Matić: Vujošević pokazuje da klubovi i huligani sarađuju!

Halix

Elita
Poruka
16.206
Matić: Vujošević pokazuje da klubovi i huligani sarađuju!

Posle niza optužbi koje je trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izrekao na račun TV B92, nije se dugo čekalo na reakciju glavnog i odgovornog urednika pomenute medijske kuće Verana Matića.

- Nisam slušao šta je pričao, ali su mi njegovo izlaganje preneli prijatelji. Moram da kažem da sam iznenađen. Nisam očekivao ovakvu reakciju od Duleta, čoveka koga veoma poštujem i koji je intelektualac. On je ovim gestom svima pokazao da postoji očigledna sprega između klubova i huligana - rekao je Veran Matić za „Alo!".

Podsećanja radi, „grobari" su počeli sa vređanjem novinarke Brankice Stanković pred početak emitovanje emisije „Insajder" u kojoj su glavna tema bili upravo navijači. Kulminacija je usledila za vreme fudbalske utakmice sa Šahtjorom u Ligi UEFA, kada je jedan deo pristalica crno-belih pevao „Otrovna si kao zmija, proći ćeš kao Ćuruvija" (prim. aut. Slavko Ćuruvija, novinar i izdavač, ubijen je 11. aprila 1999). Posle toga došlo je do hapšenja sedam osoba.

- Mi ćemo i dalje sve činiti da zaštitimo svoje novinare, pogotovo kada im se preti smrću. Kada je reč o sponzorima, kompanija „Telekom" je samoinicijativno poslala pismo klubovima u kome zahteva da se prekine sa pretnjama i vređanjem sa tribina. Očigledno je da najveći brendovi Srbije ne žele da budu dovođeni u vezu sa odvratnim huliganima. Mislim da je došlo vreme i da se sve društvene strukture uključe u proces odvajanja žita od kukolja, pravih navijača od onih sa kriminalnim dosijeima. Žalosno je to što je Dule rekao, pljunuo je i novinarsku profesiju, a pravi se atmosfera gde novinare moraju da štite policajci - kaže Matić.

Kako je govorio Dule Vujošević?

"Veliki brat" je mali koncentracioni logor!

U poslednjem meču u 2009. godini košarkaši Partizana su pred prepunim tribinama savladali FMP sa 86:59. Ono što je izašlo u prvi plan bilo je izlaganje trenera crno-belih Duška Vujoševića.

- Drago mi je što su tribine bile ispunjene u momentu kada su se zamenile neke teze i kad se vodi hajka protiv sporta, gde svakom ko je navijač treba da se stavi neki negativan predznak. Ako hoćete da uništite sport, treba da uništite navijače i sponzore. Sponzori su i bez te hajke došli do toga, da mi imamo do sada primljenu samo jednu platu za celu sezonu. Radimo na treninzima i na utakmicama, tako da prosto nije pristojno loviti nas na grešku. Ja sam principijelno uvek bio protiv vređanja bilo koga, ali i sâm sam bio hiljadu puta vređan i bavim se javnim poslom, pa moram da istrpim određene stvari - rekao je Vujošević.

Pre nedelju dana kompanija „Telekom" je upozorila klub da će prekinuti sponzorstvo ukoliko se pogrdno skandiranje sa tribina nastavi.

- Nije u redu pozivati da se sportu oduzmu sponzori. Sponzori su već oduzeti. Pozivati da treba da se isprazne hale, da treba da se ukinu sponzorstva i zaklanjati se iza stranih ambasadora. Verovatno treba ta sredstva da se daju nekim novinarskim kućama, možda je to motiv ove celokupne situacije. Od nekih stvari koje su postale problematične, ušlo se u histeriju. Važno je što je u ovom momentu hala bila puna, mi smo protiv bilo kakvog ponašanja koji izlazi iz normalnih okvira. Principijelno sam protiv bilo kakvog vređanja, ali praviti od toga ovakvu paradu i to od kuće koja emituje „Velikog brata", emisiju malog koncentracionog logora. Da li je to edukativno i da li je to borba za neku normalnu atmosferu u društvu? To razvijanje rašomonske psihologije i najnižih strasti - zapitao se Vujošević.

(foto:"Alo!")

Bravo za Verana Matica!Treba jednom za svagda resiti pitanje tih huligana i onih sto sede u klubovima i podrzavaju ih!
 
u pravu je Dule za VB , mada je u pravu i Matic za spregu klubova i uprava , sa huliganima i optuzenima za raznorazna krivicna dela , a Telekom sve jedno ne bi trebao da finasira nijedan sportski klub , kao ni bilo koje drugo drzavno preduzece

Da se ne lazemo,i ja sam protiv emisija kakav je VB...ali televizije moiraju od necega da zive,a takve emisije su i te kako gledane ovde kod nas,na zalost...pa pogledajte na Pinku onu emisiju `Trenutak istine`...to bi trebalo zabraniti!
 
Хахаха...... е како сте наивни људи моји... ПА ЦЕЛА ИГРАНКА ЈЕ СРАЧУНАТА САМО НА РАЗБУЦАВАЊЕ НАШИХ СПОРТСКИХ КЛУБОВА ДА БИ НЕКО ЂУБРЕ ПУНО ПОКРАДЕНИХ ПАРА МОГЛО ДА ГА КУПИ ЗА ЏАБАКА (рецимо, Мишко да купи свом синчићу Звезду)...

А што се тиче Верана - погледајте мало уназад КО је, као што је и он, добијао од Француза ореден Легије нечасти код нас - И СВЕ ЋЕ ВАМ БИТИ ЈАСНО
 
Хахаха...... е како сте наивни људи моји... ПА ЦЕЛА ИГРАНКА ЈЕ СРАЧУНАТА САМО НА РАЗБУЦАВАЊЕ НАШИХ СПОРТСКИХ КЛУБОВА ДА БИ НЕКО ЂУБРЕ ПУНО ПОКРАДЕНИХ ПАРА МОГЛО ДА ГА КУПИ ЗА ЏАБАКА (рецимо, Мишко да купи свом синчићу Звезду)...

А што се тиче Верана - погледајте мало уназад КО је, као што је и он, добијао од Француза ореден Легије нечасти код нас - И СВЕ ЋЕ ВАМ БИТИ ЈАСНО
pa i Putin je dobio isti taj orden , a ako nesto primi njegovo velicanstvo Vladimir Veliki onda to mora da je velika cast , sreca i zadovoljstvo :zskace:
 
da to je posebno licemerje satro zaduzenih za dobar ukus , sto im samo VB na mrskoj im B92 upada u oci , a gomile drugih sranja poput Farmi , 24 casa svadbe,baba gori deda sere , Grandova , Kursadzija i ostalih sranja niko ni da primeti

Све што си набројао је шит, то је тачно - АЛИ НИКО ОД ТИХ ДРУГИХ НЕ ПРЕТЕНДУЈЕ ДА СУДИ И ПРЕСУЂУЈЕ ПРЕ СУДА.............
 
pa i Putin je dobio isti taj orden , a ako nesto primi njegovo velicanstvo Vladimir Veliki onda to mora da je velika cast , sreca i zadovoljstvo :zskace:

Ја сам говорио О НАШИМ СПЛАЧИНАРИМА ... а ако си ти толико полудео да стављаш знак једнакости између плаћеног анонимуса Верана и Путина - то само нешто казује О ТЕБИ а не о Путину...
 
pa ne stavljam ja znak , nego su obojica dobili taj oreden , a sto se tice B92 tacno je da im je program uglavnom postao bljuvotina , al opet oni jedini jos objavljuju i neke emisije o politici , kriminalu ,sirotinji , poljoprivredi , ekonomiji , zivotu Srba na Kosovu , pokrecu humanitarne akcije ... dok kod nijedne druge televizije(osim mozda RTS) toga vise nema , pa ko radi taj i gresi
 
da to je posebno licemerje satro zaduzenih za dobar ukus , sto im samo VB na mrskoj im B92 upada u oci , a gomile drugih sranja poput Farmi , 24 casa svadbe,baba gori deda sere , Grandova , Kursadzija i ostalih sranja niko ni da primeti

Primeti ali to je na drugim televizijama a sada se prica o B92. A taj Pink se ne bakce sa politikom i ne vodi raznorazne politicke kampanje.
 

Back
Top