Grčka Antenna kupila srpski Fox!

Gax

Domaćin
Poruka
3.149
Grčka Antenna kupila srpski Fox!

Minos Kirjaku, vlasnik TV Antenne, navodno je kupio Fox za svega jedan dolar i obavezao se da će na sebe preuzeti sva potencijalna dugovanje ove kuće!


Kako saznajemo, pre nekoliko dana su okončano dugi pregovori oko kupovine srpskog ogranka Murdchkove TV stanice, a ceo postupak će se obaviti nakon Nove godine.

Prema nezvaničnim saznanjima, do promene vlasnika TV Fox došlo je zbog odluke dosadašnjeg vlasnika ove televizije Ruperta Murdocha da proda sve svoje televizije u istočnoj Evropi. Murdoch ovim potezom želi da se povuče sa takozvanih zemaljskih frekvencija u ovom regionu, te želi da ulaže isključivo u kablovko-satelitske sisteme kao što su njegov „Sky” koji u Velikoj Britaniji ima osamnaest miliona pretplatnika, u Italiji pet, a Nemačkoj i Austriji oko osam miliona.

Murdoch je letos kupio satelitsku platformu „Premier” za područje zapadne Evrope, u Americi ima satelitsku platformu Fox, a u Aziji „Star”, a informacija da se Murdoch povlači iz istočne Evrope provlači se u medijima već mesecima, jer navodno u istočnoj Evropi posluje bez profita ili sa gubicima.

Inače, Rupert Murdoch i vlasnik TV Antenna Minos Kirijaku su odlični prijatelji i brzo su se sporazumeli oko prodaje srpske televizije Fox, a Mardok je istovremeno prodao i svoje televizije u Rumuniji i Letonija. Zanimljiv je podatak da je u pregovorima oko prodaje srpskog Foxa učestvovao je i grčki premijer Georgi Papandreu koji je ugovorio sastanak između Minosa Kirjakua sa predsednikom Borisom Tadićem, koji je dao garancije da novi Foxu Srbiji neće imati problema za dobijanje dozvole od RRA.

Sednica RRA na kojoj će se ozvaničiti novi vlasnici Foxa u Srbiji, zakazana je za danas, a TV „Antena” je predala zvanični zahtev za preuzimanje Foxa u ovoj instituciji. Čelni ljudi domaćeg Foxa juče nisu bili dostupni za komentar.
 
Mozda je i bolje tako, FOX nije imao nista norocito.

Pa pazi u konkurenciji ostalih televizija FOX je mozda najbolji i bio.

RTS s obzirom koje pare otimaju od gradjana i sta nude to je tuga , avala sem lepih voditeljki nema mnogo sta da pokaze, B92 za one koji vole ispiranje mozga , PINK za seljacine , Kosavu ne vredi ni komentarisati koje je to dno od televizije i FOX koji je kad se sve sabere jos mozda i najbolji.
 
Pa pazi u konkurenciji ostalih televizija FOX je mozda najbolji i bio.

RTS s obzirom koje pare otimaju od gradjana i sta nude to je tuga , avala sem lepih voditeljki nema mnogo sta da pokaze, B92 za one koji vole ispiranje mozga , PINK za seljacine , Kosavu ne vredi ni komentarisati koje je to dno od televizije i FOX koji je kad se sve sabere jos mozda i najbolji.

Na RTS-u - Liga Sampiona, ponekad neki dobar film ili dobra serija.
Na B92 - Liga Evrope.
Na Avali - tu i nema bas nesto, nekad su pustali poneku dobru seriju...za voditeljke se slazem...
Na Pinku - z:dm3:
Na Kosavi - z:dm3:
A sto se tice Fox-a otkad postoji ta televizija kod nas nista dobro nisam pogledao, niti su opravdali neka moja ocekivanja, mogli su da puste neki kvalitetni film iz svoje produkcije, neke reality i comedy emisije sa svojih kablovskih kanala, Simpsonove, ali od toga smo dobili samo losu kopiju BK sa dobrom slikom.
 
Valjda će se ovi grci smilovati i pustiti fudbalske utakmice neke od stranih liga.
Inače FOX je i bez fudbala je bio sigurno bolji od najbuđavije Avale i Košave.

Cisto sumnjam da ce biti nesto od fudbala, negde sam bio citao da nase televizije, ne zele da odkupe prava na prenos Italijanske lige zbog kao slabe gledanosti, a Spansku nece kao zbog visok cene za odkup prava, a male isplativosti, englesku kao sto znamo prenosi RTS, a onda ne treba ni razmisljati o francuskoj, holandskoj ili nemackoj Bundes ligi....


A hoce li to i dalje biti FOX ili ce se od sada zvati Antena?

Verovatno ce ostati ime FOX, ali nije 100%, grcka Antena i jos neka beogradska firma su kupili udeo u FOX TV(49%), tako da FOX nije prodat(kod nas je zabranjeno prodavanje medijskih kuca) odnosno dolazi do promene samo u strukturi vlasnistva, i dalje News corporation ostaje vecinski vlasnik sa 51% udela....Ali ostaje da vidimo sta ce se jos tu izdogadjati, jer pre nekoliko godina RTL-u je bilo zabranjeno da otkupi TV Avala, a sada se slicno to dogadja sa FOX TV, samo sto se ovde malo izgleda umesala i politika....
 
Jedno je sigurno od Kosave i Avale ce biti bolje, mozda bude Spanska liga....

Cisto sumnjam da ce biti nesto od fudbala, negde sam bio citao da nase televizije, ne zele da odkupe prava na prenos Italijanske lige zbog kao slabe gledanosti, a Spansku nece kao zbog visok cene za odkup prava, a male isplativosti, englesku kao sto znamo prenosi RTS, a onda ne treba ni razmisljati o francuskoj, holandskoj ili nemackoj Bundes ligi....

Mislim da je obrnuta stvar za špansku i italijansku...ja sam čuo na OBN-u (bosanski kanal koji je do prošle sezone prenosio italijansku ligu) objavio da su italijani žetoko zacepili cenu dok interesovanje pada za praćenje španske lige...sreća pa na Eurosportu 2 mogu Bundes ligu da pratim koja je ove godine odlična z:)
 
Mislim da je obrnuta stvar za špansku i italijansku...ja sam čuo na OBN-u (bosanski kanal koji je do prošle sezone prenosio italijansku ligu) objavio da su italijani žetoko zacepili cenu dok interesovanje pada za praćenje španske lige...sreća pa na Eurosportu 2 mogu Bundes ligu da pratim koja je ove godine odlična z:)

Moguce da je obrnuto, ni ja nisam bio 100% siguran za tu informaciju....pratio sam bio na OBN-u italijansku ligu, a pre toga na Avali, na OBN su mi malo komentatori isli na zivce, Bundes liga je ove godine bas zanimljiva, a i posecenost na stadionima sa dosta povecala u odnosu na prosle godine, sto znaci da se nemacka liga vraca na pravi put....ja zasada imam pokrivenost gotovo svih fudbalskih takmicenja kao i liga, ArenaSport(spanska, italijanska, brazilska, grcka, LS, LE,), EuroSport kao sto si vec napisao nemacka, RTS engleska+LS.
 
Moguce da je obrnuto, ni ja nisam bio 100% siguran za tu informaciju....pratio sam bio na OBN-u italijansku ligu, a pre toga na Avali, na OBN su mi malo komentatori isli na zivce, Bundes liga je ove godine bas zanimljiva, a i posecenost na stadionima sa dosta povecala u odnosu na prosle godine, sto znaci da se nemacka liga vraca na pravi put....ja zasada imam pokrivenost gotovo svih fudbalskih takmicenja kao i liga, ArenaSport(spanska, italijanska, brazilska, grcka, LS, LE,), EuroSport kao sto si vec napisao nemacka, RTS engleska+LS.

Carstvo z:)
Evo ove godine nema na OBN-u ni prenosa derbija Seltik-Rendžers koji je bio nezaobilazan kod njih kad god su igrali...voleo bih da pratim malo međusobne susrete iz grčkog prvenstva Olimpijakosa,Panatenaikosa,Arisa,Paok-a,Aek-a...najviše zbog međusobnog rivalstva i ludih navijača.
 
Carstvo z:)
Evo ove godine nema na OBN-u ni prenosa derbija Seltik-Rendžers koji je bio nezaobilazan kod njih kad god su igrali...voleo bih da pratim malo međusobne susrete iz grčkog prvenstva Olimpijakosa,Panatenaikosa,Arisa,Paok-a,Aek-a...najviše zbog međusobnog rivalstva i ludih navijača.

OBN nema vise skoro nista sto se tice fudbala, samo one njihove emisije o plesu i poznatima, ciste gluposti, HRT2 uglavnom prenosi velike derbije, nisam siguran da li pustaju Seltik-Rendzers, bas sam pre neki dan gledao tucu i jurnjavu po citavom stadionu nas brace iz Atine....policija je pokusavala da ih smiri jedno 15-ak minuta, zaboravio sam ko im je gostovao letele i rakete po stadionu plus navijaci ove gostujuce ekipe nisu u dobrim odnosima sa navijacima iz grcke prestonice....
 
Carstvo z:)
Evo ove godine nema na OBN-u ni prenosa derbija Seltik-Rendžers koji je bio nezaobilazan kod njih kad god su igrali...voleo bih da pratim malo međusobne susrete iz grčkog prvenstva Olimpijakosa,Panatenaikosa,Arisa,Paok-a,Aek-a...najviše zbog međusobnog rivalstva i ludih navijača.

Pa SportKlub prenosi skotsku ligu a nisam nesto pratio ove sezone ali prosle su prenosli derbi Olimpijakos-Panatenaikos
 

Back
Top