Bosni i Hercegovini su potrebne nove multietničke građanske snage

denacifikator

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.257
Iako znate šta mislim o Republici Srpskoj i kakva je to tvorevina, smatram da će na neki način vreme "izlečiti" neke rane, te da će narodi u BiH biti spremni na suživot.

U Bosni i Hercegovini ne postoji građanska politička opcija koja se zalaže za realnost, nego isključivo za bajke (Haris Silajdžić, Lagumdžija, itd...). U BiH nema opcije koja će reći: ok, Bosna je naša država, sastavljena iz dva integralna subjekta RS i FBiH. Nema Bošjaka koji će reći Bošnjacima u Bijeljini: vaša država je Bosna, vaš entitet je RS. Nema Srbina koji će reći Srbinu iz Banjaluke tvoja zemlja je Bosna a entitet RS.
Sve se svodi na utopijske snove o nezavisnosti RS ili ukidanju RS.

RS neće biti ukinuta, to je realnost, fakat, pečat istorije, tačka! Svaka priča o njenom ukidanju, ma koliko ja želeo da se ona ukine, je besmislena. Pričati o ukidanju RS je isto kao i pričati o ponovnom ujedinjenju Otomanske imperije, Mongolskog carstva, Mađarske i Austije ili sna da će kosovski Albanci poželeti da se priključe Srbiji.

RS nikada neće dobiti nezavisnost. Jednostavno ne može da je dobije. Em što to niko ne bi priznao, em što muslimani (za razliku od 1992.) imaju itekakve vojne snage da je pregaze, podeljena je na dva dela, ima negativan PP, itd...

Tri zlatna pravila međunarodne zajednice za BiH:
1. Nema ukidanja RS
2. Nema rapsada BiH
3. Nema trećeg entiteta
 
Iako znate šta mislim o Republici Srpskoj i kakva je to tvorevina, smatram da će na neki način vreme "izlečiti" neke rane, te da će narodi u BiH biti spremni na suživot.

U Bosni i Hercegovini ne postoji građanska politička opcija koja se zalaže za realnost, nego isključivo za bajke (Haris Silajdžić, Lagumdžija, itd...). U BiH nema opcije koja će reći: ok, Bosna je naša država, sastavljena iz dva integralna subjekta RS i FBiH. Nema Bošjaka koji će reći Bošnjacima u Bijeljini: vaša država je Bosna, vaš entitet je RS. Nema Srbina koji će reći Srbinu iz Banjaluke tvoja zemlja je Bosna a entitet RS.
Sve se svodi na utopijske snove o nezavisnosti RS ili ukidanju RS.

RS neće biti ukinuta, to je realnost, fakat, pečat istorije, tačka! Svaka priča o njenom ukidanju, ma koliko ja želeo da se ona ukine, je besmislena. Pričati o ukidanju RS je isto kao i pričati o ponovnom ujedinjenju Otomanske imperije, Mongolskog carstva, Mađarske i Austije ili sna da će kosovski Albanci poželeti da se priključe Srbiji.

RS nikada neće dobiti nezavisnost. Jednostavno ne može da je dobije. Em što to niko ne bi priznao, em što muslimani (za razliku od 1992.) imaju itekakve vojne snage da je pregaze, podeljena je na dva dela, ima negativan PP, itd...

Tri zlatna pravila međunarodne zajednice za BiH:
1. Nema ukidanja RS
2. Nema rapsada BiH
3. Nema trećeg entiteta

Налупета се ти "до даске", и то је "факат" (сарајевски жаргон).
Српска је "подељена" такозваним дистриктом Брчко на начин који је противправан, а учинили су то они бандити који су Српску бомбама утерали у квазидржаву, антисрпску творевину Баааааазнију, која се сада слови са "БиХ".
Срби су НАТО бомбама натерани у Дејтон на "преговоре".
СРБИ СУ СТВОРИЛИ СВОЈУ ДРЖАВУ РЕПУБЛИКУ СРПСКУ КОЈА НИЈЕ ПРЕСЕЧЕНА НИТИ ЋЕ БИТИ.
Што се тиче могућности да Српска буде "прегажена "војним муслиманским снагама" - то су глупости. Припази да Срби не скотрљају бомбу са Требевића која би уништила Сарајево, па би та војска остала без своје базе.
Припази и не лупетај, и не глуми борца за "заједнички" живот.
Да сте хтели заједнички живот не бисте бившу БиХ изводили из државе противно вољи Срба, и не би било рата у БиХ.
Ви Муслимани сањате да читава "Босна" буде муслиманска, и све приче и акције подређене су томе циљу.
Уствари, такви текстови, као твоји, су чиста провокација, и на њих се не треба обазирати.
 
Iako znate šta mislim o Republici Srpskoj i kakva je to tvorevina, smatram da će na neki način vreme "izlečiti" neke rane, te da će narodi u BiH biti spremni na suživot.

U Bosni i Hercegovini ne postoji građanska politička opcija koja se zalaže za realnost, nego isključivo za bajke (Haris Silajdžić, Lagumdžija, itd...). U BiH nema opcije koja će reći: ok, Bosna je naša država, sastavljena iz dva integralna subjekta RS i FBiH. Nema Bošjaka koji će reći Bošnjacima u Bijeljini: vaša država je Bosna, vaš entitet je RS. Nema Srbina koji će reći Srbinu iz Banjaluke tvoja zemlja je Bosna a entitet RS.
Sve se svodi na utopijske snove o nezavisnosti RS ili ukidanju RS.

RS neće biti ukinuta, to je realnost, fakat, pečat istorije, tačka! Svaka priča o njenom ukidanju, ma koliko ja želeo da se ona ukine, je besmislena. Pričati o ukidanju RS je isto kao i pričati o ponovnom ujedinjenju Otomanske imperije, Mongolskog carstva, Mađarske i Austije ili sna da će kosovski Albanci poželeti da se priključe Srbiji.

RS nikada neće dobiti nezavisnost. Jednostavno ne može da je dobije. Em što to niko ne bi priznao, em što muslimani (za razliku od 1992.) imaju itekakve vojne snage da je pregaze, podeljena je na dva dela, ima negativan PP, itd...

Tri zlatna pravila međunarodne zajednice za BiH:
1. Nema ukidanja RS
2. Nema rapsada BiH
3. Nema trećeg entiteta

Zaista neviđene gluposti. Živim na ovim prostorima od rođenja i želim reći sljedeće: Svim srbima u RS BiH je zatvor, kad to shvatite možemo graditi budućnost. Mi ne želimo da živimo u zatvoru i plašimo se za svoju djecu kad će neki fanatik odlučiti ovako ili onako da tumači ono čime mu pune glavu. Napretka i bolje budućnosti za ove prostore nema dok se ne shvati da je sadašnje rješenje nastalo silom i kao takvo je privremeno. Tek kad se sami dogovorimo onda možemo dalje. Ako neko želi da mi kaže da ja moram živjeti u nametnutoj BiH a ja to ne želim, i ne pada mi na pamet da se selim, ovo je zemlja na kojoj moji preci žive vjekovima onda imamo problem. NE ŽELIM DA ŽIVIM U ZATVORU, ŽElIM SLOBODNU REPUBLIKU SRPSKU. Ko mi to može osporiti i meni i 99% stanovnika Srpske.
 
Iako znate šta mislim o Republici Srpskoj i kakva je to tvorevina, smatram da će na neki način vreme "izlečiti" neke rane, te da će narodi u BiH biti spremni na suživot.

U Bosni i Hercegovini ne postoji građanska politička opcija koja se zalaže za realnost, nego isključivo za bajke (Haris Silajdžić, Lagumdžija, itd...). U BiH nema opcije koja će reći: ok, Bosna je naša država, sastavljena iz dva integralna subjekta RS i FBiH. Nema Bošjaka koji će reći Bošnjacima u Bijeljini: vaša država je Bosna, vaš entitet je RS. Nema Srbina koji će reći Srbinu iz Banjaluke tvoja zemlja je Bosna a entitet RS.
Sve se svodi na utopijske snove o nezavisnosti RS ili ukidanju RS.

RS neće biti ukinuta, to je realnost, fakat, pečat istorije, tačka! Svaka priča o njenom ukidanju, ma koliko ja želeo da se ona ukine, je besmislena. Pričati o ukidanju RS je isto kao i pričati o ponovnom ujedinjenju Otomanske imperije, Mongolskog carstva, Mađarske i Austije ili sna da će kosovski Albanci poželeti da se priključe Srbiji.

RS nikada neće dobiti nezavisnost. Jednostavno ne može da je dobije. Em što to niko ne bi priznao, em što muslimani (za razliku od 1992.) imaju itekakve vojne snage da je pregaze, podeljena je na dva dela, ima negativan PP, itd...

Tri zlatna pravila međunarodne zajednice za BiH:
1. Nema ukidanja RS
2. Nema rapsada BiH
3. Nema trećeg entiteta

z:D

Везе са животом!

Иначе ускоро ће се у оквиру федерације БиХ основати хрватски административни ентитет (још није утврђен назив) ЕУ и УСА су дали зелено светло....
У парламенту БиХ су отворено хрвати почели о томе...
Укидају се кантони...и мухамеданци ће бити спрчени на Срајаево, Зеницу у Унско -Сански кантон...где су Срби већина z:p

Тако да је то крај исламизације БиХ...
:zimag:
 
z:D

Везе са животом!

Иначе ускоро ће се у оквиру федерације БиХ основати хрватски административни ентитет (још није утврђен назив) ЕУ и УСА су дали зелено светло....
У парламенту БиХ су отворено хрвати почели о томе...
Укидају се кантони...и мухамеданци ће бити спрчени на Срајаево, Зеницу у Унско -Сански кантон...где су Срби већина z:p

Тако да је то крај исламизације БиХ...
:zimag:


Дај Боже, дај !:zskace:
 
Samo neka preti,još bolje neka im se pridruži i stane pod Allahovu zastavu kao što mu i priliči.

Vidis da on bolje zna od Srba iz rep.Srpske sta je dobro za njih...cak i zna sta oni zaista zele.a oni nisu ni svesni toga...Posto je baznija bila "Jugoslavija u malom" red je da i taj zombi od drzave vec jednom pandrkne....a svi ti sto prete i prizeljkuju napad na rep.Srpsku,imaju ohrabrenje u ponasanju nase barbike predsednika:kafa:
 
RS nikada neće dobiti nezavisnost. Jednostavno ne može da je dobije. Em što to niko ne bi priznao, em što muslimani (za razliku od 1992.) imaju itekakve vojne snage da je pregaze, podeljena je na dva dela, ima negativan PP, itd...
Ne razumes se ti bas u tu materiju, je l' da, sinak? Muslimani imaju dva bataljona skartiranih zapadnih tenkova iz Amerike i (gle cuda) Saudijske Arabije (M-60 i AMX-30, i jedni i drugi ocajno odrzavani, mada nisu bili u bog zna kakvom stanju ni kad su isporuceni 1998. Od oklopnih transportera imaju nesto beznadezno zastarelih M-113, odlicnih ali opet ocajno odrzavanih AMX-10 i nesto M-80 iz ratnih stekova. Avijaciju nemaju, a vojnika imaju oko 5-6 hiljada.

1. Nema ukidanja RS
2. Nema rapsada BiH
3. Nema trećeg entiteta
1. Nema.
2. Zavisi od bosnjacke politike i spremnosti za kompromis.
3. Takodje zavisi od bosnjacke politike i spremnosti za kompromis, a od toga, je l' te, zavisi i opstanak BiH.

A ako se uBosni ikada pojavi neka stvarno multietnicka stranka i ako ona uzme neki znacajniji deo glasackog tela, ja oblacim ronilacko odelo i kupam se u terazijskoj cesmi. z:mrgreen:
 
Ne razumes se ti bas u tu materiju, je l' da, sinak? Muslimani imaju dva bataljona skartiranih zapadnih tenkova iz Amerike i (gle cuda) Saudijske Arabije (M-60 i AMX-30, i jedni i drugi ocajno odrzavani, mada nisu bili u bog zna kakvom stanju ni kad su isporuceni 1998. Od oklopnih transportera imaju nesto beznadezno zastarelih M-113, odlicnih ali opet ocajno odrzavanih AMX-10 i nesto M-80 iz ratnih stekova. Avijaciju nemaju, a vojnika imaju oko 5-6 hiljada.


1. Nema.
2. Zavisi od bosnjacke politike i spremnosti za kompromis.
3. Takodje zavisi od bosnjacke politike i spremnosti za kompromis, a od toga, je l' te, zavisi i opstanak BiH.

A ako se uBosni ikada pojavi neka stvarno multietnicka stranka i ako ona uzme neki znacajniji deo glasackog tela, ja oblacim ronilacko odelo i kupam se u terazijskoj cesmi. z:mrgreen:

a ko vidi nindzino lice............
 
Raspala se SFRJ, zemlja koju su bar u pocetku voleli velika vecina njenih gradjana, koja je na celo imala jednog vestog manipulatora i balansera izmedju Istoka i Zapada,koja je imala armiju koja se mogla boriti na dva fronta, na dva suprotna kraja zemlje sa bilo koje dve susedne armije,rukovodstvo koje je znalo da isprica bajku, a vecina da u nju poveruje i jos puno toga ,a eto nije trajala ni 50 godina.
Sta ova dansnja BiH ima od toga? Nista!
Nezavisna R. Srpska je skorasnja realnost.Pitanje je samo dali ce to biti sledece godine ili naredne. U svakom slucaju 2012-te Republika Srpska ce biti nezavisna drzava. Mora se priznati da ovaj put i rukovodstvo u Srbiji i rukovodstvo R. Srpske veoma mudro postupaju. Ono sto se trazi od vlasti u Banja Luci je da se saceka odluka MSP u Hagu, a zavisno od te odluke ce biti odredjena i dinamika i datum kada ce R. Srpska proglasiti nezavisnost.
Nikakve multietnicke gradjanske snage ne mogu spreciti raspad BiH-e, jer ako bi one postojale trebalo je da sprece ono sto se desavalo pre 17 godina.A ko bi bio baza za regrutaciju takvih snaga,danas? Tadasnja deca, a danas zreli ljudi koji pamte kako im komsija ulazi u kucu, pali siluje ubija?Pokidalo se to i ne moze se zakrpiti. Sada je vec kasno,jedino sto takve snage(ako ih uopste bude) mogu da ucine dobro je da ukazu na to da je bolje da R. Srpska i Federacija budu dobri susedi nego posvadjani "ukucani".A i medjunarodna zajednica je svesna da ne moze i jare i pare, pa ce precutno pristati na to razdvajanje.
 
Vidis da on bolje zna od Srba iz rep.Srpske sta je dobro za njih...cak i zna sta oni zaista zele.a oni nisu ni svesni toga...Posto je baznija bila "Jugoslavija u malom" red je da i taj zombi od drzave vec jednom pandrkne....a svi ti sto prete i prizeljkuju napad na rep.Srpsku,imaju ohrabrenje u ponasanju nase barbike predsednika:kafa:

Каже се и пише се "Баааааазнија" а не базнија. Вроватно нисте слушали новинаре- репортере фабрике лажи СНН када су из "Баааазније" извештавали о "Бааааааазнији" и "Бааааазнијанцима" - тим дивним створењима.
 
4/ Denacifikator

Ja recimo ne znam šta ti misliš o Rep.Srpskoj i kakva je to tvorevina, a verujem da ni ostatak forumaša ne zna pa bi te molila da nam kažeš ponešto o tome.

Чек' бре, не зна на памет, треба прво да завири у Програм његове НВО који му је издиктирао распали Сорош...z:lol:
 
RS neće biti ukinuta, to je realnost, fakat, pečat istorije, tačka! Svaka priča o njenom ukidanju, ma koliko ja želeo da se ona ukine, je besmislena.

Молим те, а ко прича о уставним променама? Jа?


Pričati o ukidanju RS je isto kao i pričati o ponovnom ujedinjenju Otomanske imperije

Метафора, али тачно описује ситуацију.
 
Zaista neviđene gluposti. Živim na ovim prostorima od rođenja i želim reći sljedeće: Svim srbima u RS BiH je zatvor, kad to shvatite možemo graditi budućnost. Mi ne želimo da živimo u zatvoru i plašimo se za svoju djecu kad će neki fanatik odlučiti ovako ili onako da tumači ono čime mu pune glavu. Napretka i bolje budućnosti za ove prostore nema dok se ne shvati da je sadašnje rješenje nastalo silom i kao takvo je privremeno. Tek kad se sami dogovorimo onda možemo dalje. Ako neko želi da mi kaže da ja moram živjeti u nametnutoj BiH a ja to ne želim, i ne pada mi na pamet da se selim, ovo je zemlja na kojoj moji preci žive vjekovima onda imamo problem. NE ŽELIM DA ŽIVIM U ZATVORU, ŽElIM SLOBODNU REPUBLIKU SRPSKU. Ko mi to može osporiti i meni i 99% stanovnika Srpske.

Znaš šta ćeš - izađi malo na zrak.
Suviše si u zatvorenom, pa si postao ksenofibičan.
 

Back
Top