Kriterijumi

Imam prilicno sarenoliko drustvo.
Postoji samo jedan kriterijum, da su to u sustini dobri ljudi.
Svi imamo vrline, mane, dobre i lose trenutke, niko nije savsen.
Ne podnosim zlobu, agresivne, bucne ljude, snobove, previse sujetne, arogantne i drske osobe.
Uglavnom je ista ekipa ljudi oko mene ceo zivot, to su sve prijatelji iz detinjstva, skola, faxa, posla...u razlicitim zivotnim situacijama, nadjem bar jednu dragu osobu sa kojom postanem i ostanem dobar prijatelj.
 
Neke posebne unapred odredjene kriterijume za izbor ljudi sa kojima ću se družiti nemam. Ti kriterijumi se usapostvaljaju sami od sebe u medjusobnoj komunikaciji. Čini mi se da kod odredjenog broja ljudi, odluku o tome hoćemo li se družiti, umesto mene donosi moja intuitivna procena simpatije ili antipatije i ta procena obično u najvećem broju slučajeva tačna. Veoma retko mi se dešavalo da me intuicija u tom smislu izneveri.
Kod ljudi ne mogu da shvatim postojanje potrebe za sitnim lažima za koje nema nikakvog razumnog razloga, sem možda (u nekim slučajevima) težnje da sebe prikažu onakvim kakvima u suštini nisu, ali bi želeli da budu.
 
Poslednja izmena:
Sledim svoj osecaj pri izboru ljudi sa kojima se druzim. Uglavnom dolazi do nekog prepoznavanja u medjusobnoj komunikaciji i sa takvima se najvise zblizim, ali nije iskljuceno da zagotivim i ljude sasvim suprotne meni, inspirisu me necim novim, unose neku novu energiju. Bitno je da nisu zlonamerni, jer kad to osetim, povlacim se, gadljiva sam na rdjave namere.
 
neke svjesno postavljene kriterijume nemam, ali kad bih analizirala i definisala nacin na koji biram prijatelje rekla bih da je to po osjecaju, nekako intuitivno, naklonjena sam dobrim, prostodusnim ljudima. u sustini sve se svodi na to da je neko dobar covjek eto to bi bio kriterijum za izbor bliskih ljudi. obzirom da volim da se druzim za neka povrsna druzenja privuku me ljudi slicnih intresovanja narocito koji znaju i imaju vise informacija od mene koji su dinamicni i posjeduju istrazivacki duh.
a što se tiče ljudskih osobina i razumjevanja...trudim se da razumijem ljude što više mogu, da ih ne osudjujem što ne znači da bih mogla da se družim sa onima koji su iskvareni, neiskreni....kad prepoznam to u ljudima trudim se da ih držim na distanci.
 
Poslednja izmena:
Osnovni kriterijum mi je povjerenje.Iz njega sve proizilazi,s njim sve počinje i završava.Bez povjerenja nijedan se odnos ne može kvalitetno izgraditi.
A ono se stiče i gaji vremenom.Nažalost,oko mene na poslu i svugdje je veliki broj bahatih,licemjernih,lažljivih i nepouzdanih osoba kojima je manipulacija i iskvarenost polazna osobina.
Takve posmatram kao kišu..ne mogu ih zaustaviti,niti naručiti..oni su tek pojava.
 
Imam prilicno sarenoliko drustvo.
Postoji samo jedan kriterijum, da su to u sustini dobri ljudi.
Svi imamo vrline, mane, dobre i lose trenutke, niko nije savsen.
Ne podnosim zlobu, agresivne, bucne ljude, snobove, previse sujetne, arogantne i drske osobe.
Uglavnom je ista ekipa ljudi oko mene ceo zivot, to su sve prijatelji iz detinjstva, skola, faxa, posla...u razlicitim zivotnim situacijama, nadjem bar jednu dragu osobu sa kojom postanem i ostanem dobar prijatelj.

:heart::cmok::bye:
 
Postoje li kriterijumi po kojima "birate" ljude sa kojima cete se druziti?

Koje ljudske osobine ne mozete da razumete?

Naravno da postoje.Kriterijumi su nam obično,kakavi smo i mi sami..dakle,tražimo slične sebi...jer sličan se sličnom raduje.Najvaznija mi je iskrenost i poverenje u nekoga.
Ne mogu da razumem lažljive ljude,sebičluk i one,koji po svaku cenu moraju da "uprljaju" druge ljude,koji jednstavno ne poštuju datu reč.Tada mi je sve jano,kakvi su,i koliko cene druge ljude,a najviše govori koliko zapravo onda cene i sami sebe...Mada vidim da tražim previše,u ovom svetu,jer je sve izokrenuto i pobrkani lončići.
Mogu ja sve da to shvatim,ali da razumem - teško.:)
 
Postoje li kriterijumi po kojima "birate" ljude sa kojima cete se druziti?

Koje ljudske osobine ne mozete da razumete?

Postoji jedan jedini kriterijum-da li mi taj neko odgovara i prija kao osoba, tj. da li imam zelju da ga vidjam, da li se posle susreta i druzenja osecam ispunjeno, cak iako smo pricali o teskim i tuznim stvarima, da li se susretu radujem, ili se osecam kao da "moram da ga odradim". Ukoliko tom nekome mogu i da verujem, ako smo jedno drugome podrska i pomoc kad je tesko, i sadrug u radosti kad je lepo, onda je ta osoba ne samo osoba za druzenje, vec i prijatelj.
 
Tokom svoje raspusne :mrgreen: mladosti; verovala sam da mi prijaju potpuno suprotni ljudi. Od mene.

Danas znam da to nije tačno.

U principu; i ako "princip" definišem kao kratkotrajne kaprice; najbolje razumem (cenim?) ljude koji su mi slični.

Ne pričam o apsolutnoj istovetnosti stavova, razmišljanja, životnih prilika. Zapravo govorim o korenu iz kojeg može procvetati i naoko sasvim različit cvet od mojeg.

Verujem da su neke stvari univerzalne i nepromenjive. Odgovornost, poštenje, vera u sebe i svoje sposobnosti, poštovanje spram tuđe privatnosti, istrajnost.

Takve i cenim.

Ne cenim suprotno. Niti sa njima ostvarujem kontakt dublji od kurtoaznog ili nužno obavezujućeg.
 
Dolaskom u bg prekinula su se sva prijateljstva iz srednje i osnovne skole... polako se gube veze i sa onima stecenim na faksu... sve ih je manje
valjda se kristalise ko je tu zbog slicnih pogleda na zivot a ko zbog okolnosti
gledajuci one koji su preostali, sve mi se vise cini da su to ljudi koji su po necemu bolji od mene
ja volim ljude koji znaju i mogu vise nego sto ja znam i postizem
 
Da, imam neke kriterijume, družim se samo sa pozitivnim ljudima,sa kojima imam o čemu da pričam.Svi imamo vrline i mane, dobre i loše trenutke, ali stvarno ne mogu da podnesem ljude koji non-stop kukaju, kojima sve smeta, koji se prenemažu...Ne podnosim laž, isfolirane i iskompleksirane ljude, znači ono "ja,pa ja i samo ja".Takodje više volim muško od ženskog društva, žene su kao sve fine i slatke, a čim im okreneš leđa, počinju da te ogovaraju i da pričaju sve najgore.Kad se opet vidiš sa njima sledeći put, sve super, pa ispočetka!
 
Ja sam mnogo korektna po tom pitanju, tražim ljude koji mogu da mi pruže ono što ja pružam njima.
Sve preko toga je apsolutno irrelevant, tako da mislim da sam fer po ovom pitanju, ni od koga se ne očekuje ništa više od mojih fer uslova, kako ti tretiraš mene, tako ću i ja tebe, naravno, sve u pozitivnom smislu.
 

Back
Top