Najrealniji tj najozbiljniji strip

To apsolutno nije tačno.Imam barem pet stripova u kome je neko od glavnih junaka(Mark, Blaf,Sova,Beti,Flok) na kraju ranjen, a često neko od sporednih, ali bitnijih likova umire u toku stripa.Osim toga i sam Mark nije nepobediv kao što su to Ken Parker, Bluberi i ostali junaci koji se ovde navode kao "ozbiljni"
 
Ako prichamo o bonellijevoj kuci, najrealniji po meni bi bio Mister no.
Inache tu je strip Maus, pricha o koncentracionom logoru, zatim Indijansko Leto od Manare i Prata, Tamo gde pogled ne dopire.
Najozbiljniji? Watchmen, Sendmen, 100 metaka, Preacher, Bleksad, album 300, Metabaroni, Dilan Dog, Marti Misterija. A da ne nabrajam, ovo je prvo shto mi palo na pamet u ove kasne sate :D
 
Ako je to Anto sa stripova.com onda je ironichan :)
Ako nije Anto sa s.com i ako je ozbiljan... Jao xD

Veljko prijatelju, ne kvari mi ugođaj !!!
Dobićeš za ovo par šamara kući (na stripovikomu)
Inače, da unesemo malo ozbiljnosti, kada već pričamo o najrealnijem ili najozbiljnijem stripu.Jedan od najozbiljnijih kandidata bi bio OHF ( Ofucani Holivudski Film od Fibre, 600 stranica HC za 1999 din), strip o realnom životu 6 ljudi.Strip je fenomenalan, ima priče o poslu, vezama, seksu, svakodnevim problemima, ... strip je čista desetka.Bez superjunaka i junaka,bez nekih fantastičnih avantura, putovanja.Jednostavno običan život ljudi u Njujorku ispričan na sjajan način.Tako jednostavno a tako savršeno.
Inače , dstrip je dobio i Eisnerovu nagradu- obavezno nabaviti - remek delo za (rrelativno) male pare
PS Veljko svaka čast za Metabarone
 
Poslednja izmena:
Nemojte da se salite vas dvojica :rtfm:, kada svi znamo da je najozbiljniji strip Zagor
icon_zagor.gif
icon_zagor.gif
icon_zagor.gif
icon_zagor.gif
icon_zagor.gif


Pozdrav Anto i dobrodosao na forum :bye:
 
Veljko prijatelju, ne kvari mi ugođaj !!!
Dobićeš za ovo par šamara kući (na stripovikomu)
Inače, da unesemo malo ozbiljnosti, kada već pričamo o najrealnijem ili najozbiljnijem stripu.Jedan od najozbiljnijih kandidata bi bio OHF ( Ofucani Holivudski Film od Fibre, 600 stranica HC za 1999 din), strip o realnom životu 6 ljudi.Strip je fenomenalan, ima priče o poslu, vezama, seksu, svakodnevim problemima, ... strip je čista desetka.Bez superjunaka i junaka,bez nekih fantastičnih avantura, putovanja.Jednostavno običan život ljudi u Njujorku ispričan na sjajan način.Tako jednostavno a tako savršeno.
Inače , dstrip je dobio i Eisnerovu nagradu- obavezno nabaviti - remek delo za (rrelativno) male pare
PS Veljko svaka čast za Metabarone

Jao meni z:cry:z:mrgreen:z:mrgreen:

Btw, pazario sam goksiju OHF i prochitao nekih 50-ak strana na chasu(bilo dosadno z:hm: ) i moram da kazhem da sam se smejao na dosta mesta, ali nisam navikao na jednostavnu prichu bez ikakvih junaka il' kvazi heroja z:(
Covece, tek sad vidim koliko me Zagor upropasti z:pz:lol:z:lol:

PS: Hvala, vala je i trebala da ispadne nekako citljiva kad sam je sastavljao "i-ha-ha" :D
Dobrodoshao na forum :D
 
Apsolutno se slažemz:lol:z;)

Ako bi stripove svrstavali po ozbiljnosti na osnovu zemlje porekla redosled bi bio: BD, Bonelli, Marvel i DC!

DC ima one geek-herojske stripove, ali ima i ozbiljne. Evo uzmimo pod-kucu(valjda se tako kazhe :D) Vertigo.
Pa shta tu nema. Skoro sve remek-dela.
Oni su i objavili Alan Murove stripove, neki su i ekranizovani(Vendeta), i Frank Milerovi(Watchmen)

http://www.dccomics.com/vertigo/

Btw, ako se uopshte gleda po zemlji porekla, imash ti i stripove iz Spanije koji su super, iz Juzne Amerike(jel tu beshe rodjen Jodorowsky?), samo shto oni ili objavljuju nezavisne albume ili odu u bande desinee.
 

Back
Top