Deset stvari

lanavi

Aktivan član
Poruka
1.908
Kojih je to deset stvari potrebno neizostavno uraditi za zivota, do svoje smrti?
Broj kome se ne treba odupreti moze biti veci, ubacivanjem i onog sto samo u masti izgleda realno ...Izvolite!
 
Kako je moguće svesti ljudsko iskustvo i rad na samo 10 stvari? Otkud ta potreba da se sve izrazi kroz brojeve? razumem za merljive stvari, ali šta ćemo sa ovim nemerljivim? z:hm:

Uostalom, ono što je za nekog imperativ, za drugog je nebitna stvar. z:)

Tema - neizostavno treba voleti, partnera, porodicu, prijatelje, znati uživati u životu i ceniti ono što imaš...z:)
 
1.spavati sa dess-om (ukoliko ste zensko,ukoliko ste lijepi,i ukoliko dess nije pijan,jer onda nist` od njega)

2. kao pravi dokaz da volite svoju zenu/djevojku posaljite je kod dess-a da je usreci (ukoliko ste muskarac, a djevojka/zena vam je lijepa, i ukoliko dess nije pijan,jer onda nist` od njega)

3. zaraditi za vikendicu na Tamosu, kupiti vikendicu, i onda je pokloniti dess-u, jer dess voli more

4. posvetiti dnevno bar 47 minuta da bi se mislilo pod punom koncentracijom na dess-a, jer to cisti dushu,um i srce

5. provesti kampanju "dess-a za premijera",jer dess je politicki ambiciozan,i zheli da svima bude fino

6. prvo dijete nazvati po dess-u, jer ima li ljepseg imena za vasu prvu radost?

7. izumiti nesto originalno,i nazvati ga po dess-u,jer ima li ljepseg naziva za vas prvi veliki izum?

8. kupiti i procitati par dess-ovih knjiga,jer dess je mudar, i od njega se mudrosti valja uchiti

9. izvrsiti estetsko-hirurske intervencije,kako bi se nalikovalo na dess-a,jer svi imaju pravo da budu lijepi

10. ne prichati previshe o dess-u,jer on je skroman,i osjeca se neprijatno kad ga mnogo spominju :mrgreen:
 
1.spavati sa dess-om (ukoliko ste zensko,ukoliko ste lijepi,i ukoliko dess nije pijan,jer onda nist` od njega)

2. kao pravi dokaz da volite svoju zenu/djevojku posaljite je kod dess-a da je usreci (ukoliko ste muskarac, a djevojka/zena vam je lijepa, i ukoliko dess nije pijan,jer onda nist` od njega)

3. zaraditi za vikendicu na Tamosu, kupiti vikendicu, i onda je pokloniti dess-u, jer dess voli more

4. posvetiti dnevno bar 47 minuta da bi se mislilo pod punom koncentracijom na dess-a, jer to cisti dushu,um i srce

5. provesti kampanju "dess-a za premijera",jer dess je politicki ambiciozan,i zheli da svima bude fino

6. prvo dijete nazvati po dess-u, jer ima li ljepseg imena za vasu prvu radost?

7. izumiti nesto originalno,i nazvati ga po dess-u,jer ima li ljepseg naziva za vas prvi veliki izum?

8. kupiti i procitati par dess-ovih knjiga,jer dess je mudar, i od njega se mudrosti valja uchiti

9. izvrsiti estetsko-hirurske intervencije,kako bi se nalikovalo na dess-a,jer svi imaju pravo da budu lijepi

10. ne prichati previshe o dess-u,jer on je skroman,i osjeca se neprijatno kad ga mnogo spominju :mrgreen:

z:Dz:Dz:Dz:Dz:Dz:D
 
Kojih je to deset stvari potrebno neizostavno uraditi za zivota, do svoje smrti?
Broj kome se ne treba odupreti moze biti veci, ubacivanjem i onog sto samo u masti izgleda realno ...Izvolite!

Cuvati porodicu, voleti porodicu, paziti porodicu, biti dobra osoba, biti uspesna osoba, pomagati drugima, uspeti u zivotu, uzivati u zivotu, truditi se da budete gresni sto manje i imati besna kola.z:mrgreen:
 
Kojih je to deset stvari potrebno neizostavno uraditi za zivota, do svoje smrti?
Broj kome se ne treba odupreti moze biti veci, ubacivanjem i onog sto samo u masti izgleda realno ...Izvolite!
uh..kakva tema :)
ne znam da li ce ih biti deset, i sigurno nece sve biti podjednako "vazne" u zivotnom smislu, ali evo...
u zivotu se ne sme propustiti da se voli, onako, do koske, da imas bar jednog prijatelja koga mozes da pozoves u sred noci, da imas dete, da zivis sam, bar jedan period svog zivota, da citas, da letis avionom, da se sexas sve dok te sve, ali bukvalno sve ne zaboli, da odes sa prijateljima na neko putovanje, bar jednom, da bar jednom uradis nesto sto se protivi tvojim uobicajnim postupcima, i da se bar jednom u zivotu osetis kao milion dolara (ok, tu vec svako ima svoj nacin da postigne zeljeni efekat :))...eto, tako nekako, kasno je vec i pomalo sam pijana...mozda se jos necega sutra setim :)
 
Poslednja izmena:
1.spavati sa dess-om (ukoliko ste zensko,ukoliko ste lijepi,i ukoliko dess nije pijan,jer onda nist` od njega)

2. kao pravi dokaz da volite svoju zenu/djevojku posaljite je kod dess-a da je usreci (ukoliko ste muskarac, a djevojka/zena vam je lijepa, i ukoliko dess nije pijan,jer onda nist` od njega)

3. zaraditi za vikendicu na Tamosu, kupiti vikendicu, i onda je pokloniti dess-u, jer dess voli more

4. posvetiti dnevno bar 47 minuta da bi se mislilo pod punom koncentracijom na dess-a, jer to cisti dushu,um i srce

5. provesti kampanju "dess-a za premijera",jer dess je politicki ambiciozan,i zheli da svima bude fino

6. prvo dijete nazvati po dess-u, jer ima li ljepseg imena za vasu prvu radost?

7. izumiti nesto originalno,i nazvati ga po dess-u,jer ima li ljepseg naziva za vas prvi veliki izum?

8. kupiti i procitati par dess-ovih knjiga,jer dess je mudar, i od njega se mudrosti valja uchiti

9. izvrsiti estetsko-hirurske intervencije,kako bi se nalikovalo na dess-a,jer svi imaju pravo da budu lijepi

10. ne prichati previshe o dess-u,jer on je skroman,i osjeca se neprijatno kad ga mnogo spominju :mrgreen:

:klap:
:super:
:zcepanje:
 
Najvaznije je umreti pre smrti.
Tada, sa smeskom na licu, igras se sa zivotom kao mace sa klupkom.
Nista drugo ne bih mogao da izdvojim, osim
kad se uqenjas u gace dok igras tenis pa nastavis da igras.
 
Poslednja izmena:
Čoveku se najviše živi kad nasluti kraj...to bi bio odgovor na post iznad..

Objediniti sve u samo deset stvari?..malo je ili je pak mnogo..:confused:
Ništa ne možeš zacrtati i živeti po tom nacrtu..možda je bitno samo znati prihvatiti
sve što život servira sa osmehom na usnama..
 
uh..kakva tema :)
ne znam da li ce ih biti deset, i sigurno nece sve biti podjednako "vazne" u zivotnom smislu, ali evo...
u zivotu se ne sme propustiti da se voli, onako, do koske, da imas bar jednog prijatelja koga mozes da pozoves u sred noci, da imas dete, da zivis sam, bar jedan period svog zivota, da citas, da letis avionom, da se sexas sve dok te sve, ali bukvalno sve ne zaboli, da odes sa prijateljima na neko putovanje, bar jednom, da bar jednom uradis nesto sto se protivi tvojim uobicajnim postupcima, i da se bar jednom u zivotu osetis kao milion dolara (ok, tu vec svako ima svoj nacin da postigne zeljeni efekat :))...eto, tako nekako, kasno je vec i pomalo sam pijana...mozda se jos necega sutra setim :)

Kada sam pokrenula temu, zamislila sam da odgovor bude priblizno ovakav, konkretniji cak (velikamala - predosecam da umes sa planovima ;))...Probacu da osim onog sto se nekako podrazumeva a sto je vec pomenuto (porodica, prijatelji, posao), navedem ono za sta bih se osetila uskracenom i neostvarenom ako me smrt u naumu pretekne a nije da nece :)...


da odgledam uzivo baletsku predstavu u Baljsoj teatru.... da obidjem celu Evropu... da napisem knjigu....da naucim da sviram na klaviru komad u trajanju od 3 minuta... da porazgovaram sa nekim poznatim, po mojim kriterijumima znacajnim...da ronim u egzoticnom moru ...da naslikam autoportret...da upoznam neke koje odavno zelim...da napravim sajt i blog ...da me "namontira" profesionalni sminker i modni kreator...da naucim "govor" gluvih...da prestanem da obozavam crnu boju...da razumem francuski i nemacki...i jos desetine gluposti pride... :)
 
Da se preciznije izrazim mada vesticino tumacenje nije lose
Ziveti sa svesnoscu o svojoj smrtnosti
ovo ne treba da donese strah, vec izostren duh koji ce nam opet
doneti diskriminaciju lisnog i izlisnog pa cemo lakse sastaviti top 10,
sto ne znaci da treba zapostaviti ostale zeljice.
Zelja mora da bude prava, krvava, sta Lanavi znaci zeleti napisati knjigu
ako je tekst zabokrecina.
Da lavicu lav ne uvati zubima za vrat kad oce da se pari sa njom i ona bi zelela
da svira klavir...z:)
 
deset stvari koje te cine long-term srecnim

U medjuprostoru stvari koje nas cine long-term srecnim neplanirano mogu da ulete one koje nas mogu uciniti neplanirano nesrecnim...zato sam nekako za varijantu malih srecica koje imaju izuzetnu moc ublazavanja rana uslovljenih iznenadjujuce neprijatnim.

Najvaznije je umreti pre smrti.
Tada, sa smeskom na licu, igras se sa zivotom kao mace sa klupkom.
Nista drugo ne bih mogao da izdvojim, osim
kad se uqenjas u gace dok igras tenis pa nastavis da igras.

U*****vanje i nosenje s smrdljivim teretom je vec stvar pozicioniranja...nema veze sa macetom koje se klupkom igra jer ono u tome iako je nesvesno uziva. Ako si vec umro a da te i dalje tretiraju kao zivog, samo zato sto udises vazduh, kenjuckas ili mirises bez svoje volje, ne vidim svrhu pravljenja bilo kakve liste, cak ni za soping.


Objediniti sve u samo deset stvari?..malo je ili je pak mnogo..:confused:
Ništa ne možeš zacrtati i živeti po tom nacrtu..možda je bitno samo znati prihvatiti
sve što život servira sa osmehom na usnama..

Moze i vise od 10...stotinu :)...Mozda je bitno samo prihvatiti, mada skice olaksavaju i daju sigurnije poteze za zavrsetak zapocetog i vec osmisljenog u glavi. Osmeh i kada u tanjiru dobijemo bljuvotinu umesto delicije? Ako se igramo prezivljavanja onda je u redu...ja bih ipak otplakala i pojela kad se mora.

Ziveti sa svesnoscu o svojoj smrtnosti
i neophodnosti nekih +-10 koji bi datu svesnost ublazili lepotom ostvarenja.

Zelja mora da bude prava, krvava, sta Lanavi znaci zeleti napisati knjigu
ako je tekst zabokrecina.
Zabokrecina medj cetri zida, dve korice i mozda u zalog onima koji tek dolaze i koji ce ga "poznavati" po tom smradu inspirisanim necim, nekim ili ni sa cim ali nuznim da omedji neki prostor.
 
ovo za tenis je bila sala koja nema veze ni sa cim...
biti svesten svoje smrtnosti ne znaci biti mrtav
ne znaci nemati zelja, upravo suprotno, u prisustvu smrti
zelja za zivotom je na veoma visokom nivou + sto su ti sva cula izostrena
tako da imas veoma jasnu predstavu sta zelis od zivota.
Sve pod uslovom da te smrt ne plasi (to ustvari znaci umreti pre smrti)
Ti kazes da tu svesnost treba ublaziti...sto pokazuje da ti ta svesnost tesko pada.
Veca je lepota zivljenja i uzivanje u zivotu sa tom svesnoscu jer nista vise ne radis povrsno
vec sa punim angazovanjem svojih emocija i smrdljivih nogu.
 
1. odreći se Boga
2. odreći se otadžbine
3. preći sa goriva na plin
4. preći sa plina na zaprežna kola
5. preći sa konja na magarca (ne uznosi se previše!)
6. ne plaćati račun za struju
7. uvesti fenjere umesto sijalica
8. umrežiti se zadružno a ne preko interneta
9. kupiti kolektore sunčane energije
10. izbegavati svaku društveno odgovornu funkciju
11. i još mnogo toga...
 
biti svesten svoje smrtnosti ne znaci biti mrtav
ne znaci nemati zelja, upravo suprotno, u prisustvu smrti
zelja za zivotom je na veoma visokom nivou + sto su ti sva cula izostrena
tako da imas veoma jasnu predstavu sta zelis od zivota.
Sve pod uslovom da te smrt ne plasi (to ustvari znaci umreti pre smrti)

Da li postoji iko ko je te svesnosti lisen ili toliko obmanut svojim realnim postignucem i vaznoscu da bi sebe uvrstio u besmrtne? Tesko, osim ako ima manje od 20 (godina i gr mozdane mase sto nema veze sa godinama). Smrtnosti postanes svestan kada uvidis koliko je ono sto je nekada bilo vazno potpuno nebitno, kada u ogledalu vidis umorno lice koje trazi odgovore na neka nova pitanja, kada te obaveste da je neko do juce mrdajuc dobio podzemnu garsonjeru, kad pocnu da te opominju da je krajnje vreme da postanes covek (dotle si neka vrsta iz biljnog ili zivotinjskog nesvesnog sveta), kad te tretiraju kao vazduh, i kad imas jasnu predstavu sta zelis od zivota ali shvatas da ce te zelje mozda i da te zaobidju i to ne zato sto si im mrzak i neudoban da bi ti se podale, vec sto ti je toliko malo vremena preostalo da ih pohvatas. Plasilo, ne plasilo ono ce doci a u medjuvremenu to samovarkanje o beskonacnosti mogucnosti i hedonisticki pristup zivotu koje namiruje svako culo (najbolje je i da se to nasiroko proculo), ne pomaze mnogo ako se samom sebi ne objasni kako je jako vazno uzivati ali sa saznanjem da ono mora da ima smisla...i za sebe i za druge, ne po cenu visoku.

Ti kazes da tu svesnost treba ublaziti...sto pokazuje da ti ta svesnost tesko pada.
Veca je lepota zivljenja i uzivanje u zivotu sa tom svesnoscu jer nista vise ne radis povrsno
vec sa punim angazovanjem svojih emocija i smrdljivih nogu.

Ublaziti svesnost o konacnosti uzivanjem u onome sto miomiris smrdljivog potire. Slazem se...zar je zvucalo drugacije? I pitanje...u cemu je draz dvostrukih (ili vise) uloga u zivotu, pa i virtuelnom? Konstatacija vuce iz predosecaja...valjda se toga ne treba kloniti...ako nista drugo zarad izostravanja svesnosti :).
 
gde god da si bezi odatle
kakvo umorno lice, kakva podzemna garsonjera, kakvo tretiranje, beskonacnost, hedonizam,
de si se zaletela, kakva je ovo projekcija, aloo sestro, krajnje ti je vreme da postanes covek:)
Draz mnogostrukih uloga je posledica razbijenog kalupa pa kao pariski klosar citiram cas ovoga cas onoga. I tvoj kalup je nacikao, samo sto sam ja gorenavedeni klosar pa sam pucanje docekao oberucke a ti si srecica pa si napunila gace:)
I ne verujem da ti konstatacija vuce iz predosecaja, losa si glumica.
 
gde god da si bezi odatle
kakvo umorno lice, kakva podzemna garsonjera, kakvo tretiranje, beskonacnost, hedonizam,
de si se zaletela, kakva je ovo projekcija, aloo sestro, krajnje ti je vreme da postanes covek:)
Draz mnogostrukih uloga je posledica razbijenog kalupa pa kao pariski klosar citiram cas ovoga cas onoga. I tvoj kalup je nacikao, samo sto sam ja gorenavedeni klosar pa sam pucanje docekao oberucke a ti si srecica pa si napunila gace:)
I ne verujem da ti konstatacija vuce iz predosecaja, losa si glumica.

Gde god da sam ne mogu od sebe i zelja pobeci, nit' od strahova, a ni od botanicko-zooloskih postavki tako da od sestre tesko da ce ikad covek biti. A gluma...eto propasti jos jedne zelje da glumicom budem a otvorene mi sada oci da mi je dar uskracen. O gacama ne bih, isuvise je intimno ali primecujem da je pampers suv...ti to ne nosis?
Klosarski je rutinski na pitanje odgovarati pa bi barem jednu ako ne deset stvari kao motiv, smisao i radost zivota jednog covekolikog primerka bilo lepo navesti. Valjda ide tako kada je tema bila uopste udostojena posete?!
 

Eto, eto...sta sam rekla!!! Namirisem kukavice na km. Kako mozes da zivis kao dvostruka licnost, kako?! Jel' ti to jedan od motiva u zivotu koji te pokrece, i izaziva radost, i ispunjava dan i pampers, i hrani ego umesto da ko obican covek upraznjavas neku travu ili pilule za srecu?

Molim zainteresovane da slobodno nastave sa pisanjem o svojim malim i velikim zeljama bez kojih ce se osecati kao izduvani balon kada shvate da im preostaje samo da se prepuste nistavilu.
 
Eto, eto...sta sam rekla!!! Namirisem kukavice na km. Kako mozes da zivis kao dvostruka licnost, kako?! Jel' ti to jedan od motiva u zivotu koji te pokrece, i izaziva radost, i ispunjava dan i pampers, i hrani ego umesto da ko obican covek upraznjavas neku travu ili pilule za srecu?

Molim zainteresovane da slobodno nastave sa pisanjem o svojim malim i velikim zeljama bez kojih ce se osecati kao izduvani balon kada shvate da im preostaje samo da se prepuste nistavilu.


Mnogo si simpaticna kad se ljutis gospodjice narandzasta ali opet nisi
primetila salu sto je malo nelogicno za nekog ko jos nije postao covek,
obicno su "coveci" "ozbiljno" istripovani i ne kapiraju salu.
Da sam kukavica ne bih se uopste pojavljivao, jednostavno bi se napravio lud,
ovde nema dovoljno materijala da se pojavljujem na sceni, osim toga ti si glumila
"predosecaj" a ja pred tim predosecajem nisam ustuknuo, izasao sam mu u susret.
"Kako molim?" je sala na svoj racun, tj namerno providna obrana, neuverljiva obrana nekog kog su uvatili da krade, kao npr. gospodina u skupom odelu kog su u samoposluzi uvatili da krade majonez.
 
Macoru sa kravatom koji je uhvacen u kradji majoneza (verovatno su tu negde i krastavci), moj narandzasti um tesko moze da prihvati neistinu onog koji lukavo zaobilazi cinjenicu moje spoznaje vase upotrebe alter ega (ili jednog od mnostva ja koje posedujete), mada sam upotrebila rec predosetila (jer je znanje ogranicenih kapaciteta). Kakav vama materijal treba da bi scena izgledala privlacna za nastup? I jos ste ljuti sto ste uhvaceni! Nesto je kravata zakazala ili je majonez iscureo. A moze biti i da sam dobar detektiv...jos jedna u nizu ludih zelja mojih. Zucnite nesto o svojim zeljama da bar dokucimo kakva ste vrsta u pitanju! :zimag:
 
A jel mogu samo dvije želje?

1) Da bolesti koje će neminovno vremenom dolaziti ne budu bolne.

2) Da zarađujem 1000 € mjesečno.

Uz ova dva uslova mogao bih da ostvarim sve moje željice do kraja života.

E ima još jedna, da sam puno vredniji u poslu koji radim.

Al šipak.

:(
 

Back
Top