Igraju se na poslu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Igraju se na poslu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Igraju se na poslu

NIŠ - JKP "Gradska toplana" prvo je od 19 niških javnih preduzeća koje je svojim službenicima ukinulo pristup "Fejsbuku" i drugim sajtovima za komunikaciju kako radnici ne bi gubili vreme u toku rada na video/igre i virtuelno upoznavanje.

Umesto da rade, radnici se utrkuju ko će biti bolji „farmer“

Milan Ogrizović, pomoćnik direktora toplane, potvrđuje da je lično naložio ograničavanje pristupa takvim sajtovima jer internet u preduzeću često nije funkcionisao zbog preopterećenosti. On kaže da nije zabranio samo " Fejsbuk " nego i sve ostale internet portale koji su ometali rad zaposlenih u toplani.
    - Ograničeno je korišćenje programa koji služe za skidanje filmova i muzike jer su pojedini radnici mnogo koristili te usluge pa mreža nije mogla da radi. U toplani sada, na primer, USB uređaj za prenos podataka može da se uključi samo u jedan računar, a diskovi se otvaraju na dva ili tri kompjutera. Dešavao se haos na mreži jer su ulaskom na sajtove mnogi računari bili zaraženi virusima, a to je znatno otežavalo poslovanje toplane - objašnjava razlog za ovakav potez Ogrizović.
    U službi za održavanje i informatičke komunikacione tehnologije Skupštine grada Niša takođe potvrđuju da se događaju česta zagušenja jer radnici skidanjem raznih muzičkih numera i filmova preopterete protok interneta tako da su ponekada računari u gradskoj upravi potpuno van funkcije. Jelena Ilić, zamenik načelnika službe, opravdava Ogrizovićev postupak i kaže da ovaj sektor brine za funkcionisanje 800 računara u gradskoj upravi.
    - "Fejsbuk" je dobar, ali se ne sme koristiti za vreme posla. Mi smo maksimalno usporili rad nekih sajtova na našim kompjuterima tako da skidanje filmova takoreći više nije moguće. Otežavali smo i gledanje kratkih filmova na poznatom portalu "Jutjub". Mi odavde, iz centra, možemo da vidimo šta korisnici računara posećuju na internetu i po onome što uočavamo, vidi se da jedan broj radnika koristi "Fejsbuk", ali za sada nemamo načina da ograničimo pristup onim sajtovima koji opterećuju mrežu. Uskoro nabavljamo takozvani IC server s kojim će to biti moguće - objašnjava Ilićeva.

„Farmeri“ iz gradske uprave

Javna je tajna da među radnicima gradske uprave vlada pomama za video igricom „Farma“. Između pojedinih zaposlenih u dve zgrade uprave čak traje i neka vrsta nadmetanja, „ko će dostići viši nivo u virtuelnim paorskim poslovima“.
    - „Farma“ se nalazi na „Fejsbuku“. Cilj igračima je da postanu što bolji farmeri kako bi dobili poene da naprave kuću, letnjikovac i drugo. Sadi se i okopava kupus, grašak, čuva stoka i slično i sve to za vreme radnog vremena - objašnjava jedan od radnika zaposlenih u Skupštini grada.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/170399/Igraju-se-na-poslu

ludaja

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Igraju se na poslu

Безобразни и бахати иди*ти!Што не седе кући по цео дан на интернету,него је на послу џабе.Ако рикне компјутер не плађају они него грађани?Сервисер је на чивилуку и мора да сређује њихове свињарије,мада колико видим ту и нема сервисера пошто ни један рачунар не ради како треба.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Безобразни и бахати иди*ти!Што не седе кући по цео дан на интернету,него је на послу џабе.Ако рикне компјутер не плађају они него грађани?Сервисер је на чивилуку и мора да сређује њихове свињарије,мада колико видим ту и нема сервисера пошто ни један рачунар не ради како треба.
    isto je tako i Jagodini,jedno vreme sam odrzavao kompjutere po skolama u opstini,strasno sta sve mozes da nadjes

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Јованча из Јагодину Pogledaj poruku
    isto je tako i Jagodini,jedno vreme sam odrzavao kompjutere po skolama u opstini,strasno sta sve mozes da nadjes
    Где ћеш по школама,све само ђубре и кршеви а паре морају да се чекају по месец-два?Најбоље је кад им изрока струјни удар неколико рачунара,е онда плаћају и не питају.Не вреди у Србији ништа поштено.

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

За цирка 25 минута се могу поставити блокаде и забране. Ако се не цирка и брже. Не видим потребу да се диже толика халабука.
    Ја бих пре поставио питање шта раде шефови тих радника, зашто их не упосле, зашто им не организују посао па не би имали времена за тако нешто? Зар се директори и шефови не плаћају као НАСА-ини стручњаци управо да би водили посао?
    Опет накарадна поставка...
    "Свим људима вера у Бога усађена је у срце. Лажу они који кажу да не вјерују у Божје постојање"
    Луције Енеј Сенека млађи

cange nije na forumu
    se krsti levom i desnom kad ovde svrati..♫♪♫♪ ♫ ♪ ♫♪
    Poznat cange (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1043

Citat Original postavio Јованча из Јагодину Pogledaj poruku

Jelena Ilić, zamenik načelnika službe, opravdava Ogrizovićev postupak i kaže da ovaj sektor brine za funkcionisanje 800 računara u gradskoj upravi.
    - "Fejsbuk" je dobar, ali se ne sme koristiti za vreme posla. Mi smo maksimalno usporili rad nekih sajtova na našim kompjuterima tako da skidanje filmova takoreći više nije moguće. Otežavali smo i gledanje kratkih filmova na poznatom portalu "Jutjub". Mi odavde, iz centra, možemo da vidimo šta korisnici računara posećuju na internetu i po onome što uočavamo, vidi se da jedan broj radnika koristi "Fejsbuk", ali za sada nemamo načina da ograničimo pristup onim sajtovima koji opterećuju mrežu. Uskoro nabavljamo takozvani IC server s kojim će to biti moguće - objašnjava Ilićeva.

„Farmeri“ iz gradske uprave

ova Gospodža Ilić u najmanju ruku - lupeta gluposti !

uopšte nije tačno da ne može da se onemogući pristup Fejsbuku ! jer ako kompletno poslovanje vodi u elektronskom obliku mora ga raditi u nekom sistemu - bilo kom, a to su posebni programi i nemaju veze sa Internetom ! ! !

prema tome,lako se može internet konekcija isključiti na svim radnim stanicama zaposlenih pa nek čačkaju noseve ako nemaju posla....

ali, neka sila ih vuče ka Farmi, jer to je zov njihove prirode, pobegli su sa svojih zakorovljenih njiva i opustelih sela i ugnjezdili se na državnim sisama, tu je nasigurnije, najudobnije ...

ma, sve to vratiti na selo da kopa i proizvodi nešto za izvoz !

.
    nije dovoljno biti dobar, potrebno je napraviti i ostale takvima.............

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Ово није ништа према ономе шта се ради у другим државним институцијама.
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Citat Original postavio Сталкер Pogledaj poruku
    Ово није ништа према ономе шта се ради у другим државним институцијама.
    Дефинитивно тачно.
    "Свим људима вера у Бога усађена је у срце. Лажу они који кажу да не вјерују у Божје постојање"
    Луције Енеј Сенека млађи

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Ja stalno dobijam mejlove sa za'ebancijama, prezentacijama, lepo se vidi da su potekli iz nekih banaka, pa se to dalje sirilo u beskraj.
    Aut amat aut odit mulier, nihil est tertium

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio la dolcevita Pogledaj poruku
    Ja stalno dobijam mejlove sa za'ebancijama, prezentacijama, lepo se vidi da su potekli iz nekih banaka, pa se to dalje sirilo u beskraj.
    Тачно.У банкама цео дан шаљу мејлове са разноразним зезанцијама,типа пошаљи ово особама за које сматраш да су ти пријатељи и сличне глупости.
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Mene uzasno smaraju takve stvari, ni ne gledam, odmah brisem. Najgore je sto imam puno prijatelja koji misle da ce me tako obradovati. Skoro sam jednoj prijateljici rekla da obustavi slanje, pa se jako uvredila.

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mene uzasno smaraju takve stvari, ni ne gledam, odmah brisem. Najgore je sto imam puno prijatelja koji misle da ce me tako obradovati. Skoro sam jednoj prijateljici rekla da obustavi slanje, pa se jako uvredila.
    ДАЈ МЕЈЛ!!!
    ДА ТИ МИ ШАЉЕМО!!!

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Dobro ste me podsetili, nisam obrala farmu od juče ...

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Dobro ste me podsetili, nisam obrala farmu od juče ...
    Kad vidim kako moji "prijatelji" po ceo dan igraju Farmu, ne mogu da verujem. Nisam nikad ni pokusala.

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Kad vidim kako moji "prijatelji" po ceo dan igraju Farmu, ne mogu da verujem. Nisam nikad ni pokusala.
    Bolje nemoj ... ja prvo nisam htela i kad sam probala skroz sam se zarazila, po ceo dan samo sadim, budim se noću da oberem, teram ljude da mi šalju neke poklone ... sekta

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Bolje nemoj ... ja prvo nisam htela i kad sam probala skroz sam se zarazila, po ceo dan samo sadim, budim se noću da oberem, teram ljude da mi šalju neke poklone ... sekta
    Ako verujes, u zivotu nisam odigrala nijednu igricu, to mi je potpuno neinteresantno...

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Тако је,шта ће женама Симси.Све треба да буду Викторије, Цакане, Сандре ,Маје,Биг маме и
    остали башибозук из времена трајања Фарме.Нестали су турбодизел,денс и остала сељачка
    забава,време је за Фарму.
    Poslednji put ažurirao/la gost 23146 : 28.12.2009. u 20:34

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Misoni, slazem se sa tobom, ali ovo zagusenje protoka je ipak na dusu administatoru.
    da se za svaki kompjuter na mrezi ogranici protok ili regulise na drugi nacin, nikad ne bi bi doslo do zagusenja.
    to bre klinci na kucnom router-u znaju da podese a ovaj admin spava definitivno, ili ne zna posao

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku
    Misoni, slazem se sa tobom, ali ovo zagusenje protoka je ipak na dusu administatoru.
    da se za svaki kompjuter na mrezi ogranici protok ili regulise na drugi nacin, nikad ne bi bi doslo do zagusenja.
    to bre klinci na kucnom router-u znaju da podese a ovaj admin spava definitivno, ili ne zna posao
    Питање је да ли тај сељоберистан од фирме има икаквог администратора.
    USB uređaj za prenos podataka može da se uključi samo u jedan računar, a diskovi se otvaraju na dva ili tri kompjutera

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Тако је,шта ће женама Симси.Све треба да буду Викторије, Цакане, Сандре ,Маје,Биг маме и
    остали башибозук из времена трајања Фарме.Нестали су турбодизел,денс и остала сељачка
    забава,време је за Фарму.
    Sta lupas ti, kakva Cakana, Big Mama... Mora da si se preforsirao sa Grandom, pa sad bulaznis...

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

zavisi od opisa posla
    postoje poslovi gde blejish maltene po ceo dan dok se ne pojavi period kad si stalno u frci
    i shta boli ona stvar bilo koga kako provodish vreme u blejanju?
    kao ako blejish u zid revnosan si radnik a ako blejish u komp nisi lol?
    kakve sam gluposti naisho interne tipa"moze muzika,ne sme film,ne sme igrica,moze fejsbuk (ili ne moze ali ne znaju da ograniche pristup lol )"
    mnogo veci problem od nekih radnika koji ubijaju vreme na kompu kad posla jednostavno nema je gomila ljudi koji se prave da rade a nemaju posla(gomila po partijskoj liniji zaposlenih direktora,savetnika,shefova i ostalih insekata)
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Sta lupas ti, kakva Cakana, Big Mama... Mora da si se preforsirao sa Grandom, pa sad bulaznis...
    Јесам,јесам.Радо бих бацио

на неки од репетитора Пинка,Б92 и РТС.а,кад се нађем у ситуацији да морам да гледам или слушам Фарму,ВБ,Мењам жену за свастику,128 сати свадба и остало ђубре за цхебавање менталног здравља.

Primećen član
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

sve na farmu bi ja to zaposlio ali pravu

Primećen član
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

ovu bi da kupi seno i muze krave,pa da vidi sta je sladak zivot

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio djole 87 Pogledaj poruku
    ovu bi da kupi seno i muze krave,pa da vidi sta je sladak zivot
    Nek' ti mama muze krave i kupi seno, balavac jedan nepismeni.

Slične teme

1. da li vranjanci igraju stoni tenis
    Autor alexandro 96 u forumu Srbija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.12.2009., 20:17
  2. Braun: Hrvati da igraju bez publike
    Autor Torrente Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 03.02.2009., 09:47
  3. I psi znaju da igraju!
    Autor Say it right u forumu Domaće životinje