A ljubav......?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Citam ovde kako ni jedna od vas ne bi nista pretrpela ni prepatila u vezi, kako muskarac treba da je maltene savrsen da bi se zivelo sa njim, da vec posle prve vece svadje zena odlucno nastavlja sama svojim putem, da nema prelaska preko bilo kakve vece uvrede, nedostatka, momenta slabosti - jednom recju da se muskarac najlakse odbaci od sebe kao da je, Bog da prosti, neki pokvareni kucni aparat koji je iznenada zakrcao....I kupi se drugi, bolji..

I onda mi se namece jedno pitanje:

A gde je tu LJUBAV?

Gde je ona u svemu tome?

Ona prava i bezuslovna koja nema pocetak ni kraj, ni sablon kroz koji moraju proci svi da bi je zasluzili...

Ona ljubav opevana i opisana u knjizevnim delima koja pokrece svet, planine, Svemir i zbog koje se SVE ISTRPI...

Gde je PRASTANJE IZ LJUBAVI voljenoj osobi?

Zar je jedan bracni problem (cak da uzmemo za primer i samar!) veci od cele vase ljubavi?

Da li vi onda zaista ZNATE DA VOLITE?

Malo je zena danas koje su spremne oprostiti sve i dati sve za pravu ljubav, dakle, nisu je u stanju ni osetiti ni prepoznati.

Uslovljena ljubav ( do prvog ozbiljnijeg problema) je zapravo posesivnost, upakovana unutrasnja potreba da neko drugi zadovoljava nase zelje na svim nivoima , a to ima i drugo ime: EGOIZAM.
 
Poslednja izmena:
Како то,где је љубав??Сабио си 6 банки у форуме и не знаш да свака жена тражи да јој кажеш 50-100 пута дневно да је волиш?Мало ли је?
 
Citam ovde kako ni jedna od vas ne bi nista pretrpela ni prepatila u vezi, kako muskarac treba da je maltene savrsen da bi se zivelo sa njim, da vec posle prve vece svadje zena odlucno nastavlja sama svojim putem, da nema prelaska preko bilo kakve vece uvrede, nedostatka, momenta slabosti - jednom recju da se muskarac najlakse odbaci od sebe kao da je, Bog da prosti, neki pokvareni kucni aparat koji je iznenada zakrcao....I kupi se drugi, bolji..

I onda mi se namece jedno pitanje:

A gde je tu LJUBAV?

Gde je ona u svemu tome?

Ona prava i bezuslovna koja nema pocetak ni kraj, ni sablon kroz koji moraju proci svi da bi je zasluzili...

Ona ljubav opevana i opisana u knjizevnim delima koja pokrece svet, planine, Svemir i zbog koje se SVE ISTRPI...

Gde je PRASTANJE IZ LJUBAVI voljenoj osobi?

Zar je jedan bracni problem (cak da uzmemo za primer i samar!) veci od cele vase ljubavi?

Da li vi onda zaista ZNATE DA VOLITE?

Malo je zena danas koje su spremne oprostiti sve i dati sve za pravu ljubav, dakle, nisu je u stanju ni osetiti ni prepoznati.

Uslovljena ljubav ( do prvog ozbiljnijeg problema) je zapravo posesivnost, upakovana unutrasnja potreba da neko drugi zadovoljava nase zelje na svim nivoima , a to ima i drugo ime: EGOIZAM.

Dragi moj,SAMAR? Prvo sam milsila,da postujem,ali kada ovo videh....Ja onda priznajem da ne znam da vvolim po tebi,jer ja zaista ne znam onda da volim,jer nikada ne bih presla preko toga,da me neko udari.Mene moji roditelji nisu samarali,a ne da ce neko,koga sam ja izabrala,da me voli,to ti izvini.Bas me zaima,ako imas cerku,da li bi svom detetu rekao,pa cerko,ma on tebe voli,iako te je osamario,a?
Za sve moze da se dogovori,da se nadje kompromis,lepa rec,ali fizicko nasilje,pa i mentalno,nema opravdanja...Nije mene moja majka rodila,da me tamo neko samara..Boze me sacuvaj...Znas,vreme pecinskog coveka je proslo,ako si zaboravio....z:)
Ja pristajem na to,da budem jedina u Srbiji,koja priznaje da ne ume da voli,jer po tebi ne pristajem da predjem preko toga,da je samar za zenu,i da ona treba da predje preko toga...Svasta...I jos knstatacija,da ne ume ZAISTA da voli...z:(z:(
 
Citam vec milionitu varijaciju na istu temu i ne mogu da se ne setim "mudrih" misli odavno pokojnog knjizevnog kriticara, ubijte me, ali ne mogu da se setim kojeg.
Covek napljuvao "moderne" zene tog vremena (!!?) i napisao citavu odu nekadasnjim zenama, tj. generaciji svoje babe.
Kaze kakve su "nekad" bile zene... Nista im nije bilo tesko, ustajale su pre prvih petlova, donosile vodu, mesile 'leba, kuvale dorucak, rucak, veceru, radile u polju, poslednje jele, poslednje legale, postovale muza i svekra... bla... bla...truc... i nista im nije bilo tesko.
E, taj nazovi intekukulelektualac prizivao je ta, njemu tako draga vremena. Da, lepa su to bila vremena sa aspekta jednog muskarca. Kakav god da je (citaj: nikakav), imao je pravo da se pita za sve, naredjuje, odredjuje, bira zenu, komanduje joj. Nije bilo razvoda, ma divota jedna, natalitet skakao...svi bili srecni, takoreci idila jedna. :zelenko:
 
Poslednja izmena:
Na ovo cak ne mogu ni da se nasalim,niti da shvatim kao bilo kakav oblik sale...Fizicko nasilje nema veze sa ljubavlju.Kako te taj neko voli,ako ti opali samar ,jer ne moze da iskontrolise svoj bes..ma,ajde molim te...z:(z:(

Kako bi onada reskirala ili izgubila zivot za svoju ljubav kada bi se rastala zbog jednog bezazlenog samarcica?
 
Kako bi onada reskirala ili izgubila zivot za svoju ljubav kada bi se rastala zbog jednog bezazlenog samarcica?

Super,jos pravis i deminutiv,sjajno..."Sjajno"...z:(z:(

Moja ljubav mene nikada nije udarila,sjajan je i dobar covek.Zbog takvog coveka bi reskirala i rizikovala svoj zivot.
Svaki muskarac koji udari svoju zenu,nije muskarac,vec obicni slabic...Znas kako kazu,ako je muskarci potrebno da udari zenu,da bi se osecao bolje i nesto viši od nje,tada mu nije potrebna zena,vec stikle... z:)
Izlisno je pisati na temi,gde muskarac samar smatra bezazlenom pojavom....z:(
Hvala na paznji i dovidjenja...
 
Po tebi, zena treba bezuslovno da voli, da oprosti i taj samar i dozvoli muskarcu da upravlja njom, da cuti i trpi ko mula....i svima onda lepo
ljubavi odavno nema, sve se svodi na samozivost i zadovoljenje svojih potreba
vise ni ta "ljubav" nije dovoljna da bi neko bio sa nekim, pa i u braku
Pitanje-preko cega si ti spreman da predjes radi ljubavi?
 
Po tebi, zena treba bezuslovno da voli, da oprosti i taj samar i dozvoli muskarcu da upravlja njom, da cuti i trpi ko mula....i svima onda lepo
ljubavi odavno nema, sve se svodi na samozivost i zadovoljenje svojih potreba
vise ni ta "ljubav" nije dovoljna da bi neko bio sa nekim, pa i u braku
Pitanje-preko cega si ti spreman da predjes radi ljubavi?

To je i pitanje iz prilozenog topika: da li savremena zena ume da voli ili je cisti egoista?
 
Citam ovde kako ni jedna od vas ne bi nista pretrpela ni prepatila u vezi, kako muskarac treba da je maltene savrsen da bi se zivelo sa njim, da vec posle prve vece svadje zena odlucno nastavlja sama svojim putem, da nema prelaska preko bilo kakve vece uvrede, nedostatka, momenta slabosti - jednom recju da se muskarac najlakse odbaci od sebe kao da je, Bog da prosti, neki pokvareni kucni aparat koji je iznenada zakrcao....I kupi se drugi, bolji..

I onda mi se namece jedno pitanje:

A gde je tu LJUBAV?

Gde je ona u svemu tome?

Ona prava i bezuslovna koja nema pocetak ni kraj, ni sablon kroz koji moraju proci svi da bi je zasluzili...

Ona ljubav opevana i opisana u knjizevnim delima koja pokrece svet, planine, Svemir i zbog koje se SVE ISTRPI...

Gde je PRASTANJE IZ LJUBAVI voljenoj osobi?

Zar je jedan bracni problem (cak da uzmemo za primer i samar!) veci od cele vase ljubavi?

Da li vi onda zaista ZNATE DA VOLITE?

Malo je zena danas koje su spremne oprostiti sve i dati sve za pravu ljubav, dakle, nisu je u stanju ni osetiti ni prepoznati.

Uslovljena ljubav ( do prvog ozbiljnijeg problema) je zapravo posesivnost, upakovana unutrasnja potreba da neko drugi zadovoljava nase zelje na svim nivoima , a to ima i drugo ime: EGOIZAM.

Ти идеш из крајности у крајност. Нормално је да се доста тога прегрми и прећути у вези, али неке границе постоје.. шта сад, жена мора да претпри батине у име љубави...?
 
Kako bi onada reskirala ili izgubila zivot za svoju ljubav kada bi se rastala zbog jednog bezazlenog samarcica?


Ja više volim da on rizikuje život i prašta ...a meni, i ako se omakne...z:mrgreen:


Nije ti, bre, palo na pamet da bi možda i on nju mogao da voli, pa da mu i ne pada na pamet da traži razne nebuloze u vidu "bezuslovne ljubavi" i praštanja svakojakih gluposti koje bi on rado da nekažnjeno čini?z:hm:
 
To je i pitanje iz prilozenog topika: da li savremena zena ume da voli ili je cisti egoista?


To zavisi od njega, u priličnoj meri - ako je on egoista, teško da ga neko može "bezuslovno voleti" duže vreme... A rekla bih da iz početnog teksta baš prilično neuvijeno viri dosta izražen egoističan stav. Kakav je to čovek i kakva je to ljubav, kada traži da bude voljen, a i ne spominje šta ima da pruži, već samo šta traži (a, izgleda, ne dobija z:mrgreen:) ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top