Koliko su komunisti stvarno bili omraženi...

Poruka
4.031
...a koliko je to Zapadnjačka propaganda,kao što smo gledali Srbiju '99 na CNNu?
Da je Kastro toliki siledžija,ubica,monstrum,lopov narod bi ga ćušnuo još početkom 90-ih kad je izgubio bilo kakav strani oslonac,pa i da je imao oslonac u SSSRu,ta država s obzirom na toliku udaljenost ne bi mogla značajnije da interveniše.
Sada za Envera Hodžu govore takođe da je monstrum,... ali 40 godina je vladao izolovanom zemljom bez spoljnog oslonca (naročito od 1980-e) što nije predstavljalo neki veći problem da se smakne.Kad je umro,na sahrani je bilo naroda kao kad smo sahranjivali patrijarha i ljudi i deca po školama su mi delovala prilično iskreno rastužena...'91. jedna grupa verovatno potplaćenih kao i svugde u IE sukobila se sa policijom i demolirala spomenik Enveru (i Solidarnost u Poljskoj je primala milione dolara pomoći za rušenje sistema,što je ako pravno gledamo sa stanovišta ustavnog prava za momentalnu zabranu te organizacije i stavljanje njenih članova u zatvor prvo zato što po svakom ustavu su nedozvoljene organizacije koje se finansiraju iz inostranstva,a drugo zabranjene su organizacije koje se zalažu za rušenje ustavnog poretka).
Šta je zapravo istina?
 
Kao prvo, nisu svi komunisticki lideri bili isti, niti su svi komunisticki poretci donosili blagostanje. U Jugoslaviji i Kubi je primeceno znacajan ekonomski rast, bez obzira na sve optuzbe i glasine. Jugoslavija Josipa Broza jeste bila priznata i postovana drzava svuda u svetu, a Kubanci su voleli Fidela zato sto ih je oslobodio omrazenog diktatora Batiste. Cinjenica da na Kubi ima najvise stogodisnjaka i da deca imaju besplatno skolovanje samo dokazuje cinjenicu da komunisticki sistem nije uopste bio los za sloj stanovnistva koji je jedva sastavljao kraj s krajem, a to je bilo otprilike 80 % Kubanaca. Naravno svaki rezim ima i dobre i lose strane. Niko ne kaze da je komunizam bio savrsen, komunizam i jeste imao lose strane, kao sto je progon politickih neistomisljenika i jaka cenzura, ali zbog cega to Amerikanci i ostali koji su bili i ostali pod kapitalizmom to toliko prebacuju komunizmu kao da je njihov sistem bio savrsen ??? U SAD i dan danas postoji blaga diskriminacija crnaca, a u poslednje vreme sve veca diskriminacija Hispanoamerikanaca. Ceo svet optuzuje SAD zbog brojnih nedela u Vijetnamu, Avganistanu, Iraku, Libiji, a sve u cilju ostvarenje imperijalisticke politike. Naravno, postoje drzave u kojima se komunisticki poredak i nije toliko odrazio na zivot kao u gore navedenim zemljama, kao na primer u Albaniji. Enver Hodza jeste vodio losu spoljnu politiku izbog toga se Albanija nalazi tu gde se nalazi, a to je evropsko dno, odmah ispod Moldavije. A narod, ako je uopste plakao, plakao je zbog toga sto je Enver Hodza bio prvi istinski albanski lider nakon Skenderbega i zbog toga sto je bio oslobodilac Albanije od fasistickog rezima.
 
...a koliko je to Zapadnjačka propaganda,kao što smo gledali Srbiju '99 na CNNu?
Da je Kastro toliki siledžija,ubica,monstrum,lopov narod bi ga ćušnuo još početkom 90-ih kad je izgubio bilo kakav strani oslonac,pa i da je imao oslonac u SSSRu,ta država s obzirom na toliku udaljenost ne bi mogla značajnije da interveniše.
Sada za Envera Hodžu govore takođe da je monstrum,... ali 40 godina je vladao izolovanom zemljom bez spoljnog oslonca (naročito od 1980-e) što nije predstavljalo neki veći problem da se smakne.Kad je umro,na sahrani je bilo naroda kao kad smo sahranjivali patrijarha i ljudi i deca po školama su mi delovala prilično iskreno rastužena...'91. jedna grupa verovatno potplaćenih kao i svugde u IE sukobila se sa policijom i demolirala spomenik Enveru (i Solidarnost u Poljskoj je primala milione dolara pomoći za rušenje sistema,što je ako pravno gledamo sa stanovišta ustavnog prava za momentalnu zabranu te organizacije i stavljanje njenih članova u zatvor prvo zato što po svakom ustavu su nedozvoljene organizacije koje se finansiraju iz inostranstva,a drugo zabranjene su organizacije koje se zalažu za rušenje ustavnog poretka).
Šta je zapravo istina?

Istina je da je Leha Valensu Papa blagosiljao.

Pametnom dosta.
 
Ja znam , da syu Srbi u Srbiji , pre WW2 , komuniste gledali , recmo ko hipike 60tih godina ,. Nisu ih shvatali ozbiljno , a da su posle pokolja nad najuglednijim srpskim domacinima , postali omrazeni kod Srba . Ono posle 45 godine , se ne moze uzimaati u obzir , jer ko je bilo sta reko , gutao ga je mrak istog trenutka , a i vecina intelektualaca je pobijena .
 
Ja znam , da syu Srbi u Srbiji , pre WW2 , komuniste gledali , recmo ko hipike 60tih godina ,. Nisu ih shvatali ozbiljno , a da su posle pokolja nad najuglednijim srpskim domacinima , postali omrazeni kod Srba . Ono posle 45 godine , se ne moze uzimaati u obzir , jer ko je bilo sta reko , gutao ga je mrak istog trenutka , a i vecina intelektualaca je pobijena .

Sanovnik, ne buncaj.

Ogromna vecina komunista pre 2. sv. rata u Srbiji su bili - intelektualci.

Pokolj nad najuglednijim domacinima je - naucna fantastika.

Da su bili omrazeni kod Srba, mozes pricati mladima koji tada nisu bili rodjeni, a ne nama koji smo ziveli u to vreme.

Znaci, ti ili ne znas sta je i kako ZAISTA bilo, ili si nedobronameran.

I danas u Srbiji ima veliki broj prikrivenih komunista.
 
Sanovnik, ne buncaj.

Ogromna vecina komunista pre 2. sv. rata u Srbiji su bili - intelektualci.

Pokolj nad najuglednijim domacinima je - naucna fantastika.

Da su bili omrazeni kod Srba, mozes pricati mladima koji tada nisu bili rodjeni, a ne nama koji smo ziveli u to vreme.

Znaci, ti ili ne znas sta je i kako ZAISTA bilo, ili si nedobronameran.

I danas u Srbiji ima veliki broj prikrivenih komunista.

Ma sta bre pricas ti majketi . Zarko zrenjanin je bio jedan probisvett , bitanga i djilkos .
Zikoca ovanovic Spanac jos gori . JI jos je ubio srpskog zanadara , ovca 5 dece , solunca , i to mi je kao pocetak ustanka protiv Nemac . Ubio Srbina .
A sto se tice pokolja na najvidjenijim domacinima , tamo dole u Toplici , na primer , ljudi imju tacna imena i prezimena , i kad je ko ubijen .
citao sam memoare , jednog skojevca , koji je kasnije presao u ravnogorski pokret .
Ta ubistva su i glavni razlog , zbog cega su isterani iz Srbije .
 
Mihailo-Milovanovic---autoportret.jpg

http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Zadah-nebrige-za-spomenik-kulture.lt.html

R E Š E NJ E
USVAJA SE zahtev za rehabilitaciju Mihaila Milovanovića, biv. iz Gostinice, rodjenog
28.2.1879-g.od oca Tanasija i majke Nikolije u Gostionici i UTVRDJUJE daje isti lišen života
kao žrtva progona i nasilja iz političkih i ideoloških razloga.
NIŠTE SE sve pravne posledice takvog progona uključujući i kaznu konsfikacije
imovine.
http://www.okruznisudue.org.rs/dok/Reh.23-06.pdf
 
Ma sta bre pricas ti majketi . Zarko zrenjanin je bio jedan probisvett , bitanga i djilkos .
Zikoca ovanovic Spanac jos gori . JI jos je ubio srpskog zanadara , ovca 5 dece , solunca , i to mi je kao pocetak ustanka protiv Nemac . Ubio Srbina .
A sto se tice pokolja na najvidjenijim domacinima , tamo dole u Toplici , na primer , ljudi imju tacna imena i prezimena , i kad je ko ubijen .
citao sam memoare , jednog skojevca , koji je kasnije presao u ravnogorski pokret .
Ta ubistva su i glavni razlog , zbog cega su isterani iz Srbije .

To sto ti pises su CETNICKA BULAZNJENJA.

Cetnici su NEUPOREDIVO VISE SRBA POBILI OD PARTIZANA!

Ustvari, oni su se jedino i borili protiv Srba (ateista i islamista).

To su ISTORIJSKE ISTINE koje vi novokomponovani cetnici nikada ne mozete poreci.
 
To sto ti pises su CETNICKA BULAZNJENJA.

Cetnici su NEUPOREDIVO VISE SRBA POBILI OD PARTIZANA!

Ustvari, oni su se jedino i borili protiv Srba (ateista i islamista).

To su ISTORIJSKE ISTINE koje vi novokomponovani cetnici nikada ne mozete poreci.

ma de sam ja cetnik majke ti .
Pa ti stvarno nisi nior4malan . Inace , zrtve cetnika u u WW2 najmalobrojnije .
Da tii ne pricam sta su Srba pobili partizani pri kraju rata . Pa zar ti u opste nisi cuo za to ?
Ili su tvoji bili u pratizanima , pa ti se ne da da razmisljas svojom glavom .
 
Prva greska je nazivati Staljina, Pol Pota, Fidela, Envera Hodzu i jos neke ikone "komunizma" za komuniste.

Cinjenice govore sasvim drugacije...a to je , da su svi oni samo obicni diktatori, neki gori , neki malo meksi, koji su se zaklanjali iza ideje komunizma.

Isto bi se oni ponasali i iza svake druge ideje...

Ali, da bi se bolje razumeli u daljem tekstu, nazvacemo ih odomacenim , ali pogresnim izrazom : " komunisti"....elem, ti komunisti su , cinjenica je, bili omrazeni u dobrom delu naroda, Nije to bas karakteristika komunizma, jer i u kapitalizmu su vlasti omrazene od onog dela naroda koji se slabije snasao u zivotu, zivi od socijale, ili ima neki drugi manje ili vise opravdan razlog za nezadovoljstvo........

Dakle, komunisti su bili omrazeni od dela naroda koji je bio daleko od vlasti i od privilegija, a omiljeni od onih koji su participirali na bilo koji nacin u drzavnom aparatu, ili na neki drugi nacin, mogli sebi da omoguce pristojan zivot........

Nikakave to veze nema sa ideologijom , nego iskljucivo sa kvalitetom zivota.....

Da se komunizam dokazao kao efikasan sistem , koji moze svima da omoguci koliko toliko pristojan zivot , bio bi omiljen , a posto to nije mogao, prvenstveno zbog zloupotreba vladajucih klasa, i cinjenice da je kao sistem stupio na istorijsku scenu upravo u najsiromasnijim drzavama, pa je , uz prvo i ovo drugo postao , napokon, na kraju ekser u mrtvacki sanduk komunizma kao sistema ........

Kapitalizam je , za vreme kada je , recimo pola planete bilo u nekoj vrsti "komunizma' ili "socijalizma " ili kako god.......proklamovao , naravno, u strahu od sirenja komunizma laznu sliku o kapitalistickim drzavama blagostanja i slobode govora, delanja i zivota........

danas, kada takve opasnosti nema, jer je komunizam defintivno, bar za duze vreme ad acta , kapitalizam, s obzirom da ne mora vise da siri slike optimizma , nasmejanih porodica lepih zuba sa obaveznim labradorom , price o slobodama i raju na zemlji.........pokazuje da je jednako represivan, nesavrsen , nepravedan kao i onomad komunizam......

Mozda jos treba da prodje vremena dok i u tom , kapitalizmu , ogoljeno ne postane sve sto nije valjalo ni u komunizmu ......nesloboda govora, rada, ponasanja, organizovanja , pa i ponistavanje osnovnih ljudskih prava ........

U svakom slucaju........ima ljudi koji se sa setom secaju danas "komunistickih diktatora " i represivnog komunizma.....i to ne mali broj......kako vreme prolazi , mislim da ce sve vise njih shvatiti da kapitalizam i komunizam nisu tako dijametralno razliciti, odnosno da su komunisticke ili kapitalisticke elite jedno te isto.......samo malo drugacije upakovano
 
U svakom slucaju........ima ljudi koji se sa setom secaju danas "komunistickih diktatora " i represivnog komunizma.....i to ne mali broj......kako vreme prolazi , mislim da ce sve vise njih shvatiti da kapitalizam i komunizam nisu tako dijametralno razliciti, odnosno da su komunisticke ili kapitalisticke elite jedno te isto.......samo malo drugacije upakovano

IPAK JE BIO BOLJI.......z:(
 
Kako za koga! Srpske komunjare su ovaj narod zavile u crno. Srbiju upropastili, unazadili, osakatili. Slepo slušali Ćopavog i pokoravali mu se. A on ih tretirao kao volove. Dok su hrvarti vukli na svoju stranu, slovenci na svoju, za šiptare i da ne govorim, dotle su naši noge plolomii da bi bilo bratstvo-jedinstvo. Završili na golom, prinudan otkup ....! Zaveli strah u narodu! Ne vidim razloga da su bili puno cenjeni ovde. U sk- se išlo samo da bi se lakše došlo do posla a ne iz ubeđenja!
 
Kako za koga! Srpske komunjare su ovaj narod zavile u crno. Srbiju upropastili, unazadili, osakatili. Slepo slušali Ćopavog i pokoravali mu se. A on ih tretirao kao volove. Dok su hrvarti vukli na svoju stranu, slovenci na svoju, za šiptare i da ne govorim, dotle su naši noge plolomii da bi bilo bratstvo-jedinstvo. Završili na golom, prinudan otkup ....! Zaveli strah u narodu! Ne vidim razloga da su bili puno cenjeni ovde. U sk- se išlo samo da bi se lakše došlo do posla a ne iz ubeđenja!

Ma ni u jednom slucaju.

Srbi su za vreme Tita najbolje ziveli u celoj svojoj istoriji.

I NIKADA VISE tako nece ziveti.

Miskoni, navedi mi period u istoriji kada su Srbi ziveli bolje nego dok je bio Tito?
 
Možda neki i jesu živeli bolje. Ali sve je to radila debela mašinerija da dočara tu idilu. Lepo je i kada se pije, pije, pije! A sutra ne znaš gde ti je glava. Tako je i za njegovo vreme bilo isto. Uzimao kredite od svih mogućih, balansirao između istoka i zapada, kredite trošio na lažni standard a usput delio i braći afrikancima. Industrija i onda bila pod stečajem. Za njegovo vreme (blagostanja), imamo najviše odlazakla na rad u inostranstvo-Nemačka, podelio i osakatio Srbiju na dve pokrajine, proterivanje pravoslavlja( da ne kažem zabrana), što se nije desilo ni u Hrvatskoj, ni u Sloveniji. Zato i dalje imamo tako jak uticaj crkve u ove dve bivše republike. A da se nevraćam odmah iza rata 45. kada je napravio opšti haos (goli otok, prinudan otkup, naseljavanje po Vojvodini (opet ulavnom Srba, nemam ništa protiv), ali tamo odakle su ovi otišli ostale ustaše i muslimani. Pa nacionalizacija, i da ti više ne nabrajam. On je svoje lepo sačuvao, ali je zato ovde napravio haos. Odvajalo se i za nerazvijeno Kosovo, gradile se i podizale više fabrike po Hrvatskoj i Sloveniji, Bosni, a neke čak komplet preseljene odavde tamo (Podravka sada u Koprivnici). Da, imao si pasoš i mogao si da ideš po celom svetu. Samo to!!!! Od ideje bratstva i jedinstva-samo za glupe Srbe. Ostali su to brzo pokazali posle njegove smrti, koliko im je bilo do te glupe parole. Ima toga još. Da te ne gnjavim.
A gde su živeli bolje. To, ti ja ne mogu reći, jer mi smo uvek sreće kurate! Deda mi zapamtio i učestvovao u prvom, moj otac zapamtio drugi, ja učestvovao u ovim našim sranjima od 91, a moj sin doživeo bombardovanje 99. Pa sad ti vidi, da li sam u pravu!?
 
Možda neki i jesu živeli bolje. Ali sve je to radila debela mašinerija da dočara tu idilu. Lepo je i kada se pije, pije, pije! A sutra ne znaš gde ti je glava. Tako je i za njegovo vreme bilo isto. Uzimao kredite od svih mogućih, balansirao između istoka i zapada, kredite trošio na lažni standard a usput delio i braći afrikancima. Industrija i onda bila pod stečajem. Za njegovo vreme (blagostanja), imamo najviše odlazakla na rad u inostranstvo-Nemačka, podelio i osakatio Srbiju na dve pokrajine, proterivanje pravoslavlja( da ne kažem zabrana), što se nije desilo ni u Hrvatskoj, ni u Sloveniji. Zato i dalje imamo tako jak uticaj crkve u ove dve bivše republike. A da se nevraćam odmah iza rata 45. kada je napravio opšti haos (goli otok, prinudan otkup, naseljavanje po Vojvodini (opet ulavnom Srba, nemam ništa protiv), ali tamo odakle su ovi otišli ostale ustaše i muslimani. Pa nacionalizacija, i da ti više ne nabrajam. On je svoje lepo sačuvao, ali je zato ovde napravio haos. Odvajalo se i za nerazvijeno Kosovo, gradile se i podizale više fabrike po Hrvatskoj i Sloveniji, Bosni, a neke čak komplet preseljene odavde tamo (Podravka sada u Koprivnici). Da, imao si pasoš i mogao si da ideš po celom svetu. Samo to!!!! Od ideje bratstva i jedinstva-samo za glupe Srbe. Ostali su to brzo pokazali posle njegove smrti, koliko im je bilo do te glupe parole. Ima toga još. Da te ne gnjavim.
A gde su živeli bolje. To, ti ja ne mogu reći, jer mi smo uvek sreće kurate! Deda mi zapamtio i učestvovao u prvom, moj otac zapamtio drugi, ja učestvovao u ovim našim sranjima od 91, a moj sin doživeo bombardovanje 99. Pa sad ti vidi, da li sam u pravu!?

Ma uopste nisi u pravu, ama bas ni na jednom mestu.

Prvo, meni ne mozes pricati kako je bilo u Titovo vreme jer sam ja tada imao vec mnogo godina, a jos nisam senilan...

Drugo, tada je CELA Jugoslavija dugovala 20 milijardi dolara, a sada SAMO SRBIJA duguje 30 milijardi (ta prica o dizanju kredita ne pije vode).

U Titovo vreme samo su Makedonci i Dalmatinci odlazili u pecalbu, a Srbi sasvim zanemarljivo.

Srbi su (2 miliona) otisli u inostranstvo 1990-2000.

Nikada, apsolutno nikada veceg REDA NIJE BILO nego za vreme Tita..

Mogao si putovati po celoj Jugoslaviji u pola noci a da ti ni dlaka sa glave ne fali.

Mogao si putovati bez viza po celom svetu.

Bio si UGLEDAN GOST gde god bi stigao (a danas te ne sisaju za nista).

Miskoni, nemoj NASEDATI NA LAZI koje sire ovi koji su PROKOCKALI I UPROPASTILI SVE STO JE TITA OSTAVIO!

Ima nas jos mogo koji PAMTIMO kako je ZAISTA bilo i kojima se ne mogu prodavati mooda za bubrege...
 
Ma uopste nisi u pravu, ama bas ni na jednom mestu.

Prvo, meni ne mozes pricati kako je bilo u Titovo vreme jer sam ja tada imao vec mnogo godina, a jos nisam senilan...

Drugo, tada je CELA Jugoslavija dugovala 20 milijardi dolara, a sada SAMO SRBIJA duguje 30 milijardi (ta prica o dizanju kredita ne pije vode).

U Titovo vreme samo su Makedonci i Dalmatinci odlazili u pecalbu, a Srbi sasvim zanemarljivo.

Srbi su (2 miliona) otisli u inostranstvo 1990-2000.

Nikada, apsolutno nikada veceg REDA NIJE BILO nego za vreme Tita..

Mogao si putovati po celoj Jugoslaviji u pola noci a da ti ni dlaka sa glave ne fali.

Mogao si putovati bez viza po celom svetu.

Bio si UGLEDAN GOST gde god bi stigao (a danas te ne sisaju za nista).

Miskoni, nemoj NASEDATI NA LAZI koje sire ovi koji su PROKOCKALI I UPROPASTILI SVE STO JE TITA OSTAVIO!

Ima nas jos mogo koji PAMTIMO kako je ZAISTA bilo i kojima se ne mogu prodavati mooda za bubrege...
koliko glasova su komunisti dobili na poslednjim parlamentarnim izborima?
 
To je tvoje mišljenje. Ja ga poštujem. Isto što znam da će još puno vode proteći, dok Srbi ne vide koliki je bio zlikovac. Ti ga pamti po lepom, a ja , pa daleko mu lepa kuća! To što smo bili cenjeni u svet, pa i drugi su narodi isto tako, nismo mi valda vanzamaljci ! Bile slobode- a zatvor za verbalni delikt, si zaboravio. Cenzura štampe i gašenje svih sloboda izražavanja. Vaspitavani smo o blagostanju, da imamo najaču pamet, da smo prvi u ovom-onom, da smo bogata zemlja. Zašto je držao samo jednopartijski sistem, čega se bojao! To se zove -diktatura. Pisni samo protiv komunista i njegove persone, ode ti u vražju mater. A gde su ona PRAĆENJA I ŠPIJUNIRANJA! Što sam i sam osetio na svojoj koži. Napravio je taj belosvetski kurvar više sranja nego dobrog. Vodio je on mudru politiku i pametnu ali na štetu Srpskog naroda! Ostalo je samo šminka, koja se brzo potrošila kad je otišao u ,,legendu"!
 
I Tito je otpustao radnike 60-ih i kad je video da mogu da se pobune otvorio je granice i ljudi su mislili da zive u blagostanju...

Ma daj....

Pa radnici su bili sasvim zadovoljni, nikakvih pobuna nije bilo.

Znas, sada se svasta IZMISLJA.

Oni sto su dosli posle njega i ovi sada, MORAJU da IZMISLJAJU LAZI da bi time prikrili svoju vlastitu sterilnost.

Nisu ljudi ni onda bili kreteni, nego su putovali po svetu, kupovali, uzivali...

Sad kazes "zamazivanje ociju"...E svasta!

Takve stvari mozes pricati onima koji su rodejni nakon Titove smrti.

Njegovim savremenicima ne mozes.
 
Ma daj....

Pa radnici su bili sasvim zadovoljni, nikakvih pobuna nije bilo.

Znas, sada se svasta IZMISLJA.

Oni sto su dosli posle njega i ovi sada, MORAJU da IZMISLJAJU LAZI da bi time prikrili svoju vlastitu sterilnost.

Nisu ljudi ni onda bili kreteni, nego su putovali po svetu, kupovali, uzivali...

Sad kazes "zamazivanje ociju"...E svasta!

Takve stvari mozes pricati onima koji su rodejni nakon Titove smrti.

Njegovim savremenicima ne mozes.

To je opet tvoje mišljenje!
Radnici bili zadovoljn i nije bilo pobuna: Pa ko je smeo u njegovo vreme da se i pobuni brzo je ostajao bez posla, s tim što više nije bilo šanse i da ga dobije. Iza svega je stajao komitet. On je vedrio i oblačio. A šta je onada to? Nameštali su sebi bolja mesta, direktori bili nedodirljivi ( retko ko da nije imao dva- tri stana, vile na planinama i moru). To nije izmišljanje.
A što kažeš otvorio granice- da radnička klasa je jedva dočekala da može otići u Trst da se malo okrpi i sredi- to je za nju bilo putovanje.Trst-Juga. Ima ko je morao i do Nemačke, Francuske, Austrije, ali radi posla da se preživi. Otvarali su i odmarališta, reći ćeš. Jeste, ali koliko da sirotinja vidi more preko sindikata. To nije ništa, za razliku koliko je oteo. Nisam ni ja senilan, ali znam na koji su nas način vaspitali da verujemo u njega. Bio sam učesnik radnih akcija; u armiji bivše Juge, služio u Sarajevu, da mogu sada sa sigurnošću da kažem kako su nam ispirali mozak. Onaj deda što mi je bio učesnik Prvog sv. rata je bio i član komunističke partije Srbije od 1934. Prošao je sve i vrati knjižicu 47. Uz obrazloženje da se on za ovo što su počeli tada da rade , nije borio. Drugi deda učesnik rata od 41-45, prošao isto sve, završi na Golom otoku. Nije bio za Staljina! I jedan i drugi su morali da se pomuče da prehrane porodice jer nije bilo šanse da dobiju državni posao.
Iza svega je stajao nabeđeni maršal.Koje je to vojne akademije završio kada je dobio taj čin. Ti ga ceni i poštuj. Ja cenim tvoje mišljenje. A za mene je bio i ostao jedan veliki prevarant, hoštapler i diktator!

 

Back
Top