Sta zelite da novi gradonacelnik NS uradi za Novi Sad?

koncert godine? zaista jedna od bitnijih dilema koje se postavljaju pred buduceg gradonacelnika :roll:

* ocekujem od njega da novi sad konacno dobije poplocanje u centru i pocne da lici na ono za sta se predstavlja - na srednjeevropski grad...
* ocekujem da resi problem parkiranja u centru (parking garaze?)...
* ocekujem da kanalise i uvede red u stambenu izgradnju u ns kako ne bi doslo do totalnog zagusenja infrastrukture (grbavica, siri gradski centar...)...
* ocekujem da pocne da misli i na sremsku stranu grada... pre svega petrovaradinsko podgradje-gradic i tvrdjavu koji vape za temeljnom rekonstrukcijom
* ocekujem da zavrsi most slobode
* ocekujem da sve sto trenutno dobro funkcionise u gradu i dalje dobro funkcionise
...
 
underwater:
koncert godine? zaista jedna od bitnijih dilema koje se postavljaju pred buduceg gradonacelnika :roll:

* ocekujem od njega da novi sad konacno dobije poplocanje u centru i pocne da lici na ono za sta se predstavlja - na srednjeevropski grad...
* ocekujem da resi problem parkiranja u centru (parking garaze?)...
* ocekujem da kanalise i uvede red u stambenu izgradnju u ns kako ne bi doslo do totalnog zagusenja infrastrukture (grbavica, siri gradski centar...)...
* ocekujem da pocne da misli i na sremsku stranu grada... pre svega petrovaradinsko podgradje-gradic i tvrdjavu koji vape za temeljnom rekonstrukcijom
* ocekujem da zavrsi most slobode
* ocekujem da sve sto trenutno dobro funkcionise u gradu i dalje dobro funkcionise
...

Potpisujem

Takodje glede sobracaja, trebalo bi zabraniti da u grad udju stotine onih konjskih zaprega koje samo ostavljaju izmet po drumu.
 
Ocekujem da ne bude maloumnik kao ovaj sto prica glede! Iz kog si to udzbenika procitao zivota ti,nepismeni. A da to je novovojvodjanski jezik,bas sam nepismen! Molio bih prevod reci glede,na srpski ili srpsko-hrvatski ako ti je lakse Autohtoni Vojvodjaninu. Pa ako te ne mrzi da pojasnis i rec milokliz,cini mi se da si ti jedan veliki i to na biciklu.
 
Anonymous:
Ocekujem da ne bude maloumnik kao ovaj sto prica glede! Iz kog si to udzbenika procitao zivota ti,nepismeni. A da to je novovojvodjanski jezik,bas sam nepismen! Molio bih prevod reci glede,na srpski ili srpsko-hrvatski ako ti je lakse Autohtoni Vojvodjaninu. Pa ako te ne mrzi da pojasnis i rec milokliz,cini mi se da si ti jedan veliki i to na biciklu.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Gledim i ne mogu da verujem u sta gledim.
Ti gospodini ili gospodja sto se pravila da ne razumela nasa jezika ja tebe sada pitala gde si ti procitala jezik kojime govorila donja Srbija? U koji uzbenik srpska jezika se moze (izvinjavam se treba da napisem "more") procitati ta gramaika sa kojom ona govrila? Mene to zivo interesovala.
 
Anonymous:
Ocekujem da ne bude maloumnik kao ovaj sto prica glede! Iz kog si to udzbenika procitao zivota ti,nepismeni. A da to je novovojvodjanski jezik,bas sam nepismen! Molio bih prevod reci glede,na srpski ili srpsko-hrvatski ako ti je lakse Autohtoni Vojvodjaninu. Pa ako te ne mrzi da pojasnis i rec milokliz,cini mi se da si ti jedan veliki i to na biciklu.

Tisina marvo, bolje idi pitaj tvoju mamu ko ti je pravi tata umesto sto muces ovde.
 
Anonymous:
Ocekujem da ne bude maloumnik kao ovaj sto prica glede! Iz kog si to udzbenika procitao zivota ti,nepismeni. A da to je novovojvodjanski jezik,bas sam nepismen! Molio bih prevod reci glede,na srpski ili srpsko-hrvatski ako ti je lakse Autohtoni Vojvodjaninu. Pa ako te ne mrzi da pojasnis i rec milokliz,cini mi se da si ti jedan veliki i to na biciklu.
Ja cu ti pojasniti te reci. Miokliz je ono sto cu ti nabiti u usta ta usrana dok govna kao ti budu cekala u redu i gledila sta ce se i njima ubrzo desti ***** ti materina siptarska govnaru jedan usrani!
 
Anonymous:
Anonymous:
Ocekujem da ne bude maloumnik kao ovaj sto prica glede! Iz kog si to udzbenika procitao zivota ti,nepismeni. A da to je novovojvodjanski jezik,bas sam nepismen! Molio bih prevod reci glede,na srpski ili srpsko-hrvatski ako ti je lakse Autohtoni Vojvodjaninu. Pa ako te ne mrzi da pojasnis i rec milokliz,cini mi se da si ti jedan veliki i to na biciklu.
Ja cu ti pojasniti te reci. Miokliz je ono sto cu ti nabiti u usta ta usrana dok govna kao ti budu cekala u redu i gledila sta ce se i njima ubrzo desti * ti materina siptarska govnaru jedan usrani!
ETO STA SAM REKAO,PRAVO LICE NOVOVOJVODJANIN POKAZUJE KAO GOST. TOLIKO PROST A UGLEDNI CLAN JEDNE OD CISTO VOJVODJANSKI STRANAKA NA VISOKOJ FUNKCIJI.STAMOTA!!! usput Glede je cisto novohrvatska rec koju ni Hrvati ne koriste u svakodnevnom govoru,tako da samo izvoli ofiraj se i dalje sto se mene tice,nemam nista protiv miloklizu jedan!!!
 
- DA ZABRANI EGZIT NA PREDELU PETROVARADINSKE TVRDJAVE I DA GA PREBACI NA NEKU LEPU NJIVU IZVAN NS-a.Jer ovo je zaista svake godine sve gore i gore(standovi,prljavstina i droga).
- DA NOVCE KOJE SE BACAJU U EXIT ULOZI U POZORISTA ,MUZEJE i BIBLIOTEKE -TREBA ZAISTA O TOME VODITI RACUNA

- DA NE DOZVOLI OVO BESKONACNO OTKOPAVANJE CENTRA GRADA
- ZABRANITI PROSJACENJE svake vrste
- Za vreme slavlja u centru grada pojacati organizaciju i bezbednost (svaki put izbije neka tuca i lomljava izloga)
-ne dozvoliti svakom mafijasu da gradi zgradu kakvu on pozeli i koliku pozeli


OCEKUJEM DA CE SA NOVIM GRADOLNACELNIKOM DOCI I CELA NOVA GARNITURA LJUDI,JER AKO NE DODJE NISTA OD SVEGA TOGA

POZDRAV
 
pravi novosadjanin:
- DA ZABRANI EGZIT NA PREDELU PETROVARADINSKE TVRDJAVE I DA GA PREBACI NA NEKU LEPU NJIVU IZVAN NS-a.Jer ovo je zaista svake godine sve gore i gore(standovi,prljavstina i droga).
- DA NOVCE KOJE SE BACAJU U EXIT ULOZI U POZORISTA ,MUZEJE i BIBLIOTEKE -TREBA ZAISTA O TOME VODITI RACUNA

- DA NE DOZVOLI OVO BESKONACNO OTKOPAVANJE CENTRA GRADA
- ZABRANITI PROSJACENJE svake vrste
- Za vreme slavlja u centru grada pojacati organizaciju i bezbednost (svaki put izbije neka tuca i lomljava izloga)
-ne dozvoliti svakom mafijasu da gradi zgradu kakvu on pozeli i koliku pozeli


OCEKUJEM DA CE SA NOVIM GRADOLNACELNIKOM DOCI I CELA NOVA GARNITURA LJUDI,JER AKO NE DODJE NISTA OD SVEGA TOGA

POZDRAV
Sa svime se slazem osim za prosijacenje. I to su ljudi kao i svi drugi.
 
Da zabrani Exit? Zasto da zabrani Exit? Pa, odseli se na tu njivu gde nema opasnosti. Pazi samo vrane da te ne pojedu, ili da ne organizuju neki Exit.

Da ne dozvoli otkopavanje centra grada? Grad se sastoji, osim od gradjana pod anestezijom, jos i od neke infrastrukture, kao sto je, zamisli, vodovod, telefonska mreza, struja, kanalizacija, i ostale nepotrebne cevi i zice ispod zemlje. Slazem se, treba da ostanemo bez svega toga i treba da se svedemo na dva stanovnika, tj. na Tebe i Tvog virtuelnog gradonacelnika.

Da zabrani prosjacenje? Probali su nesto na tu temu, ali nije uspelo. Ljudi su nezaposleni i prose. Nemoj da im das pare, ako ti se ne svidjaju. Ako ti se bas jako ne svidjaju, unisti ih nelojalnom konkurencijom.

Da zabrani zidanje zgrada? Ha, ha, ha, ha. Pa ti bi, covece, zabranio svaku aktivnost koja omogucava da dodje do razlike izmedju sposobnih i nesposobnih, i izmedju onih koji su na pravom mestu u pravo vreme i takvih kao ti, koji uvek grese i mesto i vreme. Bas si me i nasmejao i rastuzio. Moze da se spreci gradnja, izvoli, uradi: pokupuj sve placeve i parcele, i ostvari monopol. To je posten nacin. To ti niko ne moze zameriti, ni zabraniti. Zezni ih sve, a nemoj da izmisljas protivprirodne propise. Da neces mozda da svi nosimo iste kosulje koje se kopcaju na ledjima?

Da policija pohapsi prosjake? Da, i da ih strelja i obesi za j*. Prosi, ako si primetio da je lukrativno.

Sto si zategnut, bre, toliko, pusti ljude da zive, zivi s njima, raduj se sto se nesto mrda i desava. Ucestvuj u zivotu, nemoj da ga komentarises i pustas da ti prodje sa strane. To su, bre, prirodni zakoni, to nema veze sa ovom i onom vlascu.

Da, i nemoj ni slucajno da se zanosis da si pravi novosadjanin. Takvih kao ti je sve manje. Ko je pasivan, odumire. I sad se, lepo, diskonektuj, ugasi racunar, i pravac da licno promenis to sto ti se ne dopada, umesto da cmizdris po tastaturi. Postani lepo gradonacelnik, sedi u fotelju i udri: "Zabranjujem da svane jutro. Zabranjujem da dodje leto. Zabranjujem da cvrkucu ptice..." Naravno, prosjacima ces obezbediti posao ili socijalnu pomoc i tada ces moci da im zabranis da prose.
 
breath:
Da zabrani Exit? Zasto da zabrani Exit? Pa, odseli se na tu njivu gde nema opasnosti. Pazi samo vrane da te ne pojedu, ili da ne organizuju neki Exit.
Da ,treba ga iseliti.Bo sam na Exitu i video sam sta se radi od tvrdjave i prirode.Video sam i one satore kod stud.grada -sramota,prljavstina i tuga.
Nije valjda da se tebi to svidja.Dobro,razumem ja da kada se pomesaju slicice,pilule i malko alkohola sve se to ne vidi.A sto se tice njive ,moze i tamo da bude opasnosti ,ne brini - dovoljno je samo da prodje jedan dan exita pa da sledeceg dana bude opasnost od igala na zemlji.
Da ne dozvoli otkopavanje centra grada? Grad se sastoji, osim od gradjana pod anestezijom, jos i od neke infrastrukture, kao sto je, zamisli, vodovod, telefonska mreza, struja, kanalizacija, i ostale nepotrebne cevi i zice ispod zemlje. Slazem se, treba da ostanemo bez svega toga i treba da se svedemo na dva stanovnika, tj. na Tebe i Tvog virtuelnog gradonacelnika.
Da da da,ali reci mi neki drugi grad(ili zemlju) gde se grejanje postavlja vise od godinu dana,gde se u urbisu ne dogovore kada ce busiti ulicu pa da sve te kabloe i zice stavljaju odjednom a ne da su sve sluzbe nezavisne jedna od druge -a zmaj jovina stalno raskopana!!!
Da zabrani prosjacenje? Probali su nesto na tu temu, ali nije uspelo. Ljudi su nezaposleni i prose. Nemoj da im das pare, ako ti se ne svidjaju. Ako ti se bas jako ne svidjaju, unisti ih nelojalnom konkurencijom.
trebaju da probaju jos jednom ali ovoga puta sa pravim planom.
Jel treba pustiti te cigancice da po ceo dan prose na ulici i o kaficima -a da ne znaju da citaju -da ne idu u skolu.Pa kako ce ista uraditi od svog zivota.Treba im pomoci ,ali za to da mogu da imaju svoj zivot i od cega da zive.10 ili 20 dinara koje dobiju od nas -nece im mnogo promeniti zivot nego ce samo pospesiti nasu industriju lepka.I to je nesto.

Da zabrani zidanje zgrada? Ha, ha, ha, ha. Pa ti bi, covece, zabranio svaku aktivnost koja omogucava da dodje do razlike izmedju sposobnih i nesposobnih, i izmedju onih koji su na pravom mestu u pravo vreme i takvih kao ti, koji uvek grese i mesto i vreme. Bas si me i nasmejao i rastuzio. Moze da se spreci gradnja, izvoli, uradi: pokupuj sve placeve i parcele, i ostvari monopol. To je posten nacin. To ti niko ne moze zameriti, ni zabraniti. Zezni ih sve, a nemoj da izmisljas protivprirodne propise. Da neces mozda da svi nosimo iste kosulje koje se kopcaju na ledjima?
a Ti si za to da nicu raznorazni objekti bez ikakvog nadzora,da se prodaju stanovi u kojima nije uvedena voda i struja pa posle ljudi koji su kupili te stanov ne smeju nikome da se bune posto je neki glavonja u tu gradu "ulozio"!Nje to razlika izmedju sposobnih i nesposobnih-- to je razlika izmedju posteih gradjana naseg grada koji nisu koristiili proslu deceniju menjajuci stranke da bi ostali na polozajima,kupovali fabrike za nekoliko evra,krali-klali i otimali po raznim frontovima,veselili se na svadbama nasih folk pevacica,itd.Nisu to sposobni - to su kriminalci .To je svima jasno ali tako je kako je.

Da policija pohapsi prosjake? Da, i da ih strelja i obesi za j*. Prosi, ako si primetio da je lukrativno.
ovo nisam rekao- nego sam rekao da stane na put mafiji koja iskoristava te jadne ljude u decu.
Sto si zategnut, bre, toliko, pusti ljude da zive, zivi s njima, raduj se sto se nesto mrda i desava. Ucestvuj u zivotu, nemoj da ga komentarises i pustas da ti prodje sa strane. To su, bre, prirodni zakoni, to nema veze sa ovom i onom vlascu.
lep komentar a i dobar savet
Naravno da se radujem sto se nesto mrda,a i veruj mi da ucestvujem u zivotu.
Da, i nemoj ni slucajno da se zanosis da si pravi novosadjanin. Takvih kao ti je sve manje. Ko je pasivan, odumire. I sad se, lepo, diskonektuj, ugasi racunar, i pravac da licno promenis to sto ti se ne dopada, umesto da cmizdris po tastaturi. Postani lepo gradonacelnik, sedi u fotelju i udri: "Zabranjujem da svane jutro. Zabranjujem da dodje leto. Zabranjujem da cvrkucu ptice..." Naravno, prosjacima ces obezbediti posao ili socijalnu pomoc i tada ces moci da im zabranis da prose.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .e ovo sada postaje vredjanje i izvrcanje mojih reci - to nije lepo.

pozdrav
 
:) Odlicno! Napredovali smo i prijatno sam iznenadjen odgovorom. Cinilo se da je ono napisao neki zatucani konzervativac. Vidim da ovog puta mnogo manje imas "zabrani ovo, zabrani ono", a vise poboljsaj ovo, isplaniraj ono, uredi ovo, ubrzaj ono. Sa ovim svim se 100% slazem, a ne slazem se jedino da treba zabraniti Exit. (Valjda je i kod tebe samo to ostalo pod "zabrani".) Svakako treba nekako srediti te ekipe sa iglama i pilulama, ali se nadam da zabrana nije jedino resenje, vreme ce pokazati.

:idea: Nije namera bila da se uvredis, nego da prestanes sa silnim zabranjivanjem, a osetio sam se prozvanim, posto novosadjani uopste nemaju tako restriktivne stavove. Sve najbolje, Novosadjanine!
 
breath:
:) Odlicno! Napredovali smo i prijatno sam iznenadjen odgovorom. Cinilo se da je ono napisao neki zatucani konzervativac. Vidim da ovog puta mnogo manje imas "zabrani ovo, zabrani ono", a vise poboljsaj ovo, isplaniraj ono, uredi ovo, ubrzaj ono. Sa ovim svim se 100% slazem, a ne slazem se jedino da treba zabraniti Exit. (Valjda je i kod tebe samo to ostalo pod "zabrani".) Svakako treba nekako srediti te ekipe sa iglama i pilulama, ali se nadam da zabrana nije jedino resenje, vreme ce pokazati.

:idea: Nije namera bila da se uvredis, nego da prestanes sa silnim zabranjivanjem, a osetio sam se prozvanim, posto novosadjani uopste nemaju tako restriktivne stavove. Sve najbolje, Novosadjanine!

Drago mi je sto smo se konacno razumeli.
Priznajem da nisam mislio da se EXIT uopste zabrani ,nego da se zabrani - u smislu :preseli ,odseli,prebaci,deportuje sa Petrovaradinske tvrdjave jer mu tu zaista nije mesto.Nisam protivnik tog festivala ali sam ruku na srce vise za obnavljanje i dotiranje drugih segmenata kulture od strane grada(koje sam vec pomenuo).Sto se samog EXITA tice ,meni se najvise svideo dok mu je jos bila nulta godina i dok je jos bio sa NS-strane Dunava(ali to je moje subjektivno misljenje).Zao mi je sto su se mnogi festivali u NS-u ugasili ili samo sto nisu (tu mislim na pozorisne,muzicke(od klasike do koncerta godine).
A zbog cega sam koristio tu rec ZABRANE,pa mozda zbog toga sto vec godinama u ns-u gledamo iste probleme i nemarnost za koju ne treba prevelikog truda da se izmeni na mnogo bolje.Mada ,priznajem da sam i ponosan na svoje novosadjane koji pocinju zaista mnogo vise da brinu o svome gradu.
Hvala Ti na pozdravu i ja Ti ga takodje saljem.
Pozdrav
 

Back
Top