Za vreme Slobe grejanje na gas ga kostalo 1500din mesecno a danas 20.000 din!
Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 255

Tema: Za vreme Slobe grejanje na gas ga kostalo 1500din mesecno a danas 20.000 din!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Podrazumevano Za vreme Slobe grejanje na gas ga kostalo 1500din mesecno a danas 20.000 din!

Setimo se da su kao razlog za poskupljenje od 60% naveli da ih gas sad kosta 500$.Evo ko zna koliko dugo ih kosta 270$ a nama su naplacivali iste ne normalano visoke cene.Ja sam gas uveo 1999 godine,2000 godine me je kostalo zimi 1500 dinara mesecno i to sam grejao celu kucu ,iskreno nisam ni stedeo nesto a sad me kosta 20 000 din mesecno i to grejem samo 3 sobe ,najosnovnije i to stedim maksimalno.Da sam znao da ce ovako da bude ne bih 5.oktobra jedne lepe godine izgubio ceo dan i noc u BG-u.
    (Kg, 28. decembar 2009 14:02)
    http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=12&dd=28&nav_id=400796

----------

dobra ova Tadicevska demokratija. Samo se ne maze na lebac niti se njome placaju racuni za grejanje, struju, gas, benzin , hranu....
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Za vreme Slobe grejanje na gas ga kostalo 1500din mesecno a danas 20.000 din!

Pa kad tu ubacis pdv 20% na sve zivo,prevoz i ostale zafrkancije ispada da su primanja duplo manja nego tada......ne ispada nego jeste.

Elita 0077 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    402

Podrazumevano Re: Za vreme Slobe grejanje na gas ga kostalo 1500din mesecno a danas 20.000 din!

Lopovi su uvek bili lopovi..i bice

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

a pazi im objasnjenje sto nece gas da pojeftini

On je precizirao da se u januaru očekuje rast nabavne cene gasa sa 273 dolara na oko 330 dolara za 1.000 metara kubnih, bez troškova transporta,a nastavak rasta u drugom tromesečju 2010.

Prema njegovim rečima, od septembra, kada je rađena prethodna kalkulacija, do sada je dolar poskupeo za osam odsto u odnosu na dinar, a prema analizama svetskih eksperata, hiljadu kubnih metara gasa će u 2009. godini prosečno koštati 404 dolara, a u narednoj godini 423 dolara.

----------

znaci Tadicevci su postali i vidoviti - oni znaju da ce gas da kosta u 2010 423 dolara a danas kosta samo 270 i kao zbog toga ne mogu da obore cenu

ja bih rekao pada cene nema zato sto su tadicevci opljackali srbijagas i budzet srbije pa sad te gubitke nekako treba pokriti a gde ces lakseg nacina od pljacke naroda preko racuna za gas i struju.

gas u hrvatskoj i rumuniji je primera radi duplo jeftiniji nego kod nas
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Elita 0077 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    402

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    a pazi im objasnjenje sto nece gas da pojeftini

On je precizirao da se u januaru očekuje rast nabavne cene gasa sa 273 dolara na oko 330 dolara za 1.000 metara kubnih, bez troškova transporta,a nastavak rasta u drugom tromesečju 2010.

Prema njegovim rečima, od septembra, kada je rađena prethodna kalkulacija, do sada je dolar poskupeo za osam odsto u odnosu na dinar, a prema analizama svetskih eksperata, hiljadu kubnih metara gasa će u 2009. godini prosečno koštati 404 dolara, a u narednoj godini 423 dolara.

----------

znaci Tadicevci su postali i vidoviti - oni znaju da ce gas da kosta u 2010 423 dolara a danas kosta samo 270 i kao zbog toga ne mogu da obore cenu

ja bih rekao pada cene nema zato sto su tadicevci opljackali srbijagas i budzet srbije pa sad te gubitke nekako treba pokriti a gde ces lakseg nacina od pljacke naroda preko racuna za gas i struju.

gas u hrvatskoj i rumuniji je primera radi duplo jeftiniji nego kod nas
    nemoj tako o Tadicu..
    on je covek Bosanac na privremenom radu kod nas..

Ističe se
    Učlanjen
    09.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dok je bilo Slobe, bilo je i borbe.
    Sloba - doba, ratno doba.
    E, što nije Tadić kao Sloba,
    da se borba ne prekida, da srpski junaci ginu, da se levaci uzdignu.
    Ej, Tadiće, kukavico, što nam ne daš da ginemo ?
    Da ginemo, za Srbiju časno,
    da levaci pare maznu.
    Levacima lepo, toplo i živ levak mio osto',
    a junak je srpski bio ali se zaboravio.
    Zaboravio levak na junaka, biće i njemu, crna zemlja laka.

Veoma poznat Džek svih zanata (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Milosevic je bio Crnogorac, a Tito Hrvat. Ovde dolazi svako na "privremeni rad", kako se kome digne....
    Moj Kung Fu je jači od tvog Kung Fua!

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio 0077 Pogledaj poruku
    nemoj tako o Tadicu..
    on je covek Bosanac na privremenom radu kod nas..
    od oca crnogorca nacijom Ljubomira Tadica koji je u drugom svetskom ratu ubijao sopstvene rodjake u cetnicima, a zatim bio istaknuti komunista i kao takav dobio poziciju u beogradu

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio KoenBrajan Pogledaj poruku
    Dok je bilo Slobe, bilo je i borbe.
    Sloba - doba, ratno doba.
    E, što nije Tadić kao Sloba,
    da se borba ne prekida, da srpski junaci ginu, da se levaci uzdignu.
    Ej, Tadiće, kukavico, što nam ne daš da ginemo ?
    Da ginemo, za Srbiju časno,
    da levaci pare maznu.
    Levacima lepo, toplo i živ levak mio osto',
    a junak je srpski bio ali se zaboravio.
    Zaboravio levak na junaka, biće i njemu, crna zemlja laka.
    pa srbi ne traze da ginu nego samo da ih rezim Tadica ne dere preko racuna za struju i gas.

Srbi bi voleli da struju i gas placaju onoliko koliko su istu placali za vreme Slobe

Tad je i gas i struja - bila dzaba .

A danas ti nije dovoljna ni cela mesecna plata da se ogrejes na gas.

Elita 0077 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    402

od oca crnogorca nacijom Ljubomira Tadica koji je u drugom svetskom ratu ubijao sopstvene rodjake u cetnicima, a zatim bio istaknuti komunista i kao takav dobio poziciju u beogradu
    treba mu suditi u Hagu za genocid.

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Nista nema gratis a stigli racuni da se plate za gas koji se prodavao za vreme Sloba,Slobo pustao jeftin gas da bi kupio glasove,e sad doslo vreme da se taj gas plati i eto cene od 20000.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Ističe se
    Učlanjen
    09.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa srbi ne traze da ginu nego samo da ih rezim Tadica ne dere preko racuna za struju i gas.

Srbi bi voleli da struju i gas placaju onoliko koliko su istu placali za vreme Slobe

Tad je i gas i struja - bila dzaba .

A danas ti nije dovoljna ni cela mesecna plata da se ogrejes na gas.
    To što je bilo tada džaba, danas plaćaš.
    Kako se radi, tako se i ima.
    ( a što se tiče tog izroda koji je prodao Srbiju, nemoj više da ga spominješ, dosta nam je zla naneo )

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Master_Chief Pogledaj poruku
    Nista nema gratis a stigli racuni da se plate za gas koji se prodavao za vreme Sloba,Slobo pustao jeftin gas da bi kupio glasove,e sad doslo vreme da se taj gas plati i eto cene od 20000.
    ja znam da ste vi u norveskoj bogati gasom i naftom al bi te molio da ne pustas te gasove na ovoj temi makar .

jer to sto pricas nema veze sa istinom.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

( a što se tiče tog izroda koji je prodao Srbiju, nemoj više da ga spominješ, dosta nam je zla naneo )

nije bilo dzabe nego je toliko kostalo.

a danas sve to kosta 10-20 puta vise.

digli lopovi cene pa pljackaju narod.

gas se uvozio i tad i sad.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Gde on da ne pominje Tadica,jesil lud

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ja znam da ste vi u norveskoj bogati gasom i naftom al bi te molio da ne pustas te gasove na ovoj temi makar .

jer to sto pricas nema veze sa istinom.
    Ali nije daleko od istine,ajde samo razmisli malo,kako bre da gas bude tako jeftin u Slobino vreme?Koliko znam Srbija nema svoje nalaziste gasa,a rusi nam nikad nista nisu dali gratis,to se moralo nekako platiti,e sad je vreme naplate doslo i tako je kako je.Sad skupo,onda jeftino,da su se nasli izmedju mozda ne bi bilo danas kako je.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Aktivan član ljubce (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

A sta vam pusta Tadic za glasove??? droghira vas sa B92, blicom, RTS-om pa ste "vecina" kolektivno fijuknuli

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Ali nije daleko od istine,ajde samo razmisli malo,kako bre da gas bude tako jeftin u Slobino vreme?Koliko znam Srbija nema svoje nalaziste gasa,a rusi nam nikad nista nisu dali gratis,to se moralo nekako platiti,e sad je vreme naplate doslo i tako je kako je.Sad skupo,onda jeftino,da su se nasli izmedju mozda ne bi bilo danas kako je.
    gas je bio jeftin tada jer nas vlast nije pljackala preko cena struje i gasa kao sto to radi danas.

takodje tada smo imali tzv barter aranzmane izmedju nase drzave i rusije gde smo mi njima davali psenicu a oni nama gas. prakticno kompenzaciju smo vrsili i samim tim smo imali nizu cenu od realne trzisne.

Odgovori mi zasto je gas danas duplo skuplji u Srbiji nego primera radi u Hrvatskoj i Rumuniji?

Primećen član Edward (avatar)
    Učlanjen
    22.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Setimo se da su kao razlog za poskupljenje od 60% naveli da ih gas sad kosta 500$.Evo ko zna koliko dugo ih kosta 270$ a nama su naplacivali iste ne normalano visoke cene.Ja sam gas uveo 1999 godine,2000 godine me je kostalo zimi 1500 dinara mesecno i to sam grejao celu kucu ,iskreno nisam ni stedeo nesto a sad me kosta 20 000 din mesecno i to grejem samo 3 sobe ,najosnovnije i to stedim maksimalno.Da sam znao da ce ovako da bude ne bih 5.oktobra jedne lepe godine izgubio ceo dan i noc u BG-u.
    (Kg, 28. decembar 2009 14:02)
    http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=12&dd=28&nav_id=400796

----------

dobra ova Tadicevska demokratija. Samo se ne maze na lebac niti se njome placaju racuni za grejanje, struju, gas, benzin , hranu....
    Kolika je plata bila za vreme Slobe?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

voleo bi da mi neznanko ili milunka savic odgovore sto je gas danas skoro 15 puta skuplji nego 2000te ?

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Neznanko=banacanin

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

...за време Слобе просечна плата била 3 марке а данас 300 евра...
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Pa kad tu ubacis pdv 20% na sve zivo,prevoz i ostale zafrkancije ispada da su primanja duplo manja nego tada......ne ispada nego jeste.
    Ma marka je bila cudo ovaj evro je upropastio sve. Plus naravno kod nas na to dodas lopovski rezim.

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Kojih dinara
    ovih

ovih

ovih

ovih

ili mozda ovih

ili ovih

ovih

ovih

ovih

joj koji izbor jßt

ovih

ili ipak ovih

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio vracaracc Pogledaj poruku
    ...за време Слобе просечна плата била 3 марке а данас 300 евра...
    sto lazes da je plata 2000te bila 3 marke?

Slične teme

1. Policajci: Oprema nam je gora nego u vreme Slobe!
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.12.2009., 10:51
  2. Odgovora: 200
    Poslednja poruka: 29.09.2009., 15:16
  3. Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 05.02.2009., 19:55
  4. Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 05.03.2007., 16:22
  5. Koliko bi ovo kostalo?
    Autor Sale cvrcak u forumu Hardver
    Odgovora: 7