj preplati, u roku od nekoliko dana ne može oka da otvori od raznih inspekcija, koje kao tornada krstare kroz nju, i pustoše je.
 
Takodje sam zaboravio da u svim zemljama EU za firme koje su u sistemu PDV-a tj njihov VAT , PDV placate TEK kad izvrsite prodaju necega, samo se u Srbiji PDV placa unapred, tj kad recimo uvezete robu , i ako istu niste prodali. Drugo ako u Srbiji imate vise placenog nego naplacenog PDV_a vi uzivate pravo na povracaj PDV-a - teoretski. No ako u praksi zatrazite od poreske uprave da vam uplate vas novac, oni vam posalju 12931293 inspektora u firmu i izvrnu vas odozdo na gore i napisu 20 kazni od po 100.000 dinara tako da vam tako nesto nikad vise ne padne na pamet.

Pljackaske i gore vlasti niko u Evropi od nas Srba - nema.
 
Pa, oni neće da daju firmama povrat poreza, što su dužni po već postojećem zakonu, a kamo li da uvode još šire mehanizme povrata poreza. Ona firma koja se usudi da se drzne i da od države zatraži da joj se vrati porez koji je u ogromnoj preplati, u roku od nekoliko dana ne može oka da otvori od raznih inspekcija, koje kao tornada krstare kroz nju, i pustoše je.

upravo sam to i napisao u postu ispod tvog pre nego si ga i objavio
 
Tako recimo primera radi povracaj poreza u americi iznosi prosecno 2100 dolara godisnje

Pricas o nechemu o chemu ochigledno nemash pojma...
Da li ti uopshte znash koliko para od plate u americi ide na porez?
Cifra koju dobijesh (ako je dobijesh) na kraju godine ( to jest na pochetku) je zanemarljiva u odnosu na to koliko te oderu za porez od svake plate...
 
Da vas informisem svugde na zapadu , u svakoj drzavi EU postoji tzv personalna taksa koju svaki gradjanin placa na kraju fiskalne godine.

Svaki gradjanin na adresu stanovanja dobija formulare koje treba da popuni i u svojoj poreskoj aplikaciji prilaze izvestaje o sopstvneim prihodima i sve racune i troskove koje je imao.

I u slucaju da ste ove godine recimo zaradili 100.000 evra a potrosili 80.000 vi placate drzavi porez na 20.000 evra .

Poreska osnovica se odredjuje na osnovu toga koliko ste prihodovali .

U slucaju da ste zaradili recimo 100.000 evra a potrosili 150.000 evra vi imate mogucnost POVRACAJA POREZA

Prakticno drzava vam VRACA NOVAC koji ste joj uplatili na ime poreza raznih ako ste ove godine potrosili vise novca nego sto ste ga zaradili.

Tako recimo primera radi povracaj poreza u americi iznosi prosecno 2100 dolara godisnje a u evropi oko 2000 evra.

Cela prica funkcionise tako sto vi nakon toga dobijete cek na kucnu adresu koju odete u banku i unovcite.

Sobzirom da u Srbiji 95% gradjana svake godine vise trosi nego sto zaradi to znaci da bi svakom od nas drzava trebala da vrsi refundaciju poreza .

To znaci da je ekonomski sistem u Srbiji nalik onom u EU svaki gradjanin bi u proseku trebao da dobije godisnje od drzave cek na najmanje 500 evra na ime refundacije poreza.

Zasto Tadic ne uvede ovaj mehanizam u srbiju , koju navodno zeli da utera u EU ? Zasto u Srbiji nema povracaja poreza?

Razlog je jasan - Tadic samo pljacka narod - ne daje nista za uzvrat.

Zasto bi Tadic vrratio narodu ako preplati porez - kad moze te pare da strpa u svoj dzep.
Zasto nema povracaja poreza??
jednostavno Srbi zarade godisnje 4000evra a potrose 10000..
morala bi drzava da nam;) dotira
 
Pricas o nechemu o chemu ochigledno nemash pojma...
Da li ti uopshte znash koliko para od plate u americi ide na porez?
Cifra koju dobijesh (ako je dobijesh) na kraju godine ( to jest na pochetku) je zanemarljiva u odnosu na to koliko te oderu za porez od svake plate...

According to the Internal Revenue Service, 77% of tax returns filed in 2004 received a refund check, with the average refund check being $2,100.[1] Taxpayers may choose to have their refund directly deposited into their bank account, have a check mailed to them, or have their refund applied to the following year's income tax. As of 2006, tax filers may now split their tax refund with direct deposit in up to three separate accounts with three different financial institutions. This has given taxpayers an excellent opportunity to save and spend some of their refund (rather than only spend their refund).[



ajde ti nam reci koliko ti % uzmu od plate na ime poreza?

kod nas u srbiji tadic uzima 70% od NETO dohodka

U Srbiji ako hoces da primis minimalac od 14.000 dinara treba jos drzavi preko toga da das 10.000 dinara na ime poreza.

koliko ti u USA ako primis 2000 dolara na ruke trebas preko te sume da das drzavi na porez?
 
Da vas informisem svugde na zapadu , u svakoj drzavi EU postoji tzv personalna taksa koju svaki gradjanin placa na kraju fiskalne godine.

Svaki gradjanin na adresu stanovanja dobija formulare koje treba da popuni i u svojoj poreskoj aplikaciji prilaze izvestaje o sopstvneim prihodima i sve racune i troskove koje je imao.

I u slucaju da ste ove godine recimo zaradili 100.000 evra a potrosili 80.000 vi placate drzavi porez na 20.000 evra .

Poreska osnovica se odredjuje na osnovu toga koliko ste prihodovali .

U slucaju da ste zaradili recimo 100.000 evra a potrosili 150.000 evra vi imate mogucnost POVRACAJA POREZA

Prakticno drzava vam VRACA NOVAC koji ste joj uplatili na ime poreza raznih ako ste ove godine potrosili vise novca nego sto ste ga zaradili.

Tako recimo primera radi povracaj poreza u americi iznosi prosecno 2100 dolara godisnje a u evropi oko 2000 evra.

Cela prica funkcionise tako sto vi nakon toga dobijete cek na kucnu adresu koju odete u banku i unovcite.

Sobzirom da u Srbiji 95% gradjana svake godine vise trosi nego sto zaradi to znaci da bi svakom od nas drzava trebala da vrsi refundaciju poreza .

To znaci da je ekonomski sistem u Srbiji nalik onom u EU svaki gradjanin bi u proseku trebao da dobije godisnje od drzave cek na najmanje 500 evra na ime refundacije poreza.

Zasto Tadic ne uvede ovaj mehanizam u srbiju , koju navodno zeli da utera u EU ? Zasto u Srbiji nema povracaja poreza?

Razlog je jasan - Tadic samo pljacka narod - ne daje nista za uzvrat.

Zasto bi Tadic vrratio narodu ako preplati porez - kad moze te pare da strpa u svoj dzep.

tikomire, da te cepaju na porezu kao na zapadu, okapao bi kukajuci:)
na zapadu od povracaja se dobije oko 500-600 evra po osobi
 
ima jos lepsi primer sta rade... dosta firmi je dobilo pre nekoliko meseci dopise da su duzni za poreze i doprinose u poslednjih 8 godina koje su naravno skoro svi izmirili jer znamo da nijedan honorar ili uplata ne moze da se pusti bez uplate tih dazbina.... sad posto su shatro napravili gresku jer su kao pa bili klinci pre 5 godina koji su kucali naloge pa gresili u siframa desava se paradoks... da firma koja je ozbiljna jednog dana ima preplacenih nekoliko miliona dinara poreza i doprinosa :lol: sto je van pameti jer niko normalan ne placa toliki novac za nesto sto ne postoji jer nije ni platio npr. honorare a mesec dana kasnije je nekoliko miliona u minusu i za koji te gone.... to ne bi bilo nista cudno jer knjigovodje to sravne iako je veliki posao ako je firma imala puno prometa takve vrste ali problem je u dokazivanju za svaki pojedinacni nalog u zadnjih 8 godina .... ali cak i to nije problem jer se da resiti sa dosta truda naravno gde polagachi imaju kosu ko hendrix od muke kad vide sta moraju sve da rade pored tekucih stvari, da npr mladja ne kaze jednog dana...ko asto ima obicaj da kaze..... aj izbaci mi sve koji nisu platili bilo koje poreze u poslednjih 3 godine... i vi se nadjete na spisku ni krivi ni duzni i pocinje ona igra macke i misa ali mnogo gadnija jer ovi njegovi ne hebu zivu silu vec odmah skidaju pare sa racuna iako na to nemaju pravo a ti posle idi pa se akaj sa njima i dokazuj.... posle po godine ili kvartala ti vrate naravno kad dokazes da si uplatio na vreme sve ali ih za to vreme obrnu i sta jos ne.... ciganija srpska vlastodrzachka....
 
Poslednja izmena:
tikomire, da te cepaju na porezu kao na zapadu, okapao bi kukajuci:)
na zapadu od povracaja se dobije oko 500-600 evra po osobi

a mi ne dobijamo nista. ni 2 evra.

a porezi su nam veci nego vama u svedskoj.

primera radi kod vas u svedskoj je registracija automobila 200-300 evra sto je mozda 10% od vase plate mesecne prosecne, dok je u srbiji registracija auta od nove godine od 300 evra pa cak od 2000 evra , sto je cela mesecna plata u slucaju da placate najeftiniju registraciju DOK CAK 6 MESECNIH PLATA!!

TO ZNACI DA SU NAM POREZ NA REGISTRACIJU AUTOMOBILA MINIMALNO OD 10 PUTA DO CAK 60 PUTA VECI NEGO U SVEDSKOJ!
 
Poslednja izmena:
@ markowac "genije"
uzimaju ti za porez u zavisnosti od toga koliko zaradish godishnje....
shto vishe zaradish veci je i porez...
prosek je oko 25%, za recimo 48.000$ a mozhe da bude i 40% za preko 100.000$
sad ti vidi dal ti neshto znaci tih 2000$ ako ih uopshte i dobijesh, a mozhe da se desi da ti drzhavi dodjesh na kraju godine za porez...
 
ima jos lepsi primer sta rade... dosta firmi je dobilo pre nekoliko meseci dopise da su duzni za poreze i doprinose u poslednjih 8 godina koje su naravno skoro svi izmirili jer znamo da nijedan honorar ili uplata ne moze da se pusti bez uplate tih dazbina.... sad posto su shatro napravili gresku jer su kao pa bili klinci pre 5 godina koji su kucali naloge pa gresili u siframa desava se paradoks... da firma koja je ozbiljna jednog dana ima preplacenih nekoliko miliona dinara poreza i doprinosa :lol: sto je van pameti jer niko normalan ne placa toliki novac za nesto sto ne postoji jer nije ni platio npr. honorare a mesec dana kasnije je nekoliko miliona u plusu.... to ne bi bilo nista cudno jer knjigovodje to sravne iako je veliki posao ako je firam imala puno prometa takve vrste ali problem je u dokazivanju za svaki pojedinacni nalog u zadnjih 8 godina .... ali cak i to nije problem jer se da resiti sa dosta truda naravno gde polagachi imaju kosu ko hendrix od muke kad vide sta moraju sve da rade pored tekucih stvari, da npr mladja ne kaze jednog dana...ko asto ima obicaj da kaze..... aj izbaci mi sve koji nisu platili bilom koje poreze u poslednjih 3 godine... i vi se nadjete na spisku ni krivi ni duzni i pocinje ona igra macke i misa ali mnogo gadnija jer ovi njegovi ne hebu zivu silu vec odmah skidaju pare sa racuna iako na to nemaju pravo a ti posle idi pa se akaj sa njima i dokazuj.... posle po godine ili kvatala ti vrate naravno kad dokazes da si vratio ali ih za to vreme obrnu i sta jos ne.... ciganija srpska vlastodrzachka....

to im je ista fora ko sa racunima za struju i infostan

ako prodje prodje = APP

tacnije salju svima da su duzni pa ko plati plati

otimaju pare od naroda nogama i rukama gde god mogu i stignu

Hoce kao da nas vode u evropu a nigde nemamo zakon koji ide na korist gradjana kakvi su standard u toj EU
 
uzimaju ti za porez u zavisnosti od toga koliko zaradish godishnje....
shto vishe zaradish veci je i porez...
prosek je oko 25%, za recimo 48.000$ a mozhe da bude i 40% za preko 100.000$
sad ti vidi dal ti neshto znaci tih 2000$ ako ih uopshte i dobijesh, a mozhe da se desi da ti drzhavi dodjesh na kraju godine za porez...

to znam bre . nego si ti pomenuo porez na platu , ja sam te pitao ako ti primis NETO 2000 dolara na ruke koliko preko te cifre moras da das drzavi USA za porez?

Kod nas u Srbiji ja ako primim NETO 14.000 din moram drzavi da platim 10.000 dinara jos preko te sume na ime poreza na plate.

drugo ti porez placas samo na ono sto USTEDIS . Ako si zaradio tipa 100.000 a potrosio 95.000 $ placas porez samo na onu razliku od 5.000 a ako si potrosio 120.000 dolara a zaradio 100.000 $ ne placas nikakav porez vec imas tax refund.
 
to im je ista fora ko sa racunima za struju i infostan

ako prodje prodje = APP

tacnije salju svima da su duzni pa ko plati plati

otimaju pare od naroda nogama i rukama gde god mogu i stignu

Hoce kao da nas vode u evropu a nigde nemamo zakon koji ide na korist gradjana kakvi su standard u toj EU

ybg.. ja mislio greska desi se.. kad ono brate red u opstinama za listinge ko za vreme slobe kad su delili fraj leba.... ali ako... nek ih hebu sve koji su glasali za njih....
 
ybg.. ja mislio greska desi se.. kad ono brate red u opstinama za listinge ko za vreme slobe kad su delili fraj leba.... ali ako... nek ih hebu sve koji su glasali za njih....

citao sam jednu nemacku studiju na engleskom o visini poreza na plate u Evropi tj EU

Srbija nigde nije navedena al mi imamo 70% porez na plate od NETO licnog dohodka

U EU najvise imaju Danska 59% , Nemacka 54% , dok nasi susedi kao sto su Rumunija i Bugarska imaju 35 i 36% tj duplo nize poreze nego kod nas , a Irska ima najnizu stopu od samo 22%.

Najgori porezi u Evropi su u Srbiji.
 
a mi ne dobijamo nista. ni 2 evra.

a porezi su nam veci nego vama u svedskoj.

primera radi kod vas u svedskoj je registracija automobila 200-300 evra sto je mozda 10% od vase plate mesecne prosecne, dok je u srbiji registracija auta od nove godine od 300 evra pa cak od 2000 evra , sto je cela mesecna plata u slucaju da placate najeftiniju registraciju DOK CAK 6 MESECNIH PLATA!!

mene licno cepnu oko 36%, znas li koliko je to na godisnjem nivou?.. oko 8.000 evra. Imam povracaj od 600 evra, da smrznes, o privatnicima i klizecem porezu da ti ne pricam hahah.
Ovde pricamo o sredjenim drzavama, znas kako su sredjene? preko poreza, istog poreza na koji ti kukas na svakoj drugoj temi kako te demokrate kradu.
 
kakva bre Evropa..da bi tamo otisli prvo resiti socijalna pitanja..
sve manje ljudi radi..a u evropu kada svako ko je nezaposlen od drzave dobija apanazu da zivi,tako ce naterati drzavu da stvara radna mesta..
jednom kada razgovarah sa tipom rece mi..sta kukas da ti je lose,kada je meni bilo lose uzeo sam pusku i otisao u sumu..tip je bio ratnik u drugom ratu..
nego male sad sume..posekli seljaci da prezive
 
d040.gif


...ti porez placas samo na ono sto USTEDIS . Ako si zaradio tipa 100.000 a potrosio 95.000 $ placas porez samo na onu razliku od 5.000 a ako si potrosio 120.000 dolara a zaradio 100.000 $ ne placas nikakav porez vec imas tax refund.


Brate kakve ti gluposti prichash!!!
Znachi stvarno nisi normalan. Daj nemoj vishe molim te!
Ti meni objashnjavash kako ja placam porez u americi.... genijalno...
 
citao sam jednu nemacku studiju na engleskom o visini poreza na plate u Evropi tj EU

Srbija nigde nije navedena al mi imamo 70% porez na plate od NETO licnog dohodka

U EU najvise imaju Danska 59% , Nemacka 54% , dok nasi susedi kao sto su Rumunija i Bugarska imaju 35 i 36% tj duplo nize poreze nego kod nas , a Irska ima najnizu stopu od samo 22%.

Najgori porezi u Evropi su u Srbiji.

da vis na honorare sta sve placas... jednom si triput bio oporezovan....pa posle kazu u euroimagu a sto ove godine nema nijednog interesenta za sredstva koje dodeljujemo za igrani film.... prvi put do sada...a i to govori jako puno kolko nas vode mudri i pametni ljudi i kolko imaju veze sa mozgom a ekonomijom posebno....
 
mene licno cepnu oko 36%, znas li koliko je to na godisnjem nivou?.. oko 8.000 evra. Imam povracaj od 600 evra, da smrznes, o privatnicima i klizecem porezu da ti ne pricam hahah.
Ovde pricamo o sredjenim drzavama, znas kako su sredjene? preko poreza, istog poreza na koji ti kukas na svakoj drugoj temi kako te demokrate kradu.

a nas ovamo u srbiji cepnu sa duplo vecom cifrom od 70% pa zamisli kako nam je super z:mrgreen:

plus da vozis auto das drzavi na ime poreza od 1 do 6 mesecnih plata dok ti dajes 10% mesecne plate godisnje i zalis se nesto.
 
Hahahaha tixi pa jesi li ti covece normalan,da ti demokrate vrate novac.........hahahaahhahhaaha

Prvo su 10 puta podigli poreze da bi mogli 8 puta da povecaju plate,te iako su po tom reciprocitetu plate manje od grlatih cujes da su vece.

A onda smanjenje vojske,prodaja Kosmeta,povecanj pdv-a,svakojakih gluposti,samo ne bi li se vestacki odrzalo stanje normale u drzavi........ko bre da ti da novac si ti normalan:cepanje:
 

Back
Top