NOVINARSTVO!!
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: NOVINARSTVO!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano NOVINARSTVO!!

Pa ovako, poshto planiram da upishem smer novinarstvo i komunikologija na fakultetu politichkih nauka, jako me zanima kakve su mogucnosti zaposlenja!
    Koliko sam mogla da primetim, postoji suficit ovog kadra a ovom profesijom se bave i za to neshkolovani (shto je donekle razumljivo) .
    Poshto zaista mislim da bih bila uspeshna u ovoj struci i imam mnogobrojne kvalitete u vezi sa njom, zanima me da li cu po zavrshetku fakulteta moci jedino da okachim diplomu u svom toaletu radi ulepshavanja enterijera ili je moguce naci pristojan posao?

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Podrazumevano Re: NOVINARSTVO!!

Citat Original postavio DolceVita:) Pogledaj poruku
    Pa ovako, poshto planiram da upishem smer novinarstvo i komunikologija na fakultetu politichkih nauka, jako me zanima kakve su mogucnosti zaposlenja!
    Koliko sam mogla da primetim, postoji suficit ovog kadra a ovom profesijom se bave i za to neshkolovani (shto je donekle razumljivo) .
    Poshto zaista mislim da bih bila uspeshna u ovoj struci i imam mnogobrojne kvalitete u vezi sa njom, zanima me da li cu po zavrshetku fakulteta moci jedino da okachim diplomu u svom toaletu radi ulepshavanja enterijera ili je moguce naci pristojan posao?
    Ja sam novinar a to nisam nikada studirao. Dopisnik sam 2 manje novinske agencije + radia... Ako mene pitas diploma ti nece puno pomoci. Dobro je da to studiras ali odmah, od pocetka juri tezgepo lokalnim radio-stanicama, novinama i sl. da bi tamo 'ispekla zanat'.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

A shta ste Vi zavrshili? Ja sam chula da dosta ljudi sa filoloshkog na kraju zavrshe kao novinari, reporteri i sl. Inache dvoumim se izmedju zhurnalistike, ekonomije i medicine (koju verujem da necu upisati s obzirom na brdo nezaposlenih lekara i radne uslove u nashem zdravstvu). A mozhda bih mogla, tj. najlakshe bi mi bilo da upishem i zavrshim neki smer na filoloshkom jer sam bash talentovana za jezike. Ne znam shta da radim. :/

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

A shta ste Vi zavrshili? Ja sam chula da dosta ljudi sa filoloshkog na kraju zavrshe kao novinari, reporteri i sl. Inache dvoumim se izmedju zhurnalistike, ekonomije i medicine (koju verujem da necu upisati s obzirom na brdo nezaposlenih lekara i radne uslove u nashem zdravstvu). A mozhda bih mogla, tj. najlakshe bi mi bilo da upishem i zavrshim neki smer na filoloshkom jer sam bash talentovana za jezike. Ne znam shta da radim. :/
    Teologiju - zato mi nick i jeste ovaj koji imam

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Au, veoma povezano sa zhurnalistikom!
    Pa izgleda da mi ne preostaje nishta drugo nego da upishem zhurnalistiku i da ne znam shta me cheka ili da idem na sigurno...

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Au, veoma povezano sa zhurnalistikom!
    Pa izgleda da mi ne preostaje nishta drugo nego da upishem zhurnalistiku i da ne znam shta me cheka ili da idem na sigurno...
    Jedino sto me vezuje sa strukom je da se obe novinske agencije bave verskim pitanjima a radio-stanica je u medjunarodnom sistemu hriscanskog radio-mreze na 162 jezika i dijalejakat.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Hahah, pa onda razumem! Zato i kazhem da je sasvim shvatljivo da se ljudi drugachijih obrazovnih profila bave novinarstvom jer odredjene teme ipak ne zahtevaju laike u odredjenim oblastima. Sve u svemu, srecno Vam bilo i hvala.

Domaćin yagi (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    483

Колегинице, срећа ће теби бити највише потребна, јер како криза захвата медије из дана у дан све више, требаће ти много снаге да се избориш са разним ветрењачама. Поздрав и срећно
    ако си сељанка, буди сељанка, да не би била сељанка

Slične teme

1. FPN- novinarstvo
    Autor Journalist u forumu Arhiva
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 09.02.2012., 14:42
  2. Novinarstvo
    Autor piglet u forumu Jezik
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.03.2010., 05:39
  3. Novinarstvo u Zajecaru
    Autor professional u forumu Srbija