Za vreme Slobe grejanje na gas ga kostalo 1500din mesecno a danas 20.000 din!

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.931
Setimo se da su kao razlog za poskupljenje od 60% naveli da ih gas sad kosta 500$.Evo ko zna koliko dugo ih kosta 270$ a nama su naplacivali iste ne normalano visoke cene.Ja sam gas uveo 1999 godine,2000 godine me je kostalo zimi 1500 dinara mesecno i to sam grejao celu kucu ,iskreno nisam ni stedeo nesto a sad me kosta 20 000 din mesecno i to grejem samo 3 sobe ,najosnovnije i to stedim maksimalno.Da sam znao da ce ovako da bude ne bih 5.oktobra jedne lepe godine izgubio ceo dan i noc u BG-u.
(Kg, 28. decembar 2009 14:02)
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=12&dd=28&nav_id=400796

----------

dobra ova Tadicevska demokratija. Samo se ne maze na lebac niti se njome placaju racuni za grejanje, struju, gas, benzin , hranu....
 
a pazi im objasnjenje sto nece gas da pojeftini z:D

On je precizirao da se u januaru očekuje rast nabavne cene gasa sa 273 dolara na oko 330 dolara za 1.000 metara kubnih, bez troškova transporta,a nastavak rasta u drugom tromesečju 2010.

Prema njegovim rečima, od septembra, kada je rađena prethodna kalkulacija, do sada je dolar poskupeo za osam odsto u odnosu na dinar, a prema analizama svetskih eksperata, hiljadu kubnih metara gasa će u 2009. godini prosečno koštati 404 dolara, a u narednoj godini 423 dolara.

----------

znaci Tadicevci su postali i vidoviti - oni znaju da ce gas da kosta u 2010 423 dolara a danas kosta samo 270 z:D i kao zbog toga ne mogu da obore cenu z:D

ja bih rekao pada cene nema zato sto su tadicevci opljackali srbijagas i budzet srbije pa sad te gubitke nekako treba pokriti a gde ces lakseg nacina od pljacke naroda preko racuna za gas i struju.

gas u hrvatskoj i rumuniji je primera radi duplo jeftiniji nego kod nas
 
a pazi im objasnjenje sto nece gas da pojeftini z:D

On je precizirao da se u januaru očekuje rast nabavne cene gasa sa 273 dolara na oko 330 dolara za 1.000 metara kubnih, bez troškova transporta,a nastavak rasta u drugom tromesečju 2010.

Prema njegovim rečima, od septembra, kada je rađena prethodna kalkulacija, do sada je dolar poskupeo za osam odsto u odnosu na dinar, a prema analizama svetskih eksperata, hiljadu kubnih metara gasa će u 2009. godini prosečno koštati 404 dolara, a u narednoj godini 423 dolara.

----------

znaci Tadicevci su postali i vidoviti - oni znaju da ce gas da kosta u 2010 423 dolara a danas kosta samo 270 z:D i kao zbog toga ne mogu da obore cenu z:D

ja bih rekao pada cene nema zato sto su tadicevci opljackali srbijagas i budzet srbije pa sad te gubitke nekako treba pokriti a gde ces lakseg nacina od pljacke naroda preko racuna za gas i struju.

gas u hrvatskoj i rumuniji je primera radi duplo jeftiniji nego kod nas

nemoj tako o Tadicu..
on je covek Bosanac na privremenom radu kod nas..
 
Dok je bilo Slobe, bilo je i borbe.
Sloba - doba, ratno doba.
E, što nije Tadić kao Sloba,
da se borba ne prekida, da srpski junaci ginu, da se levaci uzdignu.
Ej, Tadiće, kukavico, što nam ne daš da ginemo ?
Da ginemo, za Srbiju časno,
da levaci pare maznu.
Levacima lepo, toplo i živ levak mio osto',
a junak je srpski bio ali se zaboravio.
Zaboravio levak na junaka, biće i njemu, crna zemlja laka.
 
Dok je bilo Slobe, bilo je i borbe.
Sloba - doba, ratno doba.
E, što nije Tadić kao Sloba,
da se borba ne prekida, da srpski junaci ginu, da se levaci uzdignu.
Ej, Tadiće, kukavico, što nam ne daš da ginemo ?
Da ginemo, za Srbiju časno,
da levaci pare maznu.
Levacima lepo, toplo i živ levak mio osto',
a junak je srpski bio ali se zaboravio.
Zaboravio levak na junaka, biće i njemu, crna zemlja laka.

pa srbi ne traze da ginu nego samo da ih rezim Tadica ne dere preko racuna za struju i gas.

Srbi bi voleli da struju i gas placaju onoliko koliko su istu placali za vreme Slobe

Tad je i gas i struja - bila dzaba .

A danas ti nije dovoljna ni cela mesecna plata da se ogrejes na gas.
 
pa srbi ne traze da ginu nego samo da ih rezim Tadica ne dere preko racuna za struju i gas.

Srbi bi voleli da struju i gas placaju onoliko koliko su istu placali za vreme Slobe

Tad je i gas i struja - bila dzaba .

A danas ti nije dovoljna ni cela mesecna plata da se ogrejes na gas.

To što je bilo tada džaba, danas plaćaš.
Kako se radi, tako se i ima.
( a što se tiče tog izroda koji je prodao Srbiju, nemoj više da ga spominješ, dosta nam je zla naneo )
 
Nista nema gratis a stigli racuni da se plate za gas koji se prodavao za vreme Sloba,Slobo pustao jeftin gas da bi kupio glasove,e sad doslo vreme da se taj gas plati i eto cene od 20000.

ja znam da ste vi u norveskoj bogati gasom i naftom al bi te molio da ne pustas te gasove na ovoj temi makar .

jer to sto pricas nema veze sa istinom.
 
To što je bilo tada džaba, danas plaćaš.
Kako se radi, tako se i ima.
( a što se tiče tog izroda koji je prodao Srbiju, nemoj više da ga spominješ, dosta nam je zla naneo )


nije bilo dzabe nego je toliko kostalo.

a danas sve to kosta 10-20 puta vise.

digli lopovi cene pa pljackaju narod.

gas se uvozio i tad i sad.
 
ja znam da ste vi u norveskoj bogati gasom i naftom al bi te molio da ne pustas te gasove na ovoj temi makar .

jer to sto pricas nema veze sa istinom.
Ali nije daleko od istine,ajde samo razmisli malo,kako bre da gas bude tako jeftin u Slobino vreme?Koliko znam Srbija nema svoje nalaziste gasa,a rusi nam nikad nista nisu dali gratis,to se moralo nekako platiti,e sad je vreme naplate doslo i tako je kako je.Sad skupo,onda jeftino,da su se nasli izmedju mozda ne bi bilo danas kako je.
 
Ali nije daleko od istine,ajde samo razmisli malo,kako bre da gas bude tako jeftin u Slobino vreme?Koliko znam Srbija nema svoje nalaziste gasa,a rusi nam nikad nista nisu dali gratis,to se moralo nekako platiti,e sad je vreme naplate doslo i tako je kako je.Sad skupo,onda jeftino,da su se nasli izmedju mozda ne bi bilo danas kako je.

gas je bio jeftin tada jer nas vlast nije pljackala preko cena struje i gasa kao sto to radi danas.

takodje tada smo imali tzv barter aranzmane izmedju nase drzave i rusije gde smo mi njima davali psenicu a oni nama gas. prakticno kompenzaciju smo vrsili i samim tim smo imali nizu cenu od realne trzisne.

Odgovori mi zasto je gas danas duplo skuplji u Srbiji nego primera radi u Hrvatskoj i Rumuniji?
 
Setimo se da su kao razlog za poskupljenje od 60% naveli da ih gas sad kosta 500$.Evo ko zna koliko dugo ih kosta 270$ a nama su naplacivali iste ne normalano visoke cene.Ja sam gas uveo 1999 godine,2000 godine me je kostalo zimi 1500 dinara mesecno i to sam grejao celu kucu ,iskreno nisam ni stedeo nesto a sad me kosta 20 000 din mesecno i to grejem samo 3 sobe ,najosnovnije i to stedim maksimalno.Da sam znao da ce ovako da bude ne bih 5.oktobra jedne lepe godine izgubio ceo dan i noc u BG-u.
(Kg, 28. decembar 2009 14:02)
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=12&dd=28&nav_id=400796

----------

dobra ova Tadicevska demokratija. Samo se ne maze na lebac niti se njome placaju racuni za grejanje, struju, gas, benzin , hranu....

Kolika je plata bila za vreme Slobe?
 
Kojih dinara
ovih
YU116.JPG


ovih
YU105.JPG

ovih
YU107.JPG

ovih
YU118.JPG

ili mozda ovih
YU121.JPG

ili ovih
YU122.JPG

ovih
YU124.JPG

ovih
YU126.JPG

ovih
YU134.JPG

joj koji izbor jßt
YU135.JPG

ovih
YU136.JPG

ili ipak ovih
YU137.JPG
 

Back
Top