Henri Miler
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Henri Miler

Obećava
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Henri Miler

Jel' citao neko nesto od Henrija Milera? Sta mislite o njemu?
    Meni licno, dugo posle citanja opusa H.M. velika vecina ostalih pisaca su mi izgledali kao obicni kompromisni literarni ljigavci. Posle duzeg vremena citam "Jarcevu obratnicu" i ponovo otkrivam koliko je dinamita covek saterao medju korice.

Podrazumevano

Fascinantan lik i delo!
    Čitala sam ga pre desetak godina i na mene je ostavio snažan utisak.
    Intelektualniji od npr Bukovskog ali bez trunke "mudros*eranja".Ne treba izdvajati njegove knjige nego ih treba sve pročitati jer sve zajedno čine zaokruženu celinu.
    Naleteo si na pravu stvar :wink:

Obećava
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Ne mogu nigde da nabavim "Ruzicasto raspece", video sam ga u jednoj knjizari pre deset - petnaest godina i posle vise nigde, cak ni kod ulicnih prodavaca.

Domaćin raindog (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano

ja sam pre par godina chitala jarchevu i rakovu obratnicu, medjutim bez obzira shto je Miler tad za mene bio pravo otkrovljenje, shto se tiche sadrzhaja i nachina pisanja, ne mogu reci da mi se dopao, mada ne bih imala nishta protiv da ga opet malo 'prelistam'.smeshno mi je shto mi je otprilike u glavi ostala samo jedna njegova rechenica u kojoj on 'macu' svoje ljubavnice opisuje kao tuzhni mrtvi zhbun , zhao mi sad shto ne mogu da se se prisetim chitavog tog opisa, ali bio je stvarno mocan
    teta apotekarka ga je npr. poredila sa Bukovskim,ako i ja to uradim, mogu reci da mi je Bukovski mnogo 'svezhiji' sa svojim pisanjem upravo zato shto je sirov i 'neintelektualan', dok mi je kod Milera ta njegova sirovost u kombinaciji sa intelektualnoshcu, izaziva neku vrstu oporosti,
    ( a mozda opet samo nisam bila 'spremna' za njega tad kad sam ga chitala...)
    nego ono shto ja htedoh da preporuchim kao zhenski pandan Mileru jeste Anais Nin (btw. njegova dugogodishnja ljubavnica) E ta zhena je stvarno znala da pishe isti intenzitet i 'explozivnost' ali mnogo suptilnije... shteta samo shto ovde stvarno teshko mozhesh doci do knjiga koje bi zheleo da prochitash...jer naravno nikom nije palo na pamet to da prevodi na srpski i da objavljuje :? ...hm...damn

Podrazumevano

Ukusi su različiti i neke stvari drugačije legnu sa 20 ili 30 godina.Bukovskog sam čitala sa 16-17 godina i oduševljavao me je ali sada nemam potrebu da mu se vraćam dok to sa Milerom nije slučaj.
    U svakom slučaju, pozdrav za čitaoce žestoke proze

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Podrazumevano Re: Henri Miler

Miler je za mene jedan od najboljih pisaca koje sam citao. Citao sam ga davno i vrijeme je da obnovim gradivo. Neki pisci zasluzuju da im se covjek vrati.

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Citat Original postavio Isus33 Pogledaj poruku
    Miler je za mene jedan od najboljih pisaca koje sam citao. Citao sam ga davno i vrijeme je da obnovim gradivo. Neki pisci zasluzuju da im se covjek vrati.
    Džordž Orvel se o Rakovoj obratnici izuzetno pozitivno izjašnjavao u svom poznatom eseju U utrobi kita.
    The literary culture is the last bastion of the individualist.

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio quentin Pogledaj poruku
    Džordž Orvel se o Rakovoj obratnici izuzetno pozitivno izjašnjavao u svom poznatom eseju U utrobi kita.
    Orvel je takodje pisac kojega nista manje cijenim od Milera. Nisam znao da je i on bio jedan od njegovih fanova.

Slične teme

1. Henri Kisindžer - "Nemoguća pobeda u Iraku"
    Autor Stoyo u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.11.2006., 20:07

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •